Boston – San Jose 3:0 (kon.) | Detroit – Chicago 5:1 (kon.) | Montreal – Florida 1:5 (kon.)
Philadelphia – New Jersey 3:4 (po pr.) | Tampa – Pittsburgh 2:4 (kon.) | Toronto – Seattle 4:3 (2:0 po s.n.)
Carolina – NY Islanders 4:5 (po pr.) | Nashville – Minnesota 1:6 (kon.) | St. Louis – Buffalo 6:4 (kon.)
Winnipeg – Edmonton 1:3 (kon.) | Arizona – Colorado 4:3 (po pr.) | Calgary – Dallas 4:3 (po pr.)
Anaheim – Washington 4:5 (kon.) | Vancouver – Vegas 1:4 (kon.)
Arizona Coyotes
4:3 (0:1, 2:1, 1:1 - 1:0)
Colorado Avalanche
Pátek 01.12.2023, 03:00 • Mullet Arena, Tempe • NHL

Je za námi utkání mezi Arizonou a Coloradem. Zápas nakonec dopadl lépe pro domácí, kteří vyhráli poměrem 4:3 po prodloužení. Zkraje třetí třetiny poslal Kojoty do vedení Michael Carcone, avšak v 52. minutě srovnal z přesilové hry Nathan MacKinnon parádní střelou pod víko. Už se zdálo, že duel rozhodnou až nájezdy, jenže krátce před koncem prodloužení prokázal svůj důraz na brankovišti Nick Bjugstad. Dva body tedy berou domácí.

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (05:57:13)

Arizona právě vstřelila branku!
    Už po skončení trestu Arizona rozhoduje tento zápas! Matias Maccelli posunul kotouč před bránu, kde stál NICK BJUGSTAD, který napoprvé sice neuspěl, druhá dorážka ale propadla brankáři mezi betony. 4:3 po prodloužení. Asistence: Matias Maccelli a Sean Durzi.
    Bjugstad N., Maccelli M., Ingram C., Durzi S., Crouse L.
    Byram B., Toews D., Makar C., O'Connor L., Georgijev A.

64:26
    Matias Maccelli vypálil z levého kruhu, Alexandar Georgijev zakročil lapačkou.

63:56
    Alexander Kerfoot rychle dorážel před brankou, avšak hostující gólman zareagoval.

63:26
    Hosté se zmocnili puku a okamžitě jej poslali přes všechny čáry. S rozehrávkou pomáhá Connor Ingram.

63:03
    Nick Schmaltz si po Kellerově přihrávce povyjel před bránu, tam to měl Alexandar Georgijev pokryté.

62:36
    Oddechový čas pro tým Arizona Coyotes.

62:36
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche:
    Bowen Byram – 2 min., sekání.

62:34
    Nick Bjugstad se dostal do samostatného úniku. Dlouhý bekhendový blafák ale nedotáhl do gólového konce, útočník Arizony byl faulován.

61:56
    Valerij Ničuškin byl pořádně aktivní v útočném pásmu. Přihrávku před bránu ale domácí zablokovali.

61:35
    Teď už hrají hosté, nicméně Arizona zatím brání velice slušně.

61:03
    Nick Schmaltz neměl v útočném pásmu podporu spoluhráčů, a proto zvolil zpětnou přihrávku. Colorado zatím v prodloužení nebylo na puku.

60:36
    Úvod prodloužení je zatím opatrný. Domácí hokejisté drží kotouč ve středním pásmu.

60:01

60:00

59:27
    Teď už je tlak Lavin pryč a vypadá to, že se dnes nakonec dočkáme prodloužení, které je blízko.

58:53
    Colorado nyní přitopilo pod kotlem. Connor Ingram ale nebezpečí odolal, pomohli mu také obránci.

58:26
    Alexander Kerfoot zajel s kotoučem do útočného pásma. Podaří se útočníkovi domácích něco vymyslet?

57:51
    Nick Bjugstad ze středního pásma nahodil kotouč směrem vpřed. U puku byli jako první hosté.

57:20
    Viděli jsme sérii důrazných soubojů v rohu kluziště v obranném pásmu Coyotes.

56:53
    Logan Cooley se snažil něco vymyslet v útočném pásmu, o černou gumu ale přišel.

56:38
    Nick Schmaltz pohotově vypálil z těsné blízkosti. Kotouč se dost možná odrazil od horní tyče do ochranné sítě.

55:53
    Znovu je na ledě první lajna Colorada, avšak směrem dopředu se dostával Matias Maccelli. Útočník Arizony ale nepřesně přihrál do brankoviště.

