Mostečtí Lvi – Hronov 3:6 (kon.) | Kopřivnice – Vel. Meziříčí 3:4 (kon.) | Příbram – Benátky n/J 2:1 (po pr.)
Šumperk – Havlíčkův Brod 6:4 (kon.) | Val. Meziříčí – Žďár n/S 7:3 (kon.) | Havířov – Technika Brno 5:1 (kon.)
Opava – Vyškov 1:4 (kon.) | Cheb – Kralupy n. Vltavou 6:2 (kon.) | Kobra – Ústí n/L 6:4 (kon.)
Tábor – Letňany 2:5 (kon.) | Nový Jičín – SHKM Hodonín 1:6 (kon.) | Řisuty – Děčín 4:10 (kon.)
DRACI PARS ŠUMPERK
6:4 (4:3, 0:1, 2:0)
BK Havlíčkův Brod
Sobota 11.11.2023, 17:00 • Šumperk, Škoda aréna • 2. liga skupina Východ • 14. kolo

To je z mé strany pro dnešek vše, já se s vámi loučím a přeji krásný zbytek večera. (19:27:01)

Dnešní klání mezi týmy DRACI PARS ŠUMPERK a BK Havlíčkův Brod je u konce. Pro diváka bylo toto utkání opravdu velkou lahůdkou, protože mu nechybělo opravdu vůbec nic. Mohli jsme být svědky deseti branek, šestnácti vyloučení, bitky, několika ostrých zákroků a rychlých změn stavu. Brankový kolotoč, který rozpoutal již v prvním střídání Ondřej Šišolák, nakonec dopadl lépe právě pro jeho zakladatele – tedy tým domácích. Těsně před koncem druhé třetiny sice utkání zdramatizoval Jan Novák, avšak ve třetí třetině již se prosazovali pouze domácí. Nejdříve strhl vedení na svou stranu David Cekr, následně trefou do prázdné branky zpečetil výhru Martin Pěnčík.

59:22 Martin PĚNČÍK - 6:4

59:22
    Draci právě vstřelili branku!
    MARTIN PĚNČÍK poslal kotouč přes celé hřiště až do odkryté klece hostujícího týmu a pojistil tak vedení Šumperka. Asistence: Denis Irgl.

59:02
    Daniel Vachutka mohl definitivně rozseknout dnešní zápas trefou do prázdné branky, nicméně kotouč mu přeskočil hůl a poté nad ním převzali kontrolu hostující obránci.

58:33
    Střela Dominika Vacíka doplula až k brance domácích, avšak Denis Irgl ji vyrazil svým betonem.

58:05
    Martin Nedvěd opouští svou branku a hosté to zkouší v šesti hráčích!

58:02
    Milan Valášek vyslal z levého kruhu svižnou ránu na domácího brankáře. Ten si s ní ovšem poradil bez větších potíží.

57:18
    Po přihrávce od Jana Nováka protlačil do útočného pásma kotouč Vojtěch Holenda. Než s ním však stačil cokoliv vymyslet, tak o něj přišel.

56:30
    Hosté přečkali přesilovou hru domácích a mohou se plně koncentrovat na vyrovnání.

55:42
    Střela Jakuba Horkého skončila mimo brankovou konstrukci.

55:02
    Po sérii krátkých přihrávek přišel o kotouč Daniel Vachutka a hosté vyhazují.

54:30
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod:
    Daniel Pavelec – 2 min., hákování.

53:34
    Hosté se po delší době podívali do útočného pásma, avšak neohřáli se v něm příliš dlouho. Po ztrátě kotouče, které se dopustil Lukáš Endál, míří na opačnou stranu kluziště znovu domácí.

52:48
    Střela Ondřeje Šišoláka skončila mimo tři tyče.

51:42
    Domácím se sice podařilo vyhrát vhazování v útočném pásmu, avšak David Cekr nezpracoval kotouč na modré čáře a draci se tak budou muset do útočného pásma probojovat skrz bránící hráče Havlíčkova Brodu.

50:54
    Hra se nám chvíli přelévala ze strany na stranu, až ji nakonec svým úspěšným zákrokem po střele Ludvíka Rutara přerušil brankář hostujícího týmu Martin Nedvěd.
    48:59 Richard NEMEC - 5:4

48:59
    Draci právě vstřelili branku! Tak přece jenom se i domácím podařilo jednu z mnoha nabídnutých přesilových her využít! Postaral se o to svou střelou RICHARD NĚMEC. Asistence: Tadeáš Jaroš.

48:33
    Domácím se podařilo vyhrát vhazování a začínají tvořit.

48:02
    Díky nedisciplinovanosti hokejistů hostujícího celku mají domácí další možnost potěšit své diváky využitou přesilovou hrou. Zatím se však hra v početní výhodě Šumperku vůbec nedaří.

