K. Vary – Plzeň 4:1 (kon.) | Mountfield HK – Třinec 4:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Tábor 9:0 (kon.)
Kometa Brno – Olomouc 10:2 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
HC Škoda Plzeň
Úterý 05.12.2023, 17:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Extraliga dorostu • Skupina A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Krásný adventní podvečer z Karlových Varů. Základní část letošního ročníku extraligy dorostu se chýlí ke konci a nás tak dnes čeká poslední západočeské derby této části soutěže. Vzhledem k pozici obou týmů v tabulce však o tradiční měření sil obou západočeských týmů nepřijdeme ani v nadstavbě.

HC Energie Karlovy Vary:
    Karlovarské mladíky čeká druhé derby v řadě. Jediným zápasem, který v minulém týdnu energetici odehráli byl totiž duel s dorostem Litvínova. Po první třetině Energie vedla 4:0. Jenomže litvínovští mladíci nesložili zbraně a od úvodu druhé třetiny gól za gólem snižovali náskok svých soupeřů. Na dostřel se chemici dostali v padesáté šesté minutě. V poslední minutě utkání však šestý gól Energie vstřelil Vlastimil Blažek, který tak zmařil litvínovskému dorostu šanci na bodový zisk.

Nejproduktivnější hráči:
    Petr Tomek 41 bodů (12+29)
    Vlastimil Blažek 40 bodů (20+20)
    David Poizl 21 bodů (12+9)

HC Škoda Plzeň:
    Plzeňští mladíci do dnešního derby vstoupí se sedmi výhrami v zádech. Jistotu postupu do nadstavby zajistilo Indiánům vítězství nad dorostem Bílých Tygrů. Liberečtí mladíci udeřili jako první, ale Indiáni v sedmnácté minutě během necelých šedesáti sekund, skórovali dvakrát. Do poloviny zápasu pak přidali další dva góly. Tygři krátce poté snížili své manko na dva góly. Jenomže do konce zápasu už Eliáše Poustku nepřekonali. Pátý gól Plzně přidal v padesáté páté minutě Matěj Tománek.

Matyáš Úbl 35 bodů (14+21)
    David Slačík 30 bodů (13+17)
    Jiří Maxa 25 bodů (7+18)

Vzhledem k výkonům obou týmů se tedy můžeme těšit na zajímavý souboj. Uvidíme, který ze soupeřů si v tomto utkání prodlouží svou vítěznou šňůru.

HC Energie Karlovy Vary: Psohlavec (Kašpar) – F. Čermák, Horáček, Kubík, Magner, Jílek, Kůrka (A) – Kváš, Staněk, L. Slavík – Michalov, Šedivec, Kyncl – Vaníček, Tomek (C), V. Blažek (A).
    Trenér: Tomáš Andrys

HC Škoda Plzeň: Houdek (Poustka) – Šulan, Reisnecker, M. Mašek, Hanzlík, M. Černý (A), Kocek (C) – Fodor, Maxa, Klatovský (A) – Slováček, Bělík, Fehér – Pitter, Winter, Chasák.
    Trenér: Michal Straka

Rozhodčí: Zubzanda – Belko, Baxa.

00:01

00:05
    Antonín Klatovský se po vhazování vydal za pukem a ze svého pásma založil akci, která skončila zákrokem Martina Psohlavce.

00:26
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
    Marek Kubík – 2 min., hákování.

01:22
    Plzeňským mladíkům se nedaří usadit v pásmu.

01:48
    Přesilovková kombinace skončila vyhozením Energie a Indiáni začínají znovu od své branky.

02:26

02:47
    Matyáš Šedivec v prostoru kruhů neprošel přes tři bránící hráče.

03:30
    Marek Jílek v kruhu zastavil rozjetého Antonína Klatovského.

04:10
    Jiří Maxa se prohnal do pásma jako vítr. Zabral pro sebe puk, ale zakončení mu domácí nepovolili.

05:09
    Matyáš Šedivec se ve zmatku před brankou ujal puku a hned pálil, ale Štěpán Houdek se stihl přesunout.

05:09
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň:
    Šimon Bělík – 2 min., sekání.

05:47
    Plzeňští se vysvobozují.

06:10
    Rozjetý Jakub Kyncl narazil se svou střelou na připraveného gólmana a zkoušel přes něj puk dostat do branky.

06:12
    Jakub Kyncl – 2 min., sekání.

07:06
    Vlastimil Blažek pálil z mezikruží. Trefil pouze Houdkův hrudník.

