Manchester City – Liverpool 1:1 (kon.) | Burnley – West Ham 1:2 (kon.) | Luton – Crystal Palace 2:1 (kon.)
Newcastle – Chelsea 4:1 (kon.) | Nottingham – Brighton 2:3 (kon.) | Sheffield Utd. – Bournemouth 1:3 (kon.)
Brentford – Arsenal 0:1 (kon.)
Nottingham Forest
2:3 (1:2)
Brighton & Hove Albion
Sobota 25.11.2023, 16:00 • The City Ground, Nottingham • Anglická Premier League • 13. kolo

Je za námi utkání mezi Nottinghamem a Brightonem. Ze zisku tří bodů se radují hosté, ačkoliv už ve 3. minutě prohrávali. Ještě do poločasu ale skóre otočili Evan Ferguson a João Pedro. Po pauze se kopaly dvě penalty. Tu první proměnil João Pedro, avšak v 76. minutě si k puntíku stoupl Morgan Gibbs-White a okamžitě snížil. V závěru měli domácí velký tlak i díky tomu, že Lewis Dunk viděl za protesty dvě žluté karty v rychlém sledu.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (18:14:51)

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 13:6. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 12:7.

90+11

90+10
    Po zakončení hlavou Ryana Yatese vytáhl skvělý zákrok na brankové čáře Bart Verbruggen. Vypadá to, že tento zásah zajistí Brightonu tři body.

90+10
    Nottingham už to hraje vzduchem, ale defenzíva hostů odvádí výtečnou práci.

90+9
    Jöel Veltman si nebyl jistý situací za sebou, a proto raději míč odkopl do zámezí. Rohový kop pro Nottingham.

90+8
    Znovu to ve vápně hostů pořádně skákalo, ale následně dopředu pádil João Pedro. Už byl sám před gólmanem, ale výstavním skluzem jej zastavil Murillo.

90+6
    Jan Paul van Hecke si pohlídal centr domácích z pravé strany, nicméně je vidět, že Brightonu už dochází síly.

90+4
    Žlutá karta pro tým Brighton & Hove Albion (Facundo Buonanotte).

90+4
    Zakončení hlavou ale vůbec nebylo přesné, takže ani z tohoto náznaku nic nevzniklo.

90+3
    Morgan Gibbs-White byl na útočné polovině nedovoleně zastaven. Tým v červených dresech rozehraje standardní situaci.

90+2
    Nottingham si vytvořil velký tlak. Hosté budou mít v posledních osmi minutách zápasu problém.

90+1
    Orel Mangala se snažil uvolnit v pokutovém území, avšak upadl na zem bez toho, aby se jej některý ze soupeřů dotkl.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 10 minut.

90
    Střídání v týmu Nottingham Forest:
    ze hřiště odchází Ola Aina, přichází Neco Williams.

89
    Murillo poslal do pokutového území centr, ten byl ale rychle odvrácen. Za okamžik domácí trenér ještě jednou sáhne do hry střídáním.

88
    Od Calluma Hudson-Odoie se míč odrazil mimo hrací plochu, tudíž znovu bude mít práci s odkopem hostující gólman.

Daniel Fekets

Branky: 3. Elanga (Gibbs-White), 76. Gibbs-White (pen.) – 26. E. Ferguson (Groß), 45+4. Pedro (Groß), 58. Pedro (pen.)

Karty:   54. Toffolo (NOT), 74. Niakhaté (NOT) – 65. Adingra (BRN), 72. Dunk (BRN), 74. E. Ferguson (BRN), 82. Verbruggen (BRN), 90+4. Buonanotte (BRN)   73. Dunk (BRN)

Nottingham Forest: Vlachodimos – Aina (90. N. Williams), Niakhaté, Murillo, Toffolo – Mangala – Gibbs-White (C), Danilo (63. Hudson-Odoi), Domínguez (69. Yates), Elanga – Wood (63. Origi).
    Náhradníci: Turner – Aurier, Montiel, Boly, Kouyaté.

Trenér: Steve Cooper

Brighton & Hove Albion: Verbruggen – Veltman, van Hecke, Dunk (C), Lamptey (35. Hinshelwood) – Groß, Gilmour (77. Baleba) – Adingra, Lallana (46. Buonanotte), Fati (21. Pedro) – E. Ferguson (77. Moder).
    Náhradníci: Steele – Baker-Boaitey, Jackson, Duffus.

Trenér: Roberto De Zerbi

Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn