Slavia – Pardubice B 4:3 (1:0 po s.n.) | Frýdek-M. – Znojmo 5:3 (kon.) | Litoměřice – Poruba 2011 0:4 (kon.)
Vsetín – Přerov 5:1 (kon.) | Kolín – Zlín 2:1 (kon.) | Prostějov – Jihlava 3:1 (kon.)
Třebíč – Sokolov 0:4 (kon.)
SC Marimex Kolín
2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Berani Zlín
Sobota 04.11.2023, 17:00 • Zimní stadion města Kolín, Kolín • Chance liga • 19. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek víkendu a třeba zase někdy na počtenou! (19:37:37)

Dnešní utkání sledovalo 1074 diváků.

Kdo se postavil do brankoviště?
    U Beranů Daniel Huf, který ze třiadvaceti střel dvakrát inkasoval a jeho úspěšnost zákroků se zastavila na hodnotě 92%. Byl odvolán z ledu za stavu 57:36, poté už se na hrací plochu nedostal.
    Na straně Kozlů Jakub Soukup, který si poradil s dvacetipěti střelami a pouze jedna prošla za jeho záda. Úspěšnost zákroků kolínského brankáře byla 96,15%.

Zápas 19. kola Chance ligy mezi domácím Kolínem a Berany ze Zlína právě skončil a veselejší z něj odcházejí domácí Kozlové, kteří vítězí 2:1.
    V první třetině jsme viděli jednu branku, kterou vstřelil po práci Skořepy Adam Dlouhý, který si připsal třetí branku v sezoně. Chvíli na to mohl ještě náskok Kozlů zvýšit obránce Piegl, jeho pokus však zastavil brankář Huf.
    Do druhé periody lépe hosté, už v první minutě prostřední části mohl vyrovnat Sedláček, který však ztroskotal na gólmanovi Kolína Soukupovi. A tak se na druhé straně prosadili domácí, a to když střelu Gajdy vyrazil brankář Beranů pouze k Danielu Šedivému, který v čase 24:07 zvýšil na 2:0. Na konci druhé třetiny mohl ještě snížit Gago, z velkého úhlu ale trefil jen pravou tyč Soukupovy branky.
    Ve třetí třetině se konečně do útoků začali více pouštět hosté ze Zlína, avšak snížit na 1:2 z jejich pohledu se jim povedlo až v času 48:35, kdy obrovskou chybu obrany Marimexu potrestal ve vlastním oslabení Nicolas Werbik. Závěr zápasu se pak nesl ve snaze Beranů o vyrovnání, se všemi pokusy si však poradila obrana Kolína v čele s brankářem Soukupem.

59:58
    Čápova střela zblokována, je konec!

59:54
    Šest sekund před koncem uvidíme vhazování před gólmanem Soukupem.

59:54
    Oddechový čas pro tým Berani Zlín.

59:54
    Vyloučení v týmu SC Marimex Kolín:
    Petr Kolmann – 2 min..

59:34
    Hosté se drží v rohu kluziště, zápas je stále otevřený.

59:17
    Po dalším vyhození domácích hokejistů se bude buly opakovat.

59:12
    Sílovo vyhození letí těsně vedle branky, bude se vhazovat před kolínským zařízením.

58:39
    Na druhé straně prázdnou branku míjí Skořepa.

57:64
    Vyražená střela se odrazila přímo na hokejku Langa, kterému však radost z gólu překazil skvělým zákrokem brankář Soukup!

57:36
    Zlínská branka prázdná, Berani v šesti!

57:35
    Další zmatek před brankou Kolína přerušuje až zákrok domácího gólmana.

57:00
    Po skvělé přihrávce Werbika usměrňoval puk na branku Keränen, svatyni Soukupa však o centimetry minul.

56:42
    Domácí kvůli ofsajdu nemohou hrát, čas na rozehrávku tak má Zlín.

