Olomouc – Pardubice 2:5 (kon.) | Jihlava – Přerov 4:3 (kon.) | Liberec – Mountfield HK 0:1 (kon.)
Mladá Boleslav – Litvínov 5:1 (kon.) | Plzeň – Č. Budějovice 2:3 (po pr.) | Vítkovice – Zlín 2:5 (kon.)
K. Vary – Sparta 4:1 (kon.)
HC Dukla Jihlava
4:3 (0:1, 1:2, 3:0)
HC ZUBR Přerov
Sobota 04.11.2023, 12:00 • Veřejné sportoviště pro zimní sporty, Jihlava • DHL Extraliga juniorů • Skupina Východ

Dnešní zápas je u konce. Jihlava v něm předvedla velký obrat ze stavu na 1:3 na 4:3, k tomu navíc ve sporné situaci rozhodčí jednu trefu domácí Dukle neuznali. Jihlava se tak může radovat ze tří bodů, díky kterým udržela čtvrté místo a stále stejnou ztrátu na třetí Vítkovice. Hosté naopak budou muset zkousnout krutou porážku, neudrželi dvoubrankové vedení a pošesté v řadě odchází ze zápasu z prázdnou, i nadále se tak drží na posledním místě.

To je z dnešního utkání vše, děkuji za sledování přenosu a přeji příjemný zbytek víkendu. (14:26:34)

59:54
    Je zřejmě rozhodnuto, Coufal sice ještě mohl v posledních vteřinách potvrdit výhru Jihlavy gólem do prázdné, domácí už však o výhru nic nepřipraví.

59:17
    Přerov znovu přestřelil od modré, Dukla se snaží dostat k puku, zatím ho však drží víceméně jen hosté.

59:00
    Buršík těsně přestřelil, Přerov pokračuje v silném tlaku na Jihlavskou branku.

58:52
    Zakázané uvolnění Dukly a Přerov na nic nečeká, posílá šest hráčů do hřiště!

58:41

58:20
    Přerov už tentokrát dokázal vybojovat puk a snažil se ho rychle vyhodit do útočného pásma, hosty však tentokrát zradil strop malé haly v Jihlavě, který je svou nízkou výškou poměrně vyhlášený.

57:59
    Oddechový čas pro tým HC ZUBR Přerov.

57:59
    Löffler zkusil vystřelit až od modré, jeho ránu ale Vojtek dobře viděl a neměl s tímto pokusem velké problémy.

57:15
    Jihlava už v přesilovce nikam nespěchá, nahození z prostoru mezi kruhy dokázal Vojtek pokrýt, to je však pro hosty v této situaci málo.

56:58
    Číhal z bezprostřední blízkosti těsně přestřelil branku a poslal puk až na zadní plexisklo, následnou dorážku k levé tyči už si Vojtek pohlídal a pokryl svou výstrojí.

56:41
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov:
    Kryštof Janek – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

56:30
    Na druhé straně musel Vojtek zasahovat proti střele po ledě, včas dokázal přikrýt puk svou lapačkou a nedovolil tak Dukle výrazněji ohrozit branku.

55:40
    Přerov v závěru zkouší střely ze všech stran, ostatně gól může padnout odkudkoliv. Billa pálil z poměrně velké vzdálenosti od mantinelu, jeho střele ovšem chyběla větší přesnost.

55:10
    Jeden z domácích hráčů vyhodil puk místo do středního pásma pouze na vlastní střídačku, Přerov tak ještě chvíli zůstane v útočném pásmu.

54:07
    Přerov se snaží rychle rozehrát, nakonec však musí s pukem až za vlastní branku. Zdá se, že nejen psychické, ale i fyzické síly má v závěru utkání spíše domácí Jihlava.
    53:02 Kevin COUFAL - 4:3

53:02
    Dukla právě vstřelila branku!
    Dukla otáčí stav zápasu v samotném závěru utkání! Hosté znovu pouze vyhodili na modrou, zde sebral puk Kuprijanov a přihrál ho na hokejku KEVINA COUFALA. Ten z malé vzdálenosti dokázal puk procpat mezi tyč a Vojtkovu výstroj a přidal tak dost možná rozhodující branku. Asistence: Ilarion Kuprijanov.

