Philadelphia – Pittsburgh 2:1 (po pr.) | Tampa – Dallas 4:0 (kon.) | Winnipeg – Carolina 2:1 (kon.)
Montreal – Seattle 4:2 (kon.) | Arizona – Washington 6:0 (kon.) | Vegas – St. Louis 1:2 (po pr.)
Philadelphia Flyers
2:1 (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
Pittsburgh Penguins
Úterý 05.12.2023, 01:00 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji pěkný úterní den. (03:43:43)

3. Carter Hart (PHI) – 31 zákroků

Obrovská radost ve Wells Fargo Center. Flyers podruhé za sebou porazili svého rivala, když o dnešní výhře rozhodl v prodloužení Sean Couturier. Penguins budou znovu velmi zklamaní. Pokud chtějí uvažovat o play-off, musí podobné zápasy zvládat lépe.

63:55 Sean COUTURIER - 2:1

63:55
    4/4
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Flyers si v prodloužení berou druhý bod! Po vyhození Sanheima se zrodilo přečíslení dva na jednoho, při kterém Konecny naservíroval puk na hůl SEANA COUTURIERA a ten pohotově napálil puk k bližší tyčce. Asistence: Travis Konecny a Travis Sanheim.
    Couturier S., Konecny T., Sanheim T., Hart C.
    Letang K., Guentzel J., Crosby S., Nedeljkovic A.

63:46
    Oddechový čas pro tým Philadelphia Flyers.

63:46
    Guentzel si pohrál s pukem a nakonec vystřelil z levého kruhu. Puk letěl přímo do Harta.

63:03
    Hra se rychle otočila a po kličce trefil tyčku Sanheim!

62:55
    Po Malkinově přihrávce střílel z pravého kruhu Karlsson, beton Harta byl na správném místě.

62:07
    Z levého kruhu pálil Tippett, Nedeljkovic znovu připraven.

62:01
    Pittsburgh přichází v prodloužení snadno o kotouče, domácí jsou nebezpečnější.

61:27
    Konecny z pravého kruhu vystřelil na branku a Nedeljkovic dokázal zasáhnout.

61:04
    Couturier si vybruslil na pravý kruh, při zakončení ale podklouzl.

60:28
    Hosté si pohrávají s kotoučem a připravují si svůj útok.

60:01

Ve třetí třetině gól nepadl a to znamená jediné – ve Philadelphii se bude prodlužovat!

60:00

59:37
    Karlssonova střílená přihrávka úspěch nesklidila, nikdo puk na branku neprotečoval.

59:00
    Začala poslední minuta zápasu. Přijde rozhodnutí a nebo nás čeká prodloužení?

58:06
    Nedeljkovic měl trošku problémy se střelou Seelera od modré čáry. Nakonec puk udržel v lapačce a přerušil hru.

57:37

57:28
    Malkin dlouho váhal se střelou z pravého kruhu, až nakonec poslal puk vedle branky.

56:20
    Penguins drží kotouč ve vlastním pásmu a pomalu se připravují na přesilovou hru.

55:37
    Domácí obraně unikal v oslabení Eller, a tak si York pomohl držením. Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách, pak začne přesilovka Penguins.

54:43
    Zohorna se v útočném pásmu provinil podrážením a odchází na trestnou lavici. Za tento faul rozhodně pochválen nebude.

54:21
    Flyers si hru vůbec nekomplikují a brání jednoduše. Okamžitě po zisku puku jej posílají do středního pásma, kde se o něj snaží bojovat.

53:01
    Poslední střídání patří spíše hokejistům Pittsburghu, kteří se pokouší něco vymyslet a dostat se do vedení.

52:04
    Malkin se individuálně uvolnil v útočném pásmu a vystřelil z mezikruží těsně vedle pravé tyče.

51:22
    Crosby neúspěšně kombinoval v útočném pásmu s Guentzelem, obrana Flyers se dostala k puku.

