Montreal – Pittsburgh 3:4 (4:3 po s.n.) | New Jersey – Boston 2:1 (po pr.) | NY Islanders – Anaheim 4:3 (kon.)
Colorado – Buffalo 5:1 (kon.) | Los Angeles – Winnipeg 2:5 (kon.)
Colorado Avalanche
5:1 (3:1, 0:0, 2:0)
Buffalo Sabres
Čtvrtek 14.12.2023, 04:00 • Ball Arena, Denver • NHL

To je z dnešní NHL vše, přeji hezký zbytek dne. (07:02:31)

Tři hvězdy utkání
    1. Sam Malinski (COL) 1+1 (premiérový gól v NHL)
    2. Mikko Rantanen (COL) 1+2
    3. Valeri Nichushkin (COL) 2+0

Colorado otevřelo zápas parádní první třetinou, v níž Buffalo sotva vystřelilo. Sabres se aktivitou vrátili do hry ve druhé třetině, kde Colorado tahalo za kratší konec. Poslední perioda ale opět tvořením patřila domácímu celku, který přidal ještě dvě branky.

59:50
    Buffalo ví, že to nemá cenu, a tak už jenom čeká na závěrečnou sirénu.

59:00
    Puk je u Luukkonena, kam se Denverští již nehrnou.

58:05
    Nepovedená rozehrávka a bylo z toho 2 na 0 pro Buffalo, ale zblokovaná přihrávka rybičkou zamezila skórování do prázdné klece.

58:00
    Poslední dvě minuty zápasu.

57:50
    Thompson už musí být frustrující. Dvě velmi povedené střely domácího fantoma nerozhodily.

57:00
    Prosvetov si připsal zákrok navíc, Colorado už nechce udělat chybu, a tak každý puk posílá ze své třetiny.

56:00
    Čas utíká velmi rychle.

55:00
    Laviny chtějí tvořit, ale Buffalo je rychle posílá ke svému brankáři. Střední pásmo je velmi zahuštěné.

54:00
    Duel se již opravdu dohrává. Sabres se nikam nehrnou a puk mají stále na holi domácí.
    53:11 Valerij NIČUŠKIN - 5:1

53:11
    6/5
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je VALERIJ NIČUŠKIN. Asistence: Nathan MacKinnon a Mikko Rantanen.

Netrvalo dlouho a Colorado využívá přesilovku. Ťukec skrze celé pásmo začal Rantanen a MacKinnon naslepo našel Ničuškina volného u druhé tyče.
    Ničuškin V., MacKinnon N., Rantanen M., Makar C., Drouin J., Prosvetov I.
    Luukkonen U., Johnson E., Krebs P., Samuelsson M., Robinson E.

52:23
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres:
    Tyson Jost – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

Jost chtěl puk vyhodit o plexi, ale nabral ho jako na lopatu.

52:15
    Dobrá souhra colorádského dua. Prostčení puku pod bruslemi a rychlé zakončení Myerse.

51:00
    Zámek Colorada v pásmu Buffala. Sabres jako by opět přestali bruslit.

50:15
    Skvělý reflex Prosvetova. Krebs od modré čáry vyjel až na bod pro vhazování, odkud švihem vystřelil. Pohotvá lapačka ale pozdvihla celý stadion.

Karel Geba

Branky a nahrávky: 6. Rantanen (MacKinnon, Makar), 11. Ničuškin (F. Olofsson, Rantanen), 12. Wood, 43. Malinski (J. Johnson, Drouin), 54. Ničuškin (MacKinnon, Rantanen) – 19. Benson (Dahlin, Peterka)

Colorado Avalanche: Prosvetov (Georgijev) – Toews, Makar (A), Byram, Manson, J. Johnson, Malinski – Ničuškin, MacKinnon (A), Rantanen (A) – Drouin, R. Johansen, Tatar – Wood, Colton, L. O'Connor – Cogliano, F. Olofsson, Meyers.
    Trenér: Jared Bednar

Buffalo Sabres: Luukkonen (Levi) – Dahlin (A), Jokiharju, Power, Samuelsson, E. Johnson, Clifton – Benson, T. Thompson, Tuch – J. Skinner, Mittelstadt, Peterka – Jost, Cozens, V. Olofsson – Robinson, Krebs, Okposo (C).
    Trenér: Don Granato

Rozhodčí: Dwyer, MacDougall – Suchánek, Galloway

Diváci: 18 034