52:42
    Přerov se aktuálně skoro nedostává do útočného pásma a pouze vyhazuje puky do středního pásma, to by se hostujícímu celku mohlo brzy vymstit.

51:32
    Jihlava znovu mířila ve třech na Vojtka, tentokrát si však obrana Zubrů nenechala nikoho ujet do samostatného úniku. Rauš s Vovsíkem si chtěli přihrávat před brankou, ale nepovedlo se jim to.

51:14
    Puk ihned po vhazování vyletěl až mimo hrací plochu, vhazovat se nakonec bude uprostřed hřiště.

51:03
    Matěj Vovsík vyvezl puk do útočného pásma příliš brzo, rozhodčí tak píská domácím ofsajd.

50:30
    Hra se přerušuje zřejmě pro přihrávku rukou, vhazovat se bude po pravici Vejmelky.

50:15

49:42
    48:58 Matěj VOVSÍK - 3:3

48:58
    Tentokrát už Dukle gól žádné pravidlo vzít nemůže, za početního stavu 4 na 4 máme vyrovnáno! Rauš společně s MATĚJEM VOVSÍKEM se dostali do přečíslení 2 na 1, druhý jmenovaný pak zkusil střelu bekhendem a trefil se přesně pod horní tyč. Asistence: Adam Rauš, Dominik Löffler.

48:15
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava:
    Kevin Coufal – 2 min., podrážení.

47:59
    Jihlava tentokrát pálila v přesilovce hned při první příležitosti, ale trefila jen prvního bránícího hráče. Dukla navíc o svou přesilovku přijde.

47:42
    Adam Tomiga – 2 min., podrážení.

46:50

46:29
    Nyní už Dukla chvíli kombinovala v útočném pásmu, Přerov však aktivně napadal a po souboji o puk kotouč vyletěl až mimo hrací plochu, Jihlavě tak zbývá posledních pár vteřin z přesilovky.

45:38
    Přerov znovu vyhazuje puk, Jihlavě se v této přesilové hře zatím nedaří usadit na delší dobu v útočném pásmu.

45:11
    Přerov dokázal využít nepřesné přihrávky domácích a okamžitě vyhodil až k Vejmelkovi.

44:50
    Jihlavě nakonec gól nebyl uznán, jelikož Vojtek zřejmě úmyslně posunul branku. Za to si vysloužil dvouminutový trest.

44:48
    Kuprijanov sebral puk z hole Vojtkovi a rychle přihrál Burkovovi na střelu do prázdné, ale ten trefil jen vracejícího se Vojtka.

43:55
    Inkasovaný gól tentokrát znovu trochu nabudil hostující celek, který chtěl co nejrychleji reagovat. Dukla sice dokázala vybojovat kotouč ve vlastním obranném pásmu, ale záhy bude muset znovu bránit, protože poměrně zbytečně vyhodila puk na zakázané uvolnění.
    42:49 Ilarion KUPRIJANOV - 2:3

42:49
    Dukla je opět na dostřel! ILARION KUPRIJANOV dostal zpoza branky přihrávku od Coufala a zakončením z první překonal brankáře Vojtka, který se už jen marně otáčel za letícím pukem. Asistence: Kevin Coufal, Maxim Burkov.

42:05
    Kuprijanov se znovu dostal do slibné pozice, tentokrát se dostal jako první k odraženému puku, ale nedokázal ho bekhednem dorazit.

41:48
    Přihrávka na dojíždějícího Kuprijanova byla příliš prudká a útočník Dukly se tak k zakončení z bezprostřední blízkosti vůbec nedostal.

41:21
    Klapica měl na holi kontaktní gól, ale z dobré pozice trefil pouze horní tyč!

