Janov – Juventus 1:1 (kon.)
Janov CFC
1:1 (0:1)
Juventus FC
Pátek 15.12.2023, 20:45 • Stadio Comunale Luigi Ferraris, Janov • Italská Serie A • 16. kolo

Skončilo nám utkání mezi Janovem a Juventusem. Hosté po prvním poločase sice vedli díky proměněné penaltě, nicméně do druhého dějství vstoupil daleko lépe Janov. O vyrovnání se postaral Albert Guðmundsson, což hosty poslalo k zemi. Juventus se dlouho nemohl dostat do rytmu a nakonec ani velké šance ve druhém poločase neměl. Pouze v 89. minutě mohl rozhodnout Gleison Bremer, ale to by pro Janov asi bylo velmi kruté. Dělba bodů je totiž naprosto zasloužená.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (22:43:44)

Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 7:4. Rohy: 6:8. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 14:12.

90+4

90+4
    Domácí se ale ubránili, to pravděpodobně z tohoto utkání bude vše.

90+4
    Federico Gatti dostal už po uplynutí nastaveného času míč do vápna. Juventus ještě rozehraje zřejmě poslední rohový kop.

90+3
    Střídání v týmu Janov CFC:
    ze hřiště odchází Junior Messias, přichází Ridgeciano Haps.

90+2
    Junior Messias zůstal ležet na trávníku, zřejmě má nějaký zdravotní problém. Domácí trenér zároveň ještě může střídat.

90+2
    Juventus ztratil balón a vpřed si to mířil Albert Guðmundsson, který předvedl příkladný sprint.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

90
    Ruslan Malinovskyj šel do souboje ve středu pole pořádně ostře, za své počínání viděl žlutou kartu.

89
    Tutovka Juventusu! Po rohovém kopu hlavičkoval Gleison Bremer, avšak Josep Martínez vytáhl vynikající zákrok. Hosté byli kousek od toho, aby znovu vedli.

88
    Samuel Iling na konci 88. minuty tancoval nad míčem poblíž vápna, jenže bude z toho jen a pouze rohový kop.

88
    Střídání v týmu Juventus FC:
    ze hřiště odchází Andrea Cambiaso, přichází Kenan Yildiz.

87
    Danilo se musel v pokutovém území vyšplhat vysoko, aby odvrátil nebezpečí. Záhy se Janov přece jen dostal ke střele, tu ale zastavil Wojciech Szczęsny.

86
    Andrea Cambiaso z levé strany poslal k zadní tyči dlouhý centr, na ten ale Arkadiusz Milik těsně nedosáhl.

85
    Federico Gatti celkem dlouho vyčkával, co s míčem udělá, protože neměl nabídku spoluhráčů. Nakonec přenesl hru na opačnou stranu.

84
    ze hřiště odchází Stefano Sabelli, přichází Alessandro Vogliacco.

83
    Timothy Weah se snažil ve velké rychlosti posunout míč na kolegu, ale přesný nebyl. Federico Gatti balón na hrací ploše nestihl.

81
    Pomalu ale jistě míříme do konce dnešního utkání. Juventus nyní hraje na útočné polovině, ale rozhodně nemá žádný větší tlak.

80
    Stefano Sabelli možná prováhal ideální moment na centr. Nakonec si pomohl přihrávkou.

79
    Centr Juventusu zprava propadl až k Federicu Chiesovi, který celkem rychle vypálil. Míč ovšem tečoval jeden z obránců na rohový kop.

78
    Trenér Juventusu Massimiliano Allegri viděl žluté napomenutí za protesty.

77
    Defenzíva hostů si nepohlídala hlavičkujícího Mattiu Baniho, který ale branku netrefil o poměrně velký kus. Škoda pro domácí, tato šance se nejevila špatně.

76
    Caleb Ekuban získal pro svůj celek rohový kop. V posledních minutách je Janov dokonce i lepším mužstvem.

75
    Poměrně hodně prostoru dostal jeden z domácích hráčů na levém křídle. Následný přízemní centr odvracel kapitán Juventusu Danilo.

74
    Žlutá karta pro tým Janov CFC (Milan Badelj).

74
    Wojciech Szczęsny musel vystartovat z brány proti dlouhé přihrávce. Polský gólman to zvládl na výbornou.

74
    ze hřiště odchází Fabio Miretti, přichází Samuel Iling.

