Columbus – Boston 5:2 (kon.) | NY Rangers – Buffalo 1:5 (kon.) | Ottawa – Florida 0:5 (kon.)
Colorado – Tampa 4:1 (kon.) | Calgary – Vegas 2:1 (po pr.) | San Jose – Washington 2:1 (kon.)
Calgary Flames
2:1 (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Vegas Golden Knights
Úterý 28.11.2023, 03:30 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Flames bylo v zápase jasně lepším týmem a zaslouženě porazilo Vegas. Las Vegas nedokázalo proměnit šance, které dnes mělo a získává pouze bod. (06:23:47)

Calgary právě vstřelilo branku!
    Vegas v prodloužení nevymyslelo vůbec nic a zaslouženě prohrává. V poslední minutě rozhodl o domácí výhře rychlou střelou MACKENZIE WEEGAR.
    Weegar M., Backlund M., Hanifin N., Mangiapane A.
    Pietrangelo A., Eichel J., Hague N., Stone M.

64:00
    MacKenzie Weegar minul branku. Nechybělo moc jeho pokusu.

63:44
    Puk mají domácí a čekají na vhodný moment pro cestu do útočného pásma.

63:00
    Poslední dvě minuty prodloužení.

62:06
    Noah Hanifin minul branku, zajímavou šanci domácí neproměnili.

61:44
    Nazem Kadri hodně důrazně dohrál soupeře, sudí nechávají hru plynout.

61:15
    Vegas hraje v plném počtu, ale jeden z hráčů je bez hokejky.

60:09
    Domácí celek hraje přesilovku, rychle se usadil v útočném pásmu, kde kombinuje.

60:01

Zápas půjde do prodloužení, které bude výrazně ovlivněné domácí přesilovkou.

60:00

59:37
    Elias Lindholm minul branku, Noah Hanifin trefil soupeře.

59:18
    Vegas vyhazuje přes všechny čáry.

59:06
    Nicolas Roy naprosto nesmyslně fauloval soupeře, dvě minuty pro hráče Vegas.

58:25
    Nicolas Roy zkoušel něco vymyslet v útočném pásmu, ale bude se vylučovat. Přesilovka pro domácí.

58:05
    Mark Stone pálil, první jeho střela v zápase, Daniel Vladař pozorný.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:30
    Jack Eichel hledal spoluhráče, ale Chandler Stephenson na přihrávku nedosáhl.

56:20
    Vegas jen nahodilo kotouč do útočného pásma, a pak šlo rychle střídat. Hrát tak mohou domácí od své branky.

55:45
    Daniel Vladař kryje další střelecký pokus soupeře. Snadná práce pro brankáře.

55:05
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, domácí celek je aktivnější.

53:55
    William Carrier měl zajímavou šanci, ale první branku v deseti zápasech nedává, Daniel Vladař ho vychytal.

53:43
    Hra je přerušena pro vysokou hokejku, buly ve středním pásmu.

53:23
    Domácí rozehrávají od své branky, čekají na dostřídání. Nové hráče posílá na led také Vegas.

53:06
    Nikita Zadorov byl zcela volný před brankou, ale spoluhráči mu nedokázali poslat kotouč.

52:18
    Flames kontrolují hru a využívají chyb soupeře k tomu, aby se dostávali do šancí.

52:00
    Christopher Tanev inkasoval tvrdý úder kotoučem, ihned míří do kabiny.

51:36
    Ivan Barbašev se dostal do brejku, mířil sám na brankáře, ale Daniel Vladař kryje jeho šanci.

51:13
    Adin Hill nechtěl rozehrávat, vhazovat se bude před jeho brankou.

50:20
    Calgary pokračuje v aktivní hře, Vegas se musí převážnou část třetiny bránit tlaku soupeře.

50:07
    Komerční přestávka.

Dnešní utkání sleduje 17 031 diváků.

49:04
    Jonathan Huberdeau měl dobrou střeleckou pozici, ale trefil jen brankáře Vegas.

48:37
    Adin Hill vyjel za svou branku, odkud rozehrává, Zach Whitecloud pokračoval v akci. Neuspěl proti soupeři ve středním pásmu.

47:23
    Hostující celek je pasivnější, nemůže se vůbec dostat do útočného pásma. Domácí ve třetí třetině kontrolují hru.

