Black Dogs Budweis – North wings Ústí 10:3 (kon.) | Riders Univerzita Pardubice – Engineers Prague 1:3 (kon.) | BO Ostrava – Akademici Plzeň 2:6 (kon.)
Riders Univerzita Pardubice
1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
ČVUT Engineers Prague
Pondělí 04.12.2023, 20:00 • Pardubice, enteria arena • Univerzitní liga ledního hokeje • 11. kolo

Dramatický zápas končí vítězstvím favorizovaného hostujícího celku, který se ale na tři body pořádně nadřel. Pardubice měly své šance, hlavně Maťátko mohl vyrovnat na 2:2 v 57. minutě. Skvělým zákrokem ale zachránil ČVUZ brankář Mann. Utkání po gólu do prázdné končí 1:3. Děkujeme za pozornost a přejeme hezký zbytek dne. (22:09:59)

59:19
    Engineers právě vstřelili branku!
    MICHAL KUČERA využívá chyby v domácí rozehře a trefuje prázdnou branku! Je rozhodnuto! Bez asistence.

59:15
    Pardubice mají problém v rozehrávce ve vlastním pásmu.

59:01
    Už začala poslední minuta třetí třetiny. Bude to i poslední minuta celého zápasu?

58:42
    Hosté vyhazují a mohou prostřídat.

58:01
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:51
    Hosté se dostali do středního pásma a mohou si v obraně oddychnout.

57:30
    Hraje se stále kolem hostující branky. Zatím ale bez střel.

57:14
    Zakázané uvolnění ČVUT. Hra se vrací před Manna.

57:06
    Sodomka zůstává na střídačce, domácí hrají v šesti!

57:06
    Oddechový čas pro tým Riders Univerzita Pardubice.

56:39
    Tak tohle je jeden ze zákroků roku! Maťátko se dostal k puku v mezikruží a vypálil dobře nad vyrážečku. Mann ale máchl rukou a puk nachází v lapačce! Domácí hráč se už radoval, ale nakonec jen smutně padá na led.

55:27
    Stolín nebyl daleko od vyrovnání! Po přiťuknutí ale branku netrefil!

55:00
    Pardubice se tlačí do ofenzivy a vše je stále otevřené. Domácí tým žene i zaplněná malá tribuna v hale.

54:10
    Hosté chtějí rychle kontrovat, Sodomka ale kryje.

53:06
    Univerzita Pardubice právě vstřelila branku!
    Domácí tým nakonec přesilovku proměňuje! JAN STOLÍN si najel do mezikruží, kde dostal prostor a následně vymetl horní kout branky! Asistence: Pilný.

52:48
    A další vyhození ČVUT.

52:36
    Hosté potřetí vyhazují a v pohodě střídají.

52:24
    První minuta přesilovky je pryč, domácí se zatím k ničemu nedostali.

52:00
    Další vyhození od ČVUT.

51:30
    Hosté ihned po buly vyhazují.

51:24
    Vyloučení v týmu ČVUT Engineers Prague:
    Kleveta – 2 min., podrážení. Domácí celek má po faulu Klevety první přesilovku v zápase.

51:03
    Velká šance hostujícího celku končí na připraveném Sodomkovi, který podržel Pardubice!

50:00
    Jsme v polovině třetí třetiny, stále sledujeme aktivní hru od obou celků.

48:47
    Třetí třetina se zatím hraje ve velkém tempu, což se musí divákům líbit.

47:00
    A na druhé straně měli šanci i hosté! Sodomka podržel svůj tým.

46:41
    Kopecký to teď zkusil od modré, Mann na jeho pokus viděl.

46:22
    Pardubice nebyly daleko od snížení! Po pěkné souhře musel zasáhnout Mann!

45:45
    Stále vidíme ofenzivní snahu domácích.

44:44
    Pardubice se sympaticky tlačí do snížení, domácí fanoušci je ženou dopředu.

43:53
    Sodomka musel z branky ven a málem toho hosté využili. Domácí brankář ale na puk dosáhl.

42:23
    Teď to naopak zkusili hosté. Sodomka ale na puk viděl.

41:29
    Pardubice se pokouší rychle snížit, obrana pražského celku zatím ale pracuje velmi spolehlivě.

