Michalovce – Slovan Bratislava 0:2 (kon.) | Skalica – B. Bystrica 0:3 (kon.) | Dunajská Streda – Zlaté Moravce 3:0 (kon.)
Žilina – FC Košice 1:0 (kon.)
MŠK Žilina
1:0 (0:0)
FC Košice
sk Sobota 25.11.2023, 15:00 • Štadión MŠK Žilina • Niké liga • 15. kolo

Jaroslav Hynek (MŠK Žilina): "Vo veľkej časti s trénerom Kozákom súhlasím, pre nás to dnes nebol ľahký zápas, Košice urobili veľký pokrok. Nevidím do tréningového procesu súpera, ale pre nás je vždy reprezentačná pauza náročná, preto aj náš výkon nebol úplne top. Nepremenili sme prvú šancu, bolo pre nás náročné sa cez obranu hostí presadiť. Šance boli na oboch stranách, kvalitné výkony podali obaja brankári. Do druhého polčasu sme kvôli kartám striedali, aby sme mohli hrať agresívnejšie. Vylúčenie ovplyvnilo zápas, dali sme gól, ale hrali sme nepresne a neuľahčili sme si zápas. S touto fázou zápasu nie sme spokojní, pretože súpera mal dobré kontry. Bol to náročný zápas, ale nebol to výkon, za ktorý by sme sa mohli iba chváliť. Sme však radi, že sme vyhrali."

Ján Kozák ml. (FC Košice): "Myslím si, že naše výkony v zápasoch majú stúpajúcu tendenciu, chlapci lepšie vnímajú, sú aktívnejší. Žilina je pár krokov pred nami, ale myslím si, že dnes sme súperovi víťazstvo poriadne sťažili. Chlapci sa dobre pohybovali, mali sme svoje šance, trošku nám chýbala kvalita v zakončení. Prvý polčas bol v poriadku, druhý polčas sa hralo po prísnych kartách ťažšie. Žilina má svoju kvalitu, jednu šancu premenila a potom si výhru ustrážila. Zaslúžená výhra Žiliny, poznamenaná však prísnou kartou pre náš tím." (17:45:09)

S konštatovaním, že v 15. kole Niké ligy Žilina porazila FC Košice 1:0 zásluhou Jambora sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám krásny zvyšok sobotného večera. Dočítania priatelia.

90+2

90+2
    Na opačnej strane snaha o obstrel v podaní Dominika Javorčeka, všetko ale rieši pohotový Matúš Kira.

90+2
    Lienerov dlhý center na hrot našiel len žilinského kapitána Jána Minárika.

90+1
    Ďalšia akcia Košíc, Bernard Petrák v zakončení triafa brániaceho Jána Minárika.

90
    V druhom polčase bude hlavný rozhodca Smolák nadstavovať minimálne 2 minúty.

90
    Hostia v poslednom nápore, Petrákov center z pravej strany bol nepresný.

89
    Lukáš Fabiš centroval z pravej strany, všetko rieši Ľubomír Belko, ktorý skryl loptu do svojich rukavíc.

88
    Pekná žilinská kombinácia stredom, pred Iľkom však znovu skryl loptu číhajúci Matúš Kira.

88
    V Žiline opäť poletuje sneh, domáci kombinujú na vlastnej polovici trávnika.

87
    Hubočan si pri pressingu Mizeráka pomohol prihrávkou na Belka, snažil sa tak upokojiť vzniknutú situáciu.

86
    Pekná akcia Košíc, Žan Medved skúsil strelu zo strednej vzdialenosti ľavačkou, Belko bol však pozorný!

84
    Dlhý center hostí, Belko loptu bez problémov stiahol do svojej náruče.

83
    Obliehanie šestnástky hostí pokračuje, Žilina sa veľmi snaží pridať druhý gól, ale zatiaľ bez úspechu.