54:59
    Do konce třetí třetiny zbývá pouhých pět minut. Zatím to vypadá, že oba celky si dnes rozdělí po bodu.

54:28
    Miles Wood poměrně vysoko napadal, kotouč ovšem na svou hokejku nedostal.

53:39
    První lajna hostů vybojovala kotouč a rychle se dostala ke střele. Na brankovišti operoval Nathan MacKinnon, jenž byl ale v rozhodující chvíli zablokován.

53:01
    Sean Durzi si od modré čáry nádherně najel do střelecké pozice. Před ním se ale objevil protihráč, který jeho následnou ránu zablokoval.

52:35
    Po komerční přestávce pokračujeme ve hře. Útočnou akci zakládá tým v tmavých dresech.
    51:04 Nathan MACKINNON - 3:3

51:04
    6/5
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Začínáme opět od nuly! Na začátku 52. minuty se o srovnání z přesilovky postaral přesně pálící NATHAN MACKINNON, jenž se objevil volný na levém kruhu. Přesně jej vybídl Makar. 3:3. Asistence: Cale Makar a Mikko Rantanen.
    MacKinnon N., Makar C., Ničuškin V., Drouin J., Georgijev A., Rantanen M.
    Brown J., Schmaltz N., Bjugstad N., Dumba M., Ingram C.

50:56
    Valerij Ničuškin byl zaparkovaný před bránou. Přihrávku kolegy ale proměnit nedokázal.

50:25
    Mikko Rantanen pálil z levého kruhu pouze do obránce. O chvíli později vyslal dělovku Makar, jenže netrefil klec.

49:49
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes:
    Liam O'Brien – 2 min., nesportovní chování.

49:49
    Liam O'Brien – 5 min., bitka.

Josh Manson – 5 min., bitka.

49:49
    Diváci si mohli vychutnat pěstní souboj mezi Liamem O'Brienem a Joshem Mansonem. Nejprve měl převahu hostující hráč, ale bitku nakonec vyhrál útočník Coyotes.

49:12
    Poměrně dlouho se hraje bez přerušení. Tlak v útočném pásmu si tentokrát chce vynutit Arizona.

48:52
    Clayton Keller vybízel mezi kruhy svého kolegu, hosté ale pobídku zablokovali.

48:16
    Bowen Byram si pomohl nahozením do útočného pásma. Za kotoučem spěchal jeho spoluhráč.

47:36
    Je ovšem vidět, že Colorado přidalo na aktivitě. Hosté by rádi co nejrychleji srovnali.

46:55
    Cale Makar vyslal ránu ve chvíli, kdy to brankář nejméně čekal. I tak ale Connor Ingram zakročil.

46:26
    Domácí hokejisté uklidňují hru za svou klecí. Rozhodně se už nikam zbytečně hnát nebudou.

45:54
    Jack Johnson nahazoval od modré čáry. Kotouč se od zadního mantinelu odrazil před bránu, tam ale zakončen nebyl.

45:02
    Josh Manson tvrdě napřáhl z mezikruží, ale trefil pouze před sebou blokujícího obránce.

44:30
    Ross Colton nabral na čepel kotouč u branky Arizony. Rychle se otočil a bekhendem zakončil. Spodní část klece měl Connor Ingram pokrytou.

43:17
    Po icingu se bude vhazovat před brankářem Lavin. Sluší se podotknout, že zatím sledujeme zajímavou třetí třetinu.

42:47
    Colorado pořádně zatlačilo v útočném pásmu. Po střele od modré čáry musel zasahovat arizonský brankář.

42:14
    Práci měl Connor Ingram, který si musel poradit se střelou z pravého kruhu.

41:46
    Alexandar Georgijev teď svému celku vypomohl s rozehrávkou, nicméně Colorado vstup do třetího dějství nemůže hodnotit pozitivně.
    41:08 Michael CARCONE - 3:2

41:08
    6/6
    Teď se už domácí dočkali a poprvé v tomto utkání vedou! MICHAEL CARCONE nabral rychlost za bránou, rychle se okolo ní obtočil a dostal kotouč k zadní tyči. 3:2. Asistence: Troy Stecher a Michael Kesselring.
    Carcone M., Kesselring M., Kerfoot A., Zucker J., Ingram C., Stecher T.
    Byram B., Colton R., O'Connor L., Wood M., Georgijev A., Manson J.

40:15
    Jen málo chybělo k tomu, aby šli domácí do vedení! Lawson Crouse zůstal úplně sám před Alexandarem Georgijevem, avšak ani nadvakrát kotouč přes jeho levý beton nedostal.

