Detroit – Anaheim 3:4 (kon.) | Pittsburgh – Minnesota 4:3 (kon.) | Winnipeg – Montreal 2:3 (po pr.)
Dallas – Seattle 4:3 (po pr.) | Calgary – Florida 3:1 (kon.)
Dallas Stars
4:3 (2:0, 1:2, 0:1 - 1:0)
Seattle Kraken
Úterý 19.12.2023, 02:00 • American Airlines Center, Dallas • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Dallas Stars: Wedgewood (M. Murray II) – R. Suter, Heiskanen, Hakanpää, Lindell, Harley, Hanley – J. Robertson, Hintz, Pavelski – Seguin, Duchene, Marchment – Benn, W. Johnston, Dadonov – Steel, Dellandrea, Cr. Smith.
    Trenér: Peter DeBoer

Seattle Kraken: Daccord (Driedger) – Dunn, Larsson, Oleksiak, Borgen, R. Evans, Dumoulin – Tatar, Beniers, Eberle – Tolvanen, Gourde, Bjorkstrand – McCann, Wennberg, B. Tanev – Kartye, Bellemare, Yamamoto.
    Trenér: Dave Hakstol

Rozhodčí: Luxmore, Sandlak – Grillo, Gallloway.

00:01

00:10
    Stars vyhráli úvodní vhazování a Heiskanen ihned nahodil touš do útočného pásma, ale zde se domácí příliš neohřáli.

00:41
    Naopak první útok mají za sebou hosté ze Seattlu, když nakonec Dunn střílel z modré čáry, ale bránu Stars minul.

01:00
    A tak si Wedgewood zapisuje úspěšný zákrok až nyní, když si poradil se zakončením Bjorkstranda.

01:14
    6/6
    Dallas právě vstřelil branku!
    Stars vybojovali puk ve svém obranném pásmu a následně se dostali do protiútoku dvou na jednoho, kde nakonec zcela vyšachovali Daccorda, jelikož Seguin přihrál před zcela prázdnou bránu MATTU DUCHENOVI. Asistence: Tyler Seguin, Mason Marchment.
    Duchene M., Seguin T., Marchment M., Lindell E., Hakanpää J., Wedgewood S.
    Borgen W., Tolvanen E., Bjorkstrand O., Oleksiak J., Daccord J., Gourde Y.
    01:14 Matt DUCHENE - 1:0

01:43
    Lindell z modré čáry jen obloukem poslal touš směrem na na hostující klec, kde ještě před Daccordem puk spadl na hranu, a tak měl brankář Seattlu co dělat, aby kotouč zachytil.

02:00
    Do protiútoku dvou na jednoho se nyní dostali hosté a Yamamoto vše řešil přímou střelou, kterou však kryje Wedgewood.

02:54
    Kotouč se dostal na modrou k Suterovi, jehož následná střela míří přesně do výstroje hostujícího brankáře.

03:12
    Bjorkstrand vystřelil z pravé strany a Wedgewoodovi se jeho pokus podařilo vyrazit přímo na Tolvanena, jenž se do puku pořádně opřel a trefil se někam kolem krku domácího brankáře, jenž zůstal ležet na ledě, ale vypadá to, že bude pokračovat.

03:44
    Útočná akce domácích hráčů byla hostující obranou zastavena hned u modré čáry, a tak se k puku opět dostává Kraken.

04:52
    Hosté se při své rozehrávce dostali do menších obtíží, jelikož se k puku málem dostal Pavelski, ale ten nakonec touš nezpracoval.

05:40
    Dellandrea přihrál kotouč na pravou stranu Smithovi, jehož následnou střelu Daccord dokázal vytěsnit mimo svou klec.

05:49
    Seattle šel následně do útoku, avšak snaha Krakena skončila na útočné modré, kde se hosté dostali do ofsajdu.

06:07
    Seattle si zahraje první přesilovou hru v utkání, protože dvě minuty za držení dostává Ty Dellandrea (DAL)

06:18
    Dallas však vyhrál následné vhazování a kotouč letí přes celé kluziště.