73
    Ruslan Malinovskyj to nakonec zkusil rovnou po bráně, tu ale o pár čísel přestřelil. Nebyl to však špatný pokus domácího záložníka.

72
    Asi sedm metrů před vápnem došlo k faulu. Janov rozehraje přímý kop z celkem kvalitní pozice.

71
    Žlutá karta pro tým Juventus FC (Arkadiusz Milik).

70
    Weston McKennie nedovoleně zastavil rozběhnutého protihráče. Za tento faul by zřejmě žlutou kartu nedostal, ale fotbalista hostů si neodpustil na adresu rozhodčího verbální projev.

68
    ze hřiště odchází Dušan Vlahović, přichází Arkadiusz Milik,
    ze hřiště odchází Filip Kostić, přichází Timothy Weah.

67
    Fabio Miretti teď byl dle hlavního rozhodčího zastaven v souladu s pravidly. Dopředu tak postupují fotbalisté ve žlutých dresech.

66
    Stará dáma ve druhém poločase zatím nemá protihru. Stále se to snaží vykombinovat, ale moc prostoru okolo janovského vápna není.

65
    Milan Badelj napřáhl z poměrně velké dálky, ale trefil před sebou stojícího bránícího hráče.

64
    Wojciech Szczęsny si ale celkem snadno došel pro balón. Polský brankář se poprvé ve druhém dějství dotkl míče.

63
    Janov hrál na útočné polovině a podařilo se mu vybojovat kop od rohového praporku.

62
    Radu Drăgușin u zadní tyče vracel míč do vápna, tam ale byli jako první fotbalisté v černobílých dresech.

61
    Danilo šel do souboje až příliš ostře. Viděl první žlutou kartu v tomto zápase.

60
    Josep Martínez si v pokutovém území udělal respekt, míč vyboxoval co nejdále od své svatyně.

59
    Federico Chiesa tentokrát připravil míč pro Cambiasa, jehož centr byl sražen do zámezí. Juventus rozehraje rohový kop.

58
    Janov se po vyrovnávací brance znovu zatáhl a nyní čeká, co Juventus předvede.

57
    Federico Chiesa mířil dopředu po levé straně. Následně balón vracel na hranici pokutového území, ale celá situace vyšla vniveč, poněvadž praporek pomezního rozhodčího zamířil nahoru. Ofsajd.

56
    Stefano Sabelli chvíli byl ošetřován, a proto se nehrálo. Obránce domácích s číslem 20 na zádech se ale brzy na hrací plochu vrátí.

54
    Střílená přihrávka adresáta před brankou domácího celku nenašla. Je ale vidět, že Juventus zabral a žene se za druhým gólem.

53
    Andrea Cambiaso se velmi šikovně uvolnil na pravé straně, avšak nenacentroval úplně nejlépe. Záhy byl k vidění závar ve vápně Janova, Josep Martínez si ovšem poradil.

52
    Hosté se dostali do zajímavého náznaku, ale ten nedokázali přetavit v gól. Favorit si nyní přihrává na útočné polovině.

51
    Zakončení hlavou ale přesné nebylo, práci s odkopem bude mít Josep Martínez.

50
    Juventus chce co nejrychleji zareagovat. Také on bude mít možnost poslat centr do vápna.
    48. Albert GUÐMUNDSSON - 1:1

48
    Janov právě vstřelil branku!
    Skvělý vstup domácích do druhého dějství! Nyní předvedli opravdu krásnou akci, po které platí stav 1:1. Caleb Ekuban skvělým prvním dotekem a následnou hlavičkou připravil míč pro ALBERTA GUÐMUNDSSONA, který v pádu poslal hrací předmět do sítě. 1:1. Asistence: Caleb Ekuban.

47
    Centr směrem do vápna byl ale přetažen, Radu Drăgușin na dlouhý pas nedosáhl.

47
    Juventus nepředvedl zrovna jistou rozehrávku, a proto budou mít domácí k dispozici standardní situaci.

46
    ze hřiště odchází Johan Vásquez, přichází Caleb Ekuban.

46

Je za námi první poločas, který nabídl jednu branku. Úvod byl poměrně vyrovnaný a hrálo se bez větších šancí, ale poté domácí udělali velkou chybu, kterou žehlil Josep Martínez nedovoleným zákrokem. K následné penaltě se postavil Federico Chiesa, jenž Juventus poslal do vedení. Pár šancí měl také Janov, tudíž před druhým poločasem je vše otevřené.