40:28
    Podobně jako ve druhé třetině jsou i nyní domácí velmi aktivní a snaží se napadat, na první větší šanci si však ještě budou muset počkat.

40:01
    Úvodní buly pro Přerov.

40:01

Druhá třetina je u konce. To nejzajímavější se nakonec událo až v její druhé polovině. Hosté si ve 31. minutě v přesilové hře vybojovali už dvoubrankový náskok, Dukla o dvě minuty později sice dokázala snížit na rozdíl jedné branky, ve 37. minutě ale hostující Buršík potřetí v dnešním zápase překonal Vejmelku. Po dvou třetinách tak hosté vedou o dvě branky a rýsuje se nám poměrně překvapivý výsledek, dvacet minut je však stále dost času. Třetí třetina začne přibližně v 13:42.

40:00

39:57
    Ofsajd Jihlavy.

39:31
    Jihlava nahodila puk na Vojtka a ten ho pro jistotu pokryl do lapačky, Jihlava tak má necelých 30 vteřin na to vymyslet ještě v této třetině útočnou akci.

39:20
    Nedorozumění v rozehrávce a následný ofsajd ukončuje rozehrávku Dukly už ve středním pásmu.

38:48

38:38
    Jihlava dlouho čekala na střelu, až Burkov sebral odvahu a s pukem prokličkoval přes několik hráčů až k brankáři. Zakončení ovšem přišlo příliš pozdě a pokus Burkova pouze trefil betony Vojtka.

37:02
    Jihlava se poměrně rychle musí vracet pro puk až ke vlastnímu brankáři, ani zde však nemá klid na rozehrávku.

36:48
    Marian Koblížek – 2 min., podrážení.
    36:18 David BURŠÍK - 1:3

36:18
    Přerov právě vstřelil branku!
    V přesilovce to sice hosté nestihli, ale krátce po jejím konci se radují už potřetí. DAVID BURŠÍK se napřáhl v prostoru u mantinelu a přesně zamířil do horního rohu branky. Asistence: Jan Billa, Jaroslav Pekr.

36:12

35:39
    Přerov hned dvakrát za sebou trefil pouze prvního bránícího hráče, Dukla poté může opět vyhodit.

35:00
    Také Dukla obětavě zalehává střely svého soupeře a stále tak drží nadějné skóre.

34:30
    Vejmelka chvilku neviděl, kde mu skončil puk a Přerov se tak snažil dotlačit puk potřetí za jeho záda. Tentokrát se ale stihl brankář Dukly zorientovat včas a zabránit tak ještě horší situaci pro svůj tým.

34:12
    Denis Jeletz – 2 min., držení.

34:10
    Švejda mohl opět vrátit hostům dvoubrankové vedení, ale v samostatném úniku nedokázal bekhendem výrazněji ohrozit branku Vejmelky.

33:55
    Jihlava pokračuje v útočném snažení a žene se za vyrovnáním, střelu po zemi si však tentokrát Vojtek pohlídal.
    32:56 Adam RAUŠ - 1:2

32:56
    Jihlava se po více než třiceti minutách poprvé trefuje a znovu zde máme jednobrankový rozdíl. ADAM RAUŠ dostal přihrávku na kruh a nenápadnou střelou po ledě ke vzdálenější tyči poprvé v dnešním zápase překonal Vojtka. Asistence: Dominik Löffler, Jakub Modl.

31:33
    Jeletz hledal před brankou volného Burkova a dokázal mu na malou vzdálenosti přihrát, Burkovovi však střela nesedla úplně ideálně a puk tak šel na Vojtka pouze po zemi.
    30:28 Adam TOMIGA - 0:2

30:28
    Přerov velmi rychle využívá přesilovou hru a jde už do dvoubrankového vedení. Od modré nahodil puk na branku ADAM TOMIGA a trefil se přesně do prostoru pod horní tyčí. Asistence: Radim Hradil, Tadeáš Hlávka.

30:18
    Denis Jeletz – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

29:16
    Současné vyloučení:
    Andrej Klapica – 5 min. + OK, bitka,
    Matěj Vovsík – 2 min., hrubost.