06:44
    Eberleho bekhendové zakončení bylo hodně neškodné a Wedgewood jej bez problémů vyrazil mimo svou klec. Dallas poté navíc vyhodil touš přes celé kluziště.

07:18
    Stejný scénář se zopakoval po střele slovenského útočníka Tatara, jehož střela skončila po zásahu Wedgwooda za bránou Stars, odkud jej domácí vyhodili do středního pásma.

08:09
    V samotném závěru přesilové hry ještě střílel Bjorkstrand, avšak jeho pokus minul domácí klec.

08:34
    Duchene dostal ve středním pásmu přihrávku do jízdy a nakonec se dostal až do levého kruhu, odkud vystřelil, avšak Daccord byl připravený.

08:37
    Po vyhraném vhazování se puk dostal k Seguinovi, který se však z mezikruží trefuje přesně do lapačky hostujícího brankáře.

09:00
    Duchenovi se podařilo procpat puk na Marchmenta a jeho následná střela skončila na obráních Seattlu.

10:20
    6/6
    Domácí hokejisté se znova prosazují z rychlého protiútoku, když Pavelski nahrál zcela volnému JASONU ROBERTSONOVI, který následně Daccorda překonal střelou mezi jeho betony. Asistence: Joe Pavelski, Roope Hintz.
    Robertson J., Pavelski J., Hintz R., Wedgewood S., Hanley J., Harley T.
    Borgen W., McCann J., Wennberg A., Oleksiak J., Daccord J., Yamamoto K.
    10:20 Jason ROBERTSON - 2:0

11:14
    Steel pouze nahodil kotouč do útočného pásma, kde se k němu ihned dostávají hostující hokejisté.

11:39
    Nicméně Seattle se následně svou rozehrávkou dostal do potíží, a tak puk přebrali domácí hráči a Smith se zpoza hostující klece pokoušel přihrát mezi kruhy a jeho pas si málem do vlastní sítě srazil obránce Evans, kterého zachránil pozorný Daccord.

12:16
    Kartye z rohu útočného pásma poslal kotouč na modrou čáru Oleksiakovi, který se do něj pořádně opřel a pokus bývalého hráče Stars končí v lapačce Wedgewooda.

12:35
    Heiskanen se snažil prodrat kotouč přes dva hráče Seattlu na najíždějícího Seguina, ale tento pas hráči Krakena zastavili.

13:05
    Beniersovu střelu od levého mantinelu zblokoval Suter mimo hrací plochu.

13:47
    První formace Dallasu se dostala do další zajímavé pozice a opět to byl Robertson, který otestoval Daccorda a brankář Seattlu tentokrát jeho střelu z levého kruhu dokázal vyrazit.

14:29
    Bjorkstrand zavezl puk do útočného pásma, avšak zde mu nakonec z hole ujel až k Wedgewoodovi, který raději schoval touš pod svou lapačku.

14:52
    Dadonov se dokázal protlačit až před brankáře Daccorda, kterého však už z velké blízkosti nepřekonal.

16:14
    Tolvanen nahrál kotouč na modrou Borgenovi, jehož střela jen těsně minula domácí klec.

16:34
    Hra se poté velmi rychle přesunula na druhou stranu, kde nakonec z pravé strany útočného pásma střílel Seguin, jehož pokus končí ve výstroji Daccorda.

16:41
    Kraken sice vyhrál následné vhazování, ale hosté poté poslali kotouč na zakázané uvolnění.

17:19
    McCann se pokoušel protlačit před bránu Dallasu, ale do parády si jej sebral Heiskanen, který hostujícího útočníka obral o kotouč.

18:20
    Domácí fanoušci se nyní dožadovali přesilové hry, protože dle nich byl Smith v rohu kluziště faulován, ale rozhodčí zůstávají klidní.

