Winnipeg – Detroit 5:2 (kon.) | Washington – NY Islanders 3:2 (po pr.) | Los Angeles – Seattle 1:2 (kon.)
Los Angeles Kings
1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Seattle Kraken
Čtvrtek 21.12.2023, 04:00 • Crypto.com Arena, Los Angeles • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Vítám vás u posledního utkání NHL, které proběhne v rámci "středečního" programu, když Los Angeles Kings na svém ledě přivítají Seattle Kraken.

Potvrdí domácí hokejisté roli favorita nebo naopak zabere trápící se Seattle? To se dozvíme lehce po čtvrté hodině, kdy tento zápas startuje.

Los Angeles Kings: Talbot (Rittich) – M. Anderson, Doughty, Moverare, M. Roy, Englund, Spence – Byfield, Kopitar, Kempe – Fiala, Danault, Moore – Laferriere, Dubois, Kaliyev – Grundström, Lizotte, Lewis.
    Trenér: Todd McLellan

Seattle Kraken: Daccord (Driedger) – Dunn, Larsson, Oleksiak, Borgen, Dumoulin, Schultz – Tatar, Beniers, Eberle – Kartye, Wennberg, B. Tanev – Tolvanen, Gourde, Bjorkstrand – Shore, Yamamoto.
    Trenér: Dave Hakstol

Rozhodčí: L´Ecuyer, Syvret – Gawryletz, Marquis.

00:01

00:14
    Po uklouznutí Andersona se hostující hráči dostali ihned do útoku dvou na jednoho, který Eberle řešil střelou, ale hostující útočník ani netrefil bránu LA.

00:48
    Taktéž domácí hokejisté už mají za sebou svůj první útok a ani zde jsme se zatím střely na bránu nedočkali. Evans nyní čeká za svou klecí až jeho spoluhráči dostřídají.

01:29
    Další ofenzivní snaha domácích hráčů byla zastavena hvizdem čárového rozhodčího, jenž viděl ofsajd Kings.

01:38
    A znova je hra zastavena kvůli ofsajdu domácích hráčů.

02:12
    Tanev zavezl kotouč do útočného pásma, kde ho následně udržel v rohu kluziště a hosté se málem dostali i do zakončení, ale Talbot zatím stále na svůj první zákrok čeká.

03:00
    Ten přichází až nyní, když si domácí brankář poradil s zakončením Oleksiaka, který na Talbota vystřelil ze středu útočného pásma Krakena.

03:10
    Domácím hráčům se nevydařila útočná rozehrávka, protože touš letí přes celé kluziště na zakázané uvolnění.

03:23
    Kopitar nahrál křižně do pravého kruhu Kempemu, jenž si puk ještě zpracovával a Daccord jeho následnou střelu vyráží za svou klec.

03:46
    Kempe se dostal ještě k jednomu zakončení, ale vedl si zcela stejně, jako v předchozím případě, když i jeho druhý pokus Daccord vyrazil za svou bránu.

04:07
    Doughtyho střela z modré čáry byla hostující obranou zblokována do ochranné sítě.

04:36
    Moore zavezl puk do útočného pásma, kde jej přenechal Fialovi, jenž poté přihrával na střed třetiny, ale zde nebyl nikdo v černém dresu.

05:12
    Oleksiakovo nahození bylo před Talbotem zblokováno a k puku se málem dostal Tanev, ale toho zastavil jeden z obránců Kings.

05:57
    Tanev se už dostával do samostatného úniku, jenže lehce za modrou minul puk holí a tím se zpomalil, čehož využil Kaliyev, který hostujícího hráče vytlačil až za bránu Kings.

06:09
    Od levého mantinelu vyslal hodně neškodnou střelu Lizotte a Daccord si zapisuje velmi snadný zákrok. Následuje komerční přestávka.

06:22
    Englund vyslal své nahození z modré čáry, které Daccord pouze vyrazil do brusle Lizotta stojícího před ním a od ní se puk odrazil pod betony hostujícího brankáře.

07:10
    První formace Los Angeles držela puk ve svém útočném pásmu, ale Daccorda nakonec nijak neohrozili a hostujícím hráčům se podařilo dostat touš do středního pásma.

07:53
    Moverare vypálil vcelku schovanou střelu z modré čáry, kterou si Daccord našel a puk nakonec vyrazil mimo svou klec.

08:26
    Po delší době se Kraken dostal do svého útočného pásma, avšak domácím se vcelku rychle podařilo neutralizovat útočnou snahu svého soupeře.

