Hr. Králové – Liberec 1:1 (kon.) | Č. Budějovice – Teplice 0:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 1:0 (kon.)
Zlín – Jablonec 1:1 (kon.) | Bohemians 1905 – Karviná 1:0 (kon.)
FC Zlín
1:1 (1:0)
FK Jablonec
Sobota 11.11.2023, 15:00 • Stadion Letná, Zlín • FORTUNA:LIGA • 15. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Poslední tři vzájemná utkání:

6. 5. 2023 Zlín – Jablonec 1:1

4. 2. 2023 Jablonec – Zlín 2:2

21. 8. 2022 Zlín – Jablonec 2:2

Jablonec na tom v tabulce taky není nijak zvlášť dobře. Svěřenci trenéra Látala se krčí až na dvanáctém místě v tabulce, v poslední době se jim však celkem daří. Nejprve dovezli tři velmi cenné body z půdy ostravského Baníku a minulý týden remizovali doma s Olomoucí 1:1.

Ševci se v poslední době pořádně zvedli. Pavla Vrbu nahradil v roli hlavního kouče Bronislav Červenka a mužstvo se pod ním okamžitě zvedlo. Ze tří zápasů ani jednou neprohrálo a co víc, drží si neprůstřelnost. V posledním kole si Zlín odvezl tři body z Pardubic po hubené výhře 1:0.

Hezké sobotní odpoledne ze zlínské Letné, kde je na programu zápas 15. kola FORTUNA:LIGY mezi domácím FC Zlín a hostující FK Jablonec. Hosté jsou aktuálně na čtrnáctém místě se ziskem dvanácti bodů. Domácí jsou poslední se ziskem deseti bodů.

FC Zlín: S. Dostál – Cedidla, Simerský (C), Černín, Čelůstka – Fantiš, Bužek, Janetzký, Tkáč, Bartošák – Vukadinović.
    Náhradníci: Rakovan – J. Kolář, Pidro, Číž, Slončík, Y. Dramé, F. Žák, E. Ndiaye, Reiter, Kovinić.

FK Jablonec: Hanuš – Štěpánek, Tekijaški, Hurtado, Polidar – Hübschman (C) – Čanturišvili, Krulich, Martinec, Alégué – Chramosta.
    Náhradníci: Fendrich – F. Souček, Houska, Náprstek, Jovović, Slávik, Černák, Pleštil.

Rozhodčí: Rouček – Kubr, Hurych.

1

1
    Úvodní výkop provedli hosté a ihned zakládají první útok.

2
    Ševci se hned nechali zatlačit a Jablonec operuje na útočné polovině.

3
    Dlouhý výkop Hanuše skončil až u Dostála.

4
    První střela zápasu. Pokus Polidara ale skončil mimo.

5
    Alegue přihrával míč do ohně, ale dosáhl na něj brankář Dostál.

6
    První útočnou akci Zlína zastavuje ofsajd Vukadinoviće.

7
    Zlín se snad poprvé usídlil na útočné polovině.

8
    Solidní pokus Bartošáka! Mířil však mimo.

9
    Zlínští se teď trošku nepohodli. Dostál odkopl míč pouze do zámezí.

11
    První roh zápasu. Bude jej zahrávat Zlín.

12
    Vukadinović skvěle našel hlavu Cedidly, ten ale mířil těsně mimo.

13
    Jablonec bude vhazovat poblíž rohového praporku.

14
    Cedidla vybojoval nyní aut přesně na polovině hřiště.

15
    Alegue se snažil centrovat, jeho míč ale skončí odkopem od zlínské brány.

17
    Další jabloneckou akci zastavuje zvednutý praporek asistenta rozhodčího – ofsajd.

18
    Zlínští budou zahrávat aut přímo u rohového praporku.

19
    Zlín právě vstřelil branku!
    A máme tady gól! Bartošák předvedl dlouhé sólo, po kterém přihrál ANTONÍNU FANTIŠOVI a ten se zblízky nemýlil – 1:0!
    19. Antonín FANTIŠ - 1:0

21
    A Zlín už je zase na útočné polovině a kombinuje.

22
    Alegue centroval jen do rukavic Dostála. Ten dnes zatím vypadá hodně jistě.

26
    Vukadinović čistě dohrál Alegua, který tím ztratil míč.

28
    Hra je přerušena, na hřišti leží střelec dnes jediného gólu – Antonín Fantiš.

30
    Skvělý zákrok Stanislava Dostála! Ten vytěsnil střelu Vakha. První roh pro Jablonec.

31
    Hosté však z rohu nevytěžili vůbec nic a Zlín naopak mohl zahrozit z brejku.

32
    Bartošák fauloval Alegua a pro Jablonec z toho plyne zajímavá standardní situace, která si volá po centru.

34
    A Zlín mohl zase zahrozit z brejku! Vukadinovićovi se však nadvakrát nezdařila finální fáze.

35
    Alégué vybojoval roh pro svůj tým.

36
    Střelu Davida Štěpánka pohotově chytil brankář Dostál.

37
    Janetzký vrátil míč hlavou Dostálovi.

39
    Cedidla nyní fauloval Hübschmana.

40
    Stoprocentní šance Zlína! Po Polidarově chybě dával Vukadinović míč na Bužka, kterého skvěle vychytal brankář Hanuš.
    40. Jan Hanuš vychytal Alexandra Bužka a navýšení vedení domácích nedopustil

42
    Janetzký vybojoval míč na útočné polovině a jeho tým může jít dopředu.

43
    Míč Áleguého skončil až za brankovou čarou. Odkopávat bude Dostál.

45
    Bartošák našel dlouhým míčem Vukadinoviće, který vybojoval alespoň aut.

45+1
    K prvnímu poločasu přidává sudí Rouček ještě dvě minuty.

