HC MUNI – VUT Cavaliers Brno 3:0 (kon.) | Engineers Prague – Black Dogs Budweis 3:4 (kon.)
HC MUNI
3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
VUT Cavaliers Brno
Středa 13.12.2023, 19:30 • Hokejové haly dětí a mládeže, Brno • Univerzitní liga ledního hokeje • 14. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

VUT Cavalier Brno
    Hosté jsou toho času šestí a na kontě mají patnáct bodu. V jedenácti zápasech pětkrát zvítězili v základní hrací době a v šesti případech odjeli z ledu poraženi. Skóre má VUT negativní v poměru 31:47. Nejlepším sběratelem kanadských bodů je Matyáš Polej, ten jich má na svém kontě již 7 (4+3). Již zmíněný Tadeáš Polej se s Benjaminem Kolderem a Josefem Pöschlem dělí o titul nejlepšího střelce VUT, všichni vstřelili v dosavadním průběhu soutěže už čtyři branky.

HC MUNI
    MUNI toho času okupuje až sedmou příčku tabulky a na svém kontě má jen osm bodů. Na poslední Ostravu má náskok devíti bodů a na první Black Dogs jich ztrácí už dvacet. Na Cavaliers ale ztrácí jenom dva body a to má oproti soupeři na svém kontě o jedno odehrané utkání méně. V deseti zápasech tým z jihu Moravy třikrát vyhrál v základní hrací době, dvakrát vyhrál po šedesáti minutách hry a pětkrát prohrál. Skóre má MUNI negativní v poměru 29:41.

Dobrý den, vítejte u onlajn přenosu z hokeje. Univerzitní liga ledního hokeje má ve středu 13. prosince na programu 14. kolo. V něm na sebe narazí týmy HC MUNI a VUT Cavaliers Brno. Úvodní buly je na programu v 19:30.

HC MUNI: Král (Rozehnal) – Šucha, Filip, Uhříček, Prokopec, Šupa, Bazala, Bláha, Kučera (C), Řehák – Drlík, Gergel, Jakubec (A), Greguss, Bartes, Sedláček, Staněk, Tomaník, Morev, Edl, Hasoň, Malenovský.
    Trenér: Jiří Čtvrtníček

VUT Cavaliers Brno: Běhal (Zlatnický) – Man, Cekr (A), Viskot, Orsech, Pejkovič, Běhal, Buchal, Pernický (C) – Balát, Kolder, Malíř, Malý, Slováček, Rogoznik (A), Jaroš, Charvát, Šišma, Novák, Harmim, Plitko.
    Trenér: Štěpán Koukal

Rozhodčí: Jan Grygera – Henrich Kráĺ, Ladislav Hrabral.

00:01

00:17
    Domácí si připsali první ofsajd zápasu.

00:22
    Cavalier zahráli při pokusu o rychlý brejk jenom na icing.

00:58
    Hasoň dostal touš do pásma hostů, ale MUNI se ke střele nedostala.

01:18
    VUT vybojovalo touš na pravém mantinelu, ale k pořádní střele se hosté nedostali.

01:48
    Král si připsal dobrý zákrok po střele Malého ze slotu.

02:30
    Oba týmy si v krátkém čase vyměnily držení touše, ale bylo to bez střely na branku.

02:58
    VUT se sama vyhnala z útočného pásma, MUNI střídá.

03:39
    Cekr se dostal na levé straně do domácí třetiny, ale VUT se na puku neudrželo.

04:12
    Hasoň si dobře nepředal touš s kolegou v útoku. Jenže domácí branka je posunuta.

04:30
    Král měl zacloněný výhled, ale se střelou z dálky si poradil.

05:27
    Jeden z hostů zůstal ležet u střídačky, ale hra pokračuje.

05:48
    Tomaník poslal touš na levý kruh, ale pokus jeho kolegy nebyl vůbec přesný.

06:12
    Král vyrazil nahození z pravé strany, ale na touši jsou stále hosté.

06:38
    MUNI nepřišlo po levé straně do pásma hostů. Na touši jsou hosté.

06:59
    Běhal podržel touš ve své lapačce, MUNI má alespoň buly v útočné třetině.

07:22
    Plitko to zkusil z levé strany, ale jeh pokus nebyl přesný.

