Vsetín – Slavia 3:2 (kon.) | Přerov – Znojmo 3:5 (kon.) | Jihlava – Frýdek-M. 4:1 (kon.)
Sokolov – Zlín 2:4 (kon.) | Litoměřice – Prostějov 3:5 (kon.) | Poruba 2011 – Kolín 1:2 (1:2 po s.n.)
Pardubice B – Třebíč 3:5 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
HC Slavia Praha
Středa 06.12.2023, 17:00 • Zimní stadion Na Lapači • Chance liga • 28. kolo

Zdraví všechny fanoušky druhé české nejvyšší české soutěže! Středeční podvečer nabídne kompletní kolo Chance ligy a v tomto přenose budeme společně sledovat utkání Vsetína proti pražské Slavii. Úvodní buly druhého s předposledním padne v 17 hodin!

VHK ROBE VSETÍN
    Valaši zaujímají v tabulce Chance Ligy po 27 odehraných utkáních s 51 získanými body druhou příčku. Z posledních pěti zápasů má celek koučovaný Jiřím Weintrittem bilanci tří výher a dvou proher. Celkově poté ze svých posledních pěti představení vytěžili Valaši osm bodů. V minulém kole vyzvali na ledě KHNP Arény Třebíč, kde museli dotahovat již od první periody dvoubrankové manko. V průběhu duelu sice dokázali srovnat, avšak na konečných 5:4 stanovil skóre třebíčský David Michálek, a tak šly všechny body do náruče domácích.

Nejproduktivnější hráči Vsetína:
    Vít Jonák (10+15)
    Luboš Rob (8+16)
    Erik Hrňa (12+10)

Speciální formace:
    Využití přesilovek: 20,75 % (4. celkově)

Ubráněná oslabení: 84,44 % (4. celkově)

HC SLAVIA PRAHA
    Sešívaní se v sezóně 2023/24 trápí. Stejně jako Vsetínští mají za sebou 27 klání, bodů z nich ale vybojovali jen 26, a tak se nachází na předposledním 13. místě. Co se ale týče aktuální pětizápasové formy, tak mají na svém kontě taktéž tři výhry a dvě prohry, což jim přisuzuje zisk osmi bodů. Naposledy vyzvali v Edenu litoměřický Stadion, kde sice prohrávali po necelých 9 minutách již 0:2, ale skvělou třígólovou odpovědí v téže dvacetiminutovce střetnutí překlopili na svou stranu. Ve druhé části vsítil čtvrtou branku Pražanů Karel Křepelka a ani snižující trefa na 3:4 z hole Jakuba Černohorského již Slavii o body nepřipravila.

Nejproduktivnější hráči Slavie:
    Tomáš Knotek (9+12)
    Tomáš Guman (8+11)
    Jaroslav Brož (8+8)

Využití přesilovek: 16,83 % (8. celkově)

Ubráněná oslabení: 83,33 % (5. celkově)

VHK ROBE Vsetín: Žukov (Romančík) – Staněk, Larsen, Š. Jenáček, Smetana (A), Hryciow, Ďurkáč – Jonák, Klhůfek, Rob (A) – Holec, Bērziņš, Hrňa (C) – Hořanský, Kern, Jandus – Kubiš, Dědek, Š. Bláha – Kratochvil.
    Trenér: Jiří Weintritt

HC Slavia Praha: Volevecký (R. Málek) – Žovinec (A), Štibingr, Kremláček, Holý, Klikorka, Kajínek – V. Polák II, Kulda, Guman – Všetečka, Knotek (C), Průžek – Havrda, Slavík, J. Brož – Strnad, J. Půček, Slavíček.
    Trenér: Aleš Totter

Rozhodčí: Pilný, Zeliska – Roischel, Augusta.

Ve Vsetíně proběhlo ještě slavnostní charitativní buly, utkání nicméně za chvíli započne.

00:01

00:10
    Úvodní buly dopadlo lépe pro domácí, kteří se snaží o přechod do pásma Slavie.

