Vítkovice – Třinec 3:6 (kon.) | Plzeň – K. Vary 2:3 (po pr.) | Kometa Brno – Mladá Boleslav 2:1 (kon.)
Kladno – Sparta 2:3 (kon.) | Mountfield HK – Motor ČB 4:1 (kon.) | Olomouc – Pardubice 1:5 (kon.)
Liberec – Litvínov 5:2 (kon.)
Rytíři Kladno
2:3 (1:2, 0:1, 1:0)
HC Sparta Praha
Pátek 03.11.2023, 18:00 • ČEZ stadion, Kladno • Tipsport extraliga • 17. kolo

Nejlepší hráči utkání: Antonín Melka (KLA) a Filip Chlapík (SPA). (20:31:15)

Díky gólu Tralmakse v poslední třetině byla situace otevřená a Kladno získalo tlak. I když v posledních minutách ještě Rytíři odvolali gólmana při přesilové hře a Sparta se několikrát snažila o zásah prázdné klece, nepovedlo se ani jednomu týmu situace využít. Sparta si tak veze do hlavního města všechny tři body.

59:59
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha:
    HL – nesportovní chování, odpyká Josh Kestner.

59:57
    Ticháčkova střela od modré skončila v náručí Kořenáře.

59:15
    Dotchin zastavil na modré čáře letící kotouč rukavicí a nedovolil, aby kotouč letěl až do jeho obranného pásma.

59:10
    Chlapík z vlastního pásma vystřelil na prázdnou branku, ale netrefil se.

58:30
    Branka je opět prázdná.

58:03
    Hra je přerušena a Brízgala je zpět v brance.

57:40
    Kladenští sice vhazování vyhráli, ale následně o kotouč přišli a mohli inkasovat do odkryté klece. Kotouč však letěl mimo.

57:40
    Oddechový čas pro tým Rytíři Kladno.

57:37
    Kladenská branka je prázdná.

57:22
    Klepiš navíc ztratil kotouč na vlastní modré čáře a Brízgala musel zasahovat.

57:12
    Kotouč je až v pásmu Kladna.

56:36
    Po vhazování se Kladno dostalo pryč z pásma, následně ale Kladno bylo zpět před Kořenářem. Sideroffova přihrávka ale letěla mimo.

56:16
    David Němeček – 2 min., vysoká hůl.

Dnešní utkání sleduje 4415 diváků.

55:19
    Sobotkovu střelu z levého kruhu chytá Brízgala do lapačky.

54:27
    Lajunen si najížděl ke střele z bezprostřední blízkosti, ale kotouč mu přeskočil hokejku.

53:28
    Hejda u mantinelu zachytil vyražený kotouč a vyslal tvrdou střelu na Kořenáře. Branku však netrefil.

52:11
    A další Tralmaksova hezká akce, když přihrál Pytlíkovi do předbrankového prostoru. Ten ale promáchl a kotouč nezasáhl.

50:06
    Tralmaksova střela skončila jen na vnější síti.

47:21
    Kladno právě vstřelilo branku! I když Sparta držela domácí zkrátka, krátký pobyt Kladna v útočném pásmu skončil gólem. Martenet vystřelil a EDUARDS TRALMAKS krásně tečoval kotouč tak, aby na něj Kořenář nedosáhl. Martnenet si připisuje první bod v sezoně. Asistence: Chris Martener, Denis Kusý.

46:38
    Kladnu se podařilo krkolomně vystrkat puk ze svého pásma, ale hosté se vrací a dál Rytíře drtí.

45:09
    Navíc na druhé straně mohli dvakrát skórovat hosté, ale Brízgala skvělými zákroky svůj tým podržel.

44:27
    Po vhazování před Kořenářem se puku ujali hosté a Kladnu se zatím nedaří ohrozit sparťanského gólmana.

42:28
    Martenet si pro střelu nevybral dobré místo a jeho střela letěla moc z ostrého úhlu k tyčce, kde byl přilepený Kořenář.

41:15
    Smoleňák zajel do puku bruslí a málem se kotouč dosunul až do branky.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:51.

Druhá třetina patřila hostům z Prahy. Kladno skoro k ničemu nepustili a vytvořili si několik skvělých šancí. A tlaku zužitkovali. Řepík využil přesilové hry a Sparta odskočila na 3:1. Na konci třetiny rozhodčí ještě několikrát vylučovali, ale další gól nepadl.

