Stuttgart – Leverkusen 1:1 (kon.) | Kolín nad Rýnem – Mohuč 0:0 (kon.)
1:1 (1:0)
Bayer Leverkusen
Neděle 10.12.2023, 15:30 • MHPArena, Stuttgart • Německá Bundesliga • 14. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Zdravím všechny příznivce dobrého fotbalu a vítá, Vás u dnešního utkání 14. kola Bundesligy, ve kterém 3. VfB Stuttgart hostí vedoucí Bayer Leverkusen. Ten si může upevnit 1. místo v tabulce po včerejším výbuchu Bayernu Mnichov 1:5 ve Frankfurtu.

VfB Stuttgart: Nübel – Vagnoman, Anton (C), Zagadou, Mittelstädt – Stiller, Karazor – Millot, Führich – Undav, Guirassy.
    Náhradníci: Bredlow – Haraguči, Džong Woo-jong, Leweling, Milošević, Rouault, Silas, Stenzel, Stergiou.
    Trenér: Hoeness S.

Bayer Leverkusen: Hrádecký (C) – Kossounou, Tah, Tapsoba – Frimpong, Xhaka, Palacios, Grimaldo – Adli, Wirtz – Boniface.
    Náhradníci: Kovář – Amiri, Andrich, Hincapié, Hložek, J. Hofmann, Schick, Stanišić, Tella.
    Trenér: Alonso X.

Rozhodčí: Aytekin – Dietz, Beitinger.

Hlavní rozhodčí přivádí aktéry dnešního utkání na hrací plochu.

Úvodní výkop mají k dispozici domácí.

1

1
    Hra je hned zprvu přerušená, neboť Odilon Kossounou je v péči lékařů. Dostal zásah do oblasti hlavy.

3
    Obrovskou šanci měl po akci Undava Chris Führich, jeho6 střelu vyrazil na roh brankář Hrádecký.

4
    Hráči Bayeru vytáhli napadání, a proto domácí nepřesně rozehrávali.

5
    Velmi aktivním pressingem vybojoval Atakan Karazor hlavičku, která nebyla však nebezpečná.

6
    Odilon Kossounou obdržel žlutou kartu za faul na pronikajícího Deniza Undava.

7
    To snad není možné! Serhou Guirassy nacentroval míč, který brankář vyrazil. Na třikrát skvěle na brankové čáře hráči Bayeru vyrazili míč na roh.

8
    Obrovský nápor Stuttgartu. S tím hosté nepočítali a jsou pod velkým tlakem.

9
    Po skvělém prostrčení od Victora Boniface se míč dostal k Amine Adlimu, který z úhlu napálil tyč. Teď měli domácí velké štěstí.

10
    Adli si nabíhal na dlouhou průnikovou přihrávku. Ta ale byla až příliš dlouhá a vhazovat budou domácí.

12
    Victor Boniface se snažil protlačit s míčem, ale ten mu utekl s míčem až za čáru.

14
    Deniz Undav vybojoval autové vhazování poblíž šestnáctky hostí.

15
    Deniz Undav se snažil centrovaný míč sklepnout na jednoho ze svých spoluhráčů, nicméně jeho pas byl nepřesný.

16
    Angelo Stiller předvedl skěle přepnutí a po ztrátě vybojoval míč zpět.

17
    Lukáš Hrádecký skvěle vyrazil Undavovu střelu na rohový kop.

18
    Domácí hráči se skvěle vrátili a zamezili brejku Leverkusenu.

19
    Deniz Undav si všiml, že brankář Bayeru stál vysoko a vyzkoušel to. Jeho střela však neměla potřebné parametry.

20
    Hostující hráči klidní hru a čekají na chybu v obraně domácích.

21
    Jeremie Frimpong si nepohlídal své postavení a byl mu odmáván ofsajd.

22
    Standardní situaci v podobě volného přímého kopu budou rozehrávat domácí.

24
    Po sérii odrazů se k míči dostal Victor Boniface, jehož střela nebyla moc nebezpečná a brankář Alexander Nübel si s ní poradil.

25
    Obrovsou šanci měl Serhou Guirassy!
    Ten sám po průnikové přihrávce tváří v tvář brankáři Bayeru selhal. Lukáš Hrádecký předvedl famózní zákrok.

26
    Rohový kop budou zahrávat hosté.

27
    Hlavička Jonathana Taha skončila nad domácí bránou.

28
    Josha Vagnoman se dostal k dobré možnosti na centr, ale jeho pokus byl hrubě nepřesný.

29
    Po Grimaldově střele budou hosté zahrávat rohový kop.

30
    Hlavička Adliho po rohovém kopu skončila nad.

31
    Hra je přerušena, neboť Waldemar Anton krvácí po souboji s Adlim a bude muset být ošetřen.

33
    Hra už je v plném proudu. S míčem hrají domácí.

35
    Po zastavení Wirtze budou hosté vhazovat poblíž šestnáctky domácích.

36
    Domácí hráči kombinují s míčem a čekají na skulinu v obraně Bayeru.

37
    Střela Maximiliana Mittelstädta skončila nad bránou.

37
    Chybnou rozehrávku Bayeru se snažil využít Undav, ale jeho střela byla spíše propagační.

38
    Volný přímý kop budou zahrávat domácí.

39
    Faulem se provinil Adli na Antona.

39
    Dan-Axel Zagadou se snažil nacentrovat na Undava, ale jeho pas byl velmi nepřesný.

40
    Stuttgart právě vstřelil branku!
    Autorem branky je CHRIS FUHUCH, asistoval mu Josha Vagnoman!!!

Deniz Undav u čáry našel nabíhajícího Joshu Vagnomana, který přetlačil Grimalda a nacentroval míč na CHRISE FUHRICHA, který doklepl míč do prázdné bráný.