00:25
    První střelu chtěl vyslat na Voleveckého Klhůfek, mířil ale mimo.

01:10
    Vsetínští se snažili se svou druhou letkou o usazení v útočné třetině, jejich pobyt zde ale neměl dlouhého trvání.

02:00
    Karel Klikorka vypálil od modré čáry, Maxim Žukov proti němu ale pohotově zakročil. Domácí následně vyhodili přes všechny lajny, a tak se hra vrátí kvůli icingu před jejich klec.

02:39
    Štěpán Bláha se probíjel do pásma Pražanů po pravé straně, Jan Štibingr jej ale o puk obral včas.

03:10
    O najetí do dobré střelecké pozice se pokusil Pavel Klhůfek, byl ale hostující defenzivou odtlačen až téměř k brankové čáře, a tak jeho rána z ostrého úhlu neměla mnoho šancí na úspěch.

03:39
    Daniels Bērziņš dostal kotouč od Erika Hrni, lotyšský forvard ale trefil jen Voleveckého.

04:15
    Hosté teď byli po kratší dobu uzavřeni ve svém pásmu, žádnou výraznější šanci ale nemuseli hasit.

05:20
    Souboj hráčů s čísly 91 na dresu. Tomáš Knotek si nabruslil do zajímavé pozice na vrcholku pravého kruhu, do jeho pokusu ale dobře zasáhl holí bránící Tomáš Jandus.

05:45
    Do útočného pásma dostal kotouč na holi Marek Slavík, moc dlouho zde ale hráči v červenobílých dresech nevydrželi.

06:30
    Drobné zmatky teď měli při založení útoku domácí beci, kteří málem vystavili svého gólmana Žukova nájezdu hostujících borců.

07:02
    A uvidíme první početní výhodu zápasu. Domácí hráli v šesti hráčích, čehož si všimli pozorní rozhodčí, a tak si Slávisté zahrají přesilovku. Trest odpyká Miroslav Holec.

07:40
    Sešívaní se dlouho před Žukovem neohřáli a musí se do třetiny Valachů znovu probíjet.

08:00
    A nyní brzdí jejich přechod do pásma ofsajdové postavení.

08:20
    Teď už se ale Pražanům podařil přechod před Žukova a vymýšlí, jak budou kombinovat.

08:23
    6/5
    Slavia právě vstřelila branku!
    A Pražané využívají početní výhodu! Od modré poslal kotouč po mantinelu na EDGARSE KULDU obránce Slavie Karel Klikorka a lotyšský útočník zakončil z počínajícího ostrého úhlu nechytatelně pod víko. Asistence: Karel Klikorka, Lukáš Strnad.
    Kulda E., Klikorka K., Strnad L., Volevecký T., Guman T., Slavík M.
    Žukov M., Jonák V., Larsen M., Klhůfek P., Staněk R.
    08:23 Edgars KULDA - 0:1

09:30
    Průžek se vytáčel před Žukovovou brankou po nahození od Všetečky, vsetínský brankář ale nemusel tasit žádný zázračný zákrok.

10:20
    Dopředu vyjel statečně Edgars Kulda, jeho průnik ale domácí obrana naštěstí pro ně včas odstavila od černé pryže.

10:59
    A na druhou stranu mohli vyjet Valaši, jejich pokus o přenesení hry ale ztroskotal na těsném ofsajdu.

11:30
    Ve vlastní třetině teď chyboval Jan Štibingr a kotouč se dostal k Janu Kernovi, který se rozjel vyzvat Voleveckého na duel. Domácí forvard se pokusil o blafák do bekhendu, Tomáš Volevecký se ale nenechal jen tak opít rohlíkem a vykryl Kernovu snahu betonem.

13:00
    A obrovská šance na druhé straně! Tomáš Knotek měl před sebou po chybě valašského beka a nahrávce od Všetečky naprosto odkrytou domácí klec, z bezprostřední blízkosti ale napálil hrací předmět do tyčky!

13:30
    A zmatky teď přišly znovu i před kanceláří Tomáše Voleveckého. Do vlastní branky se museli stavět i hostující hráči, celý závar ale skončil kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.