45+2
    Bartošák měl dvě možnosti překonat Hanuše, ani jednu však nevyužil.

45+2

První poločas jednoznačně patřil Zlínu. Je aktivnější a to přetavil v první gól, který dal v 19. minutě Antonín Fantiš. I dále byl Zlín lepší. Velkou šanci měl Bužek, kterého však vychytal Hanuš. Uvidíme, zda se hostům podaří ve druhé půli se zápasem něco udělat.

46

46
    Úvodní výkop druhého poločasu provedli domácí a ihned zakládají první útok.

46
    Střídání v týmu FK Jablonec:
    ze hřiště odchází Jan Chramosta, přichází Vladimir Jovović.

47
    Tkáč fauloval Hurtada, který otřesený leží na hřišti.

48
    Jablonec právě vstřelil branku!
    Zlín dostává trošku lacinou branku. Skvěle to udělal Štěpánek, který s míčem první kombinoval a následně jej skvěle přihrál na JAKUBA MARTINCE, který srovnává – 1:1!
    48. Jakub MARTINEC - 1:1

50
    Skončila tak neprůstřelnost brankáře Dostála, která trvala 318 minut!

51
    Jablonec kombinuje s míčem na útočné polovině.

52
    Fantiš dostal přihrávku od Tkáč a měl skvělou možnost jít do brejku, sám to však zkazil.

53
    Domácí budou zahrávat aut poblíž rohového praporku.

54
    Žlutá karta pro tým FC Zlín (Lukáš Bartošák).

55
    Vukadinović vybojoval aut.

57
    Vladimir Jovović jen testoval pozornost brankáře Dostála, který míč pohodlně chytnul do rukavic.

58
    Roh pro Jablonec.

59
    Brankář Dostál odkopnul míč pouze do autu.

60
    Matouš Krulich mohl hlavou překonat brankáře Dostála, trestuhodně však mířil doprostřed branky.

61
    A podobná šance i na druhé straně! Černín mohl dávat míč úplně do odkryté klece, ale promáchl.

62

63
    Další slušná šance Jablonce, která nekončí gólem. Hosté jsou teď jednoznačně lepší.

64
    A další tutovka Jablonce! Měl ji na noze Krulich, ale brankář Dostál ji skvěle vytěsnil.
    64. Stanislav Dostál podržel svůj tým a zlikvidoval Krulichovu střelu zblízka

65

66
    Sudí píská faul na Vukadinoviće, ale hosté se zlobí. Reklamují faul na Áleguéa.

67
    Střídání v týmu FC Zlín:
    ze hřiště odchází Antonín Fantiš, přichází Youba Dramé.

67
    ze hřiště odchází Lukáš Bartošák, přichází Tom Slončík.

69
    Žlutá karta pro tým FC Zlín (Alexandr Bužek).

71
    Žlutá karta pro tým FK Jablonec (Tomáš Hübschman).

71
    Janetzký se dostal ke střele, ta ale mířila vedle.

72
    ze hřiště odchází Alexis Alégué, přichází Dominik Pleštil.

74
    Vakho fauloval Slončíka a Zlín tak bude zahrávat standardní situaci.

75
    Dnešní utkání sleduje 3031 diváků.

75
    Žlutá karta pro tým FK Jablonec (Haiderson Hurtado).

76
    Skvělá akce Slončíka, který ze standardní situace trefil tyč jablonecké branky!

77
    A i napodruhé Slončík zahrozil! Střelou ze standardní situace pořádně prověřil brankáře Hanuše.
    77. Tom Slončík ze standardky orazítkoval tyč branky Severočechů

78

80
    Simerského hlavička skončila v rukavicích brankáře Hanuše.

82
    ze hřiště odchází Tomáš Hübschman, přichází Filip Souček.

83
    ze hřiště odchází David Tkáč, přichází Selmir Pidro.

85
    Černínovi to nesedlo a Zlín tak lacině ztrácí míč.

86
    Následovat bude odkop od jablonecké brány.

87
    ze hřiště odchází Vukadin Vukadinović, přichází Filip Žák.

88
    Hra nyní celkem ztratila tempo. Vypadá to, jako by oba týmy již byly smířeny s bodem.

89
    Roh pro Jablonec!

90
    ze hřiště odchází Matouš Krulich, přichází Matěj Náprstek.

90+1
    Sudí Rouček nastavuje k zápasu ještě čtyři minuty.

90+2
    Jablonec se usídlil na útočné polovině, ale vůbec nehrozí.

90+3
    A hosté budou vhazovat aut poblíž rohového praporku.

90+3
    Ještě uvidíme jeden jablonecký roh.

90+4
    Domácí kombinují.

90+4

90+4
    A je konec! Domácí diváci viděli velmi zajímavou podívanou. První poločas patřil Zlínu, který svou převahu přetavil v úvodní gól. Ten vstřelil Antonín Fantiš. Do druhého poločasu zase vstoupili lépe hosté, když vyrovnal Martinec. Od té chvíle byla hra velmi vyrovnaná a oba týmy se rozchází spravedlivou remízou. To je ode mne vše, děkuji za pozornost a někdy zase na počtenou. (16:56:33)