Turnaj v halovém fotbale žen a dívek (Uh. Brod) | Spartak Myjava (kon.) |
Štafeta mužů 4x7,5 km, Hochfilzen | Vítěz: Norsko (kon.) | | | Štafeta žen 4x6 km, Hochfilzen | Vítěz: Norsko (kon.) |
Slalom mužů, 1. kolo, Val d'Isere | (zruš.) | | | SuperG žen, St. Moritz | (zruš.) |
Slalom mužů, 2. kolo, Val d'Isere | (zruš.) |
Muži HS140, Klingenthal | Vítěz: K. Geiger (GER) (kon.) |
konec
SP - Štafeta žen 4x6 km, Hochfilzen
Vítěz: Norsko
Jan Vojkůvka
Pořadí SP
- 1. Norsko 180 b
- 2. Švédsko 150 b
- 3. Francie 105 b
- 4. Německo 105 b
- 5. Švýcarsko 86 b
- 6. Itálie 84 b
- 7. Rakousko 76 b
- 8. Česká rep. 74 b
- 9. Slovinsko 63 b
- 10. Polsko 62 b
- 11. Ukrajina 60 b
- 12. Slovensko 55 b
- 13. Finsko 52 b
- 14. Rumunsko 52 b
- 15. Estonsko 30 b
- 16. USA 27 b
- 17. Kanada 26 b
- 18. Kazachstán 26 b
- 19. Lotyšsko 25 b
Konečné výsledky
- 1. Norsko 1:07:39,0 (0+6)
- 2. Švédsko +31,6 (0+10)
- 3. Francie +1:01,5 (1+8)
- 4. Itálie +1:14,7 (0+5)
- 5. Německo +1:22,9 (0+7)
- 6. Rakousko +2:20,1 (0+10)
- 7. Švýcarsko +2:31,3 (0+10)
- 8. Česká rep. +2:40,8 (2+12)
- 9. Slovinsko +2:53,0 (1+14)
- 10. Ukrajina +3:06,4 (0+10)
- 11. Polsko +4:27,1 (0+11)
- 12. Finsko (LPD)
- 13. Rumunsko (LPD)
- 14. Slovensko (LPD)
- 15. Kazachstán (LPD)
- USA DNS
Startovní listina
- 1. Norsko (J. Arnekleivová, M. Skoganová, K. Knottenová, I. Tandrevoldová)
- 2. Švédsko (A. Magnussonová, M. Brorssonová, H. Öbergová, E. Öbergová)
- 3. Německo (S. Grotianová, J. Hettichová-Walzová, M. Wiesensarterová, V. Voigtová)
- 4. Švýcarsko (A. Basergaová, F. Volkenová, A. Gasparinová, L. Häckiová-Grossová)
- 5. Francie (G. Guigonnatová, L. Jeanmonnotová, J. Braisazová-Bouchetová, J. Simonová)
- 6. Česká rep. (T. Voborníková, L. Charvátová, M. Davidová, J. Jislová)
- 7. Rakousko (T. Steinerová, A. Gandlerová, A. Juppeová, L. Hauserová)
- 8. Itálie (S. Comolová, L. Vittozziová, B. Trabucchiová, R. Passlerová)
- 9. Polsko (N. Sidorowiczová, A. Mąková, D. Gembická, J. Jakielová)
- 10. Slovinsko (L. Repincová, P. Klemenčičová, Ž. Klemenčičová, A. Lampičová)
- 11. Ukrajina (A. Merkušynová, J. Džimová, I. Petrenková, K. Dmytrenková)
- 12. Slovensko (M. Remeňová, Z. Remeňová, J. Machyniaková, E. Kapustová)
- 13. USA (D. Irwinová, J. Garsová, G. Castonguayová, K. Dickinsonová)