40:00

39:19
    Frolík z bezprostřední blízkosti mohl snížit, ale neměl štěstí.

39:06
    Pavel Kousal – 2 min., vysoká hůl.

39:05
    Ticháček se prodral do útočného pásma, ale byl faulován a bude se znovu vylučovat.

38:23
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno:
    Adam Brízgala – 2 min., nedovolené bránění, odpyká Radek Smoleňák.

38:20
    Sparta se ale hned osvobozuje. Navíc je vyloučen kladenský gólman.

37:59
    Kladno si ještě na konci druhé třetiny zahraje přesilovou hru.

37:59
    Aaron Irving – 2 min., nedovolené bránění.

36:53
    Mužík se mohl dostat k vyraženému kotouči, ale jen kolem něj projel. Jinak by mohl dávat gól do prázdné branky.

36:10
    Tralmaks skvěle vybojoval kotouč v útočném pásmu a následně se snažil zasunout z blízkosti kotouč za Kořenáře. Ten ale žádné snížení nedovolil.

35:35
    Dotchinova střela od modré letěla jen mimo klec.

34:10
    Kladnu se podařilo osvobodit ze sevření, ale sparťané se stejně rychle opět dostávají do střelecké pozice a Brízgala přerušuje hru.

33:25
    Lajunenovu střelu Brízgala vyráží. Po gólu je ale Sparta při chuti a dál útočí na branku Kladna.

32:22
    Sparta právě vstřelila branku! Sparta využívá přesilovou hru a odskakuje na rozdíl dvou gólů. Chlapík přihrál na vrchol pravého kruhu MICHALU ŘEPÍKOVI, který se nemýlil. Asistence: Filip Chlapík, Michal Kempný.

31:59
    Sparta vyhrála vhazování a drží se v pásmu Kladna.

31:44
    Antonín Melka – 2 min., držení.

31:04
    Chlapíkovu střelu z pravého kruhu chytá Brízgala do náruče a přerušuje hru.

29:40
    Brízgala nahrál přesně na hůl Krejčíkovi, který seskočil z trestné lavice. Ten si nenechal kotouč pro sebe a přihrál Kousalovi, který ale minul branku.

28:50
    Tralmaks při střele z první zlomil hokejku, čehož Sparta využívá a osvobozuje se.

28:30
    Až teď jsou domácí opět v pásmu.

28:00
    Ticháčkovi přeskočil kotouč hokejku a týmu ztratil pásmo.

27:36
    Kladenští vyhrávají vhazování a mohou zahájit útok na vyrovnání.

25:07
    Po chybě Slováčka se vydali tři sparťané na Brízgalu, Kousal vzal střelu bekhendem na sebe, ale Brízgala zasáhl.

24:30
    Tralmaks objížděl útočné pásmo, ale jeho snahu přerušil Melka, který stál v brankovišti. Hra tak byla přesunuta do středního pásma.

23:31
    A na druhé straně Ticháčkova střela po přihrávce Strnada letěla jen mimo klec.

22:29
    Kestnerova střela byla zblokována a letěla do ochranné sítě.

21:10
    A Kladno se dostalo do pásma, ale Melkova střela letěla jen doprostřed Kořenáře.

20:53
    Brízgala je bez helmy a hra je přerušena.

20:47
    I když Kladno začalo přesilovou hrou, ani jednou na bránu soupeře nevystřelilo.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:55.

Do zápasu výborně naskočili domácí, kteří hned v první minutě šli do vedení zásluhou Kusého. Sparta se však nenechala zastrašit, využila přesilové hry při vyloučení Strnada a srovnala gólem Chlapíka. Následnou převahu měli právě hosté, kteří se tlačili za dalším gólem. A to jim vyšlo v 18. minutě. Řepík překvapil Brízgalu a poslal svůj tým do vedení 2:1. Do konce dvacetiminutovky se už skóre neměnilo, ale Kladno si do další třetiny přenese 41 vteřin přesilové hry.

20:00

19:35
    Rozjetého Řepíka bránil šikovně Ticháček a sparťanský hráč se ke střele nedostal.

