Pardubice – Vítkovice 1:3 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
1:3 (1:1, 0:2, 0:0)
HC Vítkovice Ridera
Úterý 28.11.2023, 18:00 • Enteria arena, Pardubice • Extraliga dorostu • Skupina B

Zápas je u konce! Závěr zápasu přinesl několik velkých šancí, ale žádná z nich neskončila v sítí. Vítkovice si tak z Pardubic odvážejí plný počet bodů. (20:10:27)

59:32
    Vítkovickou kombinaci v útočném pásmu ukončil Vítek, který poslal kotouč do náruče Tuláčka.

57:54
    Teč Doudy skončila na betonu pardubického gólmana.

57:40
    Varga teď skvěle pochytal několik pardubických dorážek.

56:45
    Rolinek dostal přihrávku od Rumla do prostoru mezikruží, avšak netrefil se mezi tři tyče.

55:45
    Kotouč byl opět adresován na modrou čáru, kde byl připraven Vápeník, jemuž se při střele zlomila hokejka.

55:38
    Jiří Douda – 2 min., podrážení.

54:22
    Tuláček byl přinucen vyjet z branky, ale situaci i přes tlak vítkovických hráčů skvěle vyřešil.

51:55
    Až na hranici útočného pásma se dostal Man, a podařilo se mu zakončit pod břevno pardubické branky. Tuláček stihl zasáhnout.

50:38
    Nepřesná střela Sedláka skončila daleko od Tuláčkovi svatyně.

50:17
    Rychlá Jansova střela udělala Vargovi problém, ale na poslední chvíli vyrazil puk do rohu hřiště.

48:54
    Vítkovice se aktuálně drží více na kotouči a nepouští Dynamo do šancí.

46:53
    Do prostoru pravého kruhu dostal přihrávku Rolinek, ale našel jen lapačku Vargy.

46:22
    Jansův pokus od modré orazítkoval jen zadní mantinel.

44:58
    Dynamu se daří po dlouhé době kombinovat v útočném pásmu.

43:39
    Do útoku dostal přihrávku Křečan, jenž ale přišel o kotouč poté, co byl zdvojen u mantinelu.

43:07
    Olaf Zachariasz – 2 min., hákování.

41:55
    Plško skvěle hledal volného hráče před odkrytou brankou, ale jeho přihrávka byla tečována!

41:10
    Dynamu se zatím daří držet Vítkovice daleko od pardubické branky.

40:10
    Matěj Novák – OK, bodnutí koncem hole, odpyká Patrik Šimonek.

40:01
    Úvodní vhazování závěrečné třetiny jde opět na stranu Vítkovic.

40:01

Prostřední část zápasu je minulostí. Pozvolný začátek třetiny prolomila až druhá branka Vítkovic, kteří hned o jednatřicet vteřin později vsítili branku na 3:1. Závěrečná třetina začne přibližně v 19:40.

40:00

39:47
    Do situace dva na jednoho se dostal Douda, který vzal situaci na sebe, avšak rána ze vzdálenější tyči mu nevyšla.

37:59
    Sedlák skvěle přešel přes bránícího hráče, ale následná přihrávka před branku nenašla žádnou z vítkovických čepelí.

36:59
    Dělová rána Kiszy končí na zadním mantinelu.

36:36
    Od vlastní brány to zkusil Ruml, který se dostal až za branku Vítkovic, kde byl však odstaven od puku.

35:48
    Další pokus Vápeníka končí v náruči Vargy.

34:53
    Drábkovu umístěnou střelu od modré musel Varga likvidovat vyrážečkou nad pravým betonem.

34:10
    Sebastian Varga – 2 min., zdržování hry / posunutá branka, odpyká Michael Nazad.

31:54
    6/6
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Další rychlá branka hostů! Tentokrát se podobně jako u předchozí branky dostala do rychlého útoku dvojice vítkovických útočníků a znovu byla úspěšná. Fasner si na poslední chvíli všiml MICHAELA NAZADA, jenž rychlým zakončením zvyšuje na rozdíl dvou branek.
    Asistence: Šimon Fasner.
    Nazad M., Fasner Š., Varga S., Hofman M., Kisza J., Vítek A.
    Tuláček M., Vápeník T., Ruml O., Tvrdík V., Rolinek T., Lempach Š.

31:23
    6/6
    Vítkovice opět ve vedení! Postaral se o to rychlý útok Maxmiliána Mareše a MAXMILIÁNA MAXE, přičemž druhý jmenovaný dokázal propálit Tuláčka.
    Asistence: Maxmilián Mareš.
    Man Max., Mareš M., Varga S., Zatloukal P., Zachariasz O., Drábek A.
    Tuláček M., Jaroš D., Jansa M., Drábek D., Mikeska M., Šimonek P.

