Black Dogs Budweis – North wings Ústí 10:3 (kon.) | Riders Univerzita Pardubice – Engineers Prague 1:3 (kon.) | BO Ostrava – Akademici Plzeň 2:6 (kon.)
Riders Univerzita Pardubice
1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
ČVUT Engineers Prague
Pondělí 04.12.2023, 20:00 • Pardubice, enteria arena • Univerzitní liga ledního hokeje • 11. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Zdravím, vítám vás u dalšího kola českého univerzitního hokeje. V tomto zápase proti sobě nastoupí Riders Pardubice a Engineers Prague.

Preview zápasu

Jasnými favority bude hokejový tým z ČVUT. Engineers jsou v tabulce na druhé pozici, přičemž mají 20 bodů a zápas k dobru. V posledních pěti zápasech porazili BO Ostravu, Cavaliers Brno, Akademiky z Plzně a Masarykovu Univerzitu. Prohráli však s Black Dogs Budweis. Inženýři patří k celkům, které inkasují nejméně branek. Zatím dostali pouze 24 gólů a 34 jich dali.

Domácím celkem budou Pardubice. Riders se záporným skórem 34:49 okupují poslední postupovou příčku do čtvrfinále ULLH. Z pěti posledních duelů vyhráli pouze jeden, a to proti VUT. Sice Pardubice mají 4 body náskok na poslední Ostravu, ale ani to nemusí stačit.

Ve vzájemných zápasech vžy zvítězili Pražané, a to rozdílem několika branek – 4:8, 0:4 a 5:8. V posledním říjnovém duelu bralo body ČVUT, ale až po nájezdech 1:2. Engineers svěčí hostující led, přičemž Riders je podle statistik jedno, kde hrají.

Riders Univerzita Pardubice: Sodomka (Novotný) – Kopecký, Špinka, Lenoch, Vacek, Pražák (K) – Hrůša, Vinkler, Šrámek, Kopecký, Ladman, Štohanzl, Pilný, Stolín, Šťastný, Maťátko (A), Novotný, Hebek (A)
    Trenér: Martin Šejba

ČVUT Engineers Prague: Mann (Pulda) – Šonský, Gonda, Vobořil (K), Raiterman (A), Svach, Staněk, Kubata – Matějka, Dohnal, Hynek, Březina, Hasil, Fabiánek, Januška, Kleveta, Routa (A), Vaňous, Kučera
    Trenér: Daniel Fuks.

Hráči jsou na ledě, domácí v bílých dresech, hosté v tmavé variantě.

00:01

00:36
    Úvodní buly vyhráli hosté, proti střele zleva musel po pár desítkách sekund zasahovat Sodomka.

01:20
    Další šance ČVUT. Po skrumáži končí ale puk těsně vedle.

02:24
    Domácí tým ustál další útok soupeře a sám nyní může zkusit jít do ofenzivy.

03:35
    Hostující kapitán Vobořil si s pukem najel až do střelecké pozice, na Sodomku ale nevyzrál.

04:10
    Domácí Pardubice kombinovaly v útočném pásmu, bylo to ale bez střelecké pozice.

05:07
    Hrůša převzal puk na modré a dostal se do zakončení. Mann ale nemusel zasahovat.

06:19
    Rychlý protiútok pražského celku končí nepřesnou rozehrávkou.

07:01
    ČVUT šlo do dalšího rychlého útoku, Sodomka ale opět nemusel zasahovat.

07:58
    Protiútok Hebka zastavuje obrana hostujícího celku.

08:53
    Zakázané uvolnění hostujícího celku, hra se vrací před Manna.

09:07
    Velké šance pro hostující celek! Sodomka byl ale dvakrát úspěšný a stav se tak nemění!

10:00
    Jsme v polovině první třetiny, zatím se hraje stále bez gólů.

10:05
    A už to platit nemuselo! Dobrý protiútok zakončil Vaňous bekhendem do tyče!

10:56
    Další šance hostujícího celku, která končí na připraveném Sodomkovi.

11:56
    Po teči se bude vhazovat před domácí brankou.

12:34
    Svižná hra od obou týmů pokračuje, hraje se nahoru – dolu.