Martin Nášel – 5 min. + OK, bitka + 2 min., hrubost.

29:16
    Mezi střídačkami dochází k větší potyčce, rozhodčím se nepovedlo zabránit první bitce.

28:45
    Jeletz před Vojtkem zkoušel tečovat nahození od modré, puk posílá pouze pár milimetrů od tyčky.

28:32
    Stále se nehraje, rozhodčí ještě konzultují předcházející situace s oběma trenéry.

28:32
    Hra se na chvíli přeruší, jeden z hostujících hráčů inkasoval u mantinelu tvrdý hit a těžko se zvedá z ledu. Nakonec ale odjíždí po svých, zřejmě bude pouze otřesený z tvrdého nárazu.

27:59

26:50
    Dukla se vlastní chybou na krátký moment vyhnala ven do středního pásma, poměrně rychle se ale vrátila zpět. Podobně jako v té předchozí i v této přesilovce domácích chybí více střel, celkově vypálila na Vojtka snad pouze třikrát.

26:05
    Dukla vyhrála buly a ihned zkusila vystřelit, Vojtek pokus Dukly poslal na zadní plexisklo. Domácí však dostanou druhou šanci, protože Přerov při vyhození puku trefil jen střídačku domácích.

25:59
    Adam Tomiga – 2 min., nedovolené bránění.

25:39
    A nyní musí Přerov až k vlastnímu brankáři, protože se dopustil zakázaného uvolnění.

25:27
    Puk po ostrém kontaktu letí mimo hrací plochu, i kdyby však zůstal na ledě, tak by to hostům nebylo moc platné, rozhodčí si totiž všimli ještě ofsajdu.

24:35
    Topol nahodil puk od modré a dvojice hráčů se hokejkami snažila doslova procpat puk za záda Vojtka, ten však i tentokrát odolal, hodně mu v tomu pomohli i vlastní obránci, kteří přijeli včas vyhazovat puk pryč.

24:20
    Po hře vysokou holí se budou muset hosté přesunout z útočného pásma ven.

23:27
    Po delší době se do útočného pásma dostali i hosté, střela z první z prostoru mezi kruhy však byla příliš prudká a přeletěla Vejmelkovu branku.

22:46
    Dukla skutečně pálí ze všech stran, prudké nahození od modré obětavě zblokoval svou nohou hostující Šindler.

21:38
    Je vidět, že Jihlava chce za každou cenu co nejdříve vyrovnat. Zřejmě z příliš velké snahy se ovšem Dukla dopouští řady nepřesností, které nahrávají spíše hostům.

20:33
    Domácí teď byli poměrně blízko vyrovnání, brankář Vojtek vůbec nevěděl, kde má aktuálně puk, toho však nedokázal žádný z domácích hráčů využít a neposlal puk do prostoru k brance.

20:01
    Po úvodním buly se tentokrát dostává jako první k puku domácí Jihlava.

20:01

První třetina je za námi. Na obou stranách nabídla hned několik střel, pouze jedna zatím byla úspěšná, a to když ve 13. minutě zápasu propálil Vejmelku mezi betony hostující Hanák. Relativně poklidný průběh první třetiny v závěru zdramatizovaly hned dvě přesilovky, ani jedna z nich však nijak neměnila skóre. Po první třetině tak vede Přerov o jednu branku. Druhá třetina začne přibližně ve 12:47.

20:00

19:49
    Dukla ještě mohla v posledních vteřinách třetiny vymyslet poslední útočnou akci, to se však nestane, protože přihrávka Jáchyma Jungwirtha letí pouze do volného prostoru.

19:08

18:40
    Tomiga hned třikrát pálil na Vejmelku z větší vzdálenosti, ten dvakrát dokázal puk vyrazit zpět před sebe, potřetí už ho musel pokrýt svou lapačkou, jelikož se na dorážku sjíždělo hned několik hráčů v modrém dresu.

