Olomouc – Pardubice 2:5 (kon.) | Jihlava – Přerov 4:3 (kon.) | Liberec – Mountfield HK 0:1 (kon.)
Mladá Boleslav – Litvínov 5:1 (kon.) | Plzeň – Č. Budějovice 2:3 (po pr.) | Vítkovice – Zlín 2:5 (kon.)
K. Vary – Sparta 4:1 (kon.)
HC Olomouc
2:5 (2:2, 0:2, 0:1)
HC Dynamo Pardubice
Sobota 04.11.2023, 12:00 • Zimní stadion Olomouc • DHL Extraliga juniorů • Skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Hezké poledne při sledování textového přenosu z DHL extraligy juniorů. Hokejisté Olomouce dnes na domácím ledě přivítají Pardubice. Začínáme ve 12:00.

Olomouci se nyní vůbec nedaří. Juniorka Mory prohrála sedmkrát za sebou, v tabulce východní skupiny jí patří předposlední místo před Přerovem. Po 21 zápasech mají kohouti na kontě 17 bodů, jejich náskok na Zubry je pouze dvoubodový. Ve čtvrtek hrála Olomouc doma s Třincem, kterému však po nepovedené druhé třetině podlehla 1:4. Nejproduktivnějším hráčem mužstva je Michal Tomeček s deseti góly a dvanácti asistencemi.

Pardubice se momentálně pohybují na páté příčce východní skupiny, po dvaceti odehraných zápasech mají na kontě 31 bodů a jejich ztráta na čtvrtou Jihlavu je tříbodová. Uplynulá dvě klání ale Dynamo vyhrálo. Na konci října uspělo doma 4:1 nad Přerovem a ve čtvrtek tři body zapsalo také v Brně, kde vyhrálo 3:1. Nejlépe si v týmové produktivitě vede Dominik Pavlata, jenž nasbíral 7 branek a 10 asistencí.

HC Olomouc: Valenta (Žbánek) – Kalman, P. Sedláček (A), Stratil, Panáček (C), A. Drábek (A), Compel, Bohatý – Koudelný, Šotkovský, Ruda – Smýkal, K. Drábek, Belan – Pastrnek, Tomeček, Bošek – Šulgan, Neoral, Ungr.
    Trenér: Mojmír Trličík

HC Dynamo Pardubice: Vilém (Batih) – Kaštánek, Koudelka (A), Kubánek, Tvrdík, Hebek (A), Šmerda, Vápeník – Pavlata, A. Fiala, Gromadzki – Paleček, D. Burda (C), Helikar – Tomas, Jaša, Kalužík – Pilař, Jevtěchov, Š. Bartoň.
    Trenér: David Havíř

Rozhodčí: Kapitanov, Koziol – Bartek, Klimek.

00:01

00:26
    Olomoucká první formace vysoko napadala v útočném pásmu, nicméně ke kotouči se nedostala.

00:56
    Jakub Belan poprvé zahrozil, když před brankoviště dostal přihrávku spoluhráče. Jeho bekhendová rána skončila na hrudi pardubického brankáře.

01:25
    Tadeáš Kalužík se dostal do samostatného úniku, avšak na Valentu si nepřišel. Dorážející Radek Tomas pak netrefil bránu.

02:15
    Sedláčkovo nahození od modré čáry až k bráně hostů nepropadlo. Poté se o puk bojovalo v rohu kluziště.

03:32
    Ondřej Šotkovský se probil do útočného pásma, ale pak kotouč jen nahodil po mantinelu.

04:06
    Jan Helikar dostával na modrou čáru kotouč zpoza brány, jenže hrací předmět mu následně přeskočil čepel.

04:35
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Mora se dostává v 5. minutě do vedení, navíc skórovala v přesilové hře! Michal Tomeček se krásně proháčkoval před brankoviště, avšak na gólmana ještě nevyzrál. Posléze dorážel kotouč do opuštěné brány MATĚJ SMÝKAL. 1:0. Asistence: Michal Tomeček a Adam Panáček.
    04:35 Matěj SMÝKAL - 1:0

05:32
    Pardubice se snaží přidat, nyní bojují o kotouč u mantinelu v útočném pásmu.

05:38
    Adam Drábek – 2 min., držení.

06:24
    Jakub Koudelný si nádherně protáhl kotouč mezi bruslemi, načež vybídl před odkrytou klecí obránce Panáčka. Ten ale brankový prostor minul. Nechybělo mnoho a kohouti by vedli o dva góly.

07:05
    Adam Kalman hned po vhazování vyhodil kotouč bez větších potíží přes všechny čáry.