30:58
    Mikeska si dobruslil až k pravému kruhu, odkud hledal mezeru mezi betony Vargy, avšak Varga stihl mezeru včas zavřít.

30:00
    Zmatek před brankou Vítkovic ukončuje Varga, který schovává kotouč pod lapačku.

29:04
    Mikeska ve skvělé šanci! Pardubický forvard se dostal k odraženému kotouči před odkrytou vítkovickou brankou, ale jeden z bránících hráčů mu na poslední chvíli puk odebral.

28:22
    Ukrytá střela Sedláka z prostoru mezikruží konči v lapačce Tuláčka.

27:30
    Dynamo se usadilo v útočném pásmu, avšak do zakončení se zatím nedostalo.

26:18
    Vápeníkovi byla adresována přihrávka, ale zakončení mu nevyšlo.

25:49
    Vítkovicím se zatím daří držet Dynamo mimo útočné pásmo.

25:31
    Matěj Fojtík – 2 min., sekání.

24:38
    Daněk se dostal do úniku, ale jeho pokus pod břevno Tuláček vytěsnil ramenem!

24:14
    Lempachova tečovaná rána konči v ochranné síti.

23:47
    Ledová plocha upravena a hra může pokračovat.

23:40
    Zápas bude pokračovat za pár chvil, jelikož je potřeba upravit ledovou plochu.

23:19
    Tvrdá rána Jansy od modré našla jen beton Vargy.

21:58
    Pokus, který vyslal Korec z úhlu nenašel cestu za záda vítkovického gólmana.

21:25
    Vápeník to opět zkoušel od modré, ale trefil pouze Vargovu lapačku.

20:28
    Fasner to zkoušel z prostoru mezikruží, ale nenašel prostor ve výstroji Tuláčka.

20:01
    Úvodní vhazování druhé třetiny vyhrávají opět Vítkovice.

20:01

První třetina je u konce! Bleskový start Vítkovic zajistil hostům vedení až do poslední minuty, kdy se v přesilové hře prosadilo Dynamo. Oba celky tak jsou do prostřední části zápasu za vyrovnaného stavu! Druhá třetina začne přibližně v 18:48.

20:00

19:11
    6/5
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Dynamo srovnává! To co se nepodařilo Vápeníkovi dokázal JIŘÍ ŘEHOŘEK. Ten dostal přihrávku od Křečana na modrou čáru a z první rozvlnil Vítkovickou síť.
    Asistence: Filip Křečan a Martin Mikeska.
    Řehořek J., Křečan F., Mikeska M., Tuláček M., Joska V., Korec L.
    Varga S., Kisza J., Vítek A., Svozil L., Douda J.

18:24
    Další Vápeníkův pokus! Tentokrát ale trefil beton vítkovického gólmana.

17:40
    Vápeníkova dělová střela z prostoru pravého kruhu jen těsně minula Vargovu branku.

17:19
    Alex Drábek – 2 min., zlomená hůl / hraní.

17:01
    Šimonek v další šanci. Tentokrát si převzal kotouč na modré a na hranici pravého kruhu zakončoval. Bohužel pro Dynamo trefil pouze střed branky.

16:12
    Sólová akce Rolinka došla až do zakončení, ale pardubický forvard mířil nad břevno vítkovické branky.

14:46
    Dobrá obrana od Šimonka ukončila vítkovický útok.

14:07
    Zmatek před brankou Vítkovic ukončuje až píšťalka rozhodčího.

12:50
    Dynamo kombinuje v útočném pásmu, avšak dobré bloky bránících hráčů zatím odolávají pardubickým střelám.

12:01
    První přesilovku zápasu dostane k dispozici Dynamo, které se již snaží dostat do útočného pásma.

12:01
    Matthias Rončka – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě.

11:29
    Olaf Zachariasz se snažil zakončit mezi betony Tuláčka, ale pardubický gólman včas zavřel mezeru, a kotouč chytil.

10:30
    Václav Tvrdík si najel do útočného pásma a skrytou střelou nad pravý beton zkusil překvapit Vargu. Ten ale jeho záměr reflexivně vyrazil mimo nebezpečí branky.

09:33
    Hra se teď většinu času odehrává v útočném pásmu Vítkovic, ale zakončení nepřichází.

08:17
    Zakončení Šimonka ihned po vhazování nepřešlo přes houf hráčů před brankou.

07:25
    Rolinek hledal před brankou volného spoluhráče. Bohužel pro Pardubice jeden z obránců stačil zasáhnout a puk zachytil.

06:19
    Teč Josky zamezila Kiszovi v zakončení.

05:29
    Rumlovi se podařilo dostat do útočného pásma, ale jeho pokus najet si od pravého mantinelu před Vargu již nevyšel.

04:36
    Tečovaný kotouč spadl Vargovi přímo do náruče.