18:02

17:45
    Dukla se za stavu 4 na 4 dokázala probojovat z obranného pásma až k Vojtkovi, nyní o něj však přichází při souboji o puk v rohu hřiště.

17:08

16:48
    Dukla se zatím drží v útočném pásmu a Přerov téměř nepouští k puku, Jihlavě ovšem chybí střela, zatím jediný větší pokus zalehl jeden z obránců Přerova.

16:06
    Dukla střílela brzo po vhazování, ovšem pomalá střela od modré Vojtkovi nedělala sebemenší problémy.

16:02
    Tobiáš Kuchta – 2 min., sekání.

15:20
    Modl ještě v pádu zkoušel prostřelit Vojtka mezi betony, ten stále drží čisté konto.

14:01
    Číhalova střela v rychlé jízdě neuspěla, následně pálil na Vojta od modré ještě Jeletz, ale ani jeho střela nemířila přesně.

13:32
    Zakázané uvolnění vrací hru k Vejmelkovi.
    12:38 Jan HANÁK - 0:1

12:38
    Hosté otevírají skóre dnešního zápasu. Buršík zpoza branky přihrál na nehlídaného JANA HANÁKA, který na nic nečekal a překvapil Vejmelku rychlým zakončením mezi betony. Asistence: David Buršík, Ondřej Kolařík.

11:42
    Koblížkovu střelu po zemi nebezpečně tečoval těsně před brankou Šindler, domácí brankář ovšem nezmatkoval a zbytečně se nikam nepřesouval a puk nakonec pokryl svým betonem.

11:38
    Velmi těsné zakázané uvolnění, tentokrát na straně Jihlavy.

11:15

10:59
    Jihlava dokonce v závěru oslabení kombinuje v útočném pásmu, Číhal zkusil střelu od modré, té ale chyběla větší přesnost a puk letěl jen na zadní plexisklo.

10:08
    Dukla dvakrát za sebou úspěšně vyhazuje, Přerov už sice zapsal několik střel v přesilovce, žádná z nich však zatím výraznějším způsobem neohrozila Vejmelku.

09:30
    Přerov na nic nečekal a zhruba po dvou přihrávkách poprvé vystřelil. Trefil ale jen stínícího hráče a Vejmelka tak nemusel předvádět nijak složitý zákrok.

09:15
    Maxim Burkov – 2 min., krosček.

08:49
    Burkov dokázal přečíst přihrávku Přerova a chvíli se ocitl sám před Vojtkem. Svému brankáři však velmi rychle přispěchal na pomoc jeden z obránců, Burkov tak zkusil rychlou střelu ke vzdálenější tyči, kterou ale Vojtek pokryl svou lapačkou.

08:08
    Přerov příliš dlouho čekal s přihrávkou na modré, až domácí dokázali v osobním souboji vybojovat puk a vyhnat tak hosty z pásma.

07:40
    Zakázané uvolnění Přerova.

07:05
    Přerov se štěstím vyhodil puk z obranného pásma na mantinel a následně zcela mimo hřiště. Poslat puk o pár milimetrů výš, tak bychom viděli první přesilovou hru.

06:08
    Hostující Buršík čekal u branky a zničehonic se u něj objevil puk. Útočník Přerova tak zkusil hned vystřelit k bližší tyči, ale neuspěl.

05:16
    Domácí pálili ihned po buly, hostující gólman ale dobře viděl na celou situaci a dokázal puk vyrazit mimo ohrožení.

05:05
    Dlouhé nahození od modré Vojtek pokryl svou lapačkou a přerušil tak hru. Dukla bude moci pokračovat ve hře v útočném pásmu.

04:10
    Nevydařená přihrávka domácích dala Přerovu šanci zaútočit, Dukla však dokázala následnou přihrávku podél mantinelu vytečovat až mezi fanoušky, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

02:53
    Coufal vyslal zajímavou přihrávku na Burkova, ten byl však příliš daleko od branky a nestihl dojet k puku včas. O něco nadějnější byl pokus Kuprijanova, který se s pukem protlačil až k tyčce, jenže nedokázal procpat puk mezi tyč a Vojtkovu výstroj.