08:15
    Hosté nahodili touš do pásma MUNI, jenže domácí šli do rychlého brejku, který pokryl u pravé tyčky dobrým zákrokem Běhal.

08:42
    Král si poradil s nahozením z dálky, oba týmy střídají.

09:01
    Jan Malý se nedostal ke střele na levé straně.

09:18
    Vyloučení v týmu HC MUNI:
    Šupa – 2 min., hákování.

09:25
    Balát trefil v přesilovce od modré jenom brusle soupeře.

10:00
    Hráči MUNI se osvobodili ve vlastním oslabení.

10:20
    Bazala domácí osvobodil lehkým vyhozením.

10:44
    VUT je na touši a roztahuje přesilovkový deštník.

10:58
    Hasoň poslal touš do bezpečí.

11:12
    Bazala dobře tahá čas ve vlastním oslabení.

11:43
    Filip Král s pomocí obránců dostal touš do svého držení.

12:20
    Filip Král si připsal jednoduchý zákrok po střele z pravé strany.

12:58
    Na ledě se přitvrdilo, ale pan rozhodčí zatím do píšťalky nefoukl.

13:20
    Cavalirs měli na lopatě tutovku, ale nedali. Filip Král totiž zastavil koncem lapačky střelu Plitka forhendem z levé strany.

14:27
    MUNI sympatický napadá rozehrávku hostů, ale ke střele to ani po půl minutě nevedlo.

14:58
    Kučera si zablokoval střelu hostů, kterou sám dopustil svým propadnutím na útočné modré.

15:19
    Pejkovič to zkusil z dálky nenápadnou střelou a Král raději podržel touš.

15:58
    Malíř nahodil puk na levé straně a hosté jeli střídat.

16:11
    Ofsajd zastavil útočné snažení Cavaliers.

16:48
    Běhal ukázal dobrou prací holí za svou brankou, VUT jde útočit.

17:19
    VUT má k dispozici přesilovku po faulu na svého kapitána.

17:29
    Staněk – 2 min., podrážení.

17:40
    Cavalier jsou na touši a roztahují přesilovkový deštník.

18:08
    Masarykova univerzita právě vstřelila branku!
    Domácí jdou do vedení ve vlastním oslabení po rychlém kontru.
    JAN HASOŇ ukázal své rychlé nohy a poslal z rychlého úniku střelu na dřevěnou nohu gólmana hostů. Běhal nemohl s tímto forhendem vůbec nic dělat, 1:0. Asistence: Tadeáš Jakubec.

18:44
    Hosté sice nastřelil z pravého kruhu horní tyčku, ale domácí pak dostali v oslabení touš do bezpečí.

19:01

19:13
    MUNI se opět osvobozuje ve vlastním oslabení.

19:32

19:52
    Kučera to zkusil do chumlu těl od modré, ale našel jenom vyrážečku Běhala.

20:00

První třetina je minulostí. HC MUNI po ní vede v derby nad týmem VUT Cavaliers Brno poměrem 1:0. Jediný gól si připsal ve vlastním oslabení Jan Hasoň. Druhé dějství začne přibližně ve 20:15.

20:00
    Vyloučení v týmu VUT Cavaliers Brno:
    HL – zdržování hry / pozdní nástup, odpyká Novák.

20:01

20:30
    VUT se rychle osvobodilo.

21:15
    Jaroš – 2 min., podrážení.

21:26
    Hosté se ve dvojnásobném oslabení na chvíli osvobodili.

21:50
    Běhal si poradil s bombou Tomaníka na levém kruhu a puk se pak dostal do třetiny hostů.

21:56
    Tomaník – 2 min., podrážení.

22:15
    Jakubec jel po pravé straně a natlačil se před branku, jenže Běhal se rychle přesunul ke své tyčce.

22:43
    Jsou tady emoce u branky MUNI a bude se vylučovat.

22:43
    Cekr – 2 min., držení.

Jakubec – 2 min., nesportovní chování.

22:47
    Běhal si poradil se střelou od modré a hosté MUNI stále drží pásmo.

23:17

23:21
    Kravata Bazaly zůstala bez povšimnutí, vylučovat se nebude.

