Philadelphia – Pittsburgh 2:1 (po pr.) | Tampa – Dallas 4:0 (kon.) | Winnipeg – Carolina 2:1 (kon.)
Montreal – Seattle 4:2 (kon.) | Arizona – Washington 6:0 (kon.) | Vegas – St. Louis 1:2 (po pr.)
Vegas Golden Knights
1:2 (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
St. Louis Blues
Úterý 05.12.2023, 04:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vegas Golden Knights a St. Louis Blues.

Domácí hokejisté jsou aktuálně na první pozici Západní konference, poslední dva zápasy vyhráli. Blues jsou v tabulce na osmé pozici a z posledních pěti zápasu vyhráli dva.

Podle statistik je favoritem domácí celek, který by chtěl využít domácího prostředí k zisku dalších bodů.

Vegas Golden Knights: L. Thompson (Patera) – B. Hutton, Pietrangelo, McNabb, Korczak, Hague, Whitecloud – Barbašev, Eichel, Stone – Cotter, W. Karlsson, Marchessault – Howden, Stephenson, Amadio – W. Carrier, N. Roy, Kolesar.

St. Louis Blues: Binnington (Hofer) – Leddy, Parayko, Krug, Faulk, Scandella, Perunovich – Bučněvič, Thomas, Neighbours – Hayes, B. Schenn, Kyrou – Saad, Sundqvist, Kapanen – Toropčenko, Alexandrov, Blais.

00:01

00:50
    Utkání začalo, jako první se do útočného pásma dostali domácí, ale zakončit nedokázali.

00:55
    Justin Faulk pálil, s jeho pokusem neměl brankář výraznější problémy. Bude se vhazovat.

01:40
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues:
    Torey Krug – 2 min., sekání.

01:47
    Hostující celek otáčí směr hry, Robert Thomas se dostal do brejku, ale nedokázal prostřelit brankáře.

02:29
    William Karlsson pálil, Jordan Binnington byl připravený a následně obránci Blues vyhodili.

02:52
    Tato přesilovka se domácím nedaří podle představ, nemohou se dostat stabilněji do útočného pásma.

03:18
    Michael Amadio pálil, jeho rána byla tečovaná mimo branku.

03:49
    Torey Krug se z trestné lavice dostal do brejku, ale nedokázal prostřelit brankáře. On vůbec netrefil branku.

04:53
    William Karlsson našel spoluhráče, Paul Cotter měl prázdnou branku, ale trefil skvěle nataženou rukavici brankáře Blues. Domácí prohospodařili velkou šanci.

05:03
    Jordan Kyrou se propracoval do střelecké pozice, s jeho pokusem si brankář dokázal poradit.

05:32
    Pavel Bučněvič měl dobrou šanci, ale dvakrát v krátkém čase minul branku.

05:49
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Více ze hry mají hráči Blues, kteří jsou střelecky aktivnější.

06:50
    Zbytečně se nepřerušuje, hraje se rychlý hokej.

07:02
    Komerční přestávka.

07:38
    Utkání pokračuje dál, domácí hokejisté hledají cestu k brance soupeře. Ivan Barbašev pálil, Jordan Binnington připravený.

08:29
    Střelecky je zápas vyrovnaný, oba brankáři mají pět zákroků. Optickou převahu nyní mají hostující hokejisté.

08:52
    Kasperi Kapanen vybojoval kotouč v útočném pásmu, ale do šance se nedostal.

09:11
    Jonathan Marchessault pálil, Jordan Binnington kryje kotouč, bude se vhazovat před jeho brankou.

10:45
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetině, Vegas se dostalo před branku, Mark Stone minul branku.

11:05
    Mark Stone hledal spoluhráče, Ivan Barbašev však minul branku. Zajímavá akce Vegas.

11:37
    Brett Howden neprošel před branku soupeře, Blues otáčejí směr hry. Torey Krug minul branku.

11:57
    Logan Thompson kryje kotouč, komerční přestávka.

12:37
    Nicolas Hague pálil od modré čáry, Oskar Sundqvist dokázal jeho projektil zblokovat.