40:01

Ve druhé třetině jsme viděli dohromady tři branky. Arizona nejprve zásluhou Boyda srovnala, ale hostující Wood brzy svému celku vedení vrátil. Na konci druhého dějství si Arizona zahrála přesilovku, kterou už po jedenácti vteřinách využil rychle střílející Nick Schmaltz. Před třetí periodou je vše otevřené.

40:00

39:26
    Jack Johnson předvedl v útočné třetině zajímavé manévry, ale až ke střele se celek v bílých dresech nedostal.

38:46
    Pomalu ale jistě míříme do konce druhé třetiny. Hosté zakládají ofenzivní akci.

37:54
    Clayton Keller měl dvě kvalitní příležitosti v rychlém sledu. Podruhé zkoušel Alexandara Georgijeva překvapit z velkého úhlu.

37:23
    Do útočného pásma se na chvíli dostalo Colorado, avšak Makar přihrávku do strany nezvládl.

36:42
    Nick Bjugstad se o pár sekund později dostal do dobré střelecké pozice, branku ovšem netrefil.
    36:22 Nick SCHMALTZ - 2:2

36:22
    6/5
    Bleskurychle využitá přesilovka! Keller posunul kotouč na Kerfoota, jenž poté vybídl mezi kruhy NICKA SCHMALTZE. Útočník Coyotes přesně trefil volný prostor, a proto srovnal průběžný stav. 2:2. Asistence: Alexander Kerfoot a Clayton Keller.
    Schmaltz N., Kerfoot A., Keller C., Ingram C., Durzi S., Cooley L.
    Toews D., Makar C., Cogliano A., O'Connor L., Georgijev A.

36:11
    Caleb Jones – 2 min., nedovolené bránění.

36:03
    Nyní už však domácí mají ponechanou výhodu a za pár sekund si zahrají další přesilovku.

35:46
    Nick Schmaltz v rohu kluziště upadl, ale dle rozhodčích se o nedovolený zákrok nejednalo.

34:33
    Arizona se nyní na delší časový úsek usadila v útočném pásmu. Dokáže vyrovnat na 2:2?

34:12
    Alexander Kerfoot vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře střelou z úhlu.

33:32
    Janis Moser dostal na modrou čáru kotouč proti hokejce. Ránu z první beka s číslem 90 na zádech vyrazil Alexandar Georgijev před sebe.

32:50
    Arizona nepřesně rozehrála. Pískalo se zakázané uvolnění, po kterém se bude vhazovat před Connorem Ingramem.

32:18
    Sean Durzi nabízel kotouč před branku, jenže puk byl posunut hostujícími hráči do rohu kluziště.

31:39

31:31
    Na konci přesilové hry se už hosté nemohou dostat do tlaku, vypadá to, že tentokrát se Kojoti ubrání.

30:25
    Tentokrát si elitní hráč Lavin najel na levý kruh, avšak arizonský gólman se opětovně zaskvěl.

30:06
    Nathan MacKinnon se po přihrávce Makara dostal ke střele z pravého kruhu. Jeho ránu do horních pater brány vyrazil Connor Ingram.

29:39
    Michael Carcone – 2 min., držení.

29:16
    Logan Cooley projel do útočného pásma, následně ale nepřesně přihrál Zuckerovi.

28:40
    Clayton Keller se snažil být aktivní na pravé straně útočného pásma, ale hostující obránci si jej pohlídali.

26:56
    Fredrik Olofsson byl na pravém křídle přiražen k mantinelu, pokračuje se ve hře.

26:12
    Arizona teď už drží kotouč v útočné zóně, kde se snaží něco vymyslet.

25:25
    Valerij Ničuškin na pravý kruh dostal nabito od Makara. Proti střele křídelníka Colorada si povyjel Connor Ingram.

25:10
    Tomáš Tatar byl velmi nepříjemně trefen pukem do obličeje, hra se přerušila.
    24:44 Miles WOOD - 1:2

24:44
    6/6
    Hosté ale jdou podruhé v utkání do náskoku! MILES WOOD si u mantinelu ve velké rychlosti dojel kotouč a snad ještě rychleji se natlačil před bránu. Dlouhým forehandovým blafákem poté překonal Connora Ingrama. 1:2. Asistence: Caleb Jones a Ross Colton.
    Wood M., Johnson J., Colton R., O'Connor L., Georgijev A., Jones C.
    Kesselring M., Schmaltz N., Kerfoot A., Ingram C., Stecher T., Cooley L.

24:13
    Domácí si přihrávají ve středním pásmu, za chvíli budou chtít do toho útočného.