56:19
    Nahození od jednoho z hostů nebylo tečováno a doletělo tak až do náručí brankáře Kolína.

55:31
    Gasparovo zakončení od modré čáry vyráží do rohu hrací plochy brankář hostů.

55:24
    Střelu z otočky od Moronga kryje brankář Beranů Daniel Huf.

55:01
    Kolín už se soustředí hlavně na defenzivu, naopak Zlínu se čas na vyrovnávací branku rychle krátí.

54:34
    Matěj Chalupa těsně před mantinelem podklouzl a velmi nešťastně narazil na hrazení, teď už se ale zvedá a odjíždí na střídačku.

54:06
    Nahození z téměr nulového úhlu od Hrbase schovává pod svou lapačku Soukup, buly se bude opakovat.

53:57
    Po střele Čápa, proti které zakročil gólman domácích Soukup, následuje reklamní přestávka.

53:24
    Kozlové velmi dobře napadali a dokázali také získat puk, k zakončení na branku Hufa však nedošlo.

53:00
    Píská se zakázané uvolnění Kolína, bude se vhazovat před brankou domácích.

52:50

52:20
    Po chybné rozehrávce Marimexu mířili do útoku hosté, Novák však zvládl puk podržet jen chvíli.

51:32
    Hokejistům Zlína se podařilo vyhodit, Kolín začne až za vlastní brankou.

51:04

50:50
    Vyloučení v týmu Berani Zlín:
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Jakub Šlahař.

50:27
    Josef Skořepa vypíchl puk obránci a mířil sám na brankáře Hufa, který však proti útočníkovi Kolína parádně zasáhl!

49:55
    Po odrazu od Salonena zasahuje brankář Soukup, bude se vhazovat v obranném pásmu Kozlů.

Zlín právě vstřelil branku!
    Berani v oslabení snižují! Obrovskou chybu domácí obrany potrestal NICOLAS WERBIK, který obdržel v situaci dva na brankáře přihrávku od Gaga a zakončil do odryté branky! Asistence: Michal Gago.

47:53
    Z úhlu pálil na brankáře Zlína Josef Skořepa, gólman hostů však dobře zasáhl.

47:21
    Michael Keränen – 2 min., sekání.

46:54
    Ouřadovo nahození sklepává brankář Huf ke svým spoluhráčům.

46:12
    Chalupa puk neudržel, Kolín se však k hracímu předmětu zase rychle dostává.

45:37
    Neuvěřitelnou obětavost teď předvedl Kolmann, který doslova skočil do dvou po sobě jdoucích ran. Následně hru přerušuje brankář Soukup svým zákrokem.

45:10

44:51
    První ránu Kryštofa Langa vyrazil brankář Huf, akce ještě pokračovala a zakončil ji jeden z domácích od modré čáry, i tentokrát se ale vyznamenal brankář Zlína.

43:52
    Kolínští se dostali znovu do útočné třetiny, kde však kotouč Koukalovi utíká zase ven z pásma.

43:15
    Hosté vyhazují puk až za branku Soukupa.

43:10
    Bedřich Köhler – 2 min., vysoká hůl.

43:02
    Střelu Zbořila od modré čáry kryje brankář domácích Soukup.

42:30
    Marek Hrbas se rozhodl podpořit útok, jeho přihrávka před branku Marimexu však až k jeho spoluhráčům neprošla.

42:04
    Po dalším vyhraném buly střílel z mezikruží Skořepa, brankář Daniel Huf však i v tuto chvíli zasahuje.

42:00
    Zakázané uvolnění Beranů.

41:47
    Tentokrát pálil Ouřada, gólman Huf zasahuje betonem.

40:57
    Nebezpečný útok vedli domácí, Dlouhý přihrával na najíždějícího Skořepu, který však puk netrefil.

40:24
    Po vyhraném buly střílel znovu Zbořil brankář Soukup si ale připisuje úspěšný zákrok.