13:00
    Jonathan Marchessault se pokoušel dostat do šance, ale Oskar Sundqvist mu nedal moc prostoru.

13:20
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu bez výraznějších šancí.

14:01
    Ivan Barbašev hledal Eichela, který ovšem na přihrávku nedosáhl, hrát tak mohou hokejisté Blues.

15:14
    Po krátké komerční přestávce pokračuje zápas dál, sledujeme klidnější pasáž hry.

15:25
    Vhazovat se nyní bude před brankou Vegas.

16:26
    13:7, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase.

16:32
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights:
    Keegan Kolesar – 2 min., držení.

17:37
    Domácí celek se velmi dobře brání, hosté se nemohou dostat do šancí, naopak Vegas zlobí obranu soupeře.

18:00
    Další dobrá hra obrany domácích, Hague vyhazuje, Jordan Kyrou neudržel pásmo.

18:38
    Vegas je už v plném počtu, šanci si Blues v přesilovce nevypracovali.

19:00
    Probíhá poslední minuta hry v této třetině, domácí mají kotouč pod kontrolou.

19:34
    Alexej Toropčenko netrefil přesně.

19:40
    5/5
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je ALEXEJ TOROPČENKO. Asistence: Colton Parayko a Oskar Sundqvist.
    Toropčenko A., Parayko C., Sundqvist O., Leddy N., Kapanen K.
    Whitecloud Z., Hague N., Cotter P., Karlsson W., Marchessault J.
    19:40 Alexej TOROPČENKO - 0:1

20:00

20:01

20:17
    Utkání pokračuje druhou třetinou, zatím vede hostující celek.

20:35
    Jordan Binnington kryje kotouč po velké šanci Vegas. Nicolas Roy ani jeho spoluhráč William Carrier nedokázali skórovat.

22:06
    Jonathan Marchessault pálil z dobré pozice, jeho další pokus kryje brankář Blues.

22:20
    Jordan Kyrou se dostal do střelecké pozice, jeho rána byla obranou Vegas zblokovaná.

22:50
    Velkou šanci měli domácí, ale netrefili prázdnou branku. Následně je hra přerušená pro přihrávku rukou.

23:30
    Domácí hokejisté se pokouší hrát aktivně, tlačí se do zakončení, ale obrana je pozorná.

24:02
    Colton Parayko to vzal na sebe, ale Eichel zblokoval jeho střelu z dobré pozice.

26:08
    Sledujeme rychlou pasáž hry, Howden hledal spoluhráče před brankou, ale Alex Pietrangelo nezakončil přesně.

26:27
    Vegas rozehrává od své branky, Alexej Toropčenko napadal rozehrávku soupeře. Hosté zíksli puk.

26:44
    Domácí se dokázali ubránit, puk je ve středním pásmu.

27:00
    William Karlsson neprošel přes obránce v souboji jeden na jednoho.

27:10
    Nicolas Hague vypálil od modré čáry, jeho rána končí vedle branky.

28:43
    Po komerční přestávce pokračuje zápas dál, Ivan Barbašev netrefil odkrytou část branky. Domácí mají šance, ale chybí koncovka.

29:10
    Sledujeme rychlý hokej, střeleckou převahu mají hráči Vegas, v tomto ohledu vedou 19:13, ale stále prohrávají.

29:36
    William Carrier hledal spoluhráče, jenže Nicolas Roy byl obsazený soupeřem. Akce Vegas tak končí.

30:06
    Justin Faulk pálil, jeho rána byla zblokovaná. Následně puk kryje brankář Vegas.

30:56
    Pavel Bučněvič dostal puk do útočného pásma, ale jeho projektil končí vedle branky. Nechybělo moc jeho akci.

31:46
    Domácí celek se usadil v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet. Vegas zatím marně čeká na nějakou výraznější šanci.

32:05
    Brayden McNabb se dobře vrátil do svého pásma a zastavil nebezpečně vypadající akci soupeře.

32:38
    Jack Eichel hledal spoluhráče na druhé straně útočného pásma, ale Ivan Barbašev na puk nedosáhl.

33:04
    Mark Stone pálil, jeho rána byla zblokovaná. Colton Parayko dobře zapracoval.