14:15
    Marek Slavík to chtěl zkusit projetím slotem, v rozhodující chvíli ale ztratil rovnováhu a spadl na led.

14:43
    Pavel Kubiš se prohnal do pásma Slavie po levé straně, Tomáš Volevecký ale byl proti jeho pokusu připraven.

15:00
    A i Vsetín si nyní zahraje početní výhodu. David Kajínek totiž ve vlastním pádu srazil nedovoleně Pavla Kubiše, a tak půjde na dvě minuty na trestnou lavici.

15:10
    Valaši vyhráli buly před Voleveckým, a tak rozestavují svoje přesilovkové postavení.

15:25
    Nyní se ale domácí sami připravili o postavení nepřesnou přihrávkou.

15:50
    Luboš Rob poslal kotouč krosem přes pásmo na Jakuba Ďurkáče, ten ale kus černé gumy rovnal na holi až moc dlouho, a tak následná střela neměla mnoho šancí na to, aby Voleveckého překvapila.

16:14
    Jan Půček se dostal do šance dva na jednoho a následně byl také tím, kdo se rozhodl pro střelu. I přes clonu vytvořenou svým spoluhráčem ale Maxim Žukov zkušeně zasáhl.

17:00
    Erik Hrňa souběžně s návratem Davida Kajínka na led vypálil z první, při pokusu ale nejspíše nalomil hůl, a tak nebyl jeho projektil tak přesný, jak je u tohoto kanonýra zvykem.

17:15
    Domácí se ale stále nachází v pásmu Slavie a sledujeme, co zde vymyslí.

17:22
    Karel Klikorka si počínal v souboji s Robine Staňkem až moc hrubě, a tak míří vychladnout na trestnou lavici.

17:50
    Stejně jako v první přesilovce Valaši vyhráli buly v pásmu Slavie a posouvají si kotouč mezi sebou.

18:05
    Jakub Ďurkáč dostal krásný křižný pas, následná střela mu ale nesedla, a tak se puk spíše jen došoural k Voleveckému, který měl snadnou práci.

18:50
    Druhá domácí přesilovková pětka musela začínat s přechodem do pásma až ze své třetiny.

18:56
    6/5
    Vsetín právě vstřelil branku!
    A domácí také využívajÍ početní výhodu! MATYÁŠ DĚDEK byl na chvíli nechráněn před Voleveckým, a tak mu stačilo jen nastavit hůl pobídce od Erika Hrni a uklidit kotouč za bezmocného slávistického brankáře. Asistence: Erik Hrňa, Šimon Jenáček.
    Dědek M., Jenáček Š., Hrňa E., Žukov M., Kern J., Jandus T.
    Volevecký T., Štibingr J., Žovinec D., Havrda M., Knotek T.
    18:56 Matyáš DĚDEK - 1:1

19:33
    Luboš Rob dohrál velmi tvrdě u mantinelu Karla Klikorku a slávistický brankář leží na ledě. Byl k němu ihned zavoláni tým zdravotníků a je také otevřen průchod z ledové plochy rovnou do kabin.

19:33
    Karel Klikorka se zvedal velmi těžce, ale nakonec přece jen za doprovodu potlesku diváků Na Lapači opustil hrací plochu s drobnou výpomocí jednoho člena svého realizačního týmu.

19:33
    A domácí budou muset přečkat velmi náročné nekončící pětiminutové oslabení. Po tvrdém zákroku na Karla Klikorku vsetínský forvard Luboš Rob v dnešním duelu dohrál.

20:00

První třetina je minulostí a přinesla po jedné trefě na každé straně. Nejprve šli do vedení v přesilovce Slávisté, za které skóroval Edgars Kulda. Náskok Pražanů mohl navýšit z obrovské šance kapitán hostů Tomáš Knotek, z bezprostřední blízkosti ale trefil z odkryté vsetínské klece pouze tyčku! V 19. minutě naopak také v přesilovce dokázali domácí snížit zásluhou dobře nastavené hole Matyáše Dědka, kterému servíroval touš Erik Hrňa. Zhruba 27 sekund před koncem úvodní části sestřelil u mantinelu tvrdě Karla Klikorku domácí Luboš Rob, který v utkání dohrál a obdržel trest na pět minut do konce utkání. Sešívaní tak budou prostřední periodu načínat ještě se značnou částí této nekončící početní výhody.

