97:100 (24:25, 51:52, 77:76, 91:91)
Promitheas Patras B.C.
Úterý 19.12.2023, 18:30 • Víceúčelová Hala Opava • Liga mistrů • Skupina B

44:57
    Tak to je pro Opavu kruté! Cameron Reynolds oba trestné hody promarnil, jenže po tom druhém doskočil míč, a přeci jen tak zaznamenal dva body. (97:100)

44:54
    Pecháček byl šest vteřin před sirénou faulován Stephensem. Obě šestky proměnil! (97:98)

44:43
    Anthony Cowan proměnil oba trestné hody. Patras vede o tři body. Petr Czudek si vybírá time-out. Sledujeme neuvěřitelně dramatický zápas, který klidně nemusí po 45 minutách znát vítěze. (95:98)

44:43
    Ze strany řeckého mužstva bylo bohužel vše v pořádku. Následně se faulem na Cowana prezentoval Jakub Slavík. (95:96)

44:12
    Rychlá souhra Patrasu vyústila v další tříbodový pokus. A tentokrát úspěšný. Prosadil se Cameron Reynolds. (93:96)

42:47
    Marques Townes dvěma trestnými hody vyrovnává! (93:93)

39:58
    Oddechový čas pro Patras. Pravděpodobně se ale bude prodlužovat. (91:91)

39:58
    Marques Townes první trestný hod nedal, ale další dva už ano. Je vyrovnáno! (91:91)

39:58
    Anthony Cowan nedal! Marques Townes byl na druhé straně faulován při střele za tři body! Pokud promění, Opava zvítězí! (89:91)

39:49
    Kouřilova střela bohužel v koši neskončila! Slavík rychle sáhl k taktickému faulu. Oddechový čas pro Patras, který po něm bude útočit. Čekat lze další rychlý opavský faul a trestné hody řeckého celku. (89:91)

39:34
    Anthony Cowan zase zkoušel trojku z dálky, ale neuspěl. Opava útočí na vyrovnání, možná i obrat! (89:91)

39:02
    Již běží poslední minuta čtvrtiny. Jakub Mokráň proměnil oba trestné hody. Opava je rázem znovu na dostřel! (89:91)

38:35
    S parádní trojkou ovšem přispěchal na protějším konci palubovky rovněž Radovan Kouřil! (87:91)

38:13
    Anthony Cowan dává tři body. Střílel skrze protihráče a více než metr před tříbodovou hranicí. (84:91)
    29:59 Šiřina uzavřel třetí dějství parádní trojkou.

29:59
    Jenže naprosto stejně si počínal i na druhé straně, navíc s koncem časového limitu, Jakub Šiřina. Opava půjde do poslední čtvrtiny coby vedoucí tým! (77:76)

27:01
    Coffey fauloval a Marques Townes byl znovu stoprocentní. Slezané vedou! (70:69)

25:07
    Jakub Šiřina snižuje na rozdíl bodu! Z levého okraje palubovky napřáhl k povedené trojce. (63:64)

21:53
    Výborně! Po driblinku vyrovnal dalšími dvěma body Jakub Slavík. (55:55)

16:56
    Adam Pecháček proměnil dva trestné hody a poslal Opavu dokonce do vedení! Jsme téměř v polovině zápasu. (44:42)
    16:29 Po Šiřinově trojce je srovnáno.

16:29
    Jakub Šiřina převzal balon, zastavil se před tříbodovým obloukem a vyměřil přesnou střelu. Je vyrovnáno! Oddechový čas pro Patras. (42:42)

06:19
    Teď už pouze o jeden. Další koš Patrasu obstaral po přihrávce Cowana Chris Coffey. Oddechový čas si bere již v první čtvrtině rovněž Petr Czudek. (18:17)

03:27
    Slezané pokračují v aktivní hře. Adam Pecháček zvýšil úspěšným nájezdem na koš na 11:5. Hostující kouč Ilias Papatheodorou si vybírá první oddechový čas. (11:5)

Filip Lefenda

BK Opava: Farský, Gniadek, Jurečka, Kouřil, Mokráň, Pecháček, Šiřina, Slavík, Švandrlík, Townes
    Trenér: Petr Czudek

Promitheas Patras B.C.: Chrysikopoulos, Cowan, Karagiannidis, Koniaris, Reynolds, Bazinas, Coffey, Echenique, Frazier, Jones, Plotas, Stephens
    Trenér: Ilias Papatheodorou

Rozhodčí: Marques (POR), Attard (ITA), Manuel Rodriguez (ESP)
    Čtvrtiny: 24:25, 51:52, 77:76, 91:91 - 97:100