Litvínov – K. Vary 6:4 (kon.) | Vítkovice – Sparta 1:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Třinec 2:3 (0:2 po s.n.)
Plzeň – Olomouc 1:2 (1:2 po s.n.) | Mountfield HK – Kladno 2:1 (kon.) | Liberec – Motor ČB 2:5 (kon.)
Kometa Brno – Pardubice 4:3 (po pr.)
po s.n. (0:2)
BK Mladá Boleslav
2:3 (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0)
HC Oceláři Třinec
Pátek 24.11.2023, 17:30 • ŠKO-ENERGO Aréna, Mladá Boleslav • Tipsport extraliga • 21. kolo

Z mé strany je to vše, děkuji za pozornost. (20:05:46)

Boleslav se v první třetině dostala do dvougólového vedení. Pak Třinec v druhé a třetí postupně vyrovnal a stav 2:2 trval až do samostatných nájezdů, v nichž uspěli hosté. Třinec si veze zpět do oceláren dva body, v Boleslavi zůstává jeden, a ta tedy zůstává poslední.

Hráči zápasu:
    Pavol Skalický (MBL)
    Petr Vrána (TRI)

1/1
    V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Oceláři Třinec.
    Autorem vítězné branky je LIBOR HUDÁČEK.

Samostatné nájezdy začínají.

Nyní bych se měl omluvit oběma klubům za to, že domácí se bojí a druzí už nemůžou. Zatímco zejména třetí třetina byla nezáživná s minimem střel, tak prodloužení v pěti minutách mělo více zajímavých momentů než v celém průběhu základní hrací doby. Rozhodnou nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:52
    Růžička zachytil i výstřel od modré od Adama Smitha.

64:05
    Od levého kruhu střílel Andrej Nestrašil, ale Růžička uspal celý prostor kolem pravé tyče.

63:10
    Malát se ocitl sám před gólmanem, ale kličkoval až se ukličkoval a nevystřelil.

62:52
    A na druhé straně repre zákrok předvedl i Jan Růžička.

62:40
    Dorážku z druhého kruhu Mazanec senzačně vyrazil v již téměř bezvýchodné sitiuaci.

62:30
    Nepřesně pálil od pravého kruhu Lantoši.

62:00
    Do útoku se po nezdařené šanci Třince dostal Gewiese, kterého Mazanec skvěle vychytal.

61:19
    Asi o minutu později se puku chopila Boleslav a Sebastian Malát střílel jen nad rameno Marka Mazance.

60:20
    Třinec v držení puku. Na výstřel čekáme.

60:01

A také se tak stává. Poté, co Třinec brzy vyrovnal, byl obraz hry takový, že Třinec už nemůže a Boleslav se bojí o body. Jak si poradí první jmenovaný, uvidíme. Jak si poradí druhý jmenovaný klub, také uvidíme, ale hlavní starost už opadla, minimálně bod bude.

60:00

59:30
    Nepřesnosti znemožňují komukoliv změnit skóre. Tohle prostě skončí plichtou.

58:32
    Nahození od mantinelu padáčkem lape Jan Růžička do lapačky.

57:54
    Zakázané uvolnění Třince.

57:30
    Nahození na boleslavskou bránu zastavuje Jan Růžička holí a rozehrává.

56:11
    Zakázané uvolnění Bruslařů.

55:17
    Lantoši jako jediný nevystřídal a puk si pohlídal až do útočného pásma. Tam však byl nakonec obrán.

54:43
    Skalický byl na modré obrán o puk, přesto musel Třinec pryč z útočného pásma.

Dnešní utkání sleduje 2976 diváků.

54:28
    Jakub Jeřábek vyslal od modré kotouč na stíněného Jana Růžičku, který s potížemi, ale přece nakonec jistě zachytává. Komerční pauza po skoro patnácti minutách.

53:43
    Marinčinovi také rána od modré nesedla a Boleslav mohla jet do protiútoku, ale přechod se nezadařil.

53:20
    Naproti se bojovalo u mantinelu v rohu kluziště o puk v mlýnu.

52:35
    Rohdin najel do mezikruží, ale při výstřelu mu do prostoru zajelo několik hokejek soupeřových hráčů. Byl tedy bez šance.

51:40
    Bruslaři nakonec dostávají puk pryč a mohou střídat.

51:15
    Na buly se Gewiese zbavil ostře Martina Růžičky a zapojuje se do urputné obrany.