33:22
    Hostující celek má velmi dobře načteného soupeře, Vegas se nemůže dostat do šancí.

33:37
    Jordan Kyrou po pěkné individuální akci zakončoval. Jeho pokus končí vedle braky.

34:07
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

34:23
    Chandler Stephenson se marně pokoušel dostat do útočného pásma, dobrá defenzivní hra Blues zastavila šanci soupeře.

35:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetině, Vegas znovu neuspělo po rychlé akci.

35:33
    Paul Cotter odehrál ze svého pásma tak, aby z toho nebyl icing.

36:20
    Jordan Binnington vyjel za svou branku, rozehrál. V akci pokračoval Jake Neighbours.

36:56
    Oskar Sundqvist se dostal k dorážce, ale jeho rána z bezprostřední blízkosti končí vedle branky.

37:32
    Jordan Binnington výborně nataženou hokejkou překazil domácí šanci, Jack Eichel nezakončil.

37:56
    Jordan Binnington kryje kotouč, komerční přestávka.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

38:16
    Jen těžko se domácí hokejisté dostávají do šancí, obrana Blues hraje velmi dobře.

38:50
    Nicolas Hague vypálil, jeho rána končí vedle branky. Následně akce Vegas pokračovala dál, ale pak přišli o puk.

39:07
    Jake Neighbours vedl akci hostů, ale zakončení bylo zblokované.

39:47
    Zakázané uvolnění proti Vegas, vhazovat se bude před brankou domácích.

40:00

Po druhé třetině stále platí těsné vedení hostujícího celku, které získal na konci první třetiny. Vegas marně čeká na gólovou šanci v tomto zápase.

40:01

41:23
    V úvodu třetí třetiny se sledujeme rychlý hokej, který se musí líbit.

41:32
    Colton Parayko – 2 min., hákování.

42:08
    Domácí celek sice hraje přesilovku, ale nemůže se dostat do zakončení.

42:27
    Robert Thomas v pohodě vyhodil přes všechny čáry, sledujeme nepovedenou pasáž přesilovky ze strany Vegas.

43:08
    Logan Thompson rozehrává za svou brankou a přesilovka jeho týmu už pomalu končí.

43:24
    Jake Neighbours v pohodě vyhodil, přesilovka Vegas končí. Ani jednu střelu si domácí nevypracovali.

43:37
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Vegas.

44:02
    Jordan Kyrou a Brayden Schenn se sice dostali do střelecké pozice, ale obrana Vegas si poradila.

44:28
    Kevin Hayes to vzal na sebe, jeho projektil byl zblokovaný.

44:46
    Nicolas Hague pálil, s jeho ránou si brankář Blues dokázal poradit, následuje zakázané uvolnění.

45:47
    Jack Eichel našel výbornou přihrávkou spoluhráče, ale Jordan Binnington se znovu předvedl.

46:06
    Jonathan Marchessault pálil, znovu trefil jen brankáře soupeře.

47:01
    Chandler Stephenson ani Michael Amadio nedokázali své dobré šance proměnit.

47:57
    Ben Hutton pálil od modré čáry, William Carrier zkoušel dorážet, ale Jordan Binnington kryje kotouč. Komerční přestávka.

48:08
    Ivan Barbašev tečoval kotouč před brankou, gólman znovu zasáhl. Už má 30 zákroků.

48:26
    Mark Stone po rychlém přechodu do útočného pásma zakončoval. Jeho rána míří vedle.

49:26
    Nicolas Hague ani Zach Whitecloud nedokázali vypálit od modré čáry.

49:43
    Zach Whitecloud rozehrává od své branky, Nicolas Hague protečoval do útočného pásma ta, aby z toho nebyl icing.

50:07
    Scott Perunovich vypálil z dobré pozice, ale svou první branku v sezoně nedává. Logan Thompson ho vychytal.

50:35
    Sledujeme rychlou pasáž hry, oba kluby střídají. Více ze hry mají hokejisté Vegas.

51:14
    Colton Parayko pálil, Alex Pietrangelo zblokoval jeho pokus.