18:48
    Dunnovi se podařilo vyhrát souboj u mantinelu a následně posunul kotouč na Bellemara, jehož rána letí mimo bránu Stars.

19:02
    Zpoza domácí brány se kotouč nakonec odrazil pod lapačku Wedgewooda, který si už puk ponechal pro sebe.

19:29
    Po útoku Dallasu se kotouč nakonec odrazil na hostující střídačku a vhazovat se tedy bude ve středním pásmu.

19:48
    Heiskanen tentokrát poslal puk z obranného pásma na vlastní střídačku. Vhazování nyní proběhne po pravici Wedgewooda.

19:54
    Tak nakonec k hodně nebezpečnému vhazování po vhazování se dostal Tanev a Wedgewood měl co dělat, aby puk za svá záda nepustil.

20:00

Prvních dvacet minut uplynulo, jako voda, protože zápas se nese ve velmi rychlém tempu. Z toho i vyplynuly zatím jediné dvě trefy utkání, které obě vstřelili domácí hokejisté po rychlých protiútocích.

Nejprve se hned ve druhé minutě prosadil po kombinaci do prázdné klece Duchene, na kterého poté lehce za polovinou první části navázal Robertson, jenž se trefil mezi betony Daccorda.

Dallas tedy po první části vede o dvě branky, ale jak už u zápasů Stars víme, tak naopak bude ve hře spíš obrat Krakena.

20:15
    Robertson se hned z kraje druhé třetiny pokoušel překvapit Daccorda střelou z velkého úhlu, ale tu hostující brankář vyrazil.

20:32
    6/6
    Seattle právě vstřelil branku!
    Kraken z následného protiútoku snižuje na rozdíl jediné branky. Beniersovu střelu z levého kruhu se Wedgewoodovi podařilo vyrazit k TOMÁŠOVI TATAROVI, jehož dorážka prošla domácímu brankáři mezi rukou a tělem a následně se puk dokutálel za brankovou čáru. Asistence: Matty Beniers.
    Tatar T., Beniers M., Larsson A., Eberle J., Dunn V., Daccord J.
    Heiskanen M., Pavelski J., Suter R., Robertson J., Hintz R., Wedgewood S.
    20:32 Tomáš TATAR - 2:1

21:25
    Duchene dokázal připravit střeleckou pozici pro Marchmenta, který však své střelecké zakončení poslal příliš nad bránu Seattlu.

21:56
    Tanev chtěl zavést puk do útočného pásma, jenže na modré čáře schytal hodně tvrdou stopku od Hanleyho.

23:01
    Čtvrtá formace Dallasu sice držela puk ve svém útočném pásmu, ale domácí zde nedokázali vymyslet nějaké střelecké zakončení.

23:30
    Z modré čáry až nyní pálil Harley, který se svou ránou doslova sestřelil bránícího Bellemara.

24:05
    Beniers poslal puk směrem na domácí klec, kde se následně k několika dorážkám dostal Tatar, ale slovenský útočník nyní jen vyprášil betony Wedgwooda.

24:41
    Borgenova střela z modré čáry byla těsně před bránou Stars zblokována.

25:06
    Seguin se pokoušel vyslat do útoku Duchena, ale na toho byl tento pas o malý kousek delší, a tak musel pro kotouč až za bránu Seattlu.

25:28
    Benn byl při své brankové příležitosti hákován, a tak mají domácí hokejisté ponechanou výhdodu.

26:05
    To je velký tlak Dallasu. Hráči Seattlu už ani nejsou schopni nijak bruslit a jen staticky stojí na svých pozicích.