51:11
    Zakázané uvolnění Boleslavi.

50:59
    Malát napřahoval na modré, ale puk mu absolutně vůbec nesedl.

50:10
    Bruslaři vyhráli buly, ale na Pláňka byla přihrávka příliš tvrdá. Boleslav tedy ztratila pásmo.

50:08
    Vyhození kotouče od boleslavského pásma končí pod lapačkou Marka Mazance.

49:37
    Miloš Roman si troufl vjet vpřed, ale jeho pokus byl zblokován na mantinel.

48:55
    Pokračuje trend, kdy se nikomu nedaří dostat se do palebných pozic a přesně přihrávat.

47:58
    Boleslav se ubránila vpádu Třince bez vyhození na zakázané uvolnění.

46:59
    Nyní vidíme hru nepřesností na obě strany.

44:52

44:30
    Třinec se osvobodil a Bruslaři se zase vrátili. Nic z toho už ale asi nebude.

43:50
    Měli to dobře vymyšlené, ale signál na Aaltonena hosté vystihli a jeden z hráčů vložil hůl do jeho střely u levé tyče.

43:05
    Lantošiho bomba od levého kruhu se odrazila od gólmana a Třinec se mohl osvobodit.

42:52
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec:
    Viliam Čacho – 2 min., hákování.

42:42
    Tomáš Fořt si dojel do předbrankového prostoru pro dorážku a zakončil do betonů Mazance.

Třinec právě vstřelil branku!
    A je vyrovnáno. Třinec pokračoval v tlaku a od vzdálenější hrany pravého kruhu vystřelil MARIAN ADÁMEK. Kotouč projel Růžičkovi přímo mezi betony za jeho záda. Asistence: Andrej Nestrašil.
    Adámek M., Nestrašil A., Hudáček L., Polášek A., Daňo M., Mazanec M.
    Šmerha T., Suchý F., Jánošík A., Järvinen M., Osburn Z., Růžička J.

40:45
    Janovi Růžičkovi se nepovedl zákrok proti třinecké střele a kotouč mu vypadl. Jeho obraně se povedlo situaci zachránit.

40:02

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:15.

Ve druhé třetině pracovaly skvěle obrany, takže bylo k vidění poměrně málo střel. I tak více útočil Třinec a dočkal se kontaktního gólu, o který se postaral Petr Vrána. Boleslav měla příležitosti na návrat dvougólového vedení na konci v přesilovce, jenže Marek Mazanec bezchybně zlikvidoval všechny jejich šance. Přesilová hra Bruslařů se na dvě sekundy přenáší do posledního dějství.

40:00

39:55
    Tlak domácích pokračuje, ale gól nedávají.

39:40
    Osburnova tvrdá střela z dálky sražena Mazancovým ramenem ke spoluhráči.

38:56
    Järvinen od levého kruhu pálil nepříjemně Mazancovi do výstroje. Ten puk neudržel a mohla z toho být skvělá dorážka, nebýt včasného zásahu třinecké obrany.

38:13
    Třinec se obětavými obrannými zákroky osvobozuje z tlaku.

38:02
    Daniel Voženílek – 2 min., podrážení.

37:54
    Kardiovaskulární problémy mohl fanouškům za bránou způsobit Jan Růžička při zákroku po vhazování, kdy mu to málem projelo výstrojí. Ale dokázal to ustát.

37:48

36:55
    Rána od modré z hole Adama Smitha se několikrát odrazila od špiček holí či čepelí bruslí. Cestu do Růžičkovy brány však nenašla.

35:53
    Závar před bránou, kdy Voženílek dovezl puk a Martin Růžička důrazem v předbrankovém prostoru topil Janovi Růžičkovi. Branku ale nevstřelil.

35:24
    Kundrátek napálil pukem ze středního pásma spoluhráče, málem do obličeje. Ten to rukou vykryl.

34:58
    Bruslaři následně udělali rychlý postup do útoku, ale byl zastaven u mantinelu, kde se do sebe pustili Jakub Jeřábek s Tomášem Šmerhou. Nic závažného z toho nevzniklo, sudí je včas oddělili.

33:54
    Osburn udělal v obranném pásmu pořádnou hrubku a měl štěstí, že soupeř toho nevyužil a Dravecký nepřekonal Jana Růžičku.

33:08
    Hosté se dostali do útoku a po několika odražených výstřelech se u zadního kraje pravého kruhu opřel do puku Marian Adámek. Střela mu moc nesedla, skončila na ochranné síti.