51:26
    Chandler Stephenson minul branku, jeho rána byla možná ještě tečovaná.

51:40
    Brayden McNabb pálil z mezikruží vysoko nad.

51:48
    Ofsajd Vegas, komerční přestávka.

52:09
    Pavel Bučněvič – 2 min., podrážení.

52:09
    Domácí celek má po faulu soupeře možnost přesilové hry.

52:52
    Jack Eichel pálil, Robert Thomas jeho ránu zblokoval do ochranné sítě.

52:58
    5/4
    Vegas právě vstřelilo branku!
    Nyní to Vegas vyšlo a ze 31. střely v zápase dávají první branku. V Přesilovce se tvrdou ránou do horní části branky prosazuje JACK EICHEL. Mark Stone odvedl důležitou práci před brankou, kde clonil brankáři. Asistence: Alex Pietrangelo a Jonathan Marchessault.
    Eichel J., Pietrangelo A., Marchessault J., Stone M., Karlsson W.
    Leddy N., Kapanen K., Parayko C., Sundqvist O.
    52:58 Jack EICHEL - 1:1

53:47
    Logan Thompson se vyznamenal proti střele soupeře. Drží vyrovnaný stav.

54:08
    Scott Perunovich pálil od modré čáry, jeho rána byla zblokovaná před brankou. Hosté jsou nyní lepším týmem.

54:36
    Michael Amadio odvezl kotouč do středního pásma, tam o něj ovšem přišel.

54:50
    Nikita Alexandrov měl dobrou střeleckou pozici, ale v rozhodující moment netrefil puk podle představ.

55:14

55:17
    Hostující celek se usadil v útočném pásmu, ale domácí hráči dvě střely zblokovali.

55:39
    Jack Eichel je při chuti i při puku, vypracoval si další šanci, ale brankář jeho pokus kryje.

55:47
    Logan Thompson kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou. Jake Neighbours to zkoušel individuálně.

56:06
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Blues, domácí hokejisté se pokouší vrátit se k dobré hře z úvodu třetiny.

56:47
    Dostáváme se do posledních minut třetí třetiny. Následně kotouč kryje domácí brankář.

57:01
    Robert Thomas posílal kotouč před branku, ale obrana Vegas si dokázala poradit.

57:40
    Justin Faulk rychle poslal puk do útočného pásma, Jordan Kyrou trefil rameno brankáře.

58:13
    Zakázané uvolnění po špatné rozehrávce Blues.

58:31
    Domácí celek rozehrává od své branky a čeká na nějakou výraznější šanci.

58:48
    Alex Pietrangelo pálil, jeho ránu zblokoval do sítě nad brankou Robert Thomas.

59:20
    Probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině.

59:35
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.

59:54
    William Karlsson z dobré pozice neuspěl.

60:00

Ve třetí třetině se Vegas podařilo vyrovnat, a tak uvidíme prodloužení.

60:01

60:03
    Buly pro hostující celek, prodloužení začalo.

60:16
    Puk mají hokejisté Blues pod kontrolou.

60:38
    3/3
    Hostující celek tento zápas vyhraje, zcela sám před brankou zůstal a v pohodě mohl zakončovat PAVEL BUČNĚVIČ. Asistence: Robert Thomas a Colton Parayko.
    Bučněvič P., Krug T., Thomas R.
    Pietrangelo A., Eichel J., Marchessault J.
    60:38 Pavel BUČNĚVIČ - 1:2

V závěru první třetiny šel hostující celek do vedení, na konci třetí třetiny dokázalo Vegas v přesilovce srovnat. Zápas šel do prodloužení a v něm rozhodli po chybě domácích hosté o své výhře.

2. Jack Eichel (VGK) 1+0
    3. Jordan Binnington (STL) 33 zákroků (06:42:07)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 53. Eichel (Pietrangelo, Marchessault) – 20. Toropčenko (Parayko, Sundqvist), 61. Bučněvič (Thomas, Parayko)

Trenér: Bruce Cassidy

Trenér: Craig Berube

Rozhodčí: Pochmara, Sandlak – McNamara, Gawryletz

Diváci: 17 826