23:35
    Hostující hokejisté poslali kotouč na zakázané uvolnění. Bude se vhazovat v jejich třetině.
    23:03 Travis BOYD - 1:1

23:03
    6/6
    Domácí srovnávají stav utkání! Sean Durzi přihrál na modrou čáru Moserovi, jehož střelu naprosto brilantně tečoval do sítě TRAVIS BOYD. Alexandar Georgijev neměl šanci reagovat. 1:1. Asistence: Liam O'Brien a Janis Moser.
    Boyd T., Moser J., Durzi S., Zucker J., O'Brien L., Ingram C.
    Toews D., Makar C., Ničuškin V., Olofsson F., Georgijev A., Rantanen M.

22:39
    Juuso Välimäki možná prováhal ideální moment na přihrávku směrem dopředu. Nakonec musel vybídnout kolegu ve středním pásmu.

21:51
    Alexander Kerfoot vybídl na levém kruhu Michaela Carconeho, který rychle vystřelil. Alexandar Georgijev na puk viděl a ukryl jej v lapačce.

21:06
    Hosté se opět vydali do rychlého kontru, nicméně celou akci nedotáhli do gólového konce.

20:16
    Hned na začátku prostředního dějství se na svém brankovišti natahoval Connor Ingram.

20:01

Skončila nám první třetina, po které jsou ve vedení hostující hokejisté. Už v průběhu první dvacetiminutovky měli více šancí, ale Connor Ingram dlouho odolával. Na konci úvodního dějství ale v přesilovce otevřel skóre svým sedmým gólem v sezoně zadák Cale Makar.

20:00
    19:31 Cale MAKAR - 0:1

19:31
    6/5
    První přesilovku hosté využívají! Rantanen posunul kotouč na modrou čáru, kde si jej zpracoval a následně vystřelil CALE MAKAR. Obránce Lavin našel prostor u tyče. 0:1. Asistence: Mikko Rantanen a Valerij Ničuškin.
    Makar C., Rantanen M., Ničuškin V., Drouin J., MacKinnon N., Georgijev A.
    Brown J., Zucker J., Bjugstad N., Dumba M., Ingram C.

19:06
    Colorado se ale opět dostalo do útočného pásma, kde nyní kombinuje.

18:45
    Jonathan Drouin zůstával mezi kruhy, jenže Nathan MacKinnon mu nepředal ideální přihrávku.

18:08
    Lawson Crouse – 2 min., podrážení.

17:22
    Clayton Keller pohotově vystřelil, jeho pokus byl nicméně sražen nad branku Colorada.

16:52
    Nick Bjugstad nepřesně předal kotouč na levou stranu útočného pásma.

16:29
    Troy Stecher vyslal ránu, která byla sražena do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Alexandarem Georgijevem.

16:06

15:52
    Jason Zucker dostal nabito na vrchol pravého kruhu, útočník Coyotes ale promáchl.

15:15
    Sean Durzi na modré čáře nepřesně přihrál, domácí tedy musí pryč z útočného pásma.

14:33
    Arizona na začátku přesilovky kombinovala v útočném pásmu. Nakonec přišla střela od modré čáry, tu ale Alexandar Georgijev vyrazil.

14:06
    Josh Manson – 2 min., držení.

13:48
    Josh Brown nahodil puk směrem dopředu, poté ale v rohu kluziště hrál Josh Manson.

13:12
    Mikko Rantanen si klepl o kotouč za obranou domácího celku. Do úniku se ale nedostal, poněvadž před ním zapracoval obránce.

12:40
    Bowen Byram se zcela volný před brankou dostal k odraženému kotouči, Connor Ingram se ovšem zaskvěl parádním zákrokem.

12:03
    Dlouho se o puk bojovalo ve středním pásmu. Poté hrál Nick Bjugstad, jehož průnik se s úspěchem nesetkal.

10:44
    Michael Kesselring zkusil štěstí prudkou střelou od modré čáry. Alexandar Georgijev na kotouč viděl a vyrážečkou jej vyrazil.

09:34
    Nathan MacKinnon se celkem snadno proháčkoval do útočného pásma. Jeho střelu zápěstím si ale Connor Ingram pohlídal.

09:05
    Po první komerční pauze už pokračujeme ve hře. Hostující hokejisté kombinují v útočném pásmu.

08:18
    Mezi kruhy dostal kotouč Tomáš Tatar. Slovenský útočník rychle vystřelil, ale Connor Ingram skvěle zasáhl. Posléze Tatar zakončil bekhendem ještě jednou, gólman Arizony opět dával pozor.

07:33
    Logan O'Connor málem využil chyby domácí defenzívy, svůj blafák ovšem nedotáhl.

