Barcelona – Almería 3:2 (kon.) | Ath. Bilbao – Las Palmas 1:0 (kon.) | Villarreal – Celta Vigo 3:2 (kon.)
Athletic Bilbao
1:0 (0:0)
UD Las Palmas
Středa 20.12.2023, 21:30 • San Mamés Barria (Bilbao) • Španělská LaLiga • 18. kolo

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 7:2. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 12:11. (23:36:49)

Už to vypadalo, že pevnou obranu Las Palmas v čele se skvělým brankářem Vallesem domácí nepřekonají, ale v 94. minutě se přece jen usmálo po neproměněné penaltě a celé řadě zahozených tutovek na Basky štěstí. Hlavou vrátil vyboxovaný centr z 15 metrů v pádu do sítě Unai Gómez a stanovil tak vzhledem k obrázku hry hlavně v závěru zápasu zasloužený výsledek pro favorita. Ten bodoval poosmé v řadě, naopak nováček La Ligy se vrací s prázdnou po třech zápasech.

90+7

90+6
    Adresátem žluté karty je současně Iñaki Williams (Bilbao).

90+6
    Enzo Loiodice (Las Palmas) se zapletl do potyčky po odpískání a dostává žlutou kartu.

90+4
    Bilbao právě vstřelilo branku!
    25 vteřin před vypršením nastavení to prasklo. Domácí Jauregizar odebral míč Ramírezovi hraničním způsobem, rychlý brejk přes tři čtvrtiny hřiště podnikl Berenguer a jeho vyboxovaný centr vrátil rybičkou za Vallesova záda UNAI GÓMEZ.

90+3
    Nakopávaný míč ukryl na zemi pevně v náruči brankář Valles.

90+2
    Žlutomodří zachytili útočnou vlnu před velkým vápnem, ale dlouho míč nepodrželi.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

90
    Střídání v týmu UD Las Palmas:
    ze hřiště odchází Munír al-Haddádí, přichází Álex Suárez.

87
    Střídající Jauregizar se hned prvním dotykem pokusil proslavit, ránu z 25 metrů však posílá vysoko nad.

86
    Střídání v týmu Athletic Bilbao:
    ze hřiště odchází Nico Williams, přichází Raúl García,
    ze hřiště odchází Beňat Prados, přichází Mikel Jauregizar.

85
    Nepřesný nákop Bilbaa končí za bránou. Domácí potřebují po hluchých minutách nahodit motory na závěrečný finiš.

82
    Po opakovaném rohu hlavičkuje Vesga nad břevno, žlutomodří si mohou chvilku oddechnout, protože jsou už nějaký čas pod zdrcujícím tlakem.

81
    Po rohu se řešila případná Araujova ruka ve výskoku do hlavičkového souboje, nakonec ale VAR nechává jen rozehrát další roh.

80
    Ostrované se brání zuby nehty, vypíchli míč na roh před Iñaki Williamsem.

79
    Beňat Prados připravil střeleckou příležitost Nicu Williamsovi, který mířil k tyči, ale ztroskotal jako už čtyřikrát jeho bratr na Vallesovi.