Edmonton – New Jersey 4:1 (kon.) | Chicago – Washington 2:4 (kon.) | Montreal – Nashville 1:2 (kon.)
NY Rangers – Los Angeles 4:1 (kon.) | Anaheim – Winnipeg 2:4 (kon.) | Seattle – Minnesota 0:3 (kon.)
Vegas – San Jose 5:4 (2:0 po s.n.)
Montreal Canadiens
1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Nashville Predators
Pondělí 11.12.2023, 01:00 • Bell Centre, Montreal • NHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji pěkný pondělní den. (03:54:55)

Česká a slovenská stopa
    Juraj Slafkovský (MTL) – 0+0, -1 účast, 2 střely na bránu, TM 2, čas na ledě 17:36

Tři hvězdy utkání
    1. Colton Sissons (NSH) – 2+0
    2. Brendan Gallagher (MTL) – 0+0
    3. Juuse Saros (NSH) – 37 zákroků

Nashville odehrál třetí třetinu naprosto zkušeně, Montreal téměř do ničeho nepustil a může slavit těsné vítězství 2:1.

59:36
    Canadiens jsou natlačeni v útočném pásmu, nepřichází však střelba.

59:03
    Predators dokázali dostat puk do středního pásma, Montreal si zatím nedokáže vytvořit tlak.

58:49
    Hosté se osvobodili za cenu zakázaného uvolnění.

58:35
    Montreal zkouší hru bez brankáře!

58:21
    Oddechový čas pro tým Montreal Canadiens.

58:08
    Domácí zajeli do útočného pásma a pokouší se prosadit. Hraje se ale u mantinelu.

57:38
    Aktivní hra Predators dělá Montrealu problémy. Domácí se stále nemohou dostat ke kotouči.

57:05
    Trenin se dostal v předbrankovém prostoru ke střele, Allen podržel svůj tým důležitým zákrokem levým betonem.

56:32
    První formace Nashvillu se znovu drží v útočném pásmu, hosté chytře tahají čas.

55:53
    Saros si nahození od levého mantinelu pohlídal a lapil puk do lapačky.

55:00
    Predators nyní hrají velmi chytře a drží se na kotouči. Montrealu utíká čas hodně rychle.

54:19
    O'Reilly se propracoval ke střele přes hráče, nic z toho ale nebylo, protože zadák dokázal puk srazit do rohu.

54:08
    Hra je přerušena a následuje komerční přestávka.

52:47
    Do zakončení se dokázal propracovat Caufield, branku ale šikovný útočník tentokrát netrefil.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 40. J. Evans – 12. Sissons (F. Forsberg, Josi), 28. Sissons (Fabbro, Josi)

Montreal Canadiens: Allen (Montembeault) – Savard, Matheson (A), J. Barron, Guhle, Kovacevic, Struble – Slafkovský, Suzuki (C), Caufield – Jos. Anderson, J. Evans, Monahan – Gallagher (A), Dvorak, Pearson – Armia, Stephens, Ylönen.
    Trenér: Martin St. Louis

Nashville Predators: Saros (Lankinen) – Josi (C), McDonagh (A), A. Carrier, Lauzon, Fabbro, Barrie – Nyquist, O'Reilly (A), F. Forsberg – Evangelista, Novak, Sherwood – Co. Smith, Sissons, Trenin – Tomasino, Glass, Pärssinen.
    Trenér: Andrew Brunette

Rozhodčí: Schlenker, Brenk – Alphonso, Apperson

Diváci: 20 864