46:20
    Daniel Vladař kryje kotouč po střele hostujícího kapitána, Eichel se k dorážce nedostal. Komerční přestávka.

45:25
    Nazem Kadri se dostal do útočného pásma, kde se pokoušel něco vymyslet. Ale byla tam také obrana Vegas.

44:30
    Blake Coleman měl obrovskou šanci, ale nedokázal překonat brankáře soupeře. Adin Hill nyní Vegas podržel.

44:08
    Flames pokračuje v aktivní hře a pokouší se získat vedení v tomto zápase. Vegas je výrazně pasivnější.
    42:31 A. J. Greer - 1:1

42:31
    5/5
    Naprosto zaslouženě po chybě Vegas domácí vyrovnávají, odražený kotouč snadno dostal do branky zcela neobsazený a volný před brankou A. J. GREER. Asistence: Nazem Kadri a Connor Zary.
    Greer A., Kadri N., Zary C., Tanev C., Hanifin N.
    McNabb B., Korczak K., Howden B., Cotter P., Kolesar K.

42:05
    Zach Whitecloud z dobré pozice před brankou minul branku. Nechybělo moc jeho pokusu.

41:33
    21:17, střelecky je v tomto zápase aktivnější domácí celek.

41:05
    MacKenzie Weegar dostal od obrany soupeře hodně prostoru, ale nedokázal jej proměnit ve výraznější šanci.

40:47
    Adin Hill kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.

40:35
    Jegor Šarangovič hledal spoluhráče před brankou, ale obrana si dokázala poradit.

40:10
    Utkání pokračuje třetí třetinou, aktivněji do ní vstoupil hostující celek.

40:01

Ve druhé třetině jsme branku neviděli, a tak stále platí těsné vedení Las Vegas. Hosté se dostali do vedení v první třetině, kdy se v přesilovce prosadil William Karlsson.

40:00

39:17
    Martin Pospíšil rozehrává od své branky, Nazem Kadri pokračoval v akci, ale nedokázal vypálit.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetině.

38:17
    Alex Pietrangelo pálil rychle po přechodu modré čáry, jeho pokus snadno zastavil brankář Flames.

37:35
    Domácí celek měl možnost čtyři na dva, ale Jonathan Huberdeau nedokázal překonal brankáře. Následně na druhé straně se vyznamenal brankář proti střele soupeře.

37:16
    Komerční přestávka po zákroku brankáře Vegas.

37:04
    Martin Pospíšil vedl domácí akci, ale jeho kolegové se v útočném pásmu neusadili.

36:34
    Noah Hanifin rozehrává od své branky, zakázané uvolnění proti Vegas se nyní nepíská.

35:32
    Elias Lindholm měl obrovskou šanci, ale on ani Jegor Šarangovič nedokázali překonat brankáře Vegas,

35:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetině.

34:18
    Jonathan Huberdeau zkoušel něco vymyslet v útočném pásmu, vybojoval puk pro spoluhráče, ale obrana si dokázala poradit.

33:43
    Oba kluby střídají, sledujeme klidnější pasáž hry.

32:56
    Michael Amadio tečoval puk před brankou, ale i tak dokázal domácí brankář zasáhnout.

32:06
    Daniel Vladař kryje kotouč, vhazovat se tak bude před jeho brankou. Domácí hokejisté pokračují v trpělivé a aktivní hře.

31:36
    Vegas napadá rozehrávku soupeře, ale kotouč nedokázalo získat. Směr hry se otáčí.

31:18
    Daniel Vladař kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.

31:00
    Jack Eichel měl zajímavou střeleckou pozici, ale trefil střelou přes obránce tyč.

30:52
    Kotouč vypadl z hrací plochy, komerční přestávka.

30:22
    Vegas rychle dostalo hru do útočného pásma, ale také mělo problém se zakončením.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase. Pospíšil vedl akci domácích, ale nezakončil ji.

29:04
    Christopher Tanev mohl zakončovat od modré čáry, ale rozhodl se pro kombinační hru.

28:29
    Domácí hokejisté mají více ze hry, mají i více střel, ale zatím prohrávají po brance z první třetiny.

28:06
    Ivan Barbašev pálil z ostré pozice, jeho rána nebyla nebezpečná pro domácí branku.

27:53
    Paul Cotter neuspěl po individuální akci, komerční přestávka.