42
    Opaření hosté se snaží s výsledkem něco udělat.

43
    Hostující hráči budou zahrávat rohový kop.

45
    5. roh VfB bude následovat.

45+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

45+2
    Skvěle se teď vrátil Alejandro Grimaldo, který založil útok hostí.

45+4
    Domácí nic nepřipouští a drží Bayer na vlastní polovině.

45+4
    Střela Fuhricha byla nepřesná.

45+5

Máme za sebou první poločas, po kterém domácí Stuttgart zaslouženě vede 1:0.
    Obrovský nápor hned z počátku poločasu si vypracovali domácí, ale fantasticky kraloval gólman Hrádecký. Obrovskou šanci na 2. straně měl Adli, ale napálil jen tyč.
    Hra byla nahoru dolů, nicméně převahu měli domácí, kteří za svou snahu byli v 40. minutě odměněni v podobě vedoucí branky. Undav předal míč Vagnomanovi, který po skvělém průniku předal míč Fuhrichovi, jenž do prázdné brány proměnil.
    Stav je tedy 1:0.

Druhý poločas začne přibližně v 16:35.

46

46
    Po Wirtzově individuální akci budou hosté vhazovat u rohového praporku.

47
    Leverkusen právě vstřelil branku!
    Autorem branky je FLORIAN WIRTZ, asistoval mu Victor Boniface!!!

Granit Xhaka narýsoval skvělou průnikovou přihrávku na Victora Boniface, který našel FLORIANA WIRTZE. Ten tváří v tvář brankáři proměnil a vyrovnal.

49
    Granit Xhaka napřáhl ke střele z velké dálky. Orazítkovala tyč. Teď měli domácí obrovské štěstí.

50
    Serhou Guirassy se dožaduje penalty po faulu na jeho osobu, nicméně hlavní rozhodčí je opačného názoru.

52

53
    Tapsobova hlavička nebyla dostatečně razantní.

55
    Grimaldova střela byla zblokována a brankář si s ní poradil.

56
    Tahova přihrávka byla velmi nepřesná a odevzdal míč soupeři.

58
    Střela domácího kapitána byla nepřesná a spíše ohrozila diváky na tribuně.

60
    Rohový kop budou zahrávat hostující hráči.

61
    Hra je přerušena, neboť na hřišti leží Atakan Karazor. Ten zblokoval střelu Grimalda.

63
    Bayer teď drží tlak a hraje s míčem na útočné polovině.

65
    Atakan Karazor za svůj úder do tváře obdržel žlutou katu.

66
    Střídání v týmu VfB Stuttgart:
    ze hřiště odchází Enzo Millot, přichází Silas.

67
    Střídání v týmu Bayer Leverkusen:
    ze hřiště odchází Amine Adli, přichází Jonas Hofmann.

69
    Rohový kop budou zahrávat domácí.

70
    Střela Undava z otočky byla velmi slabá.

71
    Rukou zahrál Maximilian Mittelstädt a zhatil útočné naděje domácích.

72
    Rohový kop bude mít k dispozici Leverkusen.

73
    Střela Frimponga nebyla nebezpečná.

73
    ze hřiště odchází Victor Boniface, přichází Patrik Schick.

74
    Útočným faulem se provinil Wirtz.

76
    Nepřesnou kombinaci předvedli domácí.

77
    ze hřiště odchází Maximilian Mittelstädt, přichází Leonidas Stergiou,
    ze hřiště odchází Chris Führich, přichází Jamie Leweling.

79
    Edmond Tapsoba předvedl skvělý obranný zákrok.

81
    Domácí hráči drží míč a vyčkávají na skulinu v hostující obraně.

82

84
    Hra je přerušena, neboť na hřišti leží Josha Vagnoman.

85
    ze hřiště odchází Exequiel Palacios, přichází Piero Hincapié.

85
    ze hřiště odchází Deniz Undav, přichází Džong Woo-jong,
    ze hřiště odchází Josha Vagnoman, přichází Anthony Rouault.

87
    Rohový kop budou mít k dispozici hráči Bayeru Leverkusen.

88
    Jonathan Tah se nejlépe zorientoval ve skrumáži a pálil jen o pár čísel vedle!

89
    Schickova hlavička byla sražena na rohový kop.

90
    Tahova hlavička nebyla příliš nebezpečná.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut nad rámec základní hrací doby.

90+2
    Rohový kop bude zahrávat domácí Stuttgart.

90+4
    Střela Hofmanna byla velmi nepřesná.

90+5

Máme za sebou utkání 14. kola Bundesligy, ve kterém domácí Stuttgart remizoval s Leverkusenem 1:1.
    1. poločas byli zaslouženě lepší domácí, kteří množství svých šancí využili ve vedoucí gól, který v minutě 40. vstřelil Fuhrich.
    Ihned po změně stran vyrovnali hosté zásluhou Wirtze. Granit Xhaka mohl v 54. minutě dokonat obrat, ale trefil jen tyč.
    Zápas plný šancí nabídl pouhé dva góly a proto si oba tými připíšou do tabulky po bodu.

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 12:6. Střely mimo: 10:14. Rohy: 8:8. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 8:7.

Tohle již bude ode mě vše. Já Vám děkuji za pozornost a budu se na Vás těšit zase u dalšího Onlajnu. (17:32:44)