40:15
    V prvním zakončením třetí periody se zjevil Mikuláš Zbořil, jeho pokus ale byl přizvednutý do ochranné sítě.

40:04
    Úvodní vhazování pro hostující Berany.

40:01

Za chvíli začne třetí třetina.

Ve druhé třetině domácí svůj náskok navýšili, a to když se v čase 24:07 prosadil z dorážky Daniel Šedivý. JInak je hra mezi oběma celky docela vyrovnaná, viděli jsme šanci na obou stranách, možná tu největší měl pár sekund před sirénou Gago, který však z úhlu zakončil pouze do tyče. Na druhé straně se naopak mohl prosadit Petr Koukal, jeho zakončení o brejku však skončilo na brankáři Hufovi. Kolín tak vede po dvou třetinách 2:0 a pokud chtějí Berani ukořistit alespoň bod, budou muset ve třetí periodě vsítit nejméně dvě branky.

40:00

39:57
    Gago zakončoval z úhlu na branku Soukupa, jeho pokus z obrovského úhlu však skončil pouze na tyči!

39:26
    Domácí v ofsajdu, další útok tak rozehrají hosté ze Zlína.

38:54
    Marek Hrbas střílel od střídaček, brankář Soukup však proti jeho pokusu zasahuje.

38:25
    Z dalšího minisouboje mezi Dlouhým a Hufem vyšel lépe brankář Beranů, který střelu kolínského útočníka kryje.

37:35
    Brankář Soukup přišel po souboji s jedním z hostujících hokejistů o helmu, hra musí být přerušena.

37:24
    Následuje vhazování před střídačkou Zlína.

37:06
    Novák přihrával puk před branku na Michala Gaga, který však kotouč vůbec netrefil.

36:41
    Střelu zápěstím od Ouřady kryje gólman Beranů.

36:15
    Situaci 3 na 1 zakončoval po přihrávce Chalupy Petr Koukal, brankář Huf však v tento moment svůj celek podržel!

35:38
    Další nahození Pinkase na branku Hufa nedokázal tečovat žádný z hokejistů Marimexu.

34:54
    Jan Süss se otočil a vypálil na branku Soukupa, pokus zlínského útočníka však vůbec netrefila zařízení.

34:23
    Kolínští v ofsajdu, hra bude pokračovat s prvními formacemi na ledě.

33:57
    Nahození Gaspara končí jen u gólmana Daniela Hufa.

33:45
    Přihrávka Werbika míří pouze na hokejky domácích.

32:46
    Po otočce u mantinelu nahazuje puk Chalupa, jeho nabídku však žádný z jeho spoluhráčů nedokázal tečovat.

32:24

32:15
    Devět sekund před návratem Pinkase s ocitli hosté v ofsajdu.

31:57
    Šlahařovu nabídku tečoval Novák vedle branky, domácí zase vyhazují přes všechny čáry.

31:23
    Beranům se zatím přesilová hra nedaří, větší šance mají při svém oslabení domácí hokejisté.

30:43
    I toto buly vyhráli domácí borci.

30:24
    Matěj Pinkas – 2 min., nedovolené bránění.

29:46
    Süss dokázal podržet puk v útočném pásmu a potrápil obranu Kolína, která se ale ubránila.

28:59
    Skořepa v ofsajdové pozici, vhazovat se bude v prostoru pod střídačkami.

28:36
    Hrbas při zakončení zlomil hokejku, domácí hrají zase v pěti.

27:36
    I druhé buly ve svém obranném pásmu v krátké době vyhrávají domácí.

27:24
    Po kříženém pasu přes osu hřiště zakončoval kapitán Zlína Köhler, brankář Soukup se ale dokázal přemístit a zasáhnout.

27:12
    Pokus Denise Kindla vyráží brankář Soukup do rohu.

26:43
    První vhazování ale dokázali vyhrát domácí, kteří také zásluhou Dlouhého vyhazují.

26:38
    Jakub Šedivý – 2 min., krosček.