26:37
    Nikita Zadorov se dostal ke střele od modré čáry, jeho rána končí vedle branky. Následně Vegas přišlo o puk, a tak mohou hrát dál domácí. Jsou jednoznačně aktivnější.

25:50
    Hostující celek rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry.

25:36
    MacKenzie Weegar minul branku, a pak kotouč vypadl z hrací plochy. Bude se vhazovat.

25:12
    Sledujeme rychlou pasáž hry, zbytečně se nepřerušuje.

24:38
    Daniel Vladař se vyznamenal proti situaci dva na jednoho, Nicolas Roy trefil jen brankáře.

23:43
    13:9, tak vypadá statistika střel na branku, střeleckou převahu mají domácí hokejisté.

23:31
    Hra je přerušená, vhazovat se bude před brankou domácích.

22:53
    Dobrá hra Vegas v oslabení, stav zápasu se ale nemění.

22:26
    Jack Eichel měl velkou šanci při vlastním oslabení, ale brankáře nepřekonal.

22:14
    Jonathan Huberdeau měl další velkou šanci, ale brankář ho vychytal.

21:26
    Jegor Šarangovič minul branku z bezprostřední blízkosti, následně Jonathan Huberdeau nezakončoval přesně.

20:57
    Nicolas Hague naprosto nesmyslně fauloval soupeře, dvě minuty za vysokou hůl.

20:43

20:10
    Vegas dohrává přesilovku v úvodu třetiny.

20:01

Vegas vede po první třetině o jednu branku, přesilovku dokázal proměnit William Karlsson.

20:00

19:31
    Další nepřesná přihrávka Vegas, kterému se přesilovka vůbec nedaří.

19:10
    Domácí celek vyhodil přes všechny čáry a v pohodě se brání.

19:00

18:43
    MacKenzie Weegar si pomohl před vlastní brankou nedovoleně, dvě minuty za hákování.

18:27
    Ofsajd Flames, vhazovat se bude v závěru třetiny ve středním pásmu.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetině, Jegor Šarangovič měl dobrou střeleckou pozici, ale neuspěl.

17:08

17:08
    Zach Whitecloud trefil tyčku, následně brankář Flames přišel o masku, sudí rychle přerušili hru.

16:48
    Tato přesilovka Vegas vůbec nevychází a hosté jsou nebezpečnější.

15:55
    Mikael Backlund při vlastním oslabení vypálil, a proto musel zasahovat brankář Vegas.

15:20
    Christopher Tanev dokázal vyhodit přes všechny čáry, a tak musí hosté rozehrávat od vlastní branky.

15:05
    Po komerční přestávce rozehrává Vegas další přesilovku.

15:05
    Vyloučení v týmu Calgary Flames:
    Connor Zary – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

14:34
    Keegan Kolesar kombinoval se spoluhráči v útočném pásmu, následná rána končí vedle branky.
    13:53 William KARLSSON - 0:1

13:53
    5/4
    Vegas právě vstřelilo branku!
    Las Vegas se dostává do vedení, po rychlé kombinaci v početní výhodě doklepl kotouč do odkryté části branky WILLIAM KARLSSON. Asistence: Michael Amadio a Ben Hutton.
    Karlsson W., Amadio M., Hutton B., Roy N., Barbašev I.
    Andersson R., Backlund M., Lindholm E., Weegar M.

13:40
    William Karlsson mohl přihrávat, ale rozhodl se pro střelu, se kterou si poradil brankář.

13:23
    Buly v útočném pásmu Vegas prohrálo. Domácí začínají dobře.

13:23
    Andrew Mangiapane faulvoal soupeře, v obranném pásmu hákoval, jasné dvě minuty.

13:04
    Vegas má ponechanou výhodu.

12:14
    Jack Eichel měl velkou šanci, ale Daniel Vladař zastavil jeho střelu. Na druhé straně Nazem Kadri pálil a Adin Hill zasahuje.

11:56
    Sledujeme nyní klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

10:35
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetině. Více ze hry mají nyní domácí hokejisté.

09:28
    Jack Eichel se dostal sice do útočného pásma, ale jeho rána byla zblokovaná, vhazovat se bude v útočném pásmu Golden Knights.

09:01
    Andrew Mangiapane měl zatím největší šanci zápasu, ujel obraně soupeře, dostal příhrávku, a pak zakončoval. Adin Hill vytáhl skvělý zákrok.