- 14. Rumunsko (E. Chirkovová, A. Mezdreaová, A. Tolmačevová, E. Martonová)
- 15. Finsko (S. Minkkinenová, D. Virolajněnová, N. Keränenová, S. Leinamová)
- 16. Kazachstán (P. Jegorovová, A. Krjukovová, A. Kondratěvová, O. Poltoraninová)
1. Norsko 180 b
2. Švédsko 150 b
3. Francie 105 b
3. Německo 105 b
5. Švýcarsko 86 b
6. Itálie 84 b
7. Rakousko 76 b
8. Česká rep. 74 b
9. Slovinsko 63 b
10. Polsko 62 b
11. Ukrajina 60 b
12. Slovensko 55 b
13. Finsko 52 b
14. Rumunsko 52 b
15. Estonsko 30 b
16. USA 27 b
17. Kanada 26 b
17. Kazachstán 26 b
19. Lotyšsko 25 b (16:37:50)
1. Norsko 1:07:39,0 (0+6)
2. Švédsko +31,6 (0+10)
3. Francie +1:01,5 (1+8)
4. Itálie +1:14,7 (0+5)
5. Německo +1:22,9 (0+7)
6. Rakousko +2:20,1 (0+10)
7. Švýcarsko +2:31,3 (0+10)
8. Česká rep. +2:40,8 (2+12)
9. Slovinsko +2:53,0 (1+14)
10. Ukrajina +3:06,4 (0+10)
11. Polsko +4:27,1 (0+11)
12. Finsko (LPD)
13. Rumunsko (LPD)
14. Slovensko (LPD)
15. Kazachstán (LPD)
USA DNS
Český kvartet ve složení Voborníková, Charvátová, Davidová a Jislová se po šestém místě z Östersundu, kde musel na tři trestné okruhy, tentokrát střelecky "zlepšil", když musel jen na dva trestné okruhy. Jenže se zlepšily i soupeřky, proto jsou Češky až osmé.
1. Norsko 1:02:46,7 (0+6)
2. Švédsko +28,8 (0+10)
3. Francie +56,0 (1+8)
4. Itálie +1:05,1 (0+5)
5. Německo +1:25,3 (0+7)
6. Rakousko +2:14,6 (0+10)
7. Česká rep. +2:40,3 (2+12)
1. Norsko 56:50,8 (0+5)
2. Švédsko +33,5 (0+10)
3. Francie +46,1 (1+6)
4. Itálie +1:02,5 (0+5)
5. Německo +1:05,2 (0+6)
6. Rakousko +1:53,6 (0+8)
7. Česká rep. +2:28,8 (2+11)
1. Norsko 45:58,0 (0+5)
2. Itálie +2,8 (0+3)
3. Švédsko +25,6 (0+9)
4. Německo +51,0 (0+6)
5. Francie +55,8 (1+6)
6. Rakousko +1:28,7 (0+7)
...
8. Česká rep. +2:05,8 (2+11)
14. Slovensko +4:43,8 (1+9)
1. Itálie 39:48,1 (0+3)
2. Norsko +16,9 (0+4)
3. Švédsko +27,4 (0+7)
4. Německo +52,1 (0+5)
5. Rakousko +52,5 (0+4)
6. Francie +1:22,1 (1+6)
...
10. Česká rep. +2:11,7 (2+10)
14. Slovensko +4:17,7 (1+7)
1. Itálie 28:31,4 (0+3)
2. Norsko +28,1 (0+3)
3. Švédsko +41,5 (0+6)
4. Německo +48,4 (0+5)
5. Rakousko +1:08,7 (0+4)
6. Slovinsko +1:35,5 (1+5)
...
8. Česká rep. +1:44,3 (1+7)
13. Slovensko +2:42,2 (0+4)
1. Itálie 22:41,0 (0+1)
2. Norsko +10,2 (0+2)
3. Švédsko +20,6 (0+4)
4. Německo +24,3 (0+3)
5. Francie +48,9 (0+2)
6. Slovinsko +1:00,5 (0+2)
...
