Třinec – Motor ČB 3:2 (kon.) | Plzeň – Mladá Boleslav 5:0 (kon.) | Olomouc – Liberec 3:2 (kon.)
Kladno – Litvínov 3:0 (kon.)
Rytíři Kladno
3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
HC VERVA Litvínov
Pátek 01.12.2023, 18:00 • ČEZ stadion, Kladno • Tipsport extraliga • 24. kolo

Nejlepší hráči utkání: Adam Brízgala (KLA) a Nicolas Hlava (LIT). (20:34:18)

Poslední dvacetiminutovka začala lépe pro hosty, kteří měli více ze hry, útočili a snažili se snížit, popřípadě srovnat. Následně byla hra od obou týmů spíše nepřesná, bez šancí a bez střel. Proto necelé dvě minuty před koncem hosté odvolali gólmana, to se jim však vymstilo a po 10 vteřinách navýšil na konečných 3:0 Denis Kusý. Kladenští tak prolomili sérii osmi porážek a nechávají si všechny tři body.

59:42
    Válek šikovnou střelou ještě ohrozil Brízgalu, ale ten si zapisuje první nulu v sezoně.

58:12
    6/6
    Kladno právě vstřelilo branku! A Kladno odkryté branky využívá a jde do vedení 3:0. Babka poslal přihrávku na DENISE KUSÉHO, který si podržel kotouč na hokejce a zakončil z pravého kruhu do prázdné branky. Asistence: Jakub Babka, Adam Brízgala.
    Kusý D., Slováček O., Brízgala A., Babka J., Tralmaks E., Klepiš J.
    Kaše O., Hlava N., Kaše D., Zile K., Baránek M., Kudrna A.

58:02
    Hostující branka je prázdná.

57:25
    Ondřej Kaše mohl ujet sám, ale na přihrávku nedosáhl a bylo z toho zakázané uvolnění hostů.

55:43
    A další střela nepřišla, protože se Kladno dopustilo ofsajdu.

55:32
    Zatím jsme v této třetině viděli čtyři střely na branku.
    1–3

55:00
    Střela Davida Kašeho letěla mimo klec, Brízgala kotouč zachytil do lapačky, ale hned rozehrál hru.

53:56
    Hra se kvůli zakázanému uvolnění přesune před Tomka.

Dnešní utkání sleduje 2493 diváků.

53:07
    Příspěvků je pomálu, protože hra se přelévá a šancí příliš nevidíme. Naposledy Jarůšek naboural vší silou do mantinelu a oba naštěstí zůstali v celku.

51:30
    Martenet nechal kotouč za sebou ve své třetině a dovolil tak hostům jít do útoku. Ti toho však nevyužili.

50:30
    Brízgala nakonec přikryl puk lapačkou a přerušuje hru.

49:20
    Sideroffova střela z pravého kruhu neměla gólové parametry a Tomek ji vykopl betonem.

48:00
    Ondřej Kaše vystřelil pouze vedle klece. Hra je nyní od obou týmů nepřesná a Kladno se dopustilo ofsajdu.

45:44
    Tralmaks jen pomalu nahodil po ledě kotouč a Tomek s ním neměl žádnou práci.

44:38
    V poslední půlminutě oslabení Kladna se kotouč zasekl u mantinelu a domácí zdržovali, aby oslabení přečkali. To se jim povedlo.

43:13
    Střela Davida Kašeho skončila v Brízgalově lapačce.

42:37
    Kirk špatně přihrál a dostal tak kotouč do středního pásma.

42:29
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno:
    Jake Dotchin – 2 min., hrubost.

42:08
    Převahu rozhodně mají zatím hosté a Kladno hraje svoji klasickou poslední třetinu. Navíc si Kladno zahraje oslabení.

40:14
    Hned na úvod poslední dvacetiminutovky musel zasahovat Brízgala přikrytím puku lapačkou.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:54.