Střely na branku – 13:8.

Další třetina začne zhruba v 17:58.

20:01

20:20
    Valaši už museli odrážet první výpad hostů, kteří získali puk po úvodním buly.

20:30
    Nyní zhatil přechod sešívaných hráčů do pásma ofsajd.

21:18
    Lukáš Strnad to zkoušel bekhendem z otočky ze slotu, namířil kotouč ale jen vedle pravé Žukovovy tyčky.

21:38
    Edgars Kulda se do puku opřel z prostoru mezi pravým kruhem a modrou čárou, tentokrát ale neměl dobře seřízená mířidla.

22:00
    Valaši se dokázali s pukem na holi probojovat až ke střele, proti které musel Volevecký zasáhnout. Hosté tak startují po vyhraném nuly další výjezd vstříc domácí třetině.

22:46
    6/5
    A Slavie využívá druhou početní výhodu v utkání! Tomáš Knotek nahrál na modrou čáru Janu Holému, který poslal na Žukova řádnou bombu. Kotouč ale neskončil v moci vsetínského maskovaného muže a naopak dojížděl směrem k brankové čáře, kde do něj holí plácnul ROBIN VŠETEČKA. a poslal Slavii zpět do vedení. Asistence: Jan Holý, Tomáš Knotek.
    Všetečka R., Holý J., Knotek T., Brož J., Holý J., Průžek J.
    Žukov M., Staněk R., Jandus T., Kern J., Larsen M.
    22:46 Robin VŠETEČKA - 1:2

23:30
    Vsetínu se podařilo osvobodit od dalšího počínajícího zámku sešívaného klubu.

23:56
    Tomáš Guman vypálil příklepem, v cestě jeho střely ale stál jeho pspoluhráč Edgars Kulda, který jeho pumelici schytal.

24:33
    Vsetín je opět kompletní.

24:40
    Jiří Průžek si obhodil beka Valachů Robina Staňka a prověřil pozornost Maxima Žukova, který se musel natáhnout, aby zamezil navýšení náskoku soupeře!

25:15
    Jan Půček projel do hostující třetiny bez větších obtíží, za Žukovovou brankou byl ale složen nekompromisně na led a obrán o kus černé gumy.

26:10
    Valaši teď poznamenávají svou hru řadou nepřesností, které je drží od možnosti vyjet do pásma Slavie.

26:30
    O kotouč bojují v rohu třetí letky obou celků.

27:20
    Jako vítězové ale vyjeli na útočný výlet hosté, není ale kudy vypálit, protože domácí jsou ve své třetině dobře rozestavění.

27:58
    A když už to vypadalo, že se Valaši dostanou do pásma Pražanů, zbrzdil je icing. Buly se tak bude vhazovat před Maximem Žukovem.

28:10
    Vsetínští nicméně buly vyhráli a ihned se rozehnali do třetiny Slavie.

28:31
    Lukáš Strnad se ocitl po pasu od Jana Půčka před Maximem Žukovem a vsetínský brankář musel tasit proti jeho ostré střele vyrážečku!

29:30
    Slávisté do pásma domácích přechází velmi snadno, Valachům se ale totéž nedaří.

29:55
    Už to vypadalo, že Vsetín se udrží v hostující třetině, nakonec se ale o trochu krkolomné, ale přesto bezpečné vyhození, postaral Tomáš Guman.

30:13
    Maxim Havrda vypálil z jízdy po pravé straně, kotouč ale proletěl jen podél Žukovovy klece do protějšího rohu.

30:27
    David Kajínek se opřel až moc do kotouče ve své třetině, a tak jej zahodil až na zakázané uvolnění.