32:18
    Gewieseho tvrdá rána od modré nebyla přesná. Třinec pak vyhnal Bruslaře ze svého pásma.

32:04
    Štibingr se u modré zamotal s pukem mezi dva protihráče a nemohl ani střílet ani přihrávat. Soupeř však puk napálil do prostoru střídačky. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu, po skončení komerční přestávky.

31:45
    Boleslav po průniku soupeře do jejího pásma vyhazuje přes celé kluziště až na Mazance, jenž přikrývá puk.

31:15
    Puk se po vyhození gólmanem odrazil od mantinelu do ochranné sítě. To měli hosté štěstí, kdyby mířil Mazanec výš, byli by vyloučeni.

30:53
    Boleslav se vymanila z třineckého tlaku a Aleš Čech od modré po zpětné přihrávce Lantošiho pálí tvrdě k bližší tyči. Mazanec výtečně.

30:31
    Tlak Třince po vstřelení branky pokračuje. Nyní Jan Růžička zachycuje puk do výstroje.

30:05
    Nebezpečný pokus tuším Hrehorčáka z rohu kluziště, který se točil k levé tyči.

29:34
    Ofsajd Třince.

28:39
    Na první pohled nenápadná třinecká akce vedená po levém kruhu končí v síti Jana Růžičky, když PETR VRÁNA pálí do poloodkryté sítě po chytré zpětné přihrávce Kundrátka. Asistence: Tomáš Kundrátek, Daniel Voženílek.

28:07

27:22
    Rohdin napadl souhru hostí u modré čáry a vyhnal je z pásma.

27:08
    Zakázané uvolnění Bruslařského klubu.

26:42
    Po vhazování od modré tvrdě pálil Aleš Čech k levé tyči. Lapačka Marka Mazance připravena zasáhnout.

26:37
    Hra se rychle přelévá ze strany na stranu a Marek Mazanec nyní přerušuje hru.

26:24
    Nedomlel střílí od modré nepřesně a puk se odráží od mantinelu za bránou.

25:54
    Od levého kruhu střílel na druhé straně z první po zpětné přihrávce Fořt a těsně míjí protilehlou tyčku.

25:35
    Daňo vyslal od kruhu kotouč, jenž doletěl na Jana Růžičku, který lapačkou přikrývá a zastavuje hru.

25:09
    Martin Růžička nabil od modré do mezikruží na Daniela Voženílka, jenž se tam snažil před obráncem Boleslavi tečovat kotouč, avšak neuspěl. Jan Růžička schoval puk.

24:31

24:00
    Na levém kruhu před Růžičkou se objevil Libor Hudáček, jenž zprudka zamířil nad.

23:26
    Další ofsajd, tentokrát Boleslavi.

22:10
    Ofsajd Třince. Nepovedené nahození trefené do spoluhráče, který z útočného pásma teprve vyjížděl.

21:51
    Dravecký se ocitl na modré v těžké pozici a byl nucen opustit s pukem útočné pásmo.

21:36
    Boleslavi je pískána přihrávka rukou.

21:10
    Ani jednomu celku se nedaří dostat se ke střelbě. Obrany výtečné.

20:24

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:18.

V první třetině jednoznačně na ledě dominuje Mladá Boleslav, jejíž šance jsou nebezpečnější a také po gólu hladovější. Odměněni byli Pavol Skalický a Petr Gewiese, jenž tímto vsítil svůj první gól v dresu Bruslařů. Oceláři nebyli směrem dopředu tolik důrazní a jejich lodivod Zdeněk Moták jim v kabině určitě má co říct. Uvidíme, jaká bude ve druhé třetině reakce hostů na tento vývoj.

20:00

19:59
    Martin Pláněk ještě před koncem obětavě poklekem vykryl výstřel Daniela Kurovského.

19:25
    Rohdin se s pukem odzadu prokličkoval ke střele zblízka na Mazance, který si však dal pozor a u pravé tyče utěsnil všechen prostor.

19:09
    Je pískán ofsajd Ocelářů.

18:57
    Následovala série neúspěšných přechodů přes střední pásmo.

18:22
    Voženílkův výstřel od modré byl zblokován a Třinec ztrácí útočné pásmo.

17:50
    Kurovský se spoluhráčem předvedli pěknou souhru a na konci vypálil na protější Růžičkův beton.

16:40
    Boleslav opět v držení puku, ale ve středním pásmu ho ztrácí. Miloš Roman ho pak zaváží do boleslavského obranného pásma.