07:31
    Indiáni jsou usazeni v pásmu.

07:42
    Hru zastavil ofsajd.

08:02
    Jan Fodor z kruhu poslal puk před branku. Šimon Bělík na něj však nedosáhl.

08:38
    Zakázané uvolnění Plzně.

08:55
    Ani Jan Chasák v mezikruží nenašel spoluhráče na přihrávku.

09:37
    Energetici si vzali na mušku plzeňskou branku.

10:02
    Puk ani přes sérii dorážek cestu za brankovou čáru nenašel.

10:54
    Jakub Kyncl dostal nabito do kruhu. Jeho střela o kousek minula vzdálenější tyčku.

11:29
    5/5
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Otočení hry Energii tentokrát vyšlo. Skóre otevřel MARKO MICHALOV. Asistence Lukáš Slavík.
    Michalov M., Slavík L., Kubík M., Staněk J., Jílek M.
    Reisnecker B., Šulan M., Fodor J., Maxa J., Winter M.
    11:29 Marko MICHALOV - 1:0

12:20
    Plzeňští se po výpadu do pásma Energie museli stáhnout ke své brance.

12:55
    Matouš Mašek pálil z kruhu. Jeden z jeho spoluhráčů puk do odkryté části branky nenapasoval.

15:10
    Štěpán Houdek si poradil se závarem u své branky.

15:43
    Adam Fehér prokličkoval mezi bránícími hráči. Martin Psohlavec jeho střelu zastavil.

17:10
    Dělovka Petra Tomka z prostoru kruhů proletěla nad brankou.

17:43

17:59
    Antonín Klatovský si kousek od karlovarské branky zabral puk. K akci se nakonec nedostal.

18:41
    Jan Fodor pálil tváří v tvář karlovarskému gólmanovi. Ten nakonec poskakující puk zkrotil.

19:23
    Třetinu energetici zakončují v útočném pásmu.

19:52
    Adam Fehér se v posledních sekundách vydal k brance Energie. Jenomže čas byl neúprosný a z jeho akce nic nebylo.

20:00

Máme za sebou první třetinu dnešního derby a jak jsem slibovala v úvodu, tak je rozhodně na co koukat. Přes gólové šance na obou stranách viděli diváci pouze jeden gól, pod který se podepsal Marko Michalov. Druhá třetina začne zhruba v 17:44.

20:01

20:07
    Vhazování vyšlo plzeňským mladíkům, kteří na chvilku nakoukli do pásma.

20:56
    Energetici nedovolili svým soupeřům založit akci a Marko Michalov vyvezl kotouč do pásma.

21:34
    Martin Psohlavec rozehrál zpoza své branky až do pásma Plzně.

22:00
    Akce Energie skončila zákrokem Štěpána Houdka.

22:12
    Šimon Bělík se hnal k brance s jedním energetikem v patách. Jeho střelu z prostoru před brankou Martin Psohlavec zastavil.

23:03
    Z kruhu pálil opět nejspíše Šimon Bělík. Puk skončil na tyčce, kterou si pokryl Martin Psohlavec.

23:10
    Vlastimil Blažek – 2 min., sekání.

23:20
    4/5
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Autorem branky je PETR TOMEK.
    Tomek P., Jílek M., Magner O., Šedivec M.
    Mašek M., Chasák J., Klatovský A., Slováček J., Fehér A.
    23:20 Petr TOMEK - 2:0

23:51
    Antonín Klatovský vyrazil s pukem na holi ze svého pásma. Byl však nahnán až k mantinelu.

24:42
    Stefan Reisnecker pálil z kruhu. Puk se odrazil od Psohlavce do vzduchu a dopadl před branku. Energetici ho dostali do bezpečí.

26:18
    Plzeňští energetiky drželi pod zámkem. Ti se zvládli ubránit.

26:27
    Petr Kocek po vhazování poslal nahození ze středu hřiště. Martin Psohlavec puk svou holí vrátil do hry.

27:07
    Šimon Bělík poslal puk do druhého kruhu odkud pálil Václav Pitter. Martin Psohlavec zasáhl.

27:45
    Adam Fehér zkoušel s pukem projít kolem mantinelu. Cestu mu zahradil Marko Michalov.

28:32
    Jan Fodor poslal dělovku na karlovarskou branku. Trefil hruď Martina Psohlavce. U branky chyběl hráč v modrém na dorážku.

29:41
    Jakub Slováček se probíjel do pásma přes tři energetiky. Jeho akce skončila u mantinelu, kde přišel o puk.