50:50
    Hra se rychle otočila a v solidní příležitosti se zjevil na vrcholu levého kruhu Pettersson, jehož prudká střela skončila v lapačce Harta.

50:03
    Obrovský závar před brankou Penguins gólem nekončí. Zřejmě tomu zabránila i branková konstrukce.

48:36
    Osud tohoto zápasu je naprosto otevřený, oba týmy se pokouší dostat do vedení. Nyní je odpískáno zakázané uvolnění Penguins.

47:47
    Shea nahazoval puk na branku od modré čáry a Hart byl donucen k zákroku. Žádné vzrušení to ale nepřineslo.

46:42
    Penguins se nepodařilo přejet do útočného pásma a je odpískáno postavení mimo hru.

45:50
    Atkinson nebyl pokryt a z toho důvodu se dostal ke střele z předbrankového prostoru, která skončila na výstroji Nedeljkovice.

44:51
    Byla z toho rychlá akce Flyers, kterou z levého kruhu zakončoval Couturier. Nedeljkovic šikovně vykopl beton a zabránil gólu.

44:44
    Letang se pokoušel z levého kruhu poslat před branku střílený pas, obrana ale puk nepropustila.

43:45
    Pittsburgh si nyní dokázal vytvořit solidní tlak, obrana Flyers ale vše přečkala.

42:50
    Na druhém konci kluziště se do zakončení dostal Eller, jeho rána ale byla nepřesná.

42:09
    Nyní to střelou zápěstím zkoušel Couturier, ani on ale puk do branky neprocpal.

41:31
    První střelu na branku ve třetí třetině si připsal Frost, na Nedeljkovice ale recept nenašel.

40:01

Další třetina začne přibližně ve 2:51.

Philadelphii se podařilo ve druhé třetině vyrovnat, a tak se o všem rozhodně ve třetí části. Kdo najde cestu k vítězství?

40:00

39:34
    Walker se vydal na útočný výlet, který zakončil střelou přes obránce. Nedeljkovic byl dobře postaven a podržel puk na svém těle.

38:45
    V obraně Penguins jsou občas velké okna a Flyers se dostávají snadno do šancí, tohle musí Pittsburgh rozhodně zlepšit.

38:24
    Konecny se dostával do dalšího brejku, tentokrát ho ale stihl dohnat jeden z obránců a puk mu odpálil.

38:00
    Nyní musel zasahovat i Nedeljkovic, na kterého se pokoušel střelou z první vyzrát Farabee.

37:33
    Harkins dostal pas na pravý kruh a pohotově vystřelil. Hart se rychle přesunul a zabránil brance.

36:20
    Nylander to zkoušel z velkého úhlu, puk ale do sítě neprocpal. Výborně pak zasáhl i Marc Staal.

35:44
    Obrovský závar u branky Flyers. Hosté se dostali k několika střelám, ani jedna v brance neskončila. Největší šanci měl z mezikruží Malkin.

33:34
    Penguins si nyní dokázali vytvořit silný tlak v útočném pásmu, Flyers se ale zvládají bránit.

32:34
    Střela Nylandera orazítkovala břevno!

32:23
    A tím hráče, co pošle Pittsburgh znovu do vedení, byl Radim Zohorna. Český útočník to vzal při přečíslené na sebe a z pravého kruhu poslal puk do ramene Harta.

32:10
    Penguins po inkasovaném trošku přidal a pokouší se vrátit do vedení.

31:40
    Malkin se chytře postavil vedle branky a tečoval pokus od modré čáry. Puk ale nasměroval vedle klece.