48:01
    David Vala – 2 min., sekání.

46:59
    Nahlédnout do útočného pásma se zachtělo Janu Novákovi. Nezdařilo se mu však přejít ani přes středovou čáru.

45:55
    Alex Nilsson vybruslil zpoza pravého útočného rohu domácích do velmi dobré pozice. Jeho střela však postrádala gólové parametry.

45:02
    Tadeáš Jaroš se pokoušel o střelu z vysokého úhlu, avšak ta se nedostala ani k brance hostů.

44:12
    Vojtěch Holenda nabral vysokou rychlost, překročil modrou čáru, která ohraničuje útočné pásmo hostů a poslal kotouč na branku Denise Irgla. Ten však jeho střelu eliminuje.

43:34
    Hosté sehráli toto oslabení velmi dobře a hned po jeho skončení míří s pukem do útočného pásma.

42:46
    Zdlouhavé kombinování hráčů Šumperka skončilo zablokovanou střelou z hole Martina Pěnčíka. Poté hosté vyhazují.

41:59
    Po střele Davida Cekra se bude znovu vhazovat před brankářem hostů.

41:34
    Petr Kuchta – 2 min., hákování.

41:12
    Lukáš Endál nahodil kotouč do útočného pásma, avšak u puku byli dříve obránci hostů a mohou tak zahájit přechod na opačnou stranu.

40:43
    Stěhování hry do jejich útočného pásma se ale nezdařilo, protože Jakuba Horkého odzbrojil David Vala.

40:10
    Úvodní vhazování třetí třetiny dopadlo lépe pro domácí. Ti spěchají s pukem dopředu a budou se chtít nastěhovat před branku hostů.

40:01

Druhá třetina nám skončila a my si ji můžeme zrekapitulovat. Pokud bychom třetinu první mohli nazvat třetinou bohatou na góly, tak třetinu druhou bych nazval třetinou bohatou na vyloučení. Mohli jsme v této třetině totiž být svědky hned dvanácti vyloučení. Může za to i bitka, která se strhla ještě těsně před závěrem této třetiny za brankou domácích.

39:08
    Do útočného pásma právě míří s pukem na holi hosté. Ti jsou v této třetině výrazně aktivnější a určitě by rádi před závěrečnou sirénou druhé třetiny ještě vstřelili další branku.
    38:26 Jan NOVÁK - 4:4

38:26
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku! A po dlouhé sérii vyloučení tu máme i první využitou přesilovou hru dnešního utkání. Na modré čáře napřáhl JAN NOVÁK a vyslal tvrdou ránu, která rozvlnila síť domácí branky. Asistence: Lukáš Endál a Marek Kopic.

37:25
    Jan Novák hledal přihrávkou své spoluhráče před brankou domácích, avšak kotouč byl sražen do rohu kluziště.

36:54
    Petr Antoníček – 2 min., sekání.

35:20
    Hostům se podařilo přečkat další přesilovou hru a hraje se v rovnoměrném počtu hráčů na ledě.

34:45
    Hostům se podařilo vyhodit kotouč až k brankáři domácích.

34:02
    Daniel Vachutka si s pukem vybruslil na vrchol kruhu a chystal si střelu, avšak kotouč mu nakonec z hole sjel.

33:20
    Tomáš Křehlík – 2 min., podrážení.

32:12
    Jakub Horký se pokoušel vtěsnat kotouč mezi betony hostujícího brankáře, avšak to se mu nezdařilo.

31:20
    Hosté se ujali kotouče a míří do útočné třetiny.

30:48
    Po krátké sérii přihrávek poslal na hostující branku kotouč Rutar, avšak jeho střela zvýšením skóre neskončila.

29:45
    Na otevření kolotoče v útočném pásmu si budou muset domácí počkat, protože hosté vyhráli vhazování a vyhazují kotouč přes všechny čáry.

29:30

Lukáš Endál – 2 min., hrubost.

29:02
    Úplně volný se teď objevil před brankářem hostů Jakub Horký! Jeho nebezpečnou střelu však brankář hostů zlikvidoval.

28:38
    Střela Jakuba Horkého se odrazila k Vachutkovi. Ten však nabídnutou příležitost nevyužil.

28:08
    Filip Dymák – 2 min., hákování.

27:29
    Střela Jana Nováka zaručila hostům vhazování v útočném pásmu. Mohou tak pokračovat v tlaku.

26:25
    David Cekr prověřil od modré Martina Nedvěda. Ten s jeho střelou však neměl sebemenší problém.

24:46
    Hosté hrají v plném počtu.

24:02
    Jakub Horký se pokusil překvapit hostujícího brankáře z vysokého úhlu, avšak to se mu nezdařilo.

23:33
    Tak tohle oslabení se Brodu velmi daří! Do samostatného úniku se po zaváhání domácích obránců dostal Milan Valášek, avšak srovnat se mu nezdařilo.