26:21
    6/6
    Stars využívají ponechanou výhodu, když doslova vyždímali hostující obranu a následně z modré čáry vyslal Pavelski parádní křižný pas do pravého kruhu na MATTA DUCHENA, jenž pohotovou střelou trefuje zcela odkrytou klec Seattlu, kde Daccord vůbec nevěděl, kde touš je. Asistence: Joe Pavelski, Jevgenij Dadonov.
    Duchene M., Pavelski J., Dadonov J., Heiskanen M., Benn J., Lindell E.
    Dumoulin B., Tolvanen E., Wennberg A., Bjorkstrand O., Daccord J., Evans R.
    26:21 Matt DUCHENE - 3:1

27:34
    Beniers zavezl puk do útočného pásma, kde ho přenechal Eberlemu, jehož střela končí na betonech Wedgewooda.

27:51
    Harley obdržel přihrávku na modrou čáru a jeho následná střela zaletěla přesně do lapačky hostujícího brankáře.

28:17
    Heiskanen na modré předal kotouč svému kolegovi Suterovi, jehož nahození zastavili hosté ještě před Daccordem.

28:33
    Oleksiak se vydal na ofenzivní výlet, který končí i střelou z pravého kruhu, avšak Wedgewood byl na svém místě.

29:09
    Dadonov nahodil puk do útočného pásma, jenže v útočném pásmu byl Benn dřív, a tak rozhodčí signalizuje postavení mimo hru. Puk zdarma pro Seattle.

29:20
    Do zakončení z levé strany se dostal Bjorkstrand a Wedgewood svou lapačkou touš jen vyrazil do rohu kluziště.

30:32
    O kotouč se velmi dlouho bojovalo v rohu obranného pásma Stars, odkud jej nakonec vydolovali hosté a Beniers se protlačil k zakončení z velkého úhlu, které skončilo na hrudi Wedgewooda.

30:58
    Kartye se ve svém obranném pásmu dostal do menších potíží a nechybělo moc k tomu, aby o kotouč přišel a Hintz poté mohl jít sám na Daccorda.

31:38
    Wedgewood si musel poradit s nahozením z modré čáry, které na něj vyslal Evans.

32:17
    Stars v útočném pásmu rozjeli svou kombinaci, když nakonec Duchene nahrál do levého kruhu Suterovi, jehož střela skončila na jednom z hostujících hráčů.

32:58
    Benn se málem dostal k zakončení z bezprostřední blízkosti, ale vše zachránil Borgen, který na poslední chvíli touš vysekl z hole kapitána Dallasu.

33:48
    6/6
    Kraken se opět přibližuje na rozdíl jediné branky! Hakanpää nebyl schopný sebrat touš u střídačky Seattlu, čehož ihned využil Eberle, jenž ještě počkal na dojíždějícího MATTYHO BENIERSE, který poté prostřelil domácího brankáře. Asistence: Jordan Eberle, Tomáš Tatar.
    Beniers M., Eberle J., Larsson A., Tatar T., Dunn V., Daccord J.
    Hakanpää J., Dellandrea T., Smith Cr., Steel S., Lindell E., Wedgewood S.
    33:48 Matthew BENIERS - 3:2

34:18
    Dallas se ihned znova mohl dostat do dvoubrankového vedení, protože Robertson obdržel dlouhý pas na útočnou modrou a nakonec střílel ze sloti, ale Daccord si velmi dobře povyjel a touš vyrazil.

35:06
    Seattle bude hrát svou druhou přesilovou hru v utkání, protože dvě minuty za vyhození kotouč do hlediště dostává Miro Heiskanen (DAL).

35:35
    Beniers se z levého kruhu snažil vyslat spíš střílenou přihrávku na Yamamota, kterého však domácí obrana ustrážila.

36:05
    Steel vyvezl touš až do útočného pásma, odkud jej poslal na své obránce a Dallas tedy uřízl podstatný kus ze svého oslabení.

36:39
    Benn zastavil rozehrávku Evanse a následně domácí kapitán jen poslal kotouč přes celé kluziště.

37:02
    Další vyhození domácích hráčů, kteří už tak ubrání i své druhé oslabení v utkání.