30:35
    Jeff Carter tečoval střelu od modré čáry a Hart byl nucen zasahovat. Puk s problémy udržel ve své moci.
    29:46 Tyson FOERSTER - 1:1

29:46
    6/6
    Flyers srovnávají stav utkání! Konecny zavezl puk do útočného pásma, na levém kruhu našel TYSONA FOERSTERA a ten parádní střelou prostřelil Nedeljkovice. Asistence: Travis Konecny a Rasmus Ristolainen.
    Foerster T., Konecny T., Couturier S., Sanheim T., York C., Hart C.
    Ludvig J., Rust B., Nedeljkovic A., Letang K., Guentzel J., Crosby S.

29:03
    Guentzel se dostal sám před Harta, kterého ale střelou nad lapačku nepřekonal. Brankář Flyers zasáhl šťastně ramenem.

28:39
    Eller střílel z levého kruhu těsně nad břevno.

27:40
    Flyers se dostali do zajímavé příležitosti, které ale nedokázali využít. Při přečíslení střílel po přihrávce Tippett, puk ale dokázal Nedeljkovic vyrazit betonem.

26:46
    Zajímavá situace pro Crosbyho, který dostal hodně prostoru mezi kruhy. Byla z toho střela z nápřahu a puk skončil na betonech Harta.

25:26

25:00
    Flyers se v oslabení několikrát dostali do útočného pásma, vyrovnat se jim ale nepodařilo.

24:34
    Přesilová hra ze strany Penguins je znovu plná zmaru, hosté se nemohou usadit v útočném pásmu.

23:58
    I ve druhém oslabení se do brejku dostal Konecny a ani tentokrát střelou po ledě neuspěl. Nedeljkovic opět podržel svůj tým.

23:26
    Flyers hráli v šesti a budou muset jít do oslabení. John Tortorella je na své svěřence pořádně nazlobený.

23:08
    Nylander se obtočil kolem branky a pokusil se zakončit. Hart byl včas na zemi a zasáhl betonem.

22:05
    Leteng pálil na pravém kruhu z první, tvrdou střelou ale trefil pouze hráče stojícího před sebou.

21:34
    Konecny mohl z levé straně ujíždět sám na branku, ale hra byla přerušena, protože se puku dotkl jeden hráčů ze střídačky.

20:52
    A znovu práce pro Nedeljkovice po střele od pravého mantinelu.

20:28
    Foerster zachytil puk v útočném pásmu a okamžitě šel do zakončení. Nedeljkovic musel poprvé v třetině zasahovat.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 2:00.

První třetina byla poměrně vyrovnaná a skóre se v ní měnilo až na konci, kdy dokázal skórovat Sidney Crosby. Jak se tento zápas bude vyvíjet nadále?

20:00
    19:14 Sidney CROSBY - 0:1

19:14
    6/6
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Penguins se v závěru první třetiny dostávají do vedení. Rust šikovným pasem založil přečíslení, při kterém Guentzel našel SIDNEY CROSBYHO a ten střelou z levé strany překonal Harta. Asistence: Jake Guentzel a Bryan Rust.
    Crosby S., Letang K., Rust B., Pettersson M., Nedeljkovic A., Karlsson E.
    Sanheim T., York C., Konecny T., Frost M., Hart C., Farabee J.

18:04

17:45
    Nyní Pittsburgh kombinuje v útočném pásmu, stále tomu ale chybí nějaká střela.

17:01
    Konecny jel v oslabení sám na branku, střelou po ledě recept na Nedeljkovice nenašel. Tohle byla obrovská šance.

16:41
    Penguins se zatím absolutně nedaří usadit v útočném pásmu.

16:20
    Domácí se osvobozují, kotouč je za brankou Nedeljkovice.

16:04
    York smolně poslal puk do hlediště a je vyloučen na dvě minuty. Přesilová hra pro Penguins.

15:44
    Frost nedokázal udržet modrou čáru a způsobil postavení mimo hru. Hra je přerušena a následuje komerční přestávka.

15:07
    Penguins se dopustili dvou zakázaných uvolnění po sobě.