02:18
    Bulík ihned po vyhraném buly prověřil Vojtka střelou do horního rohu branky, ten však puk dobře viděl a vyrazil ho do ochranné sítě. Vhazovat se tak bude ještě jednou na stejném místě, tedy v útočném pásmu Dukly.

02:12
    Zakázané uvolnění posouvá hru před brankáře Vojtka.

01:35
    Až nyní kapitán Vovsík vyvezl puk podél boxu časoměřičů až k Vojtkovi, zde o něj však rychle přišel, hosté mohou znovu útočit.

00:45
    Přerov se dostal v začátku zápasu do mírného tlaku, několik nepřesných přihrávek dalo šanci Dukle, ta se však zatím do útočného pásma nepodívala.

00:02
    Po úvodním buly se k puku dostal hostující Kuchta a hned v úvodu zápasu poprvé chtěl ohrozit Vejmelku, jeho střela od mantinelu ovšem mířila zcela mimo tři tyče.

00:01

HC Dukla Jihlava: Vejmelka (Cinka) – Číhal (A), Jeletz, Vovsík (C), Löffler, Topol, Vandas, Ludvík – Coufal, Kuprijanov, Burkov – Rauš (A), Modl, Bulík – Nosek, R. Váňa, Klapica – Já. Jungwirth, Niederhafner, Valach.
    Trenér: Michal Broš

HC ZUBR Přerov: Vojtek (Ryšavý) – Da. Bárta, Tomiga, Billa (A), Škňouřil, Koblížek, Pekr, Janek – Kuchta, Hradil, Hlávka – Buršík (A), J. Hanák, Kolařík – Švejda, Mašek, Holík (C) – Nášel, Šťastný, Šindler.
    Trenér: Pavel Neuman

Rozhodčí: Bejček, Valda – Dědek, Hlinka.

Přerovu se poslední dobou v soutěži vůbec nedaří. Z posledních pěti vyšel bodově zcela naprázdno, z posledních deseti pak bral alespoň pět bodů. Během posledních kol Přerov srážela především velmi nízká produktivita. Po výhře 5:4 na nájezdy v Olomouci Přerov nedokázal v soutěžním zápase vstřelit více jak jeden gól, naopak vždy minimálně tři inkasoval.

Už za necelý měsíc se spojí týmy z východu a západu a všichni budou opět startovat od nuly. Přerov tak nejpozději od prosince bude nutně muset zlepšit svou produktivitu, protože poslední tým z horší skupiny po základní části soutěž opustí, pokud se tedy po roce opět nezmění systém ligy.

Zdálo se, že Dukla zhruba deset kol před koncem soutěže kráčí za pohodovým postupem do vyšší skupiny. Dukla ale poslední dvě utkání prohrála, páté Pardubice pak braly dvě výhry a situace na hranici postupu je opět více napínavá. Velmi důležité v tomto ohledu budou dva vzájemné zápasy během pouhých čtyř dnů.

Jihlava však má stále vše ve svých rukou, dokonce může myslet i na posun na třetí místo, na Vítkovice sice ztrácí šest bodů, ale má zápas k dobru. Dukla navíc může těžit z velmi produktivního prvního útoku, který během dvaceti kol dosáhl už téměř na 80 bodů!

Dobrý den všem fanouškům hokeje. Dnes nás čeká poslední zápas před listopadovou reprezentační pauzou, která se týká i mládežnických výběrů. Domácí Dukla Jihlava vyzve na svém ledě Přerov.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Daniel Lhotský

Branky a nahrávky: 33. Rauš (Löffler, Modl), 43. Kuprijanov (Coufal, Burkov), 49. Vovsík (Rauš, Löffler), 54. Coufal (Kuprijanov) – 13. J. Hanák (Buršík, Kolařík), 31. Tomiga (Hradil, Hlávka), 37. Buršík (Billa, Pekr)

Rozhodčí: Bejček, Valda – Dědek, Hlinka