Florida – Columbus 5:4 (po pr.) | Toronto – Tampa 6:5 (po pr.) | Dallas – Boston 2:3 (kon.)

3. Brock Boeser (VAN) 2+0 (07:00:24)

Herní křeč Edmontonu pokračuje. Vancouver jej poráží i potřetí v této sezoně, tentokrát 6:2! Domácí ve třetí třetině dokázali využít dvě přesilové hře, díky čemuž v podstatě nesvolili k žádnému dramatu, které by mohlo v závěru následovat. Oilers další nepovedený zápas neunesli, Leon Draisaitl dostal ve třetí třetině desetiminutový trest a hlavní trenér Jay Woodcroft byl dokonce vykázán ze střídačky do kabiny. Vancouver naopak vyhrál počtvrté v řadě a upevnil své druhé místo v Západní konferenci.

59:04 Brock BOESER - 6:2

59:04
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Až do kuchyně, jak se říká! Pettersson dostal přihrávku na pravou stranu brankoviště, přihrál na levou stranu na BROCKA BOESERA a ten měl před sebou zcela odkrytou branku. A posílá tam puk. Asistence: Elias Pettersson, Quinn Hughes.

58:40
    Darnell Nurse po střetu se soupeřem u střídaček stáhnul hráči Vancouveru helmu a jde za to na trestnou lavici.

58:20
    Nugent-Hopkins se dostal ke střele zpoza pravého kruhu, Demko si připisuje už 39. zákrok.

58:08
    Vypadá to, že domácí chtějí zápas už jen v klidu dohrát.

57:31
    Skinner zachytil kotouč, která k němu proskákal zpoza kruhů. Komerční pauza.

57:18
    Útoky Edmontonu vypadají v tuto chvíli ve velké křeči. Vancouver nemá s jejich ubráněním problémy.

56:25
    Canucks napadají rozehrávku soupeře a nenechávají je dostat puk do středního pásma.

55:14
    Zatímco Edmonton je v plném počtu, když vypršel trest lavičky, Suter napálil z mezikruží pravou tyč!

55:00
    Domácí mají puk za vlastní brankou. Jejich přesilovka se blíží ke konci.

54:33
    Hosté ubránili další útočný pokus soupeře a dostávají puk do středního pásma.

53:53
    Skinner dokázal betonem udržet puk mimo brankoviště a jeho spoluhráči následně vyhazují do bezpečí.

53:35
    Začíná přesilovka Vancouveru.

53:13
    To se ale vůbec nelíbilo trenérovi Jayovi Woodcroftovi, který pravděpodobně začal nadávat rozhodčímu. A dostává trest na dvě minuty a do konce utkání. To znamená, že na dvě minuty bude Edmonton ve čtyřech a Woodcroft musí do kabiny.

53:09
    Holloway výborně pronikl před brankoviště, ale byl sražen a Vancouver vyhazuje.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 12. Q. Hughes (Kuzmenko, Hronek), 14. P. Suter (Joshua, Cole), 15. Boeser (J. Miller, Q. Hughes), 31. Höglander (Lafferty), 48. J. Miller (Q. Hughes, Hronek), 60. Boeser (E. Pettersson, Q. Hughes) – 7. Ekholm (Gagner, Kane), 28. Draisaitl (Foegele)

Vancouver Canucks: Demko (DeSmith) – Q. Hughes (C), Hronek, Cole, Friedman, Soucy, Myers – Kuzmenko, E. Pettersson (A), Michejev – Di Giuseppe, J. Miller (A), Boeser – Joshua, P. Suter, Garland – Beauvillier, Lafferty, Höglander.
    Trenér: Rick Tocchet

Edmonton Oilers: S. Skinner (Campbell) – Ekholm, Bouchard, Nurse, Ceci, Kulak, Desharnais – Draisaitl (A), McDavid (C), Hyman – Kane, Nugent-Hopkins (A), Gagner – Foegele, R. McLeod, Ryan – Holloway, Lavoie, Hamblin.
    Trenér: Jay Woodcroft

Rozhodčí: Sutherland, Pollock – Gawryletz, Nansen

Diváci: 18857