Švédsko
6:7 (2:1, 2:6, 2:0)
Česko
Pátek 10.11.2023, 15:45Euro Floorball Tour (junioři)

Branky a nahrávky: 3. Hellgren (Jensen), 13. Jonsson (Hellgren), 33. Berggren (Nyberg), 40. Ahlin (Luca), 45. Jensen (Ahlin), 56. Arnlund – 9. Vařecha (Dolejš), 24. Holásek (Marghold), 25. Šlosar (Grézl), 25. Tomášek (Vizváry), 26. Grézl (Vařecha), 34. Holásek (Bergman), 35. Dolejš (Vařecha). Vyloučení: 2:1. Využití: 1:2. Zásahy brankářů: 14:27. Rozhodčí: Steffen Leholk a Tobias Pauli Schmidt. (17:45:41)

Češi i přes velký nápor soupeře v závěru zvládli utkání se Švédskem. Ve třetí třetině sice tahali za o něco kratší konec, ale i díky výbornému výkonu Lva Klimenta v brance nakonec utkání zvládli poměrem 7:6.

60:00

59:50
    Hraje se v rohu po levém boku Lva Klimenta. Vypadá to, že Češi ustojí tuto situaci a vyhrají.

59:05
    Švédsko to zkouší v šesti.

58:30
    Po delší době se Čechům daří držet míček v blízkosti branky Björkebyho.

57:50
    Skvělá práce Petra Margholda, který vybojoval faul na útočné polovině.

57:34
    Emil Hellgren měl na své čepeli vyrovnání! Po krásné přihrávce Jonssona stál právě Hellgren sám proti prázdné brance. Trefil však tyč.

57:20
    Jedna brejková situace za druhou se teď řítí na branku Česka.

56:20
    Lev Kliment se v posledních minutách v brance nenudí. Češi jsou pod pernamentním tlakem a právě díky zákrokům brankáře střešovického Tatranu drží alespoˇm brankový náskok.

55:20
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Dvě dorážky ještě Kliment dokázal vyřešit. Na tu třetí už však nestačil, a tak se Švédsko dostává do kontaktu. Střelcem branky je SEBASTIAN ARNLUND. Asistence: Felix Berggren.

54:59
    Češi začínají častěji chybovat v rozehrávce. Švédové totiž vyvíjejí v posledních minutách velký tlak.

53:03
    Filip Bergman získal míček a už to vypadalo, že útočník Mladé Boleslavi poběží sám na branku. Zastavil ho však hvizd rozhodčího, který viděl v jeho počínání nedovolený zákrok.

52:46
    Na hřišti se poprvé objevuje Jakub Klápa. První kontakt s míčkem mu však příliš nevyšel.

52:11
    Holáskův odvážný průnik do středu hřiště nebyl úspěšný. Česká obrana se musí rychle vracet.

50:53
    Lundell zkusil štěstí od půlky. Jeho rána nebyla vůbec špatná, když měl proti ní Kliment zastíněný výhled, a tak míček pouze vyrazil na tyč, od které se míček odrazil zpět do hřiště.

49:43
    Na Liama Ahlina zívala prázdná branka. Lev Kliment však tygřím, v jeho podání spíše lvím, skokem jeho pokus zlikvidoval. Skvělý zákrok brankáře Česka.

49:07
    Po tvrdé střele Arvida Lundholma zvoní za Klimentem tyč!

48:18
    Poklidnější pasáž hry, ve které Češi drží míček.

Filip Prokeš

Branky a nahrávky: 3. Hellgren (Jensen), 13. Jonsson (Hellgren), 33. Berggren (Nyberg), 40. Ahlin (Luca), 45. Jensen (Ahlin), 56. Arnlund (Berggren) – 9. Vařecha (Dolejš), 24. Holásek (Marghold), 25. Šlosar (Grézl), 25. Tomášek (Vizváry), 26. Grézl (Vařecha), 34. Holásek (Bergman), 35. Dolejš (Vařecha)

Využití: 1:2. Zásahy brankářů: 14:27.
    Švédsko: Björkeby (Björk) – Andersson ''C'', Nording, Alm, Lundell, Jellnor, Vitoria Ossmin – Di Luca, Ahlin, Söderquist – Jensen, Jonsson, Hellgren – Lundholm, Mendoza Nyberg, Berggren – Arnlund, O'loghlen, Vestlund.
    Trenér: Jonatan Brolin

Česko: Kliment (Kovařík) – Ruber, Holásek, Šlosar, Grézl, Tomášek, Pecka, Eliáš – Wertheim, Bergman, Bureš – Kos, Vařecha, Dolejš – Smutný, Marghold, Vizváry – Klápa, Krejča.
    Trenér: Ladislav Štancl

Rozhodčí: Steffen Leholk a Tobias Pauli Schmidt