13:40
    Domácí celek teď dokázal zamknout soupeře a vybojoval buly před Mannem.

14:26
    První třetina rychle utíká, na první branku stále čekáme.

15:30
    Další buly před domácí brankou hosté nezužitkovali, naopak do útoku jdou Pardubice.

16:10
    Maťátko si našel střeleckou pozici, Mann ale na puk viděl a chytá ho do lapačky.

17:09
    Zajímavá situace pro domácí! Nahození stačil tečovat jeden z hráčů, puk ale v brance nekončí.

18:01
    Začaly poslední dvě minuty první třetiny.

18:23
    Hosté se tlačí dopředu a chtějí konečně prostřelit Sodomku.

19:04
    V útoku jsou teď ale domácí hráči, v pozoru musí být Mann.

19:25
    Puk je v domácím rohu kluziště, kde se o něj bojuje.

19:39
    Sodomka raději přerušuje hru, buly bude po jeho pravici.

20:00

První třetina končí bezbrankovou remízou. Oba týmy měly několik šancí, ani jedna ale nebyla gólová. Opticky více ze hry mají o něco více hosté, sledujeme ale zatím jinak vyrovnanou bitvu. Druhá třetina začne přibližně v 20:51.

20:01

21:21
    Domácí celek začal druhou třetinu hodně aktivně a zatím má o něco více ze hry.

21:58
    Engineers právě vstřelili branku!
    MATĚJ HASIL využívá přečíslení 2 na 1, kdy si najel na přihrávku Svacha a rychlou střelou otevírá skóre zápasu! Asistence: Svach a Januška.

22:44
    Hosté jsou teď na koni a mají více puk v držení, Sodomka musel řešit další střelu od modré.

23:10
    A další útok pražského celku, který to zkouší po levé straně.

26:00
    Sledujeme stále svižnou hru, oba týmy se tlačí dopředu.

27:07
    Vyloučení v týmu Riders Univerzita Pardubice:
    Kopecký – 2 min., držení.

28:07
    Hostům první minuta přesilovky z pohledu šancí moc nevyšla, domácí se dobře brání.

28:58
    Stále sledujeme podobný obrázek hry. Domácí navíc vyhazují.

29:07
    Pardubice jsou kompletní, Kopecký je zpět na ledě.

29:32
    A právě Kopecký se hned zapojil do útoku a pálil do boční sítě.

30:15
    Jsme za polovinou základní hrací doby, vše je zatím otevřené, takže uvidíme, jestli hosté udrží nebo navýší vedení či jak na to budou reagovat domácí.

32:03
    Pěkná a rychlá kombinace hostujícího celku končí druhou brankou! Na konci celé první fáze akce byla střela z pravé strany, kterou ještě domácí ustáli. Puk se ale příhodně odrazil na druhé straně k PAVLU VAŇOUSOVI, který z úhlu trefil přesně odkrytou branku! Asistence: Hasil a Januška.

33:59
    Další pokus ČVUT, který musel řešit Sodomka.

35:00
    Hosté jsou teď lepší a jejich útoky jsou nebezpečné.

35:11
    Po delší obě se hraje zase před brankářem Mannem.

35:27
    Fabiánek se do sebe pustil za potlesku tribun s Kopeckým. Celé šarvátce předcházela domácí šance. Čekáme na tresty.

35:27
    Současné vyloučení:
    Kopecký – 5 min. + OK, bitka.

Vyloučení v týmu ČVUT Engineers Prague:
    Fabiánek – 5 min. + OK, bitka.

35:30
    Jelikož jde o vzájemné vyloučení, pokračuje se v pěti na obou stranách.

36:50
    Blíží se konec druhé třetiny, puk nyní drží hosté.

37:48
    Pražský celek kombinuje ve své obranné třetině.

38:01
    Začaly poslední dvě minuty druhé třetiny. Hraje se teď ve středním pásmu.

38:14
    Obrovské šance hostujícího celku třetím gólem nekončí! ČVUT mělo několik střel z mezikruží, puk ale s velkým štěstím pro domácí za brankovou čárou nekončí!

39:02
    Pilný to zkusil z levé strany, Manna namáčklého na tyči ale neprostřelil.