18:41
    Nicméně Sparta výhody nevyužívá a 42 vteřin se bude hrát při vyrovnaném počtu hráčů na ledě.

18:41
    Josh Kestner – 2 min., sekání.

18:31
    A Sparta má další příležitost a může odskočit na rozdíl dvou gólů.

17:59
    Martin Procházka – 2 min., podrážení.

17:35
    Sparta právě vstřelila branku! Pražané před koncem první třetiny jdou do vedení. Chlapík poslal na levý kruh přihrávku MICHALU ŘEPÍKOVI, který překvapil Brízgalu a posílá svůj tým do vedení 2:1. Asistence: Filip Chlapík, Vladimír Sobotka.

17:11
    Kusého střela překvapila Kořenáře a ten na poslední chvíli zasáhl lapačkou.

16:30
    Kestner si zakroužil po kladenské třetině a zakončil. Jeho pokus byl ale zblokován.

14:32
    Smoleňák se rozhodl nestřílet sám proti Kořenáři, ale ještě přihrát. Přihrávka se mu ale nepovedla a puk zůstal v brankovišti, tam u něj byl první Irving.

13:53
    Kladenští jsou až za svojí brankou a musí rozehrávat hru znovu.

12:49
    Domácí vyhráli vhazování, ale ke střele se nedostali a Sparta se osvobozuje.

12:41
    Kladno si poprvé v zápase zahraje přesilovou hru.

12:41
    Richard Jarůšek – 2 min., hrubost.

Jakub Krejčík – 2 min., nedovolené bránění + 2 min., hrubost.

12:37
    Kousalovu střelu odrazil Brízgala vyrazil lapačkou.

11:27
    Tentokrát se zakázaného uvolnění dopustili hosté a Kladno si udrželo po vhazování pásmo. Navíc Procházka nejdříve vystřelil z ostrého úhlu, odražený kotouč ještě zachytil a pokusil objet branku a zasunout puk za Kořenáře. Ten se však rychle přesunul.

09:48
    Forman mohl tečoval kotouč do odkryté sítě, ale střela mu nesedla.

07:57
    Velký závar před kladenskou brankou ke gólu nevedl, ale Rytíři měli obrovské štěstí. Brízgala musel zasahovat maskou.

07:36
    Oba týmy se ženou za další brankou, a hra tak byla rychlá na obě strany. Kladno se však dopustilo zakázaného uvolnění a Sparta zůstává v pásmu Rytířů.

06:48
    Hejda z vrcholu levého kruhu vystřelil po přihrávce Tralmakse, ale Kořenář jeho střelu viděl a vyrazil betonem.

06:15
    Na druhé straně byl ve velké příležitosti Melka, který dostal krásnou přihrávku od Smoleňáka, ale nezužitkoval ji a stav je stále vyrovnaný.
    05:11 Filip CHLAPÍK - 1:1

05:11
    Sparta právě vstřelila branku! A je vyrovnáno. První pokus Řepíka nebyl úspěšný, ale kotouč zachytil Kempný a poslal ho na FILIPA CHLAPÍKA, který z levého kruhu srovnává na 1:1. Asistence: Michal Kempný.

04:45
    Ale Kladenští se hned osvobozují.

04:37
    Sparta dostává příležitost srovnat skóre.

04:37
    Jakub Strnad – 2 min., vysoká hůl.

04:30
    Kempnému přeskočil kotouč na modré čáře, ale Sparta se zanedlouho opět vrátila do útočného pásma.

03:25
    Brízgala Němečkovu střelu neviděl, protože měl zakrytý výhled, ale poradil si s ní výborně.

02:50
    Slováčkova střela letěla jen vedle klece.

01:24
    I když se vhazovalo před Brízgalou a hosté vyhráli vhazování, podařilo se Kladenským přihrávku zachytit a vydat se dopředu. Nijak ale Kořenáře neohrozili.

00:27
    Kladno právě vstřelilo branku! Ani jsem nestihla napsat žádný příspěvek a Kladno vede. Před DENISEM KUSÝM se objevil mezi kruhy odražený kotouč a Kusý se trefil bekhendem přesně. Asistence: Jakub Klepiš

00:01

Rytíři Kladno: Brízgala (Bow) – Hejda, Dotchin (A), Ticháček, Martenet, Slováček, Veber – Tralmaks, Klepiš, Kusý – Frolík, Pytlík, Sideroff – Smoleňák (C), Melka, M. Procházka – Jarůšek, Babka, Strnad (A).