První šanci ve druhé třetině si vybojovali domácí, kteří ujeli do přečíslení. Bláha ale proti Tomkovi neuspěl. Až další šance skončila gólem. Jaromír Pytlík dostal přesnou přihrávku zpoza branky a otevřel skóre zápasu. Následně Litvínov zamkl Kladno a pokoušel se srovnat. To se mu však nepodařilo, naopak další branku přidali domácí. Martin Procházka tečoval Dotchinovu střelu a Kladno tak do poslední třetiny půjde s náskok dvou gólů.

40:00

39:50
    Hlava na konci druhé třetiny ještě ohrozil svoji střelou Brízgalu, ale ten vyrazil kotouč betonem.

37:30
    Litvínov se dostal do středního pásma, ale Kladno je zpět v útočných pozicích.

36:59
    Po vhazování Kladno zůstalo v útočném pásmu. Pytlík stál příhodně v předbrankovém prostoru, ale přihrávka zpoza branky nevyšla Kladnu stejně jako při prvním gólu.

36:30
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov:
    Kevin Czuczman – 2 min., držení hole.

34:10
    6/6
    Kladno právě vstřelilo branku! Rozhodčí ještě zkoumali hru vysokou holí. To se však nepotvrdilo a gól platí. Dotchin střílel z pravého kruhu a MARTIN PROCHÁZKA kotouč tečoval mezi betony stojícího Tomka. Asistence: Jake Dotchin, Antonín Melka.
    Procházka M., Dotchin J., Melka A., Smoleňák R., Brízgala A., Hejda T.
    Tomek M., Šalda R., Baránek M., Abdul J., Kirk L., Koblasa P.

33:45
    Hra se po konci přesilové hry přelévá ze strany na stranu. Dotchinova střela od modré ale končí jen veprostřed gólmana.

31:26
    Vhazuje se před Brízgalou, ale opět Kladno vyhazuje kotouč pryč.

31:00
    Hostům se zatím přesilová hra nedaří. Kladenským se daří vyhazovat kotouč ze svého pásma.

30:03
    Ondřej Slováček – 2 min., krosček.

29:10
    Kladnu se sice podařilo vyhodit, ale jen na zakázané uvolnění. Hosté pokračují v tlaku.

28:36
    A další Brízgalův zákrok lapačkou, i když by střela letěla mimo branku.

28:00
    Hlava zůstal úplně sám před Brízgalou, který ale pohotově jeho střelu chytá do lapačky.
    26:39 Jaromír PYTLÍK - 1:0

26:39
    6/5
    Kladno právě vstřelilo branku! Domácí přeci jen využívají přesilovou hru a jdou do vedení 1:0. Smoleňák přihrál zpoza branky přímo na hůl JAROMÍRU PYTLÍKOVI, který stál mezi kruhy a trefil se přesně. Asistence: Radek Smoleňák, Jakub Klepiš.
    Pytlík J., Smoleňák R., Klepiš J., Brízgala A., Tralmaks E., Ticháček J.
    Tomek M., Zile K., Demel P., Zygmunt P., Kudrna A.

26:19
    Puk je hned po vhazování ve středním pásmu.

26:17
    Denis Zeman – 2 min., krosček.

25:53
    Ani Litvínovu se z velkého tlaku nepodařilo otevřít skóre zápasu.

24:33
    Bláha ujížděl se Slováčkem v přečíslení, Bláha vzal střelu z levého kruhu na sebe, ale Tomek zasáhl a puk vyrazil.

23:14
    Teď se dostali do hry hosté, ale proti Zygmuntově střele si Brízgala šikovně vyjel a následně zlikvidoval další pokus Litvínova.

22:24
    Kladno má zatím z druhé třetiny více ze hry, ale nedokáží svůj tlak zužitkovat.

20:57
    Stejně jako na začátku první třetiny se Kladno dopouští v první minutě zbytečného zakázaného uvolnění.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:55.