40:00

Druhá třetina končí a vede po ní hostující ČVUT o dvě branky. Domácí tým měl také šance, ale na rozdíl od soupeře je jednoduše neproměnil. Pražský celek tak půjde do třetí části, která začne přibližně v 21:40, s vedením 2:0.

40:01

41:29
    Pardubice se pokouší rychle snížit, obrana pražského celku zatím ale pracuje velmi spolehlivě.

42:23
    Teď to naopak zkusili hosté. Sodomka ale na puk viděl.

43:53
    Sodomka musel z branky ven a málem toho hosté využili. Domácí brankář ale na puk dosáhl.

44:44
    Pardubice se sympaticky tlačí do snížení, domácí fanoušci je ženou dopředu.

45:45
    Stále vidíme ofenzivní snahu domácích.

46:22
    Pardubice nebyly daleko od snížení! Po pěkné souhře musel zasáhnout Mann!

46:41
    Kopecký to teď zkusil od modré, Mann na jeho pokus viděl.

47:00
    A na druhé straně měli šanci i hosté! Sodomka podržel svůj tým.

48:47
    Třetí třetina se zatím hraje ve velkém tempu, což se musí divákům líbit.

50:00
    Jsme v polovině třetí třetiny, stále sledujeme aktivní hru od obou celků.

51:03
    Velká šance hostujícího celku končí na připraveném Sodomkovi, který podržel Pardubice!

51:24
    Kleveta – 2 min., podrážení. Domácí celek má po faulu Klevety první přesilovku v zápase.

51:30
    Hosté ihned po buly vyhazují.

52:00
    Další vyhození od ČVUT.

52:24
    První minuta přesilovky je pryč, domácí se zatím k ničemu nedostali.

52:36
    Hosté potřetí vyhazují a v pohodě střídají.

52:48
    A další vyhození ČVUT.

53:06
    Univerzita Pardubice právě vstřelila branku!
    Domácí tým nakonec přesilovku proměňuje! JAN STOLÍN si najel do mezikruží, kde dostal prostor a následně vymetl horní kout branky! Asistence: Pilný.

54:10
    Hosté chtějí rychle kontrovat, Sodomka ale kryje.

55:00
    Pardubice se tlačí do ofenzivy a vše je stále otevřené. Domácí tým žene i zaplněná malá tribuna v hale.

55:27
    Stolín nebyl daleko od vyrovnání! Po přiťuknutí ale branku netrefil!

56:39
    Tak tohle je jeden ze zákroků roku! Maťátko se dostal k puku v mezikruží a vypálil dobře nad vyrážečku. Mann ale máchl rukou a puk nachází v lapačce! Domácí hráč se už radoval, ale nakonec jen smutně padá na led.

57:06
    Oddechový čas pro tým Riders Univerzita Pardubice.

57:06
    Sodomka zůstává na střídačce, domácí hrají v šesti!

57:14
    Zakázané uvolnění ČVUT. Hra se vrací před Manna.

57:30
    Hraje se stále kolem hostující branky. Zatím ale bez střel.

57:51
    Hosté se dostali do středního pásma a mohou si v obraně oddychnout.

58:01
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:42
    Hosté vyhazují a mohou prostřídat.

59:01
    Už začala poslední minuta třetí třetiny. Bude to i poslední minuta celého zápasu?

59:15
    Pardubice mají problém v rozehrávce ve vlastním pásmu.

59:19
    MICHAL KUČERA využívá chyby v domácí rozehře a trefuje prázdnou branku! Je rozhodnuto! Bez asistence.

Dramatický zápas končí vítězstvím favorizovaného hostujícího celku, který se ale na tři body pořádně nadřel. Pardubice měly své šance, hlavně Maťátko mohl vyrovnat na 2:2 v 57. minutě. Skvělým zákrokem ale zachránil ČVUZ brankář Mann. Utkání po gólu do prázdné končí 1:3. Děkujeme za pozornost a přejeme hezký zbytek dne. (22:09:59)

Michal Heřman

Branky a nahrávky: 54. Stolín (Pilný) – 22. Hasil (Svach, Januška), 33. Vaňous (Hasil, Januška), 60. Kučera

Trenér: Daniel Fuks

Rozhodčí: Bernat – Maštalíř, Brož