08:49
    Kotouč se ze středního pásma odrazil na střídačku Seattlu.

09:23
    Gourde z rohu kluziště posílal touš směrem na Talbota, který jej raději poslal zpět za svou klec.

10:04
    Larssonovo nahození z modré čáry sebral hned první bránící hráč Los Angeles.

10:12
    Kings poté nahodili touš ze středního pásma směrem na Daccorda, který ho před dojíždějícími hráči raději schoval do své lapačky. Hra bude pokračovat po reklamní pauze.

10:44
    Tak to byla velmi pěkná kombinace domácích hráčů, když se nakonec touš dostal až před bránu k Byfieldovi, jenž ho vracel mezi kruhy na Kopitara, ale na toho byl pas o malý kousek delší.

11:20
    Domácí hokejisté opět drží svého soupeře v jeho obranném pásmu. Danault zkoušel přihrát před prázdnou bránu, ale v těchto místech nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.

11:54
    Dlouhý zámek Los Angeles nakonec ukončil Fiala, který vystřelil z levého kruhu a jeho pokus už se Daccordovi podařilo udržet ve své výstroji.

12:21
    Seattlu se nevydařil přechod do útočné třetiny, jelikož se na modré čáře dostali do ofsajdu.

13:11
    Po špatné rozehrávce hostujícího Shora se k puku dostal Lewis, jenž jej poté z otočky poslal na bránu Seattlu, kde si Daccord zapisuje už čtrnáctý úspěšný zákrok.

13:50
    Kopitarova střela z pravého kruhu byla sražena mimo klec Seattlu.

14:41
    Danault v bruslařském souboji zvládl předjet Dunna a už zřejmě přemýšlel, jak překoná Daccorda, ale ten parádně přečetl hru a využil toho, že si domácí hráč posunul touš trochu více dopředu a nakonec vypíchl touš svou holí. Poté si však brankář Seattlu přeci jen musel poradit s zakončením Spenceho.

15:19
    Snad poprvé v utkání se Seattlu daří držet puk delší dobu ve svém útočném pásmu, ale zatím je to bez nějaké střely, která by mířila mezi tři tyče.

15:42
    Los Angeles nakonec svého soupeře dokázalo vytlačit do středního pásma.

16:17
    Talbot se dočkává svého třetího úspěšného zákroku v zápase, když si domácí brankář poradil s zakončením Yamamota.

16:47
    Hosté jen ze středního pásma nahodili kotouč směrem na domácí klec, kde jej Talbot předává svým spoluhráčům.

17:19
    Tanev zavezl puk do útočné třetiny, kde jej přenechal za sebou zcela volnému Kartyemu a jeho následnou střelu ze slotu kryje Talbot.

18:03
    Spence obdržel přihrávku na modrou čáru, avšak jeho střela letí příliš mimo hostující klec.

18:41
    Beniersovi se podařilo dostat puk na Borgena, jehož střela byla sražena mimo bránu Los Angeles.

19:00
    Závěrečnou minutu první třetiny Los Angeles zahájilo nahozením kotouče na Daccorda.

19:34
    Domácí jeli ve dvou na jednoho a Laferriere nakonec přihrál Royovi, který měl před sebou odkrytou klec, jenže pokus domácího hráče mířil do středu, kde se přesunujícímu Daccordovi podařilo touš lehce tečovat do břevna své klece!
    19:34 Kings mohli v samotném závěru první třetiny otevřít skóre utkání, ale Daccordovi se podařilo vytěsnit puk do břevna!

20:00

Prvních dvacet minut divizního střetnutí Los Angeles a Seattlu bohužel žádnou brankovou radost nepřineslo. Mnohem více ze hry měli domácí hráči, ale všechny střelecké snahy Kings zatím skončili na velmi dobře chytajícím Daccordovi, který jen v první třetině zaregistroval 20 úspěšných zákroků.

Seattle se naopak v první části hodně hledal a hostující hráči se víceméně nějak ofenzivně probudili až v závěru první dvacetiminutovky. Nicméně ani jejich snaha zatím k žádnému gólu nevedla, a tak i do další třetiny půjdeme za bezbrankového stavu.

20:13
    Los Angeles zahajuje druhou třetinu vyhozením kotouč na zakázané uvolnění.

20:16
    Beniers následné vhazování vyhrál na Dunna, jehož střela z modré čáry byla sražena mimo bránu Kings.