22:54
    Hned na úvod přesilové hry domácích se ke kotouči dostal jeden z obránců hostů a kotouč zavezl až do středního pásma, čímž ukrojil z oslabení svého týmu kus času.

22:47
    Rozjeté hosty ale brzdí vyloučení a budou muset hrát ve čtyřech.

22:46
    David Vala – 2 min., nedovolené bránění.

22:15
    Po Pěnčíkově střele si připisuje Irgl další zákrok. Hosté jsou momentálně mnohem aktivnější než v úvodu utkání.

21:45
    Vojtěch Holenda to zkoušel od pravého kruhu, avšak jeho pokus skončil v ochranné síti.

21:02
    Kopic získal kotouč, nabral rychlost a střelou prověřil brankáře domácího týmu.

20:33
    Tomáš Křehlík však přišel o kotouč a kontrolu nad ním převzala domácí obrana.

20:15
    Druhá třetina nám započala a do útoku se jako první řítí hokejisté hostujícího týmu.

20:01

Máme za sebou první třetinu, která byla na góly opravdu nesmírně bohatá. Již chvíli po prvním vhazování otevřel skóre dnešního zápasu Ondřej Šišolák a tím roztočil gólový kolotoč. Následovalo zvýšení stavu na 2:0, o což se postaral Daniel Vachutka. Následně se ale hostující tým konečně probudil a zásluhou Tomáše Křehlíka a Marka Kopice vyrovnal stav utkání. Netrvalo to ale ani čtyři minuty a o slovo se přihlásili zase domácí. Na 3:2 zvýšil Křehlík a následně se těsně před koncem trefil ještě i Tadeáš Jaroš. To však stále nestačilo. Na 3:4 z pohledu hostů ještě stihl snížit Milan Valášek.

20:00
    19:43 Milan VALÁŠEK - 4:3

19:43
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku! MILAN VALÁŠEK vyslal nenápadnou střelu švihem od modré čáry a ta zaplula až do domácí sítě. Asistence: Tomáš Křehlík.
    19:19 Tadeáš JAROŠ - 4:2

19:19
    Draci právě vstřelili branku! TADEÁŠ JAROŠ sklepl krásnou přihrávku do odkryté klece hostů a přidává již čtvrtou branku hostů. Asistence: Daniel Vachutka a Richard Němec.

18:23
    Na opačnou stranu se zachtělo podívat Lukáši Endálovi, avšak ten o kotouč přišel před útočnou modrou čarou.

17:02
    Voříšek si vybruslil mezi kruhy a pokoušel se o střelu. To se mu sice povedlo, ale střela byla zblokována do ochranné sítě.

16:22
    Jozef Danielčák dostal přihrávku do velmi dobré pozice mezi kruhy a mohl navýšit vedení Šumperka. Proti jeho střele však vytáhl skvělý zákrok Martin Nedvěd a zachránil svůj tým!

14:59
    Domácí kombinují v útočném pásmu.

14:22
    Luboš Voříšek se pokusil zajistit návrat svého týmu do útočné třetiny, avšak kotouč mu vypíchl jeden z obránců domácích.

13:12
    Hráči Havlíčkova Brodu si vybojovali vhazování v útočném pásmu. Jiří Benák ale následně neudržel modrou čáru a na druhou stranu míří domácí.

12:52
    A gólový kolotoč mohl pokračovat! Momentálně nebyl od vstřelení vyrovnávacího gólu daleko Milan Valášek. Domáčí brankář ale jeho střelu vytěsnil mimo tři tyče.
    11:19 Richard NEMEC - 3:2

11:19
    Draci právě vstřelili branku! RICHARD Němec nabral ve středním pásmu rychlost, proháčkoval se skrz obranu hostů a překonal i Martina Nedvěda. Bez asistence.

10:12
    Ludvík Rutar našel sofistikovaným pasem Ondřeje Šišoláka. Ten však z dobré pozice nevystřelil vůbec dobře.

09:11
    Tak tohle je pro diváky naprostá senzace. Nemáme za sebou ještě ani deset minut a již jsme byli svědky čtyř branek. To se nestává zrovna často. Jestli s tím ale někdo nebude spokojený, tak to budou trenéři brankářů, protože některé branky byly rozhodně chytatelné.
    07:21 Tomáš KŘEHLÍK - 2:2

07:21
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku! Tak tento zápas bude pravděpodobně na branky velmi bohatý! Čtvrtou branku dnešního utkání vstřelil TOMÁŠ KŘEHLÍK. Asistence: Marek Tecl a Milan Valášek.
    05:56 Marek KOPIC - 2:1

05:56
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku! Střelu z vrcholu kruhu tečoval MAREK KOPIC a z pohledu hostů snižuje stav dnešního utkání. Asistence: Petr Kuchta a Jan Novák.