26:28
    Pilařova rána sražena Salonenem do rohu hřiště.

26:06
    Domácí Kozli vyhráli vhazování ve svém vlastním obranném pásmu.

26:03
    Střelu obránce Beranů Hrbase kryje brankář Soukup, následují komerční pauza.

25:35
    Salmiovo nahození o mantinel míří na hokejky domácích hokejistů.
    24:07 Daniel ŠEDIVÝ - 2:0
    Hampl

24:07
    Kozlové právě vstřelili branku!
    Domácí zvyšují svůj náskok! Střelu Petra Gajdy vyrazil gólman Huf pouze na hokejku DANIELA ŠEDIVÉHO, který se z dorážky nemýlil! Asistence: Petr Gajda.

23:56
    Šedivý vyhrál vhazování pro Hampla, ten však trefil pouze svého spoluhráče.

23:40
    Jan Süss nezachytil puk, který tak v poklidu doklouzá až na zakázané uvolnění.

23:09
    Další Chalupův pokus skončil na boční síti branky.

23:04

22:15
    Po přechodu modré čáry od Ouřady střílel Matěj Chalupa, brankář Huf ale zasahuje.

22:02
    Kolín se znovu nedokázal udržet na útočné polovině.

21:35
    Průnik Langa zakončil domácí forvard střelou, kterou přizvedl do ochranné sítě obránce Beranů.

21:04
    Jakub Šlahař zbytečně podrazil domácího Šedivého a půjde si na dvě minuty odpočinout na trestnou lavici.

20:38
    Na druhé straně vyhráli vhazování po zahrání vysokou holí hosté.

20:15
    Zmatků v obraně Kolína chtěl využít Pavel Sedláček, který však ztroskotal na betonu domácího gólmana!

20:05
    Úvodní vhazování vyhráli domácí.

20:01

Hráči obou týmů se vracejí na ledovou plochu kolínského stadionu, druhá třetina se blíží ke svému začátku.

Po první třetině odcházejí do útrob kolínského stadionu spokojenější domácí, kteří vedou po trefě Adama Dlouhého 1:0.
    Domácí byli v první třetině asi aktivnějším týmem, což pramenilo v první branku zápasu, kterou vstřelil v čase 02:05 domácí útočník Adam Dlouhý po přihrávce Josefa Skořepy. Kozli mohli své vedení také navýšit, avšak například proti pokusu Piegla zasáhl brankář Huf. Naopak Zlín toho do útoku moc nepředvedl a pokud dnes chce odjíždět s bodovým ziskem, bude muset v následujících třetinách zabrat.

20:00

19:56
    Síla zastaven podle rozhodčích dle pravidel, první třetina končí.

19:45
    Jeden z posledních útoků první třetiny zakončil střelou Denis Kindl, brankář Soukup puk vyráží do ochranné sítě.

19:00
    Po zadovce Suhrady chtěl zakončit Zbořil, puk si však nedokázal zpracovat.

18:24
    Tečované nahození zlínských se odráží na hokejky Kozlů.

17:34
    Proti střele Ouřady zasahuje pravým betonem brankář Zlína.

16:41
    Přihrávka na najetého Keränena byla zblokována domácí obranou.

16:20
    Po několika hraničních soubojích za brankou Zlína založili hosté protiútok, který však končí jejich vlastním ofsajdem.

15:32
    Akci Jakuba Šedivého zastavuje dobrý defenzivní zákrok Kindla.

14:53
    Josef Skořepa se velmi dobře dostal přes obránce, následně ale přes dva zadáky Zlína neprošel.

14:21
    Kolínští se sami vyhánějí nepřesnou přihrávkou až do obranného pásma.

13:30
    Přihrávku Langa se snažil zakončit jeden z hostů, skákavý kotouč však na svatyni Soukupa neusměrnil.

13:12
    Následuje komerční přestávka, po které bude Zlín vhazovat v útočném pásmu.