23:43
    Slováček dostal nabito mezi kruhu, ale trefil forhendem jenom Krále.

24:02

24:14
    Hasoň poslal touš jenom na icing.

24:48
    Bláha to zkusil na pravé straně, ale trefil jenom Běhala do betonu.

25:01
    Je tady další icing, tentokrát se jej dopustili hosté.

25:08
    Král dobře zasáhl betonem po nájezdu hostů.

25:27
    Běhalovi sice propadl touš lapačkou, ale ten se dostal do rohu, kde o něj bojují oba celky.

26:08
    Domácí sice pokazili střelu na pravém kruhu, ale stále drží pásmo

26:38
    Adam Běhal si připsal v krátkém čase dva zákroky, ale oba byly z kategorie těch lehčích.

27:18
    Slováček z pravého kruhu trefil jenom boční síť branky Krále.

27:40
    MUNI při pokusu o rychlý brejk zahrálo na icing.

28:08
    Melenovský ujel do brejku po levé straně při brejku dva na jednoho. Jenže jeho pokus z levého kruhu vyčapal Běhal.

28:48
    Tomaník dostal touš do třetiny VUT, ale po dvaceti vteřinách je to bez střely na branku.

29:18
    MUNI mohlo nyní navýšit svůj náskok, ale chybělo pět čísel. Propopec si na modré potáhl touš a ukrytou střelou orazítkoval tyčku branky Běhala.

30:06
    Běhal je v pernamenci, nyní se rychle zvládl přemístit na pravou tyčku.

30:39
    Cekr to zkusil z dálky, ale pokus mu nesedl. VUT se pak pokusilo o rychlý brejk, ale byl z toho jenom icing.

30:58
    Slováček tečoval mimo střelu Hasoně z osy hřiště.

31:18
    MUNI sevřelo hosty v jejich třetině. Bazala nyní pálil mimo z levé strany.

31:40
    Bazala dostal touš za branku hostů, ale tentokrát to bylo z jeho strany bez střely na branku.

32:18
    Malý poslal zpoza branky na levý kruh, ale střela hostů byla zablokovaná.

32:41
    Tomaník dostal nabito do loženky, ale jeho pokusu z pravé strany chybělo dvacet čísel.

33:18
    MUNI je na puku v pásmu hostů a rozevírá útočný deštník.

33:58
    Hosté neuspěli s pokusem o rychlý brejk, ten zablokoval obránce MUNI.

34:30
    Král si poradil s nájezdem hostů. Kolder na zadní tyčce netrefil při nájezdu dva na nikoho touš ideálně.

35:13
    Slováček to měl na lopatě, ale ze slotu forhendem trefil jenom boční síťku branky Krále.

35:33
    Tadeáš Jakubec dostal pořádně naloženo poté, co se pokoušel vyšťouchnout puk z lapačky gólmanovi.

35:35
    Jakubec – 2 min., sekání,
    Pejkovič – 2 min., hrubost.

35:58
    Král si poradil i s tečí hostujícího Rogozníka z bezprostřední blízkosti.

36:35
    Domácí budou mít k dispozici další přesilovku.

36:41
    Cekr – 2 min., faul kolenem.

Cekr trefil nešikovně Bazalu a půjde si na dvě minuty odpočinout.

36:55
    VUT poslalo v oslabení touš za branku Krále.

37:28
    Hosté jeli dva na jednoho, ale Harmin netrefil v dobré šanci branku Krále.

38:40
    Je tady další potyčka před brankou Běhala.

38:43

39:08
    Král si připsal dobrý zákrok po nahození Cekra.

40:00
    Bartes – 2 min., krosček.

40:00

Druhá třetina je minulostí. HC MUNI stále vede v derby na týmem VUT Cavaliers Brno poměrem 1:0. Jedinou branku vstřelil v závěru prvního dějství ve vlastním oslabení Jan Hasoň. V tom druhém oba týmy nastřelily tyčky, ale Král a Rozehnal v ní nekapitulovali. Třetí perioda začne přibližně ve 21:04.

40:01

40:07
    Hosté začali přesilovku jenom špatnou přihrávkou a musí rychle vyklidit útočné pozici.

40:40
    Jakubec ujel po levé straně ve vlastním oslabení, ale tentokrát trefil jenom beton Běhala.

