Manchester City – Liverpool 1:1 (kon.) | Burnley – West Ham 1:2 (kon.) | Luton – Crystal Palace 2:1 (kon.)
Newcastle – Chelsea 4:1 (kon.) | Nottingham – Brighton 2:3 (kon.) | Sheffield Utd. – Bournemouth 1:3 (kon.)
Brentford – Arsenal 0:1 (kon.)
Newcastle United
4:1 (1:1)
Chelsea FC
Sobota 25.11.2023, 16:00 • St James' Park, Newcastle upon Tyne • Anglická Premier League • 13. kolo

To je pro dnešek úplně vše! Užijte si zbytek sobotní večera a u dalších textových přenosů naviděnou. (18:01:14)

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 9:3. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 13:18.

Utkání 13.kola Premier League mezi Newcastlem a Chelsea je u konce! Z tříbodového zisku se radují domácí hráči a to sice za výhru 4:1. Už ve 13.minutě se snadno k zakončení ve vápně dostal Isak a tvrdou ranou překonal Sáncheze. O pár minut později přišel s odpovědí Sterling, když se výstavní trefil z přímého kopu. Ve druhé půli se Chlesea okradla o bodový zisk v mrtvém bloku v 60.minutě. Nejprve hlavou na 2:1 dával Lascelles, o pár vteřin déle využil chybu Silvy Joelinton. Definitivně výhru Newcastlu potvrdil Gordon, když skvělou technickou ranou při zemi dával na konečných 4:1.

90+6

90+5
    Zápas se už nejspíše dohraje na útočné polovině Blues, kde se míče drží Newcastle.

90+4
    Noni Madueke si věřil na odvážný průnik do velké vápna, jenže před ním ho skvěle zastavuje Trippier.

90+3
    Střídání v týmu Newcastle United:
    ze hřiště odchází Anthony Gordon, přichází Michael Ndiweni,
    ze hřiště odchází Lewis Miley, přichází Amadou Diallo.

90+2
    Matt Ritchie za faul a následné zdržování vidí žlutou kartu.

90+1
    Bruno Guimarães dloubáčkem hledal za obranou v náběhu svého útočníka, ale Cucurella si vedl v obraně perfektně.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

90
    Robert Sánchez sice zachytil další centrovaný míč do jeho vápna, ale nepřesnou rozehrávkou daruje domácím kulatý nesmysl.

89
    Matt Ritchie chtěl centrem ve vápně hledat Gordona, ale bránící Silva tuto možnost nedovolil.

88
    Tak domácím se podařilo ušetřit další časový úskok, po delších prodlevách bude kombinovat od defenzivy.

87
    Newcastle rozehrál volný kop nakrátko, proto se balón dostává do klidné kombinace k brankáři domácího týmu.

86
    ze hřiště odchází Jamaal Lascelles, přichází Paul Dummett,
    ze hřiště odchází Miguel Almirón, přichází Alex Murphy.

Střídání v týmu Chelsea FC:
    ze hřiště odchází Raheem Sterling, přichází Noni Madueke.

85
    Ve středu pole se daří domácímu mužstvu, které vybojovalo i nedovolený zákrok.

84
    Armando Broja se snažil svým důrazem dostal ke střele z malého vápna. Nick Pope byl u míče dříve a chytá ho do svých rukavic.

83
    Newcastle právě vstřelil branku!
    Hřebíček do rakve londýnského celku! Miguel Almirón svoji skvělou šajtlí našel v náběhu své ofenzivní eso. Tím byl ANTHONY GORDON, který po průniku do vápna zasekl před bránicím hráčem a technickou střelou po zemi na zadní tyč překonal bezmocného Sáncheze. – 4:1.

82
    Mychajlo Mudryk obětavě vyvezl balón k brance domácích, zde předložil Sterlingovi, který celou akci zadrbal.

Matyáš Kotlan

Branky: 13. Isak (Miley), 60. Lascelles (A. Gordon), 62. Joelinton, 83. A. Gordon (Almirón) – 23. Sterling

Karty:   22. Trippier (NEW), 45+3. Joelinton (NEW), 46. Lascelles (NEW), 90+2. Ritchie (NEW) – 42. Ugochukwu (CHE), 55. Gallagher (CHE), 56. James (CHE), 59. Sterling (CHE), 77. Cucurella (CHE), 81. Colwill (CHE)   73. James (CHE)

Newcastle United: Pope – Trippier, Lascelles (C) (86. Dummett), Schär, Livramento – Guimarães, Miley (90+3. Amado. Diallo), Joelinton – A. Gordon (90+3. Ndiweni), Isak (81. Ritchie), Almirón (86. A. Murphy).
    Náhradníci: Dúbravka, Gillespie, Karius – Parkinson.

Trenér: Eddie Howe

Chelsea FC: R. Sánchez – James (C), T. Silva, Badiashile, Cucurella – Ugochukwu (68. Caicedo), Fernández – Palmer (74. Colwill), Gallagher (68. Mudryk), Sterling (86. Madueke) – Jackson (68. Broja).
    Náhradníci: Petrović – Disasi, Maatsen, Matos.

Trenér: Mauricio Pochettino

Rozhodčí: Hooper – Holmes, Long