30:34
    A stejným přešlapem se nyní uvedl Maxim Havrda, hra se tak znovu v krátkém sledu přesouvá před Tomáše Voleveckého.

30:43
    Ve slotu byl připravený k zakončení Pavel Kubiš, nakonec ale k bezprostřednímu ohrožení Voleveckého nedošlo.

30:52
    Rozhodčí nyní odpískali icing, který sice nesklidil v hostujících řadách pro obdodné postavení v souboji o dojezd puku mnohé ovace, ale přesto se podle pruhovaných dirigentů utkání odehrál.

31:38
    Tomáš Volevecký si po delší době sáhl na kotouč při řádné střele, i tak ale byl jeho zákrok lapačkou úspěšný.

31:47
    Hostům se v této části hry nedaří se osvobodit tak, aby se neprovinili icingem. Hned několikáté zakázané uvolnění teď zamezuje tomu, aby se mohli prohnat do další možné šance.

33:00
    A hostující druhá formace teď trochu hru uklidnila vydechnutím za sovu klecí. Po pár sekundách rozhodování kudy kam ale vyjeli do vsetínského pásma a od modré čáry nahazoval kotouč Jan Štibingr.

33:20
    Po krátkém období pobytu ve valašské třetině Slávisté o kotouč přišli a Vsetínští mohou kotouč bezpečně dostat ze svého území.

34:10
    Elitní domácí letka se teď usadila ve slávistické třetině a nahození Šimona Jenáčka si našlo cestu až těsně vedle Voleveckého branky!

34:57
    A Volevecký si připisuje další zákrok v krátkém sledu. Tentokrát ale kotouč podržel, a tak se bude vhazovat před ním.

35:03
    Buly po levici Voleveckého hosté vyhráli, nedlouho poté ale kotouč vyhodili znovu přes všechny čáry. Sudí se pár sekund dohadovali, jestli se bude skutečně situace posuzovat jako icing, nakonec ji ale vyhodnotili tak, že nezvýhodní ani jede z týmů a vhazovat se bude ve středovém bodu pro buly.

35:56
    6/6
    A Valaši srovnávají! Závar před Tomášem Voleveckým nahrál příležitost ke srovnání JANU KERNOVI, který nebyl hostující defenzivou dostatečně bráněn, dostal se k puku dříve než brankář Pražanů a zametl jej až do hostující sítě. Asistence: Adam Hořanský, Tomáš Jandus.
    Kern J., Hořanský A., Jandus T., Žukov M., Hryciow M., Staněk R.
    Volevecký T., Půček J., Kremláček V., Strnad L., Slavíček J., Holý J.
    35:56 Jan KERN - 2:2

36:30
    A na druhé straně mohl vedení uzmout znovu pro svůj celek Tomáš Knotek, tomu ale není v utkání přáno. Tentokrát mu kotouč projel mezi bruslemi, a tak neměl šanci zakončit.

37:16
    Dalekonosný projektil Jana Holého od modré čáry musel vyrážet před sebe Maxim Žukov.

38:00
    Pražané inkasovanou brankou ožili více než domácí a posílají na vsetínského maskovaného muže jeden pokusem za druhým. Ohrozit jej z bezprostřední blízkosti mohli Jaroslav Brož a poté i Jan Půček, ani jeden z borců ale nebyl dostatečně důsledný. Následné nahození Vladimíra Kremláčka od modré už poté Žukov schoval do lapačky a hru přerušil, aby došlo k jejímu zklidnění.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:55
    Už to vypadalo, že Slávisté vyjedou ještě do konce druhé periody do útočné akce, nakonec ale kvůli špatné dohodě k přechodu do pásma Vsetína nedošlo.

40:00

Stejně jako v první periodě padlo na obou stranách po jedné trefě. V pětiminutové nekončící přesilovce se trefil Robin Všetečka, a tak šla Slavie znovu do vedení. To vydrželo Pražanům až do závěru druhá třetiny, kdy vyrovnal před brankou důsledný Jan Kern. Slávisté ale hrají velmi solidní hokej a nic moc nenaznačuje tomu, že sledujeme duel druhého s předposledním. Bude zajímavé sledovat, k jakému rozuzlení utkání dospěje.