45+2

45+1
    V prvním poločase se nastavuje pouze jedna minuta. Janov kombinuje, ale už za třicet vteřin sudí pískne do píšťalky.

45
    Dušan Vlahović se tlačil za volnějším míčem, ale pomohl si faulem. Vykopávat tedy bude Josep Martínez.

44
    Zkraje 44. minuty měli domácí zajímavou možnost! Centr z pravé strany si u zadní tyče našel Johan Vásquez, který balón vracel na malé vápno. Tam chybělo jen velmi málo k tomu, aby se Janov dostal do zakončení ze skvělé pozice.

43
    Hra se nám teď trochu uklidnila. Domácí si přihrávají na polovině hrací plochy.

41
    Hosté museli dávat velký pozor, poněvadž Albert Guðmundsson si nabíhal mezi stopery. Na dlouhý pas ale islandský fotbalista nedosáhl.

40
    Radu Drăgușin se snažil dostat k dlouhému autu, ale pomohl si horními končetinami. Nedovolený zákrok rozhodčí samozřejmě viděl.

39
    Johan Vásquez při centru zleva napálil před sebou stojícího obránce. Bude se muset spokojit pouze s autovým vhazováním.

38
    Tentokrát se s balónem snaží něco vymyslet domácí, kterým ale zatím chybí větší klid.

37
    Federico Gatti z první posílal rychlou přihrávku směrem dopředu. Přesná pobídka to ale nebyla, a tak vpřed vyráží tým ve žlutém.

36
    Weston McKennie chtěl vybídnout průnikovou přihrávkou kolegu, ale přesný nebyl. Míč doputoval do zámezí.

35
    Po dalším rohovém kopu se Janov dostal do šance! Míč si přebral Johan Vásquez, jenž pohotově vystřelil. Břevno hostující branky netrefil o pár centimetrů.

34
    Junior Messias se uvolnil na pravé straně, ze které centroval. Defenzíva Juventusu ale zareagovala na jedničku.

32
    Dušan Vlahović si vedl míč do vápna soupeřova týmu. Předvedl dvě přešlapovačky a při následné střele upadl. Koni De Winter to ale neudělal zrovna šikovně, možná útočníka hostů lehce zatáhl, ale tentokrát se penalta kopat nebude.

31
    Danilo při rohovém kopu Janova zvládl hlavičkový souboj. Míč poslal co nejdále od své branky.

30
    Radu Drăgușin rozehrává v okolí středového kruhu. Celkem snadno se Juventus dostal do vedení, a proto domácí budou muset zabrat.
    28. Federico CHIESA - 0:1

28
    Juventus právě vstřelil branku!
    Hostující celek vede! K puntíku se postavil faulovaný FEDERICO CHIESA, který poslal míč po zemi po své levé ruce. Josep Martínez skočil na stranu opačnou, tudíž neměl nárok. 0:1.

27
    Po velké chybě domácích fauloval Josep Martínez útočníka Federica Chiesu. Juventus bude kopat penaltu!

26
    Filip Kostić ještě na levé straně dokázal zachytit míč na hrací ploše. Následně odcentroval, avšak Dušan Vlahović to při hlavičce měl hodně těžké.

25
    Filip Kostić neměl varianty k přihrávce, a tak si pomohl s brankářem Wojciechem Szczęsnym.

23
    K centru z pravé strany se dostali také domácí. Ve vápně byl k vidění souboj, po kterém Janov chtěl penaltu, ale zřejmě to na pokutový kop bylo málo.

22
    Federico Chiesa vyslal do vápna perfektní přízemní centr, který si našel Dušan Vlahović. Útočník hostů ale o kousek přestřelil bránu, tudíž z první branky se zatím hosté neradují.

21
    Juventus se opětovně zmocnil míče, ale stále tomu chybí nápad. Janov se poměrně zatáhl, proto je pro hosty velmi náročné překonávat takto kompaktní defenzívu.

19
    Albert Guðmundsson rozehrál druhý rohový kop domácích. Zakončen sice byl, jenže míč letěl vysoko nad břevno. Rozehrávku tedy nyní bude řídit Wojciech Szczęsny.

18
    V prvních osmnácti minutách sledujeme spíše opatrnou podívanou. Na nějakou velkou šanci si ještě budeme muset počkat.

17
    K hlavičce se sice Janov dostal, nicméně na malém vápně si dobře počínal Danilo, který hrací předmět posléze odkopl.