03:42
    První delší pobyt Dynama v útočném pásmu zakončil Lempach, který od modré trefil pouze střed branky.

03:10
    Daňkovo nahození do útoku končí zakázaným uvolněním.

02:30
    Korec se dostal do dobré šance v prostoru mezikruží, avšak jeho zakončení z otočky netrefilo zařízení.

02:00
    Vysoké napadání Vítkovic značně kazí pardubickou rozehrávku.

01:40
    Sedlák zkusil štěstí od modré, ale vysokou střelu si Tuláček schoval do lapačky.

00:17
    6/6
    Bleskový start Vítkovic! Ti se již po sedmnácti vteřinách dostávají do vedení zásluhou MARKA HOFMANA, který si převzal kotouč od Fasnera u pravé tyče a zakončil do odkryté branky.
    Asistence: Šimon Fasner a Patrik Zatloukal.
    Varga S., Hofman M., Fasner Š., Zatloukal P., Nazad M., Drábek A.
    Tuláček M., Vápeník T., Tvrdík V., Rolinek T., Ruml O., Lempach Š.

00:01
    Úvodní vhazování zápasu jde na hokejky Vítkovic.

00:01

Hráči obou celků jsou již na ledě, a za pár chvil přijde úvodní vhazování zápasu.

HC Dynamo Pardubice: Tuláček (Veřmiřovský) – Vápeník (A), Jansa, Řehořek, Křečan, D. Jaroš – Mikeska, Joska, D. Drábek – Lempach, Korec (A), Rolinek (C) – M. Novák, V. Tvrdík, P. Tvrdík – Šimonek.
    Trenér: Vojtěch Faltys

HC Vítkovice Ridera: Varga (Skoumal) – M. Fojtík, A. Drábek, Sedlák, Zatloukal, Kisza (A), A. Vítek – Fasner (A), Svozil, A. Daněk – Plško, Douda (C), Zachariasz – M. Hofman, Mareš, Nazad – Rončka, Max. Man.
    Trenér: Jan Vavrečka

Rozhodčí: Kratochvíl – Jiruška, Obr.

Pardubičtí dorostenci se budou pokoušet prodloužit šňůru výher, která by znamenala již třetí vítězství v řadě. Navíc Dynamo ani v jednom z předcházejících zápasů neobdrželo branku. V předposledním zápase dorostenci Pardubic vyjeli do Brna. Vyrovnaná první třetina nám branku nepřinesla, avšak u prostřední části zápasu dokázalo Dynamo využít dvě šance. V závěru zápasu Pardubice jen upravily na konečných 3:0. Poslední zápas hostily Pardubice dorostence Olomouce. Dynamo předvedlo dobrý vstup do zápasu, a již v první třetině šli do jednobrankového vedení. Dobrý vstup předvedli i v třetině druhé, kdy již ve čtvrté minutě vedli 2:0. Do konce třetiny vsítili ještě jednu branku a v závěru zápasu ještě dalšími dvěma trefami korunovalo Dynamo vysoké vítězství 5:0. Co se týče postavení v tabulce, tak si pardubický dorost vede skvěle, jelikož se nachází na druhém místě.

Vítkovice do posledního zápasu měli štaci pěti vítězství v řadě, ve kterých nastříleli dohromady hned 19 branek. Postupně se jim podařilo porazit Porubu, Zlín, jihlavskou Duklu, Kometu a Olomouc. V posledním zápase se ale střetli s třineckými Oceláři. V úvodu zápasu jsme neměli příležitost vidět branku, což se změnilo ve třetině druhé, kdy se Třinec dostal do dvoubrankového vedení. V závěru zápasu byli Oceláři lepší, a díky třem brankám si z derby odvezli vítězství 5:0. Dobré výsledky z posledních zápasu vynesli Vítkovicím čtvrtou příčku v dorostenecké Extralize.

Krásný úterní podvečer. Vítám vás, u patnáctého kola dorostenecké Extraligy, kde se utká domácí HC Dynamo Pardubice a HC Vítkovice Ridera.

Náhradní termín zápasu byl stanoven na úterý 28. listopadu se začátkem v 18:00 hodin.

Z důvodu marodky v pardubickém týmu je utkání odloženo.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Lukáš Hrdina

Branky a nahrávky: 20. Korec (Řehořek, Křečan) – 1. M. Hofman (Fasner, Zatloukal), 32. Max. Man (M. Mareš, Zatloukal), 32. Nazad (Fasner)

HC Dynamo Pardubice: Tuláček (Veřmiřovský) – Vápeník (A), Jansa, Řehořek, Křečan, D. Jaroš, Ruml – Mikeska, Joska, D. Drábek – Lempach, Korec (A), Rolinek (C) – M. Novák, V. Tvrdík, P. Tvrdík – Šimonek.