Střely na branku – 18:16.

Další třetina začne zhruba v 18:49.

40:01

40:20
    Třetí třetin začala velmi agresivním napadáním Vsetínských.

40:40
    Domácí byli ale záhy zahnáni až za svou klec, odkud se jejich druhá letka rozjíždí do další akce.

41:13
    6/6
    A domácí jdou poprvé v utkání do vedení! Matyáš Dědek nejprve dobře obral o kotouč hostujícího beka a vyjel kupředu. Po přejetí útočné modré čáry puk předložil MIROSLAVU HOLCOVI, který měl před sebou už jen Tomáše Voleveckého a gólmana soupeře překonal ranou do horní části jeho branky. Asistence: Matyáš Dědek, Erik Hrňa.
    Holec M., Dědek M., Hrňa E., Ďurkáč J., Hryciow M., Žukov M.
    Volevecký T., Průžek J., Holý J., Knotek T., Kremláček V., Všetečka R.
    41:13 Miroslav HOLEC - 3:2

42:10
    Valachům se teď bude pochopitelně hrát o něco lépe, což nyní dokazují snadnými přechody do slávistické třetiny.

43:00
    Hosté se dostali do pásma Vsetína nahozením za červenou čárou, u puku tu ale byli dříve domácí.

43:45
    Matyáš Dědek obkroužil téměř celého pásmo a následně puk předložil na střelu Robinu Staňkovi, který prověřil pozornost Tomáše Voleveckého.

44:24
    Marek Slavík byl zaparkovaný před Žukovem a připravený na teč, přihrávka na něj ale neprošla a puk naopak skončil mimo hrací plochu.

44:45
    Kremláček prohrál souboj se Štěpánem Bláhou o to, kdo dojede kotouč dříve. Nakonec byl úspěšnější právě domácí forvard, a tak se nepíská po vyhození Pavla Kubiše icing.

45:18
    Vzájemné vyloučení po potyčce mezi Tomášem Gumanem a Michalem Hryciowem. Oba borci putují na trestnou lavici na dvě minuty za hrubost.

45:50
    Vhazování před Voleveckým vyhráli domácí, kteří na něj poslali ihned několik střeleckých pokusů.

46:10
    A komplikace pro hosty, kteří nejenom že ztrácí jednu branku, ale nyní také i hráče v poli. Na trestnou lavici totiž míří Lukáš Strnad, který nedovoleně zastavil Danielse Bērziņše.

46:40
    Tomáš Jandus se odvážil na střelu z hranice levého kruhu, rána do horní části Voleveckého klece ale putovala do připraveného slávistického gólmana.

47:33
    Pavel Klhůfek se dostal ke střelecké příležitosti ze slotu, Volevecký ale stále drží naděje svého týmu ke srovnání!

48:10
    A Slavia je znovu kompletní.

48:35
    Robin Všetečka měl tendenci se proháčkovat skrz domácí obranu, ta ale byla tak dobře zformovaná, že nebylo kudy.

49:05
    Kotouč teď projel nebezpečně blízko Voleveckého brankoviště! Naštěstí pro hosty zde ale nebyla žádná z domácích holí, která by mohla puk z bezprostřední Voleveckého blízkosti vystřelit.

50:00
    Slávisté se snaží seč jim síly stačí o přechod do útoku. Valaši ale hrají s klidem a nedopřávají soupeři potřebný prostor a klid na hokejkách.

50:44
    Maxim Havrda chtěl poslat puk z levé strany na Marka Slavíka, přes hůl domácího beka ale kotouč na hráče s číslem 41 neprošel.

51:00
    Rána od modré příklepem, jejímž autorem byl Jan Štibingr, jen rozduněla zadní mantinel.

51:20
    Jiří Průžek se snažil o bleskový přechod do vsetínské třetiny, kotouč mu ale ujel z dosahu, a tak se jal střídat.