08:03
    1:2, tak vypadá statistika střel na branku, následně se píská zakázané uvolnění.

07:36
    Dillon Dubé měl zajímavou střeleckou pozici, ale jeden z obránců Vegas se dokázal vrátit a zastavil akci soupeře.

07:18
    Adin Hill kryje kotouč po střele od modré čáry, komerční přestávka.

07:06
    Dlouhou dobu se hraje bez přerušení, sledujeme rychlou pasáž hry.

06:15
    Zach Whitecloud minul branku z pravé strany, jeho střele nechybělo moc. Následně se domácí osvobodili, a tak hrají znovu hosté.

06:00
    Mark Stone hledal spoluhráče v útočném pásmu, ale přihrávka byla domácí obranou zblokovaná.

05:16
    A. J. Greer a William Carrier se dostali do menší potyčky, kterou rychle ukončili sudí. Vhazovat se nyní bude ve středním pásmu.

04:42
    Nyní se hraje už pět na pět, domácí si v přesilovce výraznější šanci vypracovat nedokázali.

04:21
    Vegas dostalo hru do svého útočného pásma, následně se domácí nemohli dostat do třetiny.

03:31
    Jegor Šarangovič měl dobrou střeleckou pozici, ale minul branku, následně puk vypadl z hrací plochy.

03:06
    Elias Lindholm mohl přihrávat, ale rozhodl se pro zakončení, které kryje brankář soupeře.

02:51
    Nazem Kadri pálil bez přípravy, jeho pokus následně končí vedle branky. Puk už zasáhl brankář Vegas.

02:35
    William Carrier atakoval v brankovišti gólmana, a tak přichází vyloučení.

02:14
    Michael Amadio se dostal přes střední pásmo do útočného, ale jeho blafák končí vedle branky. Daniel Vladař zasahovat nemusel.

01:51
    Alex Pietrangelo se dobře pohyboval před brankou, kde zblokoval střelu soupeře.

01:27
    Sledujeme rychlý hokej v úvodu zápasu a aktivní hru ze strany Flames.

00:50
    Jonathan Huberdeau trefil jen soupeře, následně domácí akce pokračovala dál, MacKenzie Weegar minul branku.

00:01
    Úvodní buly pro hostující celek, zápas začal. Vegas čekají tři zápasy proti týmům z Kanady, Flames dnes začínají sérii šesti domácích zápasů v řadě.

00:01

Calgary Flames: Vladař – Weegar, R. Andersson, Hanifin, C. Tanev, Gilbert, Zadorov – Šarangovič, E. Lindholm, Mangiapane – Zary, Kadri, Pospíšil – Huberdeau, Backlund, Coleman – Greer, Ružička, Dubé.

Vegas Golden Knights: Hill (L. Thompson) – Hague, Pietrangelo, McNabb, Korczak, B. Hutton, Whitecloud – Stephenson, Eichel, Stone – Barbašev, W. Karlsson, Marchessault – W. Carrier, N. Roy, Amadio – Cotter, Howden, Kolesar.

Hokejisté Vegas jsou v tabulce Západní konference aktuálně na první pozici, mají z 21 zápasů 30 bodů. Z posledních pěti zápasů tým vyhrál dva. Naposledy tým nestačil na Arizonu 0:2 a trenér Vegas svým svěřencům pořádně vynadal. Calgary je v tabulce jedenácté, z 21 zápasů má 19 bodů. Z posledních pěti zápasů vyhrál tým dva. Porazil Seattle 4:3 v prodloužení a Dallas Stars 7:4.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Calgary Flames a Vegas Golden Knights.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 43. Greer (Kadri, Zary), 65. Weegar – 14. W. Karlsson (Amadio, B. Hutton)

Calgary Flames: Vladař (Nickel) – Weegar, R. Andersson, Hanifin, C. Tanev, Gilbert, Zadorov – Šarangovič, E. Lindholm, Mangiapane – Zary, Kadri, Pospíšil – Huberdeau, Backlund, Coleman – Greer, Ružička, Dubé.
    Trenér: Ryan Huska

Trenér: Bruce Cassidy

Rozhodčí: Tom Chmielewski, Francois StLaurent – Dan Kelly, Caleb Apperson

Diváci: 17 031