První třetina zatím žádný gól nepřinesla, i když si oba týmy zahrály několik přesilových her. Koblasa byl dvakrát v dobré příležitosti, ale nedokázal na Brízgalu vyzrát. Na druhé straně si pár šancí vybudoval Sideroff, ale ani on neměl štěstí.

20:00

19:15
    Koblasa byl sám proti Brízgalovi a ještě mu z levé strany najížděl Hlava. Brízgala ale vyrazil kotouč šikovně pryč.

17:52
    David Kaše si zakroužil ve středním pásmu a akorát poslal kotouč na ofsajd.

17:16
    Kladenská přesilová hra neměla dlouhého trvání a hned po buly byl vyloučen Tralmaks.

17:16
    Eduards Tralmaks – 2 min., nedovolené bránění.

17:13
    Patrik Demel – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

17:06
    Ani Frolíkova střela z bekhendu ke gólu nevedla. Kladno si ale zahraje další přesilovou hru.

15:23
    Tralmaks poslal hezkou křižnou přihrávku na Klepiše, ale jeho střelu opět Tomek chytá.

15:13
    Kladno si zahraje 1 vteřinu přesilovou hru pěti proti třem.

15:13
    Marek Baránek – 2 min., nedovolené bránění.

14:32
    Smoleňákovi se kotouč zasekl mezi bruslemi, a i když mohl vyrazit sám na Tomka, byl obrán o puk.

13:59
    Ticháčkovu střelu od modré čáry Tomek dobře viděl a chytá kotouč do náruče.

13:25
    Hosté se osvobozují a posílají kotouč až k Brízgalovi.

13:14
    David Kaše podrazil Sideroffa, který následně spadnul na Tomka.

13:14
    David Kaše – 2 min., podrážení.

12:55
    Klepiš z pravého kruhu vyslal tvrdou střelu, ale Tomek kotouč vyrazil.

10:07
    Puk se odrazil do mezikruží, kde Hlava nedokázal kotouč zpracovat a byl u něj jako první Sideroff. Ten zakončil z otočky, ale Tomek zasáhl a vyražený puk přikryl lapačkou.

08:07
    Frolík zavezl kotouč do pásma a napadá litvínovské přihrávky.

07:24
    Litvínov se nemůže dostat zpět do pásma a dopustil se ofsajdu. A ani další pokusy zatím nevyšly.

06:53
    Hosté vyhráli vhazování, ale po zásahu Brízgaly se Kladno osvobozuje.

06:35
    Antonín Melka – 2 min., podrážení.

06:21
    Tralmaskova střela byla zblokovaná a puk vyletěl pryč z ledové plochy.

05:39
    David Kaše si najížděl na dorážku před Brízgalu, ale nedostal dobrou přihrávku.

04:38
    Sideroff byl také v dobré možnosti, ale jeho zakončení Tomek čekal a zasáhl.

03:45
    Kusý se prodral až do blízkosti Tomka, ale nestačil zakončit a přepadl přes Tomkovy betony.

02:59
    Tralmaks šikovně zachytil kotouč v útočném pásmu, prokličkoval mezi soupeři a vystřelil. Tomek byl ale připravený.

02:47
    Litvínovská přesilová hra trvala pouze 4 vteřiny.

02:47
    Nicolas Hlava – 2 min., vysoká hůl.

02:47
    Dotchin zasáhl kladenskou střídačku a nedokázal vyhodit kotouč ven z pásma.

02:43
    Chris Martenet – 2 min., sekání.

01:26
    Koblasa tvrdě vypálil z mezikruží na Brízgalu, ten ale kotouč chytá mezi betony.

00:20
    Hned po vhazování Litvínov vypálil, Kusý však obětavě zastavil střelu a vyhnal kotouč do středního pásma.

00:15
    Kladno se hned na začátku provinilo zakázaným uvolněním.

