Trenčín – Zlaté Moravce 4:1 (kon.) | FC Košice – Ružomberok 2:2 (kon.) | B. Bystrica – Žilina 3:1 (kon.)
MFK Dukla Banská Bystrica
3:1 (0:0)
MŠK Žilina
sk Sobota 16.12.2023, 15:00Niké liga • 18. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Príjemný dobrý deň z Banskej Bystrice, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 18. kola futbalovej Niké ligy, v ktorom futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica privítajú na domácom štadióne hráčov MŠK Žilina. Zápas sa pod Urpínom začína o 15:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Banskej Bystrici patrí v aktuálnej tabuľke našej najvyššej súťaže priebežné šieste miesto so ziskom 26 bodov. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Mária Auxta prehrali v Ružomberku s MFK 1:2 (gól Dukly Hlinka). Najlepším strelcom tímu je kapitán Róbert Polievka, ktorý má na svojom konte 9 presných zásahov.

Žiline patrí v tabuľke Niké ligy priebežné druhé miesto, ktoré bude Šošonom patriť aj počas zimnej prestávky, bez ohľadu na výsledok dnešného zápasu. Zverenci českého trénera Jaroslava Hyneka v poslednom doterajšom zápase porazili na domácom trávniku Spartak Trnava 1:0 (gól MŠK Gidi). Najlepším strelcom tímu je Dávid Ďuriš, ktorý má na svojom konte deväť presných zásahov.

Zápas, ktorý sa začína o 15:00 povedie rozhodcovská trojica Ziemba, Halíček, Bobko. Veríme, že ho budete sledovať v našej spoločnosti.

Úvodné zostavy:

MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Pišoja, Uhrinčať, Godál, Willwéber, Záhumenský – Považanec, Hlinka, Richtárech – Rymarenko, Polievka (C).
    Náhradníci: Mi. Trnovský – Mičuda, Slebodník, Migaľa, Depetris, Guimarães, Klimpl, Svetlík, Acosta.

MŠK Žilina: Belko – Minárik (C), Hubočan, Nemčík – Rusnák, Gidi, Sauer, Bari – Addo, Jambor, D. Ďuriš.
    Náhradníci: Belaník – Leitner, Adang, Myslovič, Essomba, Bile, Iľko, Javorček, Kopas.

Rozhodca: Ziemba – Halíček, Bobko.

Príjemný dobrý deň z Banskej Bystrice. Oba tímy už máme na hracej ploche, počasie je dnes na posledné ligové kolo vcelku prívetívé. Pod Urpínom je oblačno a 3°C.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

1
    Úvodný výkop zápasu patrí futbalistom Dukly Banská Bystrica.

1
    Prvý útok domáceho celku zastavený píšťalkou rozhodcu, Róbert Polievka bol v postavení mimo hru.

2
    Martin Rymarenko sa snažil predrať do žilinskej obrany po pravej strane, loptu mu za postrannú čiaru odkopol Tomáš Nemčík.

3
    Banskobystričania kombinujú v strede poľa, Žilina však získava loptu a ide dopredu.

3
    Prvá útočná kombinácia Šošonov, Addo mal výborný prvý dotyk s loptou a snažil sa vysunúť Rusnáka, ktorý sa dostal do bežeckého súboja s Willwéberom. Všetko vyriešil brankár Matúš Hruška, ktorý výborne čítal priebeh akcie a loptu skryl do svojich rukavíc.

4
    V týchto momentoch oba tímy s chybami v strede poľa, lopta je v moci domácich futbalistov.

5
    Lopta po nevydarenej kombinácii končí na kopačkách žilinského brankára Ľubomíra Belka, ktorý je známy dlhými a presnými výkopmi lopty. Učinil tak i tentoraz a hostia môžu ísť do útoku.

6
    Žilina v kombinácii na polovici súpera, futbalisti spod Dubňa sa snažia nájsť otvorený priestor v obrane Dukly.

7
    Samuel Gidi výborne získal loptu na polovici súpera, našiel napravo Henryho Adda, ktorý sa dokázal cez obrancu Dukly dostať do zakončenia, no jeho strela po zemi do stredu bránky Hrušku nevystrašila.

8
    Rýchla kombinácia Dukly po ľavej strane, center domácich končí v rukaviciach pozorného Belka.

9
    Center hostí z ľavej strany dokázala obrana Bystrice odvrátiť, následne si Tomáš Nemčík v súboji pomohol faulu a domáci tak získavajú loptu do svojej moci.

10
    Willwéberovu prihrávku cez os ihriska takmer zachytil Mário Sauer, lopta však ostáva domácim futbalistom, ktorí kombinujú na polovici súpera.

10
    Šošoni po zisku lopty v rýchlom protiútoku, Addo z pravej strany našiel prihrávkou na hranicu šestnástky Dukly Timoteja Jambora, no strela žilinského útočníka bola zblokovaná domácou obranou.