30:48
    V pásmu Energie probíhají souboje o kotouč.

31:25
    V posledních okamžicích bylo Martinovi Psohlavcovi hodně horko, protože musel čelit sérii střel a dorážek.

32:43
    Další závar před brankou Energie. Antonín Klatovský dostal těsně před ní nabito, ale kotouč se mu do branky nepodařilo dostat.

33:26
    Po dalším náporu karlovarský gólman raději puk u tyčky zakryl a přerušil hru.

33:39
    Filip Čermák získal kotouč. Přes bránící hráče prošel až na druhý pokus. Jeho akce nakonec skončila u mantinelu.

33:59
    Jiří Maxa – 2 min., faul kolenem.

34:30
    Václav Pitter upláchl svým pronásledovatelům a dostal se až ke karlovarské brance.

35:21
    Energetici musejí začínat akci od své branky.

35:54
    Jakub Kyncl z úhlu střílel na branku a také jemu chyběl spoluhráč na dorážku.

36:39
    Energetici drží své hosty pod zámkem.

37:02
    Pavel Kůrka to vzal na sebe. Prokličkoval mezi plzeňskými hráči a pálil z prostoru kruhů. Halou se rozlehlo zadunění Houdkova betonu.

37:46
    Poté co se provinili zakázaným uvolněním jsou energetici zpět v pásmu.

38:20
    Puk se po střele Jakuba Kyncla odrazil od Houdkovy výstroje. Za dorážkou se hnal Petr Tomek.

38:36
    Ben Reisnecker – 2 min., krosček.

39:24
    Martin Psohlavec vyjel do kruhu a podržel puk pro svého spoluhráče.

39:37
    Hru přerušil ofsajd.

39:55
    Štěpán Houdek v posledních sekundách několika zákroky podržel svůj tým.

40:00

I ve druhé třetině oba týmy přítomné fanoušky bavily svým výkonem. Pod jedinou branku této části se podepsal Petr Tomek, který skóroval ve vlastním oslabení. Poslední část dnešního duelu začne zhruba v 18:26.

40:01

40:03
    Tentokrát vyšlo vhazování Energii.

40:27
    Štěpán Houdek si připisuje další zákrok.

40:39

40:54
    Vojtěch Horáček získal ve středovém kruhu kotouč a před dorážením jednoho ze soupeřů ho poslal na spoluhráče.

41:46
    Souboj šestnáctek vyšel lépe Oskarovi Magnerovi, který Jiřího Maxu udržel dál od branky.

43:21
    Pavel Kůrka s pukem na holi kličkoval mezi soupeři do pásma. Nakonec ho o puk obral Adam Fehér.

44:11
    Matyáš Šedivec svou střelou orazítkoval beton Štěpána Houdka.

44:59
    Antonín Klatovský si zabral puk a otočil hru.

45:36
    V rohu kluziště probíhá přetahovaná o puk.

45:59
    Energetici se rozestavili v pásmu, ale kvůli dotírání plzeňských mladíků se nedostali k větší šanci.

47:00
    Ani tentokrát Matyáš Šedivec neprošel přes trojici bránících hráčů.

48:04
    Indiáni si u mantinelu vybojovali puk a vyhnali karlovarské mladíky z pásma. Jejich akci zastavil ofsajd.

48:32
    Adama Fehéra si karlovarští hráči pohlídali a tak jeho cesta k brance skončila u zadního mantinelu.

49:38
    Antonín Klatovský z úhlu poslal kotouč na svého spoluhráče u vzdálenější tyčky. Jejich akce nevyšla.

49:43
    Marko Michalov – 2 min., podrážení.

49:50
    5/4
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Autorem branky je MAREK ŠULAN. Asistence: Šimon Bělík a Jan Fodor.
    Šulan M., Bělík Š., Fodor J., Reisnecker B., Maxa J.
    Kůrka P., Horáček V., Tomek P., Blažek V.
    49:50 Marek ŠULAN - 2:1

50:16
    Plzeňské mladíky vstřelená branky nabudila a snaží se srovnat skóre.

50:55
    Václav Pittner měl na mušce odkrytou část branky. V rozhodující chvíli mu sjel kotouč.

51:36
    Energetici se nemohou dostat do pásma.

52:20
    Energetici zažehnali nebezpečí před svou brankou a s pukem na holi se do pásma vydal Vlastimil Blažek.

53:15
    Kombinaci karlovarských hráčů před brankou zakončoval Michal Kváš. Narazil na připravený beton Štěpána Houdka.