07:38

08:13
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Pardubice ale srovnávají na 1:1! VÍT PILAŘ se v obrovské rychlosti protáhl mezi beky a poté už byl sám před Valentou. Toho překonal střelou mezi betony. 1:1. Asistence: Vojtěch Tvrdík.
    08:13 Vít PILAŘ - 1:1

08:53
    Tadeáš Kalužík – 2 min., faul kolenem.

09:55
    Kalman našel na levém kruhu Boška, který ale prostor mezi třemi tyčemi vůbec netrefil.

10:25
    Koudelný se u zadní tyče snažil hledat Šotkovského. Druhý jmenovaný se ke kotouči neprobil.

10:59
    Adam Drábek už po skončení olomoucké přesilovky nahazoval kotouč od modré čáry. Lukáš Vilém jeho pokus zastavil na své hrudi.

11:24
    Pilař se na druhé straně kluziště po levém křídle prodral do kvalitní pozice, Michael Valenta ale zacvakl své betony.

12:32
    Šotkovský v obranném pásmu ztratil puk. Následně se ke kotouči dostal Jan Helikar, jehož bekhendová přihrávka ale nebyla přesná.

13:11
    Po nahození od modré čáry bojoval u brankoviště Belan, nicméně Lukáš Vilém nadvakrát zasáhl.

13:37
    Matěj Smýkal mířil vpřed po levé straně útočného pásma, jenže zastaven byl kvůli ofsajdu.

14:12
    Oleksij Jevtěchov našel zpoza brány ve velké šanci Šimona Bartoně, kterého ale lapačkou vychytal Valenta.

14:56
    Podruhé v utkání jde domácí celek do vedení! Situace to byla podobná jako u první branky Olomouce. Kotouč se odrazil na brankoviště, kde jej do prázdné části svatyně tentokrát uklidil LUKÁŠ BOŠEK. 2:1. Asistence: David Pastrnek a Michal Tomeček.
    14:56 Lukáš BOŠEK - 2:1

16:22
    Tadeáš Kalužík se krásně dostával před olomouckou bránu, ale místo střely zvolil nahrávku, což ideální řešení rozhodně nebylo.

17:08
    Vít Pilař si nedokázal zpracovat přihrávku na levém křídle, nicméně icing se nepískal, poněvadž pardubický útočník byl u puku jako první.

17:19
    Patrik Ungr – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.

17:48
    Velký závar u olomouckého brankoviště! Dominik Pavlata ale kotouč až za čáru nedostrčil.

18:16
    Adam Fiala si najel na levý kruh, odkud tvrdě pálil zápěstím. Zamířil ale jen a pouze do zadního mantinelu.

18:49
    Olomoučtí nyní šetří cenné vteřiny v rohu kluziště v útočné třetině.

19:06
    Na konci první třetiny Pardubice opět srovnaly! Po levém křídle si to mířil vpřed RADEK TOMAS, který následně našel místo u bližší šibenice. 2:2. Asistence: Adrian Gromadzki.
    19:06 Radek TOMAS - 2:2

20:00

První třetina nabídla hned čtyři branky! Do vedení se dostala Olomouc, nicméně Pardubice brzy odpověděly. V 15. minutě se ale do listiny střelců zapsal Bošek, avšak Mora až do konce třetiny své vedení neudržela. Prostor u bližší tyče ve 20. minutě našel Radek Tomas.

20:01

20:27
    Dominik Pavlata se dostal ke střele z otočky, nicméně přesný nebyl.

21:21
    Jan Helikar před bránou tečoval nahození od modré čáry, kotouč ovšem zapadl poměrně vysoko nad olomouckou bránu.

21:59
    Radek Tomas hledal zpoza brány spoluhráče v mezikruží, situaci ale vystihl vracející se Jakub Belan.

22:28
    Tomáš Jaša z pravého kruhu vůbec netrefil olomouckou bránu. Kotouč se odrazil k zadnímu mantinelu.

22:57
    Šimon Bartoň se tentokrát dostával do kvalitní pozice, avšak Michael Valenta zareagoval. Nutno podotknout, že Dynamo je na začátku prostředního dějství lepší.

23:45
    Lukáš Bošek střílel z otočky od modré čáry. Jeho rána zapadla kousek vedle pardubické tyče.

24:04
    Obránce Alex Kubánek pálil krátce po vhazování. Jeho projektil skončil ve výstroji pozorného Valenty.

25:16
    Pardubice se v obranném pásmu dostaly pod mírný tlak. Nakonec musel celek v červených dresech odehrát touš na icing.

25:42
    Adam Drábek se snažil vypomoct ofenzívě, ale kotouč na jeho hokejce příliš dlouho nevydržel. Následně se Olomouc dostala ke dvěma rychlým střelám, ty ale v bráně neskončily.