12:43
    Dobré napadání zlínských vedlo až k zakončení na branku Kolína, brankář Soukup ale proti akci čtvrtého útoku hostů zasáhl.

12:23
    Werbik ve viditelném ofsajdu, následuje vhazování před kolínskou střídačkou.

11:53
    Zajímavý útok hostů zakončil střelou zápěstím Jan Süss, brankář Soukup však zasahovat nemusel.

10:59
    Po přihrávce Chalupy se do útočného pásma Beranů nedostal Hampl.

10:10
    Skákavý puk se snažil zasáhnout před brankou Zlína Pajer, kotouč však netrefil.

09:32
    Střelu Talafy zablokoval i s nasazením vlastního zdraví jeden z domácích hokejistů.

08:43
    Domácí Skořepa ale prohrál vhazování, a tak mohou založit útok hosté ze Zlína.

08:34
    Po dnes již několikáté chybě obránců Zlína zastavuje domácí ofsajd.

07:45
    Jakub Šlahař nahazoval puk za branku Soukupa, kde se však nenacházel žádný z Beranů.

07:24
    Následuje komerční přestávka.

07:24
    Jakub Soukup si připisuje zákrok proti střele Gaga, kterou však brankář Kozlů kryje lapačkou.

06:18
    Vedení domácích mohl navýšit po chybě v rozehrávce Beranů René Piegl, brankář Huf však dobře zasáhl!

05:49
    Zlín sice vyhrál buly, avšak Kolínští se k puku zase rychle dostali.

05:31
    Domácí obránce Piegl zakončoval na Hufa, který však dobře zasáhl lapačkou.

04:41
    Po prostřídání obou celků útočil finský útočník Zlína Keränen, obrana Kolína jej však dokázala ubránit.

03:45
    Puk chtěl do útočné třetiny Beranů zase rychle zavést Pilař, přes dvojici obránců se však nedostal.

03:26
    Dlouhé vyhození Köhlera míří až na zakázané uvolnění.
    02:05 Adam DLOUHÝ - 1:0
    Hampl

02:05
    Domácí se rychle dostávají do vedení! Josef Skořepa na sebe navázal všechny obránce Zlína a přihrál puk na druhou stranu na úplně volného ADAMA DLOUHÉHO, který přesnou ranou překonává brankáře Hufa! Asistence: Josef Skořepa.

00:43
    První zakončení vyslal na branku Daniela Hufa Kryštof Ouřada, jeho pokus však zblokoval vracející se obránce.

00:25
    Po několika sekundách zápasu Kozli vyhazují puk na zakázané uvolnění, hra se tak přesouvá zase před jejich branku.

00:02
    Úvodní vhazování vyhráli hostující hokejisté.

00:01

Vše už je připraveno k prvnímu buly zápasu.

Po domácích hokejistech vjíždí na hrací plochu zimního stadionu v Kolíně také hosté ze Zlína.

SC Marimex Kolín: Soukup (Šatný) – Pinkas, Kolmann (A), Piegl, J. Šedivý, Hampl, Gaspar, Š. Němec – Chalupa, Koukal (C), Pajer – Pilař, Morong, Ouřada – Dlouhý, Skořepa (A), K. Lang – Síla, D. Šedivý, Gajda.
    Trenér: Jan Šťastný

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Zbořil, Suhrada, Salonen, Hrbas (A), Talafa, M. Novotný, Čáp – Köhler (C), Gago, P. Sedláček (A) – Šlahař, Kindl, Süss – Novák, Werbik, Keränen – Salmio, Sadovikov, M. Lang.
    Trenér: Miloš Říha

Rozhodčí: Zubzanda, Mejzlík – Beneš, Kotlík.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Matěj Skula

Branky a nahrávky: 3. Dlouhý (Skořepa), 25. D. Šedivý (Gajda) – 49. Werbik (Gago)

Rozhodčí: Zubzanda, Mejzlík – Beneš, Kotlík