Hr. Králové – Liberec 1:1 (kon.) | Č. Budějovice – Teplice 0:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 1:0 (kon.)
Zlín – Jablonec 1:1 (kon.) | Bohemians 1905 – Karviná 1:0 (kon.)
FC Zlín
1:1 (1:0)
FK Jablonec
Sobota 11.11.2023, 15:00 • Stadion Letná, Zlín • FORTUNA:LIGA • 15. kolo

90+4
    A je konec! Domácí diváci viděli velmi zajímavou podívanou. První poločas patřil Zlínu, který svou převahu přetavil v úvodní gól. Ten vstřelil Antonín Fantiš. Do druhého poločasu zase vstoupili lépe hosté, když vyrovnal Martinec. Od té chvíle byla hra velmi vyrovnaná a oba týmy se rozchází spravedlivou remízou. To je ode mne vše, děkuji za pozornost a někdy zase na počtenou. (16:56:33)

90+4

90+4
    Domácí kombinují.

90+3
    Ještě uvidíme jeden jablonecký roh.

90+3
    A hosté budou vhazovat aut poblíž rohového praporku.

90+2
    Jablonec se usídlil na útočné polovině, ale vůbec nehrozí.

90+1
    Sudí Rouček nastavuje k zápasu ještě čtyři minuty.

90
    Střídání v týmu FK Jablonec:
    ze hřiště odchází Matouš Krulich, přichází Matěj Náprstek.

89
    Roh pro Jablonec!

88
    Hra nyní celkem ztratila tempo. Vypadá to, jako by oba týmy již byly smířeny s bodem.

87
    Střídání v týmu FC Zlín:
    ze hřiště odchází Vukadin Vukadinović, přichází Filip Žák.

86
    Následovat bude odkop od jablonecké brány.

85
    Černínovi to nesedlo a Zlín tak lacině ztrácí míč.

83
    ze hřiště odchází David Tkáč, přichází Selmir Pidro.

82
    ze hřiště odchází Tomáš Hübschman, přichází Filip Souček.

80
    Simerského hlavička skončila v rukavicích brankáře Hanuše.

78
    Roh pro Jablonec.
    77. Tom Slončík ze standardky orazítkoval tyč branky Severočechů

77
    A i napodruhé Slončík zahrozil! Střelou ze standardní situace pořádně prověřil brankáře Hanuše.

76
    Skvělá akce Slončíka, který ze standardní situace trefil tyč jablonecké branky!

75
    Žlutá karta pro tým FK Jablonec (Haiderson Hurtado).

75
    Dnešní utkání sleduje 3031 diváků.

74
    Vakho fauloval Slončíka a Zlín tak bude zahrávat standardní situaci.

72
    ze hřiště odchází Alexis Alégué, přichází Dominik Pleštil.

71
    Janetzký se dostal ke střele, ta ale mířila vedle.

71
    Žlutá karta pro tým FK Jablonec (Tomáš Hübschman).

69
    Žlutá karta pro tým FC Zlín (Alexandr Bužek).

67
    ze hřiště odchází Lukáš Bartošák, přichází Tom Slončík.

67
    ze hřiště odchází Antonín Fantiš, přichází Youba Dramé.

66
    Sudí píská faul na Vukadinoviće, ale hosté se zlobí. Reklamují faul na Áleguéa.

65
    64. Stanislav Dostál podržel svůj tým a zlikvidoval Krulichovu střelu zblízka

64
    A další tutovka Jablonce! Měl ji na noze Krulich, ale brankář Dostál ji skvěle vytěsnil.

63
    Další slušná šance Jablonce, která nekončí gólem. Hosté jsou teď jednoznačně lepší.

62

61
    A podobná šance i na druhé straně! Černín mohl dávat míč úplně do odkryté klece, ale promáchl.

60
    Matouš Krulich mohl hlavou překonat brankáře Dostála, trestuhodně však mířil doprostřed branky.

59
    Brankář Dostál odkopnul míč pouze do autu.

58

57
    Vladimir Jovović jen testoval pozornost brankáře Dostála, který míč pohodlně chytnul do rukavic.

55
    Vukadinović vybojoval aut.

54
    Žlutá karta pro tým FC Zlín (Lukáš Bartošák).

53
    Domácí budou zahrávat aut poblíž rohového praporku.

52
    Fantiš dostal přihrávku od Tkáč a měl skvělou možnost jít do brejku, sám to však zkazil.

51
    Jablonec kombinuje s míčem na útočné polovině.

50
    Skončila tak neprůstřelnost brankáře Dostála, která trvala 318 minut!
    48. Jakub MARTINEC - 1:1

48
    Jablonec právě vstřelil branku!
    Zlín dostává trošku lacinou branku. Skvěle to udělal Štěpánek, který s míčem první kombinoval a následně jej skvěle přihrál na JAKUBA MARTINCE, který srovnává – 1:1!

47
    Tkáč fauloval Hurtada, který otřesený leží na hřišti.

46
    ze hřiště odchází Jan Chramosta, přichází Vladimir Jovović.

46
    Úvodní výkop druhého poločasu provedli domácí a ihned zakládají první útok.

46

První poločas jednoznačně patřil Zlínu. Je aktivnější a to přetavil v první gól, který dal v 19. minutě Antonín Fantiš. I dále byl Zlín lepší. Velkou šanci měl Bužek, kterého však vychytal Hanuš. Uvidíme, zda se hostům podaří ve druhé půli se zápasem něco udělat.