00:01

Rytíři Kladno: Brízgala (Bow) – Dotchin (A), Hejda, Ticháček, Martenet, Babka, Slováček – Tralmaks, Klepiš, Kusý – Sideroff, Pytlík, Frolík – Smoleňák (C), Melka, M. Procházka – Strnad (A), Jarůšek, Bláha.
    Trenér: Otakar Vejvoda

HC VERVA Litvínov: M. Tomek (Zajíček) – Zile, Zeman, Baránek, Šalda, Czuczman, Demel (A), Baláž – Hlava, D. Kaše (A), O. Kaše (C) – Koblasa, Kirk, Abdul – Kudrna, Zygmunt, Maštalířský – Válek, Gut, Havelka.
    Trenér: Karel Mlejnek

Rozhodčí: Úlehla, Veselý – Klouček, Šimánek.

Výsledky posledních zápasů Litvínova:

HC Oceláři Třinec – HC VERVA Litvínov 2:3p
    HC VERVA Litvínov – HC Energie Karlovy Vary 6:4
    Banes Motor České Budějovice – HC VERVA Litvínov 1:0
    HC Sparta Praha – HC VERVA Litvínov 3:1

HC Verva Litvínov

Verva se nachází na 4. místě v tabulce Tipsport extraligy se 42 body.

Z posledních sedmi zápasů dokázal Litvínov vyhrát za tři body pouze jedenkrát proti Karlovým Varům. Další body si odvezl z třineckého ledu po výhře v prodloužení. Naposledy Verva zavítala na led Sparty, kde musela rozhodnout až poslední třetina, do které týmy naskočily za vyrovnaného stavu 1:1. Jedinými skórujícími byli ale domácí, kteří přidali dva zásahy, a Litvínov tak prohrál 1:3.

Nejproduktivnějším hráčem Litvínova je David Kaše (8+15), kterého doplňuje jeho bratr Ondřej Kaše (9+13). Do branky proti Spartě nastoupil Šimon Zajíček, který díky 39 zásahům a 2 puštěným gólům, zapsal úspěšnost 95,12 %. Celkově má 92,88 %. Jeho kolega v brance Matej Tomek má úspěšnost 91,10 %.

Výsledky posledních zápasů Kladna:

Rytíři Kladno – HC Škoda Plzeň 2:4
    Mountfield HK – Rytíři Kladno 2:1
    Rytíři Kladno – BK Mladá Boleslav 2:3sn
    HC Oceláři Třinec – Rytíři Kladno 4:3p

Rytíři se nacházejí na 13. místě v tabulce Tipsport extraligy s 19 body. Stejně bodů mají ještě 12. Vítkovice, které odehrály zápas ve čtvrtek a prohrály proti Pardubicím až na nájezdy.

Kladenským se už dlouhou dobu nedaří. Posledních osm zápasů prohráli a získali pouze 2 body. Naposledy zavítali na led favorizovaného Třince. Po první třetině Kladno vyhrávalo 2:1, ve druhé dvacetiminutovce však dokázali domácí srovnat a po jednom gólu přidaly oba týmy v poslední třetině. Muselo rozhodnout prodloužení, ve kterém byli úspěšnější domácí a zásluhou Daniela Voženílka si Kladno připsalo porážku 3:4p.

Nejproduktivnějším Rytířem je Jiří Ticháček (6+13), kterého doplňuje Eduards Tralmaks (11+5) a Jakub Klepiš (3+13). Do utkání proti Třinci naskočil mezi tři tyče Landon Bow. I když měl v zápase skvělé zákroky, soupeř příliš nestřílel (25 střel Třince) a Bow si odnesl úspěšnost pouze 84 %. Celkově má tedy 86,70 %. Adam Brízgala se drží těsně pod 90 % – 89,84 %.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Anna Ardonová

Branky a nahrávky: 27. Pytlík (Smoleňák, Klepiš), 35. M. Procházka (Dotchin, Melka), 59. Kusý (Babka, Brízgala)

Rozhodčí: Úlehla, Veselý – Klouček, Šimánek