37:28
    Tanev měl hned dvě velké příležitosti srovnat! Útočník Seattlu měl před sebou zcela prázdnou klec, ale skvěle zasáhl Seguin, který mu zabránil ke skórování snadné branky a Tanev se poté dostal k ještě jedné dorážce, kterou už naopak zachraňoval Wedgewood.
    37:28 Tanev měl hned dvě obrovské příležitosti vyrovnat, ale nevyužil ani jednu z nich.

38:56
    Benn nahrával kotouč na modrou Hanleymu, jehož střela mu absolutně nesedla a puk skončil na prvním hráči Seattlu.

39:10
    Střela hostí z modré čáry byla domácí obranou zblokována do ochranné sítě.

39:26
    Hned dva pokusy o založení útoku Dallasu se hostům podařilo zastavit hned ve středním pásmu.

39:40
    Stars se v závěru první třetiny dočkávají první přesilové hry v utkání, protože dvě minuty za hrubost dostává Alexander Wennberg (SEA).

39:52
    Heiskanenova rána letěla těsně mimo bránu Seattlu a kotouč se následně navíc odrazil do středního pásma.

40:00

I druhá třetina pokračovala ve skvělém tempu a opět nám jí okořenily i brankové akce. Seattle dokázal ihned snížit v první minutě druhé periody, když svou první branku v novém dresu zaznamenal slovenský útočník Tatar.

Dallas si své dvoubrankové vedení vzal zpět při ponechané výhodě, ve které už byla hostující obrana zcela vyšťavená a Duchene poté mohl přidat svou druhou trefu v utkání. Poslední slovo ve druhé dvacetiminutovce však měli hosté, jelikož další snížení Krakena obstaral Beniers.

Do závěrečné třetiny tedy půjdou domácí pouze s těsným vedením, které však budou moci vylepšit v téměř kompletní přesilové hře.

40:08
    Domácí hokejisté tedy zahajují třetí třetinu zbývající přesilovou hrou. Úvodní vhazování však patřilo hostům.

40:22
    Stars se dostali do svého útočného pásma, ale zde se kotouč odrazil mimo hrací plochu.

40:30
    I další vhazování vyhrál Kraken a puk tedy míří přes všechny čáry.

41:06
    Robertsonova střela byla sražena hned prvním bránícím hráčem.

41:18
    Kraken následně vyvezl touš přes celé kluziště a Beniers jej dokázal vrátit až na své obránce.

41:40
    Dallas tedy svou první přesilovou hru nevyužil, když si v ní vlastně nevytvořil nic zajímvého.

42:22
    Wedgewood si musel poradit se zakončením Eberleho z pravého kruhu, které vyrazil za svou klec.

42:37
    Tomáš Tatar (SEA) obstaral druhý trest Krakena v tomto utkání, když lehce přidržel Benna a za své počínání tedy dostává dvě minuty.

42:52
    Heiskanen dostal nabito na modrou čáru a jeho rána jen proletěla kolem brány Seattlu.

43:07
    Robertsonova střela tentokrát prošla až k Daccordovi, jenž jeho pokus dokázal vyrazit.

43:30
    Hintz přihrál kotouč do slotu Bennovi, ale domácí kapitán následně zcela minul bránu Seattlu.

44:00
    Robertson připravil střeleckou pozici pro Harleyho, jehož rána zaletěla přesně do výstroje hostujícího brankáře.

44:23
    Seattlu se podařilo dostat puk do středního pásma.

44:37
    Druhá přesilová hra Dallasu tedy byla značně lepší než ta předchozí, ale ani tak v ní nedokázali skórovat, takže pokračujeme za těsného vedení Stars.

45:11
    A tak si početní výhodu opět zkusí hosté ze Seattlu, protože dvě minuty za nedovolené bránění dostává Thomas Harley (SEA).

45:18
    Následné vhazování vyhráli domácí, kteří ihned vyhazují kotouč přes celé kluziště.

45:38
    Tolvanen z levého kruhu vyslal nepřesnou střelu a kotouč se navíc odráží mimo útočné pásmo Seattlu.