14:47
    Mírně lepším týmem jsou domácí Flyers, kteří mají lepší pohyb a tráví v útočném pásmu více času. Jejich hře ale chybí častější střelba, i proto má víc střel na svém kontě Pittsburgh.

13:14
    Zatím nesledujeme jeden z nejpohlednějších zápasů. K vidění je hodně nepřesností a tvrdých soubojů.

12:43
    Na druhém konci kluziště byl v šanci Tippett, z předbrankového prostoru nezamířil nejpřesněji.

12:17
    Hart musel řešit tečovanou střelu, kterou vykopl betonem do rohu kluziště.

11:50
    Flyers zakombinovali v útočném pásmu, ale k ničemu to nevedlo. Obrana Penguins svého soupeře k ohrožení branky nepustila.

10:34
    A tentokrát Hart vyřešil i složitější příležitost Penguins. Rust pálil nikým nekrytý z levého kruhu a puk poslal do klečícího Harta. Ten puk udržel na svém těle a přerušil hru.

09:19
    Neúspěšně si počínal i na druhé straně Harkins, v tomto případě úspěšně zasáhl Hart.

08:33
    Tippett tentokrát nepřihrával ale zkusil vystřelit, Nedeljkovic byl pozorný.

07:29
    Malkin dostal puk na pravém kruhu a vystřelil pohotově zápěstím. Hart dobře viděl a neměl problém zakročit.

07:00
    Štěstí střelou od modré čáry vyzkoušel Seeler, puk nakonec ale proletěl kolem levé tyče.

06:20
    Zohorna to zkoušel střelou přes obránce, Hart našel puk ve své lapačce.

05:53
    Flyers jsou v úvodu zápasu nebezpečnější týmem. Nyní při přečíslení přihrával Tippett, pas to ale nebyl vydařený a svého adresáta nenašel.

04:28
    Hart se po jednom ze zákroků dostal mimo své brankoviště, hosté toho ale následně využít nedokázali.

03:50
    Nahození Ristolainena od modré čáry skončilo na betonech brankáře Penguins.

03:27
    Konecny se propracoval ke střele z pravého kruhu a trefil tyčku!

02:33
    Nyní už Deslauriers dokázal ohrozit branku, Nedeljkovic úspěšně zasáhl.

01:59
    Poprvé se v útočném pásmu dokázali na delší čas usadit i domácí, střela na branku z toho ale nebyla.

00:13
    Z levého kruhu to zkoušel Rust a Hart musel poprvé v zápase zasahovat.

00:01

Philadelphia Flyers: Hart (Ersson) – Sanheim, York, Se. Walker, Seeler, Ristolainen, M. Staal – Konecny, Couturier, Foerster – Brink, Frost, Tippett – Atkinson, Laughton (A), Farabee – Hathaway, Poehling, Deslauriers.
    Trenér: John Tortorella

Pittsburgh Penguins: Nedeljkovic (Jarry) – Letang (A), Graves, E. Karlsson, M. Pettersson, Ludvig, Shea – Rust, Crosby (C), Guentzel – D. O'Connor, Malkin (A), R. Smith – Carter, Eller, Harkins – A. Nylander, Koppanen, Zohorna.
    Trenér: Mike Sullivan

Rozhodčí: Charron, Blandina – Hughes, Nansen.

Tento duel se dá nazvat odvetou. Oba celky se střetly během nedělní noci a zápas hraný v Pittsburghu dokráčel až do samostatných nájezdů, v nichž rozhodl Sean Couturier. Bude tento zápas znovu vyrovnaný?

Přeji krásnou hokejovou noc a vítám Vás u sledování našeho textového přenosu ze zámořské NHL! Philadelphie bude hostit Pittsburgh. Kdo najde cestu k vítězství?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 30. Foerster (Konecny, Ristolainen), 64. Couturier (Konecny, Sanheim) – 20. Crosby (Guentzel, Rust)

Rozhodčí: Charron, Blandina – Hughes, Nansen

Diváci: 18 084