45+2

45+2
    Bartošák měl dvě možnosti překonat Hanuše, ani jednu však nevyužil.

45+1
    K prvnímu poločasu přidává sudí Rouček ještě dvě minuty.

45
    Bartošák našel dlouhým míčem Vukadinoviće, který vybojoval alespoň aut.

43
    Míč Áleguého skončil až za brankovou čarou. Odkopávat bude Dostál.

42
    Janetzký vybojoval míč na útočné polovině a jeho tým může jít dopředu.
    40. Jan Hanuš vychytal Alexandra Bužka a navýšení vedení domácích nedopustil

40
    Stoprocentní šance Zlína! Po Polidarově chybě dával Vukadinović míč na Bužka, kterého skvěle vychytal brankář Hanuš.

39
    Cedidla nyní fauloval Hübschmana.

37
    Janetzký vrátil míč hlavou Dostálovi.

36
    Střelu Davida Štěpánka pohotově chytil brankář Dostál.

35
    Alégué vybojoval roh pro svůj tým.

34
    A Zlín mohl zase zahrozit z brejku! Vukadinovićovi se však nadvakrát nezdařila finální fáze.

32
    Bartošák fauloval Alegua a pro Jablonec z toho plyne zajímavá standardní situace, která si volá po centru.

31
    Hosté však z rohu nevytěžili vůbec nic a Zlín naopak mohl zahrozit z brejku.

30
    Skvělý zákrok Stanislava Dostála! Ten vytěsnil střelu Vakha. První roh pro Jablonec.

28
    Hra je přerušena, na hřišti leží střelec dnes jediného gólu – Antonín Fantiš.

26
    Vukadinović čistě dohrál Alegua, který tím ztratil míč.

22
    Alegue centroval jen do rukavic Dostála. Ten dnes zatím vypadá hodně jistě.

21
    A Zlín už je zase na útočné polovině a kombinuje.
    19. Antonín FANTIŠ - 1:0

19
    Zlín právě vstřelil branku!
    A máme tady gól! Bartošák předvedl dlouhé sólo, po kterém přihrál ANTONÍNU FANTIŠOVI a ten se zblízky nemýlil – 1:0!

18
    Zlínští budou zahrávat aut přímo u rohového praporku.

17
    Další jabloneckou akci zastavuje zvednutý praporek asistenta rozhodčího – ofsajd.

15
    Alegue se snažil centrovat, jeho míč ale skončí odkopem od zlínské brány.

14
    Cedidla vybojoval nyní aut přesně na polovině hřiště.

13
    Jablonec bude vhazovat poblíž rohového praporku.

12
    Vukadinović skvěle našel hlavu Cedidly, ten ale mířil těsně mimo.

11
    První roh zápasu. Bude jej zahrávat Zlín.

9
    Zlínští se teď trošku nepohodli. Dostál odkopl míč pouze do zámezí.

8
    Solidní pokus Bartošáka! Mířil však mimo.

7
    Zlín se snad poprvé usídlil na útočné polovině.

6
    První útočnou akci Zlína zastavuje ofsajd Vukadinoviće.

5
    Alegue přihrával míč do ohně, ale dosáhl na něj brankář Dostál.

4
    První střela zápasu. Pokus Polidara ale skončil mimo.

3
    Dlouhý výkop Hanuše skončil až u Dostála.

2
    Ševci se hned nechali zatlačit a Jablonec operuje na útočné polovině.

1
    Úvodní výkop provedli hosté a ihned zakládají první útok.

1

FC Zlín: S. Dostál – Cedidla, Simerský (C), Černín, Čelůstka – Fantiš, Bužek, Janetzký, Tkáč, Bartošák – Vukadinović.
    Náhradníci: Rakovan – J. Kolář, Pidro, Číž, Slončík, Y. Dramé, F. Žák, E. Ndiaye, Reiter, Kovinić.

FK Jablonec: Hanuš – Štěpánek, Tekijaški, Hurtado, Polidar – Hübschman (C) – Čanturišvili, Krulich, Martinec, Alégué – Chramosta.
    Náhradníci: Fendrich – F. Souček, Houska, Náprstek, Jovović, Slávik, Černák, Pleštil.

Rozhodčí: Rouček – Kubr, Hurych.

Hezké sobotní odpoledne ze zlínské Letné, kde je na programu zápas 15. kola FORTUNA:LIGY mezi domácím FC Zlín a hostující FK Jablonec. Hosté jsou aktuálně na čtrnáctém místě se ziskem dvanácti bodů. Domácí jsou poslední se ziskem deseti bodů.

Ševci se v poslední době pořádně zvedli. Pavla Vrbu nahradil v roli hlavního kouče Bronislav Červenka a mužstvo se pod ním okamžitě zvedlo. Ze tří zápasů ani jednou neprohrálo a co víc, drží si neprůstřelnost. V posledním kole si Zlín odvezl tři body z Pardubic po hubené výhře 1:0.

Jablonec na tom v tabulce taky není nijak zvlášť dobře. Svěřenci trenéra Látala se krčí až na dvanáctém místě v tabulce, v poslední době se jim však celkem daří. Nejprve dovezli tři velmi cenné body z půdy ostravského Baníku a minulý týden remizovali doma s Olomoucí 1:1.