11
    Máme za sebou 10 minút dnešného zápasu, Banská Bystrica hrá so Žilinou zatiaľ nerozhodne 0:0.

12
    Hra sa prelieva zo strany na stranu, oba tímy si však dávajú veľký pozor na prípadné chyby v defenzíve.

13
    Na dnešný zápas mali fanúšikovia vstupné grátis, v zimnom počasí si cestu na štadión našla pomerne solídna skupina domácich fanúšikov, ktorí hlasivkami ženú svoj tím dopredu.

14
    Lopta ostáva v moci domácich, rozohrávať ju bude brankár Matúš Hruška.

15
    Banskobystričania v kombinácii v strede poľa, Považancovi však následne lopta ušla za postrannú čiaru. Jakub Považanec je zaujímavé meno v kádri Dukly, ide o šikovného futbalistu, ktorý sa pod Urpín vrátil po pomerne veľmi dobrom pôsobení v českom Jablonci.

16
    Rymarenko zastavený faulom na polovici Žiliny, domáci budú mať výhodu štandardnej situácie, na priame ohrozenie Belka to ale nebude.

17
    Domáci zahrali zo štandardky dlhý center do šestnástky Žiliny, všetko však riešil pohotovo Ľubomír Belko, ktorý loptu bez problémov skryl do svojich rukavíc.

18
    Nasledoval pomerne rýchly útok Žiliny, aktívny bol Henry Addo, ktorý sa však cez brániaceho Róberta Polievku nepresadil.

19
    Bari po súboji s Jakubom Uhrinčaťom v šestnástke domáceho celku končí na trávniku. Nebude to penalta, bude to rohový kop pre MŠK.

20
    Sauer z rohu zahral akciu nakrátko, ale hostia pomerne rýchlo stratili loptu a Bystrici sa otvoril priestor na útok. Skvelú rýchlosť však ukázal Matúš Rusnák, ktorý sa dokázal včas vrátiť a zastavil kontru súpera.

21
    Bari na ľavej strane našiel prihrávkou Timoteja Jambora, ktorý bol v dobrej pozícii. Jambor sa oprel do strely, ale domáci obranca loptu tečoval na rohový kop!

22
    Hostia po rohovom kope a centri do šestnástky ostali pri lopte, ale následne po ďalšom centri už obrana Dukly loptu získala do svojej moci.

23
    Banskobystričania sa okamžite vybrali do rýchleho protiútoku, Polievka bol v rýchlostnom súboji s Rusnákom. Obaja borci po súboji skončili na trávniku, píšťalka hlavného rozhodcu ostala nemá.

24
    Samuel Gidi sa oprel do strely zo strednej vzdialenosti, lopta presvišťala povedľa ľavej tyče Hruškovej bránky!

25
    Vydarená pasáž hry v podaní domácej Dukly, výsledkom je nepresná strela v podaní Mareka Hlinku.

26
    Faul domácich v strede poľa, dopredu pôjdu Žilinčania.

27
    V týchto momentoch je zápas trošku rozháraný. Pišoja sa snažil presadiť po pravej strany cez Bariho, Kristián však ukázal výborný obranný zákrok.

28
    Tomáš Hubočan v slovnom súboji s Róbertom Polievkom, hra žilinského obrancu nebola v rukavičkách, čo sa domácemu kapitánovi nepáčilo, nešlo však o nič vážne.

29
    Jakub Považanec skúsil center z ľavej strany, nebol však úplne presný a lopta poľahky končí v rukaviciach Ľubomíra Belka.

30
    Pod Urpínom máme za sebou tridsať minút zápasu, Dukla Banská Bystrica hrá so Žilinou nerozhodne 0:0.

31
    Róbert Polievka sa z pravej strany snažil dostať ku žilinskej bránke, loptu mu na rohový kop odkopol Tomáš Hubočan.

31
    Rohový kop domácim nevyšiel podľa predstáv, lopta končí až na kopačkách brankára Matúša Hrušku.

32
    Ďalšia rýchla akcia domáceho celku, prudký center z pravej strany končí v moci Ľubomíra Belka.

33
    Vážení futbaloví fanúšikovia, aktuálne evidujeme výpadok internetového pripojenia na štadióne v Banskej Bystrici.

38
    Žltá karta pre tím MŠK Žilina (Timotej Jambor).

45
    Prvý polčas sa skončil.

Po prvom polčase máme v Banskej Bystrici nerozhodný stav 0:0. Druhý polčas sa začne približne o 16:02.

46
    Začal sa druhý polčas.

46
    V druhom polčase máme zatiaľ rovnako problém s internetovým prípojením, budeme sa vás snažiť informovať aspoň o najdôležitejších udalostiach.

46
    Striedanie v tíme MŠK Žilina:
    z ihriska odchádza Henry Addo, prichádza Eric Bile.

49
    Žltá karta pre tím MŠK Žilina (Tomáš Nemčík).