51:45
    Jan Kern měl puk na holi v rámci svého průjezdu slávistickým pásmem, nakonec se ale nerozhodl pro střelu, ačkoliv příležitostí k tomu bylo několik.

52:15
    A Maxim Žukov zakročil proti nahození od modré pohotovým zásahem lapačkou. Kotouč v ní následně podržel, a tak se bude buly vhazovat před ním.

52:40
    Souboj o kotouč v pásmu Vsetína vyhráli hosté, kteří se už drali do předbrankového prostoru, Valaši ale své soky v červených dresech hodně rychle a tvrdě od kusu černé gumy odstavili.

53:11
    Tomáš Knotek složil hraničně na led ve středu ledu Miroslava Holce, sudím ale zůstávají ruce dole, pískat se nebude.

54:00
    Na ledě se přiostřují emoce a přibývá fyzických kontaktů. Uvidíme, kam až tento nastavený trend doputuje.

54:03
    Tomáš Knotek mohl vyjet do zásadní šance proti Žukovovi, tuto příležitost mu ale překazilo ofsajdové postavení.

54:30
    Tomáš Jandus hledal v pásmu Slavie Adama Hořanského, přihrávka na něj ale nebyla přesná a Hořanskému kotouč projel za patami.

54:55
    Před Karlem Klikorkou vyplul puk, a tak se do něj slávistický bek opřel. V trase jeho střely ale bylo mnoho hráčů obou barev, a tak nebyla šance, aby kotouč prošel až k Žukovovi. Sešívaní tak alespoň na chvíli zachránili své postavení v třetině domácích.

55:42
    Vsetínští sice vyhráli buly, hra se ale vrací po icingu před Maxima Žukova.

56:10
    Slávisté se zuby nehty drží v pásmu Vsetína, ten jim ale nedovoluje dostat se do pozic vhodných pro střelu.

56:39
    Další zakázané uvolnění, kdy Dušan Žovinec vyhrál souboj o kotouč se vsetínským Tomášem Jandusem.

57:04
    Mads Larsen si dobře pokryl kotouč před Lukášem Strnadem, který se rozjel vstříc jeho zisku.

57:27
    Štěpán Bláha kotouč nahodil na Tomáše Voleveckého, který jej s vidinou najíždějícího domácího týmu radši schoval ve své náruči.

57:50
    Karel Klikorka nahodil kotouč do pásma Vsetína a nyní se zde o něj bojuje.

58:20
    Nahození Robina Všetečky skryl Žukov ve své lapačce.

58:21
    Slavie si bere timeout a vypadá to, že Tomáš Volevecký již zůstane na střídačce, což znamená, že to Pražané zkusí v šesti hráčích s odkrytou klecí!

58:21
    A je to tak! Slavie hraje se šesti hráči v poli!

58:34
    Daniels Bērziņš mohl trefit prázdné pražské zařízení, zamířil ale jen kousek vedle pravé tyčky.

59:20
    Pavel Klhůfek mohl pojistit vítězství Vsetína, ale neprostřelil val těl Pražanů!

59:50
    Hra se dohrává v pásmu Vsetína, ale nevypadá to, že by došlo k ohrožení Žukovovy branky.

Speciální vánoční dresy nakonec přinesly domácímu Vsetínu štěstí. O výhře Valachů rozhodl v úvodu třetí periody trefou na 3:2 Miroslav Holec, který se za Vsetín trefil poprvé v sezóně. Na vyrovnávací branku již Pražané nestačili ani s šesti hráči v poli, a tak zůstávají všechny body Na Lapači.

To je ode mě z dnešního utkání vše a přeji pěkný zbytek večera. Na počtenou! (19:25:39)

Jan Kordík

Branky a nahrávky: 19. Dědek (Hrňa, Š. Jenáček), 36. Kern (Hořanský, Jandus), 42. Holec (Dědek, Hrňa) – 9. Kulda (Klikorka, Strnad), 23. Všetečka (Holý, Knotek)

Rozhodčí: Pilný, Zeliska – Roischel, Augusta