16
    Albert Guðmundsson při standardní situaci poslal balón na malé vápno, kde došlo k několika soubojům. Rohový kop rozehrají také domácí.

15
    Následoval další rohový kop, který ale domácí obrana i se štěstím odvrátila.

14
    Andrea Cambiaso v obrovské rychlosti pelášil do janovského pokutového území. Následně vybídl Chiesu, jenž pálil z velkého úhlu do boční sítě.

12
    Mattia Bani jen jistil velmi nepřesnou přihrávku, o kterou se postaral Danilo. Vykopávat bude Josep Martínez.

12
    Stará dáma si znovu přihrává na polovině hřiště. Zatím tomu ale chybí daleko větší pohyb.

11
    Filip Kostić poslal do pokutového území centr. Míč ovšem všechny adresáty přeletěl a zamířil za postranní čáru. Aut pro Janov.

9
    Rozehrávka se ale Juventusu moc nepovedla a Janov tedy mohl do rychlého protiútoku, který ovšem nedotáhl.

8
    Weston McKennie vybídl Andreu Cambiasa, jehož centr byl sražen do zámezí. Hosté budou poprvé v zápase kopat od rohového praporku.

8
    Juventus se opět dostal na útočnou polovinu, za chvíli rozehraje autové vhazování. O to se postará Weston McKennie.

6
    Wojciech Szczęsny musel řešit první starosti. Do balónu se z velké dálky opřel Ruslan Malinovskyj. Rána ukrajinského záložníka zamířila do rukavic zkušeného gólmana.

6
    Viděli jsme první nedovolený zákrok. Jeden z domácích hráčů zůstal ležet na trávníku, a tak se poprvé míče ujme celek, který dnes nastupuje ve žlutých dresech.

5
    Federico Chiesa si na začátku 5. minuty přebral míč, ale nabídku spoluhráčů neměl, a proto zvolil přihrávku směrem dozadu.

3
    Danilo si na levé straně pohlídal náběh krajního záložníka a poté si přihrávkou s brankářem pomohl.

2
    Manuel Locatelli vede rozehrávku z vlastní poloviny. Domácí se mezitím zatáhli na půlku.

1
    Hned v první minutě utkání začal Juventus na útočné polovině, kde nyní kombinuje.

1

Janov CFC: J. Martínez – Sabelli, Bani, De Winter, Drăgușin, Vásquez – Malinovskyj, Badelj (C), Frendrup – Messias, Guðmundsson.
    Náhradníci: Leali, Sommariva – Hefti, Haps, Galdames, Kutlu, Jagiełło, Puşcaş, Thorsby, Vogliacco, Ekuban, Matturro, Martín, Fini.
    Trenér: Alberto Gilardino

Juventus FC: Szczęsny – Gatti, Bremer, Danilo (C) – Cambiaso, McKennie, Locatelli, Miretti, Kostić – Vlahović, F. Chiesa.
    Náhradníci: Perin, Pinsoglio – Sandro, Weah, Yildiz, Milik, Huijsen, Nonge, Iling, Rugani, Nicolussi.
    Trenér: Massimiliano Allegri

Rozhodčí: Massa – Colarossi, Mokhtar.

Zápas na Stadio Comunale Luigi Ferraris začne ve 20:45, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Rozhodčí

Hlavním sudím tohoto utkání bude Davide Massa, kterému budou na pomezí asistovat Valerio Colarossi a Gamal Mokhtar.

Janov CFC

Domácí tým je v tuto chvíli na 14. místě s 5 body, což na sestupové pozice znamená pouze tříbodový náskok. Janovu se teď nedaří, nevyhrál už tři kola v řadě a vypadl i z domácí pohárové soutěže. Naposledy se janovští představili v Monze, kde neskórovali, domácí rozhodli jedinou brankou v podání Danyho Moty v 83. minutě a vyhráli tak 1:0.

Juventus FC

Hosté jsou na tom o mnoho lépe, na druhém místě mají 36 bodů a na vedoucí Inter Milán ztrácí pouze dva body. V domácí soutěži Juventus bodoval už desetkrát v řadě a v této skvělé sérii hned osmkrát vyhrál. Bylo tomu tak i v minulém kole, kdy gólem Federica Gattiho porazil Neapol 1:0.

Dobrý večer u italské Serie A. Společně se podíváme na utkání 16. kola mezi týmy Janov CFC a Juventus FC.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.