04:43
    Hráči Havlíčkova Brodu se přece jenom začínají probouzet. Střelu Lukáše Endála však Denis Irgl vyrazil.

03:55
    Jakub Horký prověřil pozornost hostujícího brankáře, ten byl však připraven.

03:15
    Hráči Havlíčkova Brodu momentálně vzbuzují dojem, jako kdyby stále ještě nezaznamenali, že utkání již začalo. Šumperk oproti tomu hraje velmi aktivně s pukem na holi.

02:41
    Draci právě vstřelili branku! Tak tohle je opravdu velmi studená sprcha pro hráče hostujícího týmu. Na 2:0 pro domácí zvyšuje RICHARD NĚMEC, který zametl kotouč do svatyně hostů. Bez asistence.

01:21
    Šumperk zatím pokračuje v aktivní hře a drží puk. Momentálně se o přechod středního pásma pokouší druhá formace domácích.
    00:13 Ondřej ŠIŠOLÁK - 1:0

00:13
    Draci právě vstřelili branku! Tak tohle je velmi povedený vstup do utkání ze strany domácích. Hned po úvodním vhazování se k puku dostal po několika přihrávkách ONDŘEJ ŠIŠOLÁK, kterému se povedlo kotouč dopravit až za záda hostujícího brankáře. Asistence: Petr Antoníček a Jakub Horký.

00:01

DRACI PARS ŠUMPERK: Irgl (Ryšavý) – Rutar, Cibuzar, P. Hohl, Minařík, Dudycha, P. Kubíček, Pěnčík, Cekr – Nemec, Jaroš, Šišolák – Antoníček, J. Horký, Nilsson – Danielčák, Tomeš, Polách – Skopal, Vachutka.
    Trenér: Radomíř Čížek

BK Havlíčkův Brod: Nedvěd (Sigmund) – Zych, Vala, D. Vacík, Benák, J. Novák, Čermák – Janko, Tecl, Kopic – Holenda, Pavelec, Voříšek – Endál, Kuchta, Křehlík – Valášek, Dymák, Rauš.
    Trenér: Aleš Kraučuk

Rozhodčí: Held – Bezděk, Peluha.

To domácí Šumperk bude v dnešním zápase outsiderem stejně jako v mnoha dalších utkáních. Drakům se totiž podařilo vybojovat pouhých 9 bodů, kvůli čemuž jsou momentálně přišpendleni na úplném dně tabulky. Navíc s hrozivým skóre, které zní 34:64. Na statistikách Šumperka se jen těžko hledají pozitiva, protože 64 obdržených branek činí tento tým nejhůře bránícím týmem v celé tabulce a se 34 vstřelenými brankami jsou draci zároveň čtvrtým nejméně produktivním týmem. Ještě před sebou sice máme velké množství zápasů, avšak aby se draci vyhnuli baráži, budou muset rozhodně co nejdříve šlápnout do pedálů.

Pojďme si oba celky dnešního klání představit. Nejdříve se vrhněme na hostující tým, jímž je v tomto zápase Havlíčkův Brod. Hokejistům Havlíčkova Brodu se podařilo vytěžit z třinácti utkání 21 bodů, což je stejný počet jako mají na kontě i hráči Vyškova a Hodonína. Díky nejlepšímu skóre z výše zmíněných týmů se shodným bodovým zůstatkem na kontě je Havlíčkův Brod na pátém místě (Skóre Havlíčkova Brodu zní 44:33, zatímco skóre Vyškova 52:54 a skóre Hodonína 30:32). Svěřenci trenéra Aleše Kraučuka jsou tedy v dnešním utkání velkými favority a pokud vyhrají za tři body, mohou se katapultovat až na třetí pozici.

Hezký sobotní večer všem přátelům ledního hokeje, buďte vítáni u přenosu hokejového zápasu, ve kterém se spolu utkají týmy DRACI PARS ŠUMPERK a BK Havlíčkův Brod.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Petr Eybl

Branky a nahrávky: 1. Šišolák (Antoníček, J. Horký), 3. Nemec, 12. Nemec, 20. Jaroš (Vachutka, Nemec), 49. Nemec (Jaroš), 60. Pěnčík (Irgl) – 6. Kopic (Kuchta, J. Novák), 8. Křehlík (Tecl, Valášek), 20. Valášek (Křehlík, Tecl), 39. J. Novák (Endál, Kopic)

BK Havlíčkův Brod: Nedvěd (Sigmund) – Zych, Vala, D. Vacík, Benák, J. Novák, Čermák – Janko, Tecl, Kopic – Holenda, Pavelec, Voříšek – Endál, Kuchta, Křehlík – Valášek, Dymák, A. Rauš.

Rozhodčí: Held – Bezděk, Peluha