15:59
    Zajímavé nahození Aleše Čecha, jež se pokusili domácí hráči před bránou tečnout. Nakonec z toho byl nezdařený třinecký protiútok, neboť ti zachytili kotouč dříve.

15:30
    Järvinen též neuspěl před bránou Marka Mazance.

14:56
    Kundrátek s Poláškem chybovali ve vlastním obranném pásmu a Tomáš Fořt jim sebral puk a neuvěřitelně Mazanec zachraňuje bystrým zákrokem svůj tým před katastrofou.

14:02
    Marinčin nastřelil kotouč za bránu, poté se u mantinelu svádějí další souboje.

13:56
    Třinci je pískána vysoká hůl a jejich útok je vykázán do středního pásma. Komerční pauza.
    12:46 Petr GEWIESE - 2:0

12:46
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Tam, kde neuspěl Lantoši, tam uspěl PETR GEWIESE, jenž se ocitl zapomenut na pravém kruhu a vymetl skoro prázdnou Mazancovu bránu. Skvěle ho našel z druhé strany Järvinen. Asistence: Matti Järvinen, Pavol Skalický.

12:30
    A ještě jedna.

12:20
    Ještě jedna střela od slovenského útočníka, jež šla tentokrát nad.

12:06
    Lantoši ze slotu trefuje tyč!

10:59
    Dvořáček vyslal od levého mantinelu tvrdou střelu. Odražený kotouč doputoval ke střídačce hostí, dějiště následujícího osobního souboje téhož hráče se soupeřem.

10:15
    Odražený puk od zadního mantinelu doskočil až k tyči. Boleslav měla štěstí, že Třinečtí nebyli na daném místě.

09:28
    Kundrátek vyslal dalekonosnou střelu, kterou nepříjemně tečoval bránící domácí hráč. Ta ale nakonec vedla ke ztrátě útočného pásma Třince.

09:08

08:55
    Pánik ve středním pásmu převzal kotouč a vyslal nahození na bránu.

08:22
    Pánik pálil na Jana Růžičku, avšak se svým pokusem neuspěl. Akce Třince pokračuje.

07:14
    Třinec se snaží drát vpřed, ale boleslavská obrana je připravena a vyhání je z pásma. Sama zakládá hru.

06:29
    Komerční přestávka. A během ní je dána minuta ticha pro nedávno zesnulého skalního fanouška BK Mladá Boleslav Jaroslava Čejky.

05:39
    6/6
    Ohromná chyba Třince, kterému se nepovedlo vyhodit kotouč ze třetiny. Na modré čáře ho totiž zachytil ze středního pásma najíždějící Filip Pyrochta a ihned přihrál na rychle se obracející dvojici Lantoši a PAVOL SKALICKÝ, který v situaci dvou na nikoho neměl vůbec těžkou práci. Asistence: Róbert Lantoši, Filip Pyrochta.
    Skalický P., Gewiese P., Pyrochta F., Lantoši R., Fořt T., Růžička J.
    Růžička M., Pánik R., Adámek M., Voženílek D., Polášek A., Mazanec M.

04:45
    Pláněk vyslal po vhazování tvrdou střelu, kterou se snažil dorážek Dvořáček, avšak Marek Mazanec výborně zakročil.

04:39
    Třinci se nepovedl přechod do útoku, puk vyhozen na zakázané uvolnění.

03:40
    Bojuje se o puk za Mazancovou bránou. Boleslavi se nedaří najít palebnou pozici.

02:25
    Martin Růžička v ne příliš dobrém postavení po buly promáchl a Boleslav šla do protiútoku. V něm neuspěl Gewiese, jenž byl obranou hostů nucen zatáhnout se k úrovni brankové čáry.

02:13
    U střídaček došlo k osobním soubojům o puk. Vyrvali ho ven Slezané, avšak Draveckému chyběla rychlost. Nakonec puk skončil mimo.

01:50
    Ofsajd Bruslařů.

01:47
    Nějak to Boleslavi vrzá v rozehrávce. Zpětná přihrávka na Čecha nebyla nijak valná a Bruslaři se zbytečně zpomalili.

01:00
    Nestrašil najížděl kolem brankoviště a čekal na přihrávku. Avšak měl kolem sebe dostačující zelenou ochranku. Tedy se ke střele nedostal.