07:09
    Možná zbytečně teď jeden z hostů vyhodil kotouč na zakázané uvolnění. Na začátku osmé minuty se bude vhazovat před Alexandarem Georgijevem.

06:40
    Valerij Ničuškin si nahodil kotouč dopředu a okamžitě se za ním vydal bojovat. Connor Ingram nakonec hrací předmět odehrál.

05:40
    Jason Zucker napálil volný kotouč směrem na bránu, hostující gólman však zareagoval.

05:11
    Dlouho se hrálo bez přerušení. Nakonec hostující hokejisté poslali kotouč na icing.

04:43
    Ross Colton hledal před brankou v přečíslení dvou proti jednomu Wooda, jenže druhý jmenovaný svatyni Coyotes netrefil.

03:42
    Connor Ingram se na svém brankovišti výtečně přesunul proti rychlé přihrávce. Mezi kruhy zůstal volný Nathan MacKinnon, avšak hvězdný forvard první branku nevstřelil.

03:06
    Andrew Cogliano přihrával kotouč před bránu, kam si najížděl jeho spoluhráč. Tomu ale nakonec pár centimetrů scházelo.

02:33
    Jonathan Drouin pálil po předávce od Tatara z poměrně ostrého úhlu, branku Arizony netrefil.

01:51
    Alexandar Georgijev si připsal první úspěšný zákrok, poté kotouč hokejkou posunul do rohu hrací plochy.

01:23
    Domácí první útočná řada si rychle předala kotouč v útočné třetině, jenže k prvnímu střeleckému pokusu se nedostala.

00:39
    Hosté drží kotouč ve vlastním pásmu. Za okamžik by chtěli založit první útočnou akci.

00:01

Arizona Coyotes: Ingram (Vejmelka) – Durzi, Moser, J. Brown, Dumba, Kesselring, Stecher, Välimäki – Schmaltz (A), L. Cooley, Keller (A) – Crouse (A), Bjugstad, Maccelli – Zucker, Kerfoot, Carcone – Boyd, O'Brien.
    Trenér: André Tourigny

Colorado Avalanche: Georgijev (Prosvetov) – Makar (A), Toews, Manson, Byram, C. Jones, J. Johnson – Rantanen (A), MacKinnon (A), Ničuškin – Drouin, R. Johansen, Tatar – L. O'Connor, Colton, Wood – Kiviranta, F. Olofsson, Cogliano.
    Trenér: Jared Bednar

Rozhodčí: Schrader, Brenk – McNamara, Hunt.

COLORADO AVALANCHE

Laviny začaly ročník výborně. Poté se sice ovšem lehce zasekly, ale v posledních dnech a týdnech znovu ukazují svou sílu. Colorado vyhrálo sedm z posledních osmi utkání. Naposledy padlo 21. listopadu v Nashvillu, od té doby ale zvládlo zápasy s Vancouverem, Minnesotou, Calgary i Tampou. Celku z Denveru tedy patří třetí pozice v Západní konferenci za Vegas a Vancouverem, svěřenci kouče Bednara získali 30 bodů ve 21 odehraných zápasech. Skvěle se daří obránci Calemu Makarovi, který dosud nasbíral 6 branek a 26 asistencí.

ARIZONA COYOTES

Kojoti vstoupili do sezony poměrně dobře. Po jednadvaceti odehraných zápasech mají na kontě 22 bodů a v tabulce Západní konference jim patří devátá pozice. Po nedávných třech porážkách za sebou Arizona zabrala a v minulých dvou duelech už zvítězila. Na ledě Vegas překvapivě vyhrála 2:0, poté se jí podařilo doma zdolat 3:1 hokejisty Tampy. V týmové produktivitě je na tom nejlépe útočník Clayton Keller, jenž má na kontě osm branek a jedenáct asistencí.

Karel Vejmelka (Arizona)
    Jan Jeník (Arizona)
    Miloš Kelemen (Arizona)
    Tomáš Tatar (Colorado)
    Ondřej Pavel (Colorado)

Hezké páteční ráno při sledování textového přenosu z NHL. Dnes se společně zaměříme na utkání mezi Arizonou a Coloradem. Úvodní buly padne krátce po 3:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 24. Boyd (O'Brien, Moser), 37. Schmaltz (Kerfoot, Keller), 42. Carcone (Stecher, Kesselring), 65. Bjugstad (Maccelli, Durzi) – 20. Makar (Rantanen, Ničuškin), 25. Wood (C. Jones, Colton), 52. MacKinnon (Makar, Rantanen)

Rozhodčí: Schrader, Brenk – McNamara, Hunt

Diváci: 4 600