52
    V 52. minúte domáca Dukla Banská Bystrica nepremenila pokutový kop, hráč MFK minul priestor Belkovej bránky!

53
    Timotej Jambor z hranice šestnástky triafa brvno Hruškovej bránky!

59
    Žilina dala gól! Fantastická tiahla strela snáď z 25 metrov v podaní žilinského kapitána JÁNA MINÁRIKA končí v siete Matúša Hrušku!

60
    z ihriska odchádza Krisztian Bari, prichádza Dominik Javorček.

59
    Žltá karta pre tím MŠK Žilina (Ján Minárik).

60
    Po hodine hry vedie Žilina v Banskej Bystrici 1:0. Domáci v 52. minúte nepremenili pokutový kop, Žilina išla v 59. minúte zápasu do vedenia po góle Jána Minárika.

60
    Žilina znovu v útoku, výbornou strelou sa prezentoval reprezentačný útočník Dávid Ďuriš, no Matúš Hruška bol pripravený!

63
    Územnú prevahu má Žilina, Ďuriš sa snažil prebiť cez Jakuba Uhrinčaťa, posledný obranca Dukly však náročnú situáciu zvládol!

66
    Obrovská šanca Banskej Bystrice, strelu Martina Rymarenka Ľubomír Belko vyrazil na rohový kop!

66
    Banská Bystrica dala gól! Domáci využili rohový kop, na centrovanú loptu si najvyššie vyskočil MAREK HLINKA a prekonal Ľubomíra Belka v žilinskej bránke!

69
    Dnešné stretnutie sleduje 1700 divákov.

70
    Striedanie v tíme MFK Dukla Banská Bystrica:
    z ihriska odchádza Jakub Považanec, prichádza David Depetris.

71
    Šanca Žiliny po brejku, Dávid Ďuriš však pálil tesne vedľa ľavej tyče banskobystrickej bránky!

74
    Žltá karta pre tím MFK Dukla Banská Bystrica (David Depetris).

73
    Dukla Banská Bystrica bude zahrávať rohový kop.

74
    Rohový kop domácim futbalistom nevyšiel úplne ideálne, dopredu pôjde Žilina.

75
    Žltá karta pre tím MŠK Žilina (Matúš Rusnák).

77
    Banská Bystrica dala gól! Richtárech našiel v šestnástke Žiliny úplne nestráženého RÓBERTA POLIEVKU, ktorý dostáva svoj tím do vedenia! Následne domáci útočník vyzlieka pri oslave svoj dres a uvidí aj žltú kartu.

77
    Žltá karta pre tím MFK Dukla Banská Bystrica (Róbert Polievka).

80
    z ihriska odchádza Timotej Jambor, prichádza Patrik Iľko,
    z ihriska odchádza Samuel Gidi, prichádza Adam Kopas.

81
    Zdá sa, že všetko je konečne v poriadku a môžeme pokračovať v štandardnom prenose.

83
    Banská Bystrica dala gól! Striedajúci žolík trénera Mária Auxta v zakončení mieri presne, DAVID DEPETRIS dostáva Duklu do trojgólového vedenia!

84
    Žilinčania pôsobia zaskočeným dojmom, zdá sa, že ich rýchle vedenie Dukly poriadne prekvapilo.

85
    Pri postrannej čiare ostáva ležať na trávniku skúsený žilinský obranca Tomáš Hubočan, zdá sa však, že všetko bude v poriadku a bude môcť pokračovať v zápase.

85
    V zápase však po prvom polčase nemohol pokračovať Henry Addo, ktorý mal príznaky otrasu mozgu, bol vystriedaný a na Štiavničky už dorazilo aj sanitné vozidlo pre žilinského hráča. Želáme kazdopádne skoré uzdravenie.

88
    z ihriska odchádza Matúš Rusnák, prichádza Patrik Leitner.

89
    Ďalšia útočná akcia Banskej Bystrice, Róbert Polievka bol však v postavení mimo hru.

90
    z ihriska odchádza Róbert Polievka, prichádza Lukáš Migaľa,
    z ihriska odchádza Dávid Richtárech, prichádza Tibor Slebodník.

90
    V druhom polčase bude hlavný rozhodca Ziemba nadstavovať minimálne štyri minúty.

90+1
    z ihriska odchádza Marián Pišoja, prichádza Joao Victor Guimarães.

90+2
    Na trávniku znovu ostáva skúsený žilinský obranca Tomáš Hubočan, ktorý sa drží za ľavé rameno. Zdá sa však, že bude môcť v zápase pokračovať.

90+3
    Zápas sa už viacmenej iba dohráva, Dukla drží takticky loptu na svojich kopačkách.

90+4

S konštatovaním, že v 18. kole futbalovej Niké ligy Dukla Banská Bystrica porazila MŠK Žilina 3:1 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť počas celej jesennej časti našej najvyššej súťaže. V mene celej redakcie nášho portálu vám želám krásne, pokojné a zdravé Vianoce, všetko dobré v novom roku 2024 a verím, že pri ligovom futbale sa stretneme znovu koncom februára. Dočítania priatelia. (17:21:14)