26:18
    Samuel Šmerda vyprášil od modré čáry betony domácího gólmana.

26:50
    Radek Tomas se celkem snadno dostal do útočného pásma, kde posléze vypálil. Trefil připravenou vyrážečku gólmana Michaela Valenty.

27:12
    Hosté se poprvé v utkání dostávají do vedení! Na levém kruhu se objevil JAKUB KOUDELKA, proti kterému sice Valenta vyjel, na jeho ránu zápěstím však nedosáhl. 2:3. Asistence: Tom Kaštánek a Oleksij Jevtěchov.
    27:12 Jakub KOUDELKA - 2:3

28:09
    Pardubice nepřesně rozehrály z vlastního pásma. Pískáno bylo další zakázané uvolnění.

28:20
    Hanáci po vhazování rychle kombinovali. Z levého kruhu střílel Michal Tomeček, jenž trefil lapačku připraveného Lukáše Viléma.

28:42
    Střelu od modré čáry vyrazil pardubický gólman před sebe. K dorážce se natahoval David Pastrnek, který v pádu zakončil těsně vedle vzdálenější tyče.

29:32
    Tentokrát puk z vlastního pásma dostal Ungr. Na řadu přišlo olomoucké zakázané uvolnění.

29:44
    Fiala si najel do nebezpečné pozice před brankou, trefil připraveného Valentu, který svůj celek podržel.

30:36
    Compel přihrával Adamu Drábkovi, kterému ale kotouč proskočil do střední třetiny.

31:08
    Compelova rána z levé strany byla pro gólmana hostů pořádně nepříjemná, Lukáš Vilém si ale poradil.

31:33
    Jakub Belan se mezi kruhy bleskurychle otočil a poté zápěstím pálil. Mířil nahoru, avšak prostor nad rameny si Vilém pohlídal lapačkou.

32:01
    Matyáš Bohatý – 2 min., hákování.

32:13
    Dynamo velice rychle využilo přesilovou hru! Koudelka předal kotouč na levou stranu útočného pásma ADAMU FIALOVI, který se prosadil precizní střelou k bližší tyči. 2:4. Asistence: Jakub Koudelka a Dominik Pavlata.
    32:13 Adam FIALA - 2:4

33:44
    Víta Pilaře si nyní olomoucká obrana vůbec nepohlídala. Útočník Pardubic pálil z otočky, avšak Valenta se zaskvěl. Pardubice po čtvrtém gólu tlačily snad ještě více.

33:48
    Jakub Koudelka vystřelil hned po vhazování do připravené hrudi domácího gólmana.

34:12
    Koudelka tentokrát pronikl před bránu, kde u zadní tyče hledal Fialu, jenž ale kotouč do branky neumístil.

34:50
    Po chybě Olomouce ve středním pásmu mířil dopředu Paleček. Útočník Dynama trefil tyč branky domácího celku. Mohlo to být už o tři trefy.

36:16
    Na obou stranách jsme nyní viděli přečíslení dvou proti jednomu. To olomoucké nevyřešil dobře Matěj Smýkal, který nepřesně přihrál na Marka Compela.

37:12
    Stanislav Ruda rychle vracel kotouč před pardubickou bránu, adresáta ale nenašel.

37:33
    Michael Valenta raději přikryl skákající kotouč ve své lapačce. Pokračovat budeme po krátkém přerušení.

38:03
    Jakub Koudelka – 2 min., držení.

38:20
    Jakub Koudelný si nabruslil k modré čáře, odkud pálil. Trefil však před sebou stojícího obránce.

38:55
    Ondřej Šotkovský velice tvrdě pálil zápěstím z pravého kruhu. Pardubický gólman se štěstím zasáhl. Následně si poradil také s další ranou Koudelného.

39:32
    Olomouc má v přesilovce velký tlak, ale branku zatím nevstřelila. Na brankovišti dorážel Smýkal, rychlejší byl ovšem Vilém.

39:37
    Matěj Smýkal – 2 min., sekání.

40:00

Dynamo bylo ve druhé třetině lepším týmem a před třetí třetinou tedy vede poměrem 4:2. Hosty poslal poprvé v utkání do vedení Jakub Koudelka, na kterého o chvíli později navázal Adam Fiala. Dokáží kohouti ještě reagovat na tento nepříznivý vývoj?

40:01

40:03

40:36
    Radek Tomas se už rovnal ke střele z mezikruží, do hokejky mu ale klepl jeden z beků.

41:43
    Tomeček dokázal zablokovat pardubickou ránu od modré čáry a poté si všiml z trestné lavice unikajícího Smýkala, jenž svůj blafák do forehandu nedotáhl.

42:13
    Vít Pilař – 2 min., hákování.