40:01

Druhá třetina končí a vede po ní hostující ČVUT o dvě branky. Domácí tým měl také šance, ale na rozdíl od soupeře je jednoduše neproměnil. Pražský celek tak půjde do třetí části, která začne přibližně v 21:40, s vedením 2:0.

40:00

39:02
    Pilný to zkusil z levé strany, Manna namáčklého na tyči ale neprostřelil.

38:14
    Obrovské šance hostujícího celku třetím gólem nekončí! ČVUT mělo několik střel z mezikruží, puk ale s velkým štěstím pro domácí za brankovou čárou nekončí!

38:01
    Začaly poslední dvě minuty druhé třetiny. Hraje se teď ve středním pásmu.

37:48
    Pražský celek kombinuje ve své obranné třetině.

36:50
    Blíží se konec druhé třetiny, puk nyní drží hosté.

35:30
    Jelikož jde o vzájemné vyloučení, pokračuje se v pěti na obou stranách.

35:27
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Riders Univerzita Pardubice:
    Kopecký – 5 min. + OK, bitka.

Fabiánek – 5 min. + OK, bitka.

35:27
    Fabiánek se do sebe pustil za potlesku tribun s Kopeckým. Celé šarvátce předcházela domácí šance. Čekáme na tresty.

35:11
    Po delší obě se hraje zase před brankářem Mannem.

35:00
    Hosté jsou teď lepší a jejich útoky jsou nebezpečné.

33:59
    Další pokus ČVUT, který musel řešit Sodomka.

32:03
    Pěkná a rychlá kombinace hostujícího celku končí druhou brankou! Na konci celé první fáze akce byla střela z pravé strany, kterou ještě domácí ustáli. Puk se ale příhodně odrazil na druhé straně k PAVLU VAŇOUSOVI, který z úhlu trefil přesně odkrytou branku! Asistence: Hasil a Januška.

30:15
    Jsme za polovinou základní hrací doby, vše je zatím otevřené, takže uvidíme, jestli hosté udrží nebo navýší vedení či jak na to budou reagovat domácí.

29:32
    A právě Kopecký se hned zapojil do útoku a pálil do boční sítě.

29:07
    Pardubice jsou kompletní, Kopecký je zpět na ledě.

28:58
    Stále sledujeme podobný obrázek hry. Domácí navíc vyhazují.

28:07
    Hostům první minuta přesilovky z pohledu šancí moc nevyšla, domácí se dobře brání.

27:07
    Kopecký – 2 min., držení.

26:00
    Sledujeme stále svižnou hru, oba týmy se tlačí dopředu.

23:10
    A další útok pražského celku, který to zkouší po levé straně.

22:44
    Hosté jsou teď na koni a mají více puk v držení, Sodomka musel řešit další střelu od modré.

21:58
    MATĚJ HASIL využívá přečíslení 2 na 1, kdy si najel na přihrávku Svacha a rychlou střelou otevírá skóre zápasu! Asistence: Svach a Januška.

21:21
    Domácí celek začal druhou třetinu hodně aktivně a zatím má o něco více ze hry.

20:01

První třetina končí bezbrankovou remízou. Oba týmy měly několik šancí, ani jedna ale nebyla gólová. Opticky více ze hry mají o něco více hosté, sledujeme ale zatím jinak vyrovnanou bitvu. Druhá třetina začne přibližně v 20:51.

20:00

19:39
    Sodomka raději přerušuje hru, buly bude po jeho pravici.

19:25
    Puk je v domácím rohu kluziště, kde se o něj bojuje.

19:04
    V útoku jsou teď ale domácí hráči, v pozoru musí být Mann.

18:23
    Hosté se tlačí dopředu a chtějí konečně prostřelit Sodomku.

18:01
    Začaly poslední dvě minuty první třetiny.

17:09
    Zajímavá situace pro domácí! Nahození stačil tečovat jeden z hráčů, puk ale v brance nekončí.

16:10
    Maťátko si našel střeleckou pozici, Mann ale na puk viděl a chytá ho do lapačky.

15:30
    Další buly před domácí brankou hosté nezužitkovali, naopak do útoku jdou Pardubice.