46:12
    Johnston dobře zapracoval u modré čáry, kde zatlačil na Tatara a dokázal protlačit puk do středního pásma.

46:38
    Dallasu se vyplatilo napadání při rozehrávce Seattlu a domácí opět ukradli pár vteřin ze svého oslabení.

47:11
    Tak ani tato přesilová hra tedy není využita a Harley se vrací zpět do hry.

47:29
    Seguin přihrával před bránu najíždějícímu Suterovi, kterému však touš přeskočil přes jeho hůl.

48:10
    Nahození Larssona letělo hodně mimo domácí klec.

48:32
    Hostujícím hráčům je signalizováno postavení mimo hru, takže mají domácí hráči nějaké vteřiny zdarma ke své rozehrávce.

49:04
    Jenže Seattle se velmi rychle vrátil na puk a hosté jsou opět ve svém útočném pásmu.

49:39
    Domácí hokejisté mají ponechanou výhodu a Marchment si málem poslal puk do vlastní brány, když posílal z útočného pásma zpětnou přihrávku, která letěla právě až vedle opuštěné klece Stars.

49:52
    Yanni Gourde (SEA) tedy putuje na trestnou lavici, kde si odpyká dvě minuty za hákování.

50:08
    Hiintz nahrál na modrou Heiskanenovi, který svou ránu namířil do bránícího Wennberga, kterého to hodně bolelo.

50:46
    Po neúspěšné přihrávce Hintze se k puku dostal Tanev, který jej vyhodil přes všechny čáry.

51:32
    Duchene dostal nabito do pravého kruhu a jeho okamžitá rána letí až do ochranné sítě.

51:45
    Seattle vyhazuje puk přes všechny čáry. Ani šestá přesilová hra utkání nám tedy branku v početní výhodě nepřinesla.

52:17
    Gourdovi utekl kotouč z útočného pásma, což hostující útočník nenesl příliš dobře, když ihned sekl do ledu.

52:24
    Tak ovšem tohle bylo od Yanniho Gourda (SEA) hodně zbytečné. Hosté nahodili puk na Wedgewooda, jenž jej chytil do své lapačky, ale útočník Krakena následně do domácího brankáře vletěl, takže dostává dvě minuty.

52:35
    Seattlu se podařilo vyhodit kotouč ze svého obranného pásma.

53:03
    Hintz se svou střelou sestřelil bránícího Larssona, od kterého se kotouč odrazil do rohu kluziště.

53:18
    Přesilová hra Dallasu končí předčasně, protože dvě minuty za podrážení dostává Joe Pavelski (DAL), ale z opakovaného záběru bylo vidět, že Wennberg upadl zcela sám aniž by se jej dotkla hokejka domácího útočníka. Hodně přísný trest.

53:44
    Dumoulin si velmi dobře najel až k bráně Dallasu, kam i obdržel přihrávku, ale Wedgewood jeho zakončení vykopl svým betonem.

54:24
    Kraken je tedy kompletní a hosté mají k dispozici minutovou přesilovou hru.

54:38
    Dallas však ukrojil pořádný kus z oslabení, když domácí drželi puk pod svou kontrolou.

55:00
    Lindell zpoza své klece posílá kotouč do středního pásma.

55:10
    Benn drží puk v útočném pásmu. Ani z této přesilové hry tedy nic nebude.

55:33
    Suter vystřelil z modré čáry a Daccord jeho pokus vyrazil do rohu kluziště.

56:08
    Dallas zastavil ofenzivní snažení Seattlu a Hintz poté pouze poslal kotouč do středního pásma.

56:40
    Stars ze středního pásma poslali obloukem kotouč přímo na Daccorda, který jej sebral svou lapačkou a po reklamní pauze proběhne vhazování v útočném pásmu Dallasu.

57:41
    Hintz se pokusil překonat Daccorda zakončením z velkého úhlu, které nakonec hostující brankář dokázal zastavit a vhazovat se bude po jeho pravici.