42:45
    Kalman nabil na vrchol pravého kruhu Tomečkovi, který trefil vnější oblouk pardubické svatyně.

43:22
    Adam Kalman – 2 min., podrážení.

44:04
    Pardubice krkolomně rozehrály a následně hned tři hráči v bílém se vydali na jednoho obránce. Přihrávka na Šotkovského před bránu ale přesná nebyla.

44:46
    Pardubice nyní hrají zkrácenou přesilovku, ale Olomouci se už povedlo vyhodit puk přes všechny čáry.

45:14
    Tomáš Jaša si na levé straně útočného pásma rovnal kotouč. Jeho následný projektil zapadl kousek vedle brány.

45:22

46:35
    Už to vypadalo, že se Dominik Pavlata dostane před bránu, ale od kotouče jej odstavil Patrik Sedláček.

47:18
    Adam Drábek na začátku 48. minuty projel okolo mantinelu. Poté hledal na modré čáře Ungra, který ale kvůli ofsajdu pokračovat nemohl.

47:49
    Ondřej Šotkovský manévroval s pukem na hokejce. Poté vystřelil zápěstím, jeho pokus byl tečován do ochranné sítě.

49:08
    V této chvíli to vypadá, že Pardubice hlídají své dvoubrankové vedení bez větších problémů.

49:35
    Ve velké rychlosti se dopředu dostal Michal Tomeček, který ale místo střely situaci přibrzdil. Olomouc kombinuje v útočném pásmu.

50:49
    Vypadalo to, že Jakub Koudelný byl při přechodu do útočného pásma faulován, nicméně hlavní rozhodčí tentokrát vylučovat nebudou. Olomoucká střídačka protestovala.

51:42
    Jan Helikar projel do útočného pásma. Jeho následná střela zápěstím skončila na pravé ruce gólmana Valenty.

52:27
    Adam Drábek dnes patří mezi nejaktivnější domácí hokejisty. Tentokrát se dostal ke střele zprava, mezírku mezi betony ale Lukáš Vilém utěsnil.

52:47
    David Stratil nebezpečně pálil hned po buly, jeho přízemní projektil netrefil branku.

53:46
    Adam Fiala přirazil soupeře na mantinel v souladu s pravidly. Mora ale zůstává na kotouči.

54:12
    Jeden z domácích útočníků čekal na Kalmanovu pobídku u zadní tyče, avšak úspěšná teč z toho nebyla.

54:39
    Po delší době v útočném pásmu kombinují Pardubice. Pět minut je dělí od zisku dalších tří bodů.

55:13
    Tom Kaštánek se propracoval do střelecké pozice. Jeho rána byla přizvednuta na mantinel.

55:56
    Pardubice definitivně potvrzují, že si dnes z Hané odvezou výhru! Byly aktivní před bránou, čehož využil DANIEL BURDA, jenž po rychlé otočce zametl kotouč do klece. Valenta byl mimo svou pozici. 2:5. Asistence: Jan Helikar a Vojtěch Tvrdík.
    55:56 Daniel BURDA - 2:5

56:07
    Tomáš Jaša – 2 min., vysoká hůl.

57:02
    Adam Drábek nepřesně přihrál a rázem se do šance hnali Daniel Burda a Jan Helikar. Posledně jmenovaný si přihrávku u zadní tyče nezpracoval.

57:38
    Lukáš Bošek si najel mezi kruhy, odkud rychle střílel. Lukáš Vilém na kotouč viděl a zakročil.

58:07

58:38
    Vojtěch Tvrdík ostře vypálil od modré čáry po přihrávce Adriana Gromadzkiho. Rána obránce Pardubic nezamířila do brankového prostoru.

59:09
    Rozběhla se nám poslední minuta tohoto duelu. Utkání se z obou stran už jen dohrává.

Juniorka Pardubic dnes dokázala zvítězit na olomouckém ledě poměrem 5:2. Hanáci tedy zapsali osmou porážku za sebou. Přitom první třetinu neměli vůbec špatnou, dvakrát v ní vedli, jenže poté se už prosazovaly jen Pardubice. Rozdílovou branku zaznamenal ve druhé periodě Jakub Koudelka, na kterého poté ještě navázali Adam Fiala a Daniel Burda.

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (14:04:29)

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 5. Smýkal (Tomeček, Panáček), 15. Bošek (Pastrnek, Tomeček) – 9. Pilař (Tvrdík), 20. Tomas (Gromadzki), 28. Koudelka (Kaštánek, Jevtěchov), 33. A. Fiala (Koudelka, Pavlata), 56. D. Burda (Helikar, Tvrdík)

Rozhodčí: Kapitanov, Koziol – Bartek, Klimek