Montreal – Boston 3:2 (po pr.) | Ottawa – Calgary 4:1 (kon.) | Tampa – Carolina 0:4 (kon.)
Toronto – Vancouver 5:2 (kon.) | NY Islanders – Washington 1:4 (kon.) | Pittsburgh – Buffalo 4:0 (kon.)
Nashville – Arizona 5:7 (kon.) | Colorado – St. Louis 2:8 (kon.) | Seattle – Edmonton 1:4 (kon.)
Los Angeles – Philadelphia 2:4 (kon.) | Florida – Chicago 4:3 (kon.)
Toronto Maple Leafs
5:2 (1:2, 2:0, 2:0)
Vancouver Canucks
Neděle 12.11.2023, 01:00 • Scotiabank Arena, Toronto • NHL

Utkání je u konce a domácí Toronto jej dotáhlo k výhře a zisku dvou bodů. Ve třetí třetině se sice Vancouver snažil obrátit výboj zápasu, jenže skvělý Samsonov a také někdy neklid v koncovce byli proti. Naopak na domácí straně padly dva góly, když se nejprve ve 45. minutě trefil Nicholas Robertson a v 50. minutě předvedl parádní teč u branky David Kämpf. Toronto tak vyhrálo jasně 5:2 a připsalo si druhou výhru v řadě. Po tomto úspěchu tak má 18 bodů a v Atlantické divizi je na třetím místě. Vancouver je v Pacifické divizi na druhém místě s 21 body.

Toronto se v dalším utkání představí až v pátek od 20:00 na ledě Detroitu, Vancouver bude hrát již v pondělí od 1:00 v Montrealu.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:18:42)

59:43
    Publikum aplauduje a bouřlivým potleskem děkuje svým oblíbencům.

59:11
    Max Domi se snažil ukličkovat obránce, po přechodu modré čáry ale zaškobrtl, upadl a o puk přišel.

58:22
    Neuspěl ani Joshua, jeho ránu z otočky Samsonov nadzvedl nad svou branku.

57:44
    Phillip Di Giuseppe se snažil překvapit Samsonova, ten se nenechal a puk srazil do rohu.

56:59
    McCabe čeká ve svém pásmu na střídající spoluhráče, hráči Vancouveru jej neatakují.

55:58
    O zdramatizování se snažil Suter, jeho rána z levé strany byla sražena k zadnímu mantinelu.

55:25
    Hledištěm obíhá mexická vlna, domácí publikum se dobře baví a už tak nějak oslavuje výhru.

54:40
    Toronto se už směrem kupředu nijak zvlášť nežene, hlavně se snaží si hlídat střední pásmo.

53:56
    Rychlá kombinace Vancouveru vyvrcholila střelou Höglandera, ale i on ztroskotal na Samsonovovi.

53:04
    Soucyho nahození od modré čáry šlo vedle branky Toronta. Nápor hostů mírně vzrůstá.

52:38
    Nahození hostů od pravého mantinelu před Samsonova, ten vše vyřešil dobře položeným betonem.

51:30
    Domácí Knies nahodil do útočného pásma a sám se pak proti přesile snažil puk dojet. Nepovedlo se mu to, ale alespoň na chvíli udržel hru za brankou.

50:45
    Hosté zápas nevzdávají, nyní se tlačí před branku Toronta, chybí tomu ovšem klid v koncovce.
    49:13 David KÄMPF - 5:2

49:13
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Nedáš – dostaneš. Otřepané pravidlo se opět dostalo ke slovu, když se domácí usadil v pásmu, od modré čáry nahodil z otočky Gregor a u brankoviště číhající DAVID KÄMPF procedil svou teč mezi Demka a tyčku – 5:2. Asistence: Noah Gregor, Bobby McMann.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 9. Knies (Bertuzzi, Domi), 25. Nylander (Tavares, Bertuzzi), 35. Gregor (Rielly, McMann), 45. N. Robertson (Domi), 50. Kämpf (Gregor, McMann) – 6. J. Miller (Q. Hughes, E. Pettersson), 16. P. Suter (Beauvillier, Hronek)

Toronto Maple Leafs: Samsonov (Woll) – Brodie, Rielly (A), McCabe, Giordano, Klingberg, Lagesson – Marner, Matthews (A), Knies – Nylander, Tavares (C), Bertuzzi – Järnkrok, Domi, N. Robertson – Gregor, Kämpf, McMann.
    Trenér: Sheldon Keefe

Vancouver Canucks: Demko (DeSmith) – Hronek, Q. Hughes (C), Myers, Soucy, Friedman, Cole – Kuzmenko, E. Pettersson (A), Michejev – Boeser, J. Miller (A), Di Giuseppe – Garland, P. Suter, Joshua – Beauvillier, Lafferty, Höglander.
    Trenér: Rick Tocchet

Rozhodčí: Halkidis, O'Rourke – Suchánek, Baker

Diváci: 19 107