57:58
    Robertson se dostal do zakončení z pravého kruhu, které bylo zblokována těsně mimo bránu Krakena.

58:17
    Daccord už se hlásí hostující střídačce, ale zatím nepřišel pokyn, protože puk je za jeho klecí.

58:44
    Dallasu se podařilo zastavit útok Krakena hned na útočné modré.

58:56
    Nyní už je Daccord na své střídačce!

59:38
    6/6
    Kraken srovnává stav utkání! Nahození Bjorkstranda skončilo na tyči domácí klece a puk se poté od zad Wedgewooda odrazil na brankoviště Stars, kde se k němu nakonec dostal EELI TOLVANEN, jenž už zajistil Krakenovi vyrovnání.
    Tolvanen E., Eberle J., Beniers M., Wennberg A., Bjorkstrand O., Dunn V.
    Heiskanen M., Suter R., Marchment M., Wedgewood S., Seguin T., Duchene M.
    59:38 Eeli TOLVANEN - 3:3

59:38
    Tak branka Seattlu je ještě přezkoumána, protože před střelou Bjostranda zasáhl Wennberg Wedgewooda hokejkou do helmy, ale bylo to po souboji s bránícím Suterem, takže branka by spíš platit měla.

59:38
    Ano, vyrovnávající branka Seattlu platí.

60:00

Ve třetí třetině bylo k vidění spousta přesilových her, ale ani jednomu z týmů se v početní výhodě nepodařilo skórovat, a tak Dallas držel své těsné vedení.

Při závěrečné powerplay hostí však Stars několikrát nedokázali dostat puk z obranné třetiny a Kraken svého soupeře ztrestal vyrovnávající brankou, kterou z dorážky obstaral Tolvanen.

60:01

60:28
    Dallas sice drží puk pod svou kontrolou, ale domácí do útočného pásma vůbec nespěchají.

60:53
    První minuta prodloužení tedy nenabídla absolutně nic.

61:15
    Larsson zavezl puk do útočného pásma, kde ho zadovkou předal Beniersovi, který však akci opět zpomalil.

61:29
    Nyní však už Beniers vystřelil a trefuje vzdálenější tyč domácí klece.

61:39
    Beniers se pokusil obkroužit domácí klec, avšak Wedgewood byl na svém místě.

61:56
    Johnston se dostal s pukem až za bránu Seattlu, odkud se snažil překonat Daccorda, ale i on svůj tým podržel.

62:15
    4/4
    Stars nakonec přeci jen dotahují zápas do vítězného konce. Seattle nedostal puk z obranného pásma a následně hosté dali hodně prostoru Duchenovi, jenž z pravé strany poslal kotouč přímo na hůl THOMASE HARLEYHO, jehož bránění hodně odflákl Evans. Daccord zde byl zcela bezmocný. Asistence: Matt Duchene, Jamie Benn.
    Harley T., Duchene M., Benn J., Wedgewood S.
    Daccord J., Gourde Y., Evans R., Tatar T.
    62:15 Thomas HARLEY - 4:3

Stars přeci jen dotáhli slibně rozehraný zápas do vítězného konce, který tedy přišel až v prodloužení, ve kterém hrdina utkání Duchene připravil rozhodující trefu pro Harleyho.

Kraken nebyl v prodloužení daleko od dokonání svého obratu, ale Beniersova střela skončila na brankové konstrukci.

Dallas Stars tedy nakonec zdolali Seattle Kraken 4:3 po prodloužení.

3. Joe Pavelski (DAL) 0+2

To je tedy z tohoto utkání vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou. (04:51:27)

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 2. Duchene (Seguin, Marchment), 11. J. Robertson (Pavelski, Hintz), 27. Duchene (Pavelski, Dadonov), 63. Harley (Duchene, Benn) – 21. Tatar (Beniers), 34. Beniers (Eberle, Tatar), 60. Tolvanen

Rozhodčí: Luxmore, Sandlak – Grillo, Gallloway

Diváci: 18 532