HC Sparta Praha: Kořenář (J. Kovář) – Krejčík, Moravčík, Kempný, Mozík, Němeček, Irving, Mikliš – Chlapík, Sobotka (A), Řepík (C) – Forman, Horák, P. Kousal (A) – Buchtele, Lajunen, Kestner – Mužík, O. Najman, Konečný.

Výsledky posledních zápasů Sparty:

HC Sparta Praha – BK Mladá Boleslav 4:1
    Banes Motor České Budějovice – HC Sparta Praha 1:4
    HC Sparta Praha – HC Oceláři Třinec 3:2p
    HC Dynamo Pardubice – HC Sparta Praha 4:3

Sparta se nachází na 3. místě v tabulce Tipsport extraligy a má na svém kontě 30 bodů. Sparta měla v posledním zápase stejného soupeře jako Kladno a také na Pardubice nestačila a prohrála 3:4. Pražané měli oslabenou sestavu a v týmu tak chyběl Vojtěch Mozík, Josh Kestner a kapitán Michal Řepík. Začátek zápasu byl turbulentní a během prvních pěti minut utkání padlo pět gólů. Druhá třetina naopak žádný gól nepřinesla a rozhodlo se až v poslední třetině, ve které sparťané srovnali ve 43. minutě na 3:3, ale rozhodující branka padla o dvě minuty později zásluhou Martina Kauta.

Nejproduktivnějším sparťanem je Roman Horák (6+11), kterého doplňuje kapitán Michal Řepík (7+7). Zda Řepík nastoupí do zápasu s Kladnem se zatím neví. Třetím neproduktivnějším hráčem je Pavel Kousal (4+8), který je nominován do národního týmu na Karjala Cup. Při zápase s Pardubicemi se zranil David Vitouch, který na několik týdnů svému týmu nepomůže. Oba gólmani Sparty mají úspěšnost nad 90%. Jakub Kovář, který odchytal 13 zápasů, má 90,68 % a úspěšnost Josefa Kořenáře je skvělých 93,55 %. Sparta má nejlepší procentuální podíl ubráněných oslabení ze všech týmů – 91,53 %.

Výsledky posledních zápasů Kladna:

Rytíři Kladno – Banes Motor České Budějovice 3:2p
    HC Energie Karlovy Vary – Rytíři Kladno 1:2
    Rytíři Kladno – HC Olomouc 3:2
    Rytíři Kladno – HC Dynamo Pardubice 2:6

Rytíři se nacházejí na 12. místě v tabulce Tipsport extraligy se 17 body. Stále ale kolem sebe mají týmy, které mají o jeden až dva zápasy navíc. Poslední zápas přerušil sedmizápasovou bodovou rytířskou sérii a Kladno na domácím ledě prohrálo s Pardubicemi 2:6. Vše rozhodla až třetí třetina, do které se šlo za stavu 2:2. Hattrickem se blýskl Tomáš Hyka a Roman Will v brance nedovolil Kladenským v poslední dvacetiminutovce ani jednou skórovat. Jediné góly Kladna dali Eduards Tralmaks a Jakub Klepiš.

Nejproduktivnějším Rytířem je Jiří Ticháček (4+12). Ten byl ve středu nominován do národního týmu a příští týden si zahraje svůj první reprezentační zápas na Karjala Cupu. Druhým nejproduktivnějším hráčem Kladna je Eduards Tralmaks (8+3), který je zároveň mezi TOP 10 střelci celé extraligy. Do utkání proti Pardubicím naskočil do branky Landon Bow, který si kvůli pěti inkasovaným gólům zhoršil úspěšnost na 88,74 %. Adam Brízgala je na úspěšnosti 90,63 %.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Anna Ardonová

Branky a nahrávky: 1. Kusý (Klepiš), 48. Tralmaks (Martenet, Kusý) – 6. Chlapík (Kempný), 18. Řepík (Chlapík, Sobotka), 33. Řepík (Chlapík, Kempný)

Trenér: Otakar Vejvoda

Trenér: Pavel Gross

Rozhodčí: Sýkora, Jaroš – Špůr, Hnát