00:24
    Přesto ale jako první zaútočili, byť ne valně, Boleslavští. Třinec totiž ztratil puk hned po přechodu do útoku.

00:01
    Třinečtí vyhráli buly a zakládají akci.

00:01

BK Mladá Boleslav: J. Růžička (F. Novotný) – Pyrochta (A), Gewiese, Jánošík (C), Osburn, Čech, Pláněk, Štibingr – Skalický, Fořt, Lantoši – Aaltonen (A), Järvinen, Rohdin – Suchý, Malát, Šmerha – Dvořáček, O. Roman, Stránský.
    Trenér: Richard Král

HC Oceláři Třinec: Mazanec (Kacetl) – Smith, Marinčin, J. Jeřábek, Kundrátek, Polášek, Adámek, Nedomlel – Pánik, Voženílek, M. Růžička (A) – Nestrašil, Hudáček, Daňo – M. Roman, Vrána, Hrehorčák – Dravecký (A), Čacho, Kurovský.
    Trenér: Zdeněk Moták

Rozhodčí: Kika, Obadal – Frodl, Lhotský.

Vzájemný zápas:

První měření sil se odehrálo 6. října v 8. kole Tipsport extraligy. Shodou okolností se oba celky také musely smiřovat s prohrami z předešlého kola. A zápas se vydařil Třinci, jenž vyhrál 4:1.

Je poněkud ironie, že Oceláři v posledním zápase prohráli doma 2:3 po prodloužení s týmem, kterého o kolo dříve Boleslav vyprovodila pětigólovým výpraskem, čímž Severočeši Slezanům ukončili čtyřzápasovou šňůru výher. Přesto se s třetím Litvínovem drží v kontaktu a stejně jako Boleslav i Třinec potřebuje vyhrát, aby nejbližšího soupeře v tabulce přeskočil a mohl začít nahánět Spartu. Nebudou to mít lehké, neboť na rozdíl od Boleslavi nemohli příliš odpočívat. Oceláři totiž mají v nohách zápas Ligy mistrů, v němž sehráli osmifinále se švédským týmem Skellefteå, na jehož ledě v úterý prohráli 2:5 a v této soutěži tedy vypadli. S jakou formou se vrátí na extraligová kluziště?

Nejproduktivnější hráči:
    Martin Růžička: 22 bodů (9+13)
    Marko Daňo: 18 bodů (9+9)
    Libor Hudáček, Daniel Voženílek: 17 bodů (7+8)

Brankáři:
    Marek Mazanec: 15 zápasů, 2,26 gólů na zápas, úspěšnost 92,20 %.
    Ondřej Kacetl: 4 zápasy, 2,41 gólů na zápas, úspěšnost 92,13 %.

Po reprezentační pauze Bruslaři sehráli celkem tři utkání, z nichž mají tři body. Ani ty ale nestačily, aby se vyhrabali z posledního místa tabulky. Získali alespoň kontakt s nad-spodkem a na předposlední Kladno s Vítkovicemi ztrácí dva body, takže čistě teoreticky mohou výhrou nad dnešním soupeřem konečně vystoupat tabulkou mimo sestupové vody. Minule v Budějovicích prohráli 2:3, avšak soupeř deklaroval, že Boleslav je tým, jehož postavení v tabulce neodpovídá jeho síle. Tu ukázala v minulém domácím zápase, v němž si vyšlápla na Vervu Litvínov 5:0, takže Oceláři pozor. Na favority možná pod taktovkou Richarda Krále Boleslav bude umět.

Róbert Lantoši: 17 bodů (9+8)
    Juhamatti Aaltonen: 13 bodů (4+9)
    Matti Järvinen: 9 bodů (5+4)

Brankáři:
    Filip Novotný: 14 zápasů, 2,75 gólů na zápas, úspěšnost 90,68 %.
    Jan Růžička: 7 zápasů, 3,02 gólů na zápas, úspěšnost 89,47 %.

Zdravím příznivce ledního hokeje. Dnes je na pořadu 21. kolo Tipsport extraligy mezi týmy BK Mladá Boleslav a HC Oceláři Třinec, tedy posledního celku tabulky s úřadujícím mistrem, jenž se právě nachází na čtvrtém místě.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Lukáš Chuchválek

Branky a nahrávky: 6. Skalický (Lantoši, Pyrochta), 13. Gewiese (Järvinen, Skalický) – 29. Vrána (Kundrátek, Voženílek), 42. Adámek (Nestrašil), rozh. náj. Hudáček