14:26
    První třetina rychle utíká, na první branku stále čekáme.

13:40
    Domácí celek teď dokázal zamknout soupeře a vybojoval buly před Mannem.

12:34
    Svižná hra od obou týmů pokračuje, hraje se nahoru – dolu.

11:56
    Po teči se bude vhazovat před domácí brankou.

10:56
    Další šance hostujícího celku, která končí na připraveném Sodomkovi.

10:05
    A už to platit nemuselo! Dobrý protiútok zakončil Vaňous bekhendem do tyče!

10:00
    Jsme v polovině první třetiny, zatím se hraje stále bez gólů.

09:07
    Velké šance pro hostující celek! Sodomka byl ale dvakrát úspěšný a stav se tak nemění!

08:53
    Zakázané uvolnění hostujícího celku, hra se vrací před Manna.

07:58
    Protiútok Hebka zastavuje obrana hostujícího celku.

07:01
    ČVUT šlo do dalšího rychlého útoku, Sodomka ale opět nemusel zasahovat.

06:19
    Rychlý protiútok pražského celku končí nepřesnou rozehrávkou.

05:07
    Hrůša převzal puk na modré a dostal se do zakončení. Mann ale nemusel zasahovat.

04:10
    Domácí Pardubice kombinovaly v útočném pásmu, bylo to ale bez střelecké pozice.

03:35
    Hostující kapitán Vobořil si s pukem najel až do střelecké pozice, na Sodomku ale nevyzrál.

02:24
    Domácí tým ustál další útok soupeře a sám nyní může zkusit jít do ofenzivy.

01:20
    Další šance ČVUT. Po skrumáži končí ale puk těsně vedle.

00:36
    Úvodní buly vyhráli hosté, proti střele zleva musel po pár desítkách sekund zasahovat Sodomka.

00:01

Hráči jsou na ledě, domácí v bílých dresech, hosté v tmavé variantě.

Riders Univerzita Pardubice: Sodomka (Novotný) – Kopecký, Špinka, Lenoch, Vacek, Pražák (K) – Hrůša, Vinkler, Šrámek, Kopecký, Ladman, Štohanzl, Pilný, Stolín, Šťastný, Maťátko (A), Novotný, Hebek (A)
    Trenér: Martin Šejba

ČVUT Engineers Prague: Mann (Pulda) – Šonský, Gonda, Vobořil (K), Raiterman (A), Svach, Staněk, Kubata – Matějka, Dohnal, Hynek, Březina, Hasil, Fabiánek, Januška, Kleveta, Routa (A), Vaňous, Kučera
    Trenér: Daniel Fuks.

Preview zápasu

Jasnými favority bude hokejový tým z ČVUT. Engineers jsou v tabulce na druhé pozici, přičemž mají 20 bodů a zápas k dobru. V posledních pěti zápasech porazili BO Ostravu, Cavaliers Brno, Akademiky z Plzně a Masarykovu Univerzitu. Prohráli však s Black Dogs Budweis. Inženýři patří k celkům, které inkasují nejméně branek. Zatím dostali pouze 24 gólů a 34 jich dali.

Domácím celkem budou Pardubice. Riders se záporným skórem 34:49 okupují poslední postupovou příčku do čtvrfinále ULLH. Z pěti posledních duelů vyhráli pouze jeden, a to proti VUT. Sice Pardubice mají 4 body náskok na poslední Ostravu, ale ani to nemusí stačit.

Ve vzájemných zápasech vžy zvítězili Pražané, a to rozdílem několika branek – 4:8, 0:4 a 5:8. V posledním říjnovém duelu bralo body ČVUT, ale až po nájezdech 1:2. Engineers svěčí hostující led, přičemž Riders je podle statistik jedno, kde hrají.

Zdravím, vítám vás u dalšího kola českého univerzitního hokeje. V tomto zápase proti sobě nastoupí Riders Pardubice a Engineers Prague.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Michal Heřman

Branky a nahrávky: 54. Stolín (Pilný) – 22. Hasil (Svach, Januška), 33. Vaňous (Hasil, Januška), 60. Kučera

Trenér: Daniel Fuks

Rozhodčí: Bernat – Maštalíř, Brož