41:06
    Král si pohlídal slabou střelu, VUT má ale k dispozici v útočné třetině.

41:30
    MUNI opět vyhodilo touš mimo nebezpečný prostor ve vlastním oslabení.

42:02

42:18
    Malenovský na pravém kruhu nahrál jenom na hokejku soupeře. VUT jde zlobit.

42:41
    Puk je za brankou MUNI a oba celky střídají.

42:58
    Bartes se nedostal na zadní tyčce k zakončení.

43:11
    Přihrávka rukou, hra se vrací na modrou čáru MUNI.

43:58
    Kučera nahodil touš do třetiny hostů a MUNI rozevírá útočný deštník.

44:30
    Slováček si málem vstřelil vlastní branku, ale puk od něj o deset čísel minul branku Krále.

44:58
    Puk je za brankou VUT a oba týmy střídají.

45:33
    MUNI je v pásmu hostů a domácí tahají čas.

46:02
    Ofsajd zastavil pokus VUT o rychlý brejk.

47:07
    Cekr přišpendlil na mantinelu tvrdě soupeře.

48:16
    Jeden z domácích zůstal na ledě v rohu, ale hra pokračuje.

48:36
    Edl nedosáhl ve slotu na nabídku Hasoně. Domácí mají buly v pásmu hostů.

49:44
    Tomaník vybojoval touš ve vlastní třetině a ujel po pravé straně. Pěknou stahovačkou se dostal před Běhala, ale zblízka už nedokázal zvednout touš.

50:08
    Jeden z hostů zůstal ležet na zadním mantinelu. Hra ale pokračuje bez vyloučení.

50:12
    Orsech se rozjel po pravé straně, ale jeho bekhend trefil jenom tělo Krále.

50:55
    Jakubec – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

51:17
    Kučera poslal v oslabení puk na Běhala.

51:39
    VUT je na puku a roztahuje útočný deštník.

52:06
    Kučera zabránil střele na levém kruhu do prázdné branky.

52:20
    MUNI poslalo v oslabení touš za branku Běhala.

52:42
    Orsech se opřel od modré forhendem do touše, ale jeho puk se odrazil od tyčky branky MUNI.

52:42
    Gergel – 2 min., hákování.

53:18
    Bazala dostal touš v oslabení za branku Cavaliers.

53:40
    Cavaliers roztahují přesilovkový deštník.

54:00
    Král musel zasahovat a hosté mají v přesilovce buly ve třetině MUNI.

54:38
    Pavel Tomaník to měl na lopatě, ale nedokázal překonat Běhala.

54:54
    MUNI jde v závěru třetí periody do dvoubrankového náskoku po rychlém brejku.
    Bazala poslal přihrávku na rozjetého spoluhráče tím byl JAN HASOŇ. Ten nastartoval své rychlé nohy a lehkým dloubnutím do černé gumy překonal Běhala, 2:0. Asistence: Mirek Bazala.

55:24
    VUT se už chystá na powerplay.

56:38
    MUNI brání v házenkářském bloku.

56:58
    Puk je za prázdnou brankou VUT. Jaroš zakládá útočnou akci.

57:22
    Orsech to zkusil od modré, ale jeho pokus byl zablokován.

57:40
    Tomaník hledal Bartese, ale přihrávka na druhého jmenovaného nebyla přesná.

58:07
    Domácí se při pokusu do prázdné branky dopustili icingu.

58:33
    V Brně je rozhodnuto, MUNI už vede o tři branky.
    MARTIN GERGEL poslal bekhendem puk z pravé strany do opuštěné klece Cavaliers, 3:0. Asistence: Maxmilián Edl.

58:56
    Utkání se už jenom dohrává.

59:28
    Jakubec byl trefen střelou z dálky.

59:42
    Domácí Kučera tahá čas.

Dnešní utkání sleduje 441 diváků. (21:45:32)

Je konec. HC MUNI vyhrálo v derby nad týmem VUT Cavaliers Brno 3:0. Domácí vyhráli díky bezchybnému výkonu Filipa Krále, který byl podpořen dvěma góly po rychlých brejcích Jana Hasoně. No a vedení domácím pojistil v závěru gólem do prázdné branky Martin Gergel.