9. Česká rep. +1:23,1 (1+5)
14. Slovensko +2:18,6 (0+4)
1. Německo 11:45,2 (0+1)
2. Norsko +5,8 (0+2)
3. Švédsko +6,3 (0+2)
4. Itálie +7,8 (0+1)
5. Slovinsko +9,6 (0+0)
6. Rakousko +9,6 (0+0)
...
12. Česká rep. +49,5 (1+4)
14. Slovensko +1:13,0 (0+3)
1. Německo 5:47,3 (0+0)
2. Norsko +0,0 (0+0)
3. Rakousko +6,0 (0+0)
4. Švédsko +6,4 (0+1)
5. Francie +6,9 (0+0)
6. Slovinsko +9,9 (0+0)
...
9. Česká rep. +11,6 (0+1)
13. Slovensko +22,6 (0+1)
1. Norsko (Arnekleivová, Skoganová, Knottenová, Tandrevoldová)
2. Švédsko (Magnussonová, Brorssonová, Öbergová, Öbergová)
3. Německo (Grotianová, Hettichová-Walzová, Schneiderová, Voigtová)
4. Švýcarsko (Basergaová, Gasparinová, Gasparinová, Häckiová-Grossová)
5. Francie (Guigonnatová, Jeanmonnotová, Braisazová-Bouchetová, Simonová)
6. Česká rep. (Voborníková, Charvátová, Davidová, Jislová)
7. Rakousko (Steinerová, Gandlerová, Juppeová, Hauserová)
8. Itálie (Comolová, Vittozziová, Trabucchiová, Passlerová)
9. Polsko (Sidorowiczová, Mąková, Gembická, Jakielová)
10. Slovinsko (Repincová, Klemenčičová, Klemenčičová, Lampičová)
11. Ukrajina (Merkušynová, Džimová, Petrenková, Dmytrenková)
12. Slovensko (Remeňová, Remeňová, Machyniaková, Kapustová)
13. USA (Irwinová, Garsová, Castonguayová, Dickinsonová)
14. Rumunsko (Chirkovová, Mezdreaová, Tolmačevová, Martonová)
15. Finsko (Minkkinenová, Virolajněnová, Keränenová, Leinamová)
16. Kazachstán (Jegorovová, Krjukovová, Kondratěvová, Poltoraninová)
1. Norsko 1:18:48,3 (0+9)
2. Švédsko +41,6 (1+9)
3. Německo +47,9 (0+4)
4. Švýcarsko +2:19,9 (0+10)
5. Francie +2:23,4 (1+10)
6. Česká rep. +2:47,9 (3+13)
7. Rakousko +3:31,2 (0+7)
8. Itálie +4:56,9 (2+7)
9. Polsko +5:13,0 (2+8)
10. Slovinsko +5:37,1 (4+7)
Z výhry se ale nakonec přeci jen radoval norský kvartet, za nějž poslední úsek zvládla velmi dobře Ingrid Landmark Tandrevoldová, zatímco starší ze sester Öbergových Hanna neustála tíhu poslední střelby o prvenství a musela na trestné kolo. V posledním běžeckém okruhu pak měla co dělat, aby dokončila závod na druhém místě před ve velmi dobré formě závodící Franziskou Preussovou, ta nakonec dovezla Německo do cíle na bronzové příčce.
Skvělý výkon výkon předvedly Tereza Voborníková s Jessicou Jislovou, jež po polovině závodu držely Česko na fantastickém druhém místě. Bohužel, Markéta Davidová musela vleže na jedno trestné kolo, kvůli němuž předávala pomyslný štafetový kolík Lucii Charvátové na čtvrtém místě s minutovou ztrátou na stupně vítězů a poslední česká závodnice přidala do střeleckých statistik další dvě trestná kola z ležky, takže ve výsledku dokončila závod na šestém místě, přeskočily ji týmy Švýcarska a Francie.