Montreal – Boston 3:2 (po pr.) | Ottawa – Calgary 4:1 (kon.) | Tampa – Carolina 0:4 (kon.)
Toronto – Vancouver 5:2 (kon.) | NY Islanders – Washington 1:4 (kon.) | Pittsburgh – Buffalo 4:0 (kon.)
Nashville – Arizona 5:7 (kon.) | Colorado – St. Louis 2:8 (kon.) | Seattle – Edmonton 1:4 (kon.)
Los Angeles – Philadelphia 2:4 (kon.) | Florida – Chicago 4:3 (kon.)

3. Jevgenij Malkin – 1+1 (10:35:32)

Pittsburgh byl od prvního momentu utkání lepším týmem a dokázal to ve všech třetinách. Nejprve se podařilo Jevgenimu Malkinovi využít chyby Luukkonena. Ve druhé třetině ujel po pravé straně O'Connor a poslal puk mezi ruku a tělo, do tzv. teploměru a podruhé v zápase překonal Jarryho. I ve třetí třetině to byl opět Pittsburgh, kdo vstoupil lépe do třetiny, Erik Karlsson vyslal v přesilové hře střelu od modré, která s tečí hráče Buffala skončila za zády Luukkonena. V závěru výhru domácích stvrdil svoji druhou brankou v utkání Erik Karlsson.

59:53
    Tlak a zámek Buffala třetí lajnou Tůčňáků zajišťuje to, že dnes si Tristan Jarry, brankář Pittsburghu, připíše 3. čisté konto v sezóně.

58:55
    Navýšit na 5:0 mohl ještě Nieto, který pohlednou přihrávkou od jeho spoluhráčů, jenž ho vyslal až před brankáře Sabres, nezužitkoval.
    58:11 Erik KARLSSON - 4:0

58:11
    ERIK KARLSSON stvrzuje, že si dnes Pittsburgh odnese výhru, po přihrávce od Jakea Guentzela se trefuje do prázdné branky. Asistence: Jake Guentzel a Sidney Crosby.

56:58
    Peterka se po pasu Cozense nyní zjevil před Jarrym, ten stál připraven a se střelou se poradil.

56:21
    Buffalo to zkouší s odkrytou klecí!

54:50
    Buffalo je velmi statické, jejich hráči jsou tak dobře a rychle obsazeni obranou Pittsburghu, ti proto nemají mnoho problémů s bráněním jejich útoků.

53:55
    Střela Josta z mezikruží minula branku.

52:48
    Malkin pálil od modré, ale pouze do betonu Luukkonena, dorážet se pokoušel ještě jeden z jeho spoluhráčů, ale obrana Sabres vše vyřešila.

51:18
    Nedorozumění mezi Luukkonenem a Dahlinem, naštěstí pro Buffalo se z jejich nedorozumění nestala žádná větší šance.

50:31

49:21
    Přesilová hra Pittsburghu Buffalu dává pořádně zabrat! Dobrou střelu vyslal Karlsson, ve velké šanci se objevil i Crosby.

48:31
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres:
    Jordan Greenway – 2 min., krosček.

48:31
    Střelu z vrcholku levého kruhu vyrazil Luukonen mimo, předtím však Greeway fauloval, Pittsburgh si tak zahraje přesilovou hru

47:20

Vojtěch Červený

Branky a nahrávky: 20. Malkin (Graves, Zohorna), 37. D. O'Connor (Eller, Graves), 41. E. Karlsson (R. Smith, Malkin), 59. E. Karlsson (Guentzel, Crosby)

Pittsburgh Penguins: Jarry (Hellberg) – Graves, Letang, M. Pettersson, E. Karlsson, Shea, Ruhwedel – Guentzel, Crosby, Rust – R. Smith, Malkin, Rakell – D. O'Connor, Eller, Zohorna – Nieto, Acciari, Hinostroza.
    Trenér: Mike Sullivan

Buffalo Sabres: Luukkonen (Levi) – Dahlin (A), Power, Jokiharju, E. Johnson, Clifton, Samuelsson – Cozens, T. Thompson, J. Skinner – Peterka, Mittelstadt, Greenway – Krebs, V. Olofsson, Girgensons (A) – Jost, Okposo (C), Rousek.
    Trenér: Don Granato

Rozhodčí: Wes McCauley, Eric Furlatt – Tommy Hughes, Brad Kovachik