20:48
    Fialovi se podařilo vyslat křižný pas na Kopitara, který byl na konci svého střídání, a tak spíš jen usměrnil touš mezi tři tyče, kde byl připravený Daccord.

21:08
    Seattle si zahraje první přesilovou hru v utkání, protože dvě minuty za podrážení dostává Kevin Fiala (LAK).

21:15
    Následné vhazování však vyhráli domácí hokejisté a Anderson poté po mantinelu vyhodil touš přes celé kluziště.

21:37
    A je po přesilové hře Krakena, protože v útočném pásmu Kailer Yamamoto (SEA) podrazil Lizotta a taktéž si posedí dvě minuty za podrážení.

22:08
    Eberlmu se na útočné třetině podařilo obrat o kotouč jednoho z domácích, ale následně s ním zamířil do středního pásma.

22:25
    Dumoulin vjel po levé straně do útočného pásma, kde byla jeho střela přizvednuta do ochranné sítě.

22:50
    Dubois se pokoušel překonat Daccorda bekhendovým zakončením z velkého úhlu, které hostující brankář holí vyrazil.

23:01
    Dubois se nyní přesunul do pozice přihrávajícího, když do slotu poslal kotouč Laferrierovi, jehož střela končí v náruči Daccorda.

23:27
    Domácí mají k dispozici hodně krátkou přesilovou hru, ve které z modré čáry střílel Doughty, ale jeho pokus šel mimo bránu Seattlu.

23:47
    Už tedy opět pokračujeme v plném počtu hráčů na obou stranách.

24:35
    Tatar nahrál kotouč na pravou stranu najíždějícímu Borgenovi, který poté střílel z celkem velké vzdálenosti a navíc přímo do středu, kde si Talbot zapisuje snadný zákrok.

25:04
    Anderson velmi dobře přihrál do pravého kruhu Moorovi, jenž však následně příliš bojoval s pukem, protože Daccord byl ve své bráně vcelku rozhozený, a tak místo střely ještě volil přihrávku na modrou Doughtymu, jehož dělovku už kryje brankář Seattlu.

25:19
    6/6
    Seattle právě vstřelil branku!
    Kraken otevírá skóre tohoto utkání! Domácí hokejisté sice vyhráli vhazování ve svém obranném pásmu, ale touš se Spencovi zamotal mezi bruslemi, čehož ihned využil BRENDON TANEV, jehož první střelu ještě Talbot zastavil, ale dorážka hostujícího útočníka už skončila za jeho zády. Bez asistence.
    Tanev B., Borgen W., Wennberg A., Oleksiak J., Daccord J., Yamamoto K.
    Englund A., Spence J., Kaliyev A., Talbot C., Laferriere A., Dubois P.
    25:19 Brandon TANEV - 0:1

26:11
    Domácí hokejisté se ihned ženou za vyrovnáním, když uzavřeli svého soupeře v jeho obranném pásmu a z pravého kruhu i vypálil Dubois, jenže Daccord byl opět pozorný.

26:45
    Po nepřesné střele Yamamota se kotouč dostal na modrou čáru, odkud vystřelil Larsson a jeho pokus letí přímo do lapačky Talbota.

27:17
    Eberle z rohu útočného pásma hledal mezi kruhy najíždějícího Benierse, kterého však velmi dobře uhlídal Kempe.

27:28
    Kings poté přenesli hru do svého útočného pásma, kde od levého mantinelu střílel Byfield a Daccord má na svém kontě další úspěšný zákrok.

28:15
    Andersonova střela z modré čáry byla zblokována hostující obranou a kotouč se navíc odrazil do středního pásma.

28:37
    Hostující hráči pouze poslali kotouč přes celé kluziště, a tak je Seattlu odpískáno zakázané uvolnění.

28:45
    Krátce po vhazování se do zakončení prodral Laferriere, ale Daccord nadále drží své čisté konto.

28:50
    Daccord si ještě lehce před polovinou základní hrací doby zapisuje už 30. úspěšný zákrok, když si nyní poradil se střelou obránce Spenceho.

29:27
    Dumoulinovu střelu z modré čáry Talbot vyrazil jen před sebe, kde se k dorážce dostal Yamamoto, jehož pokus domácímu brankáři propadl výstroji, ale ten si to rychle uvědomil, otočil se a touš vyrážečkou uklidil pryč. Velmi blízko druhé brance zde byl Tanev, jenž už se po volnému kotouči natahoval, ale Talbot měl přeci jen trochu více síly.
    29:27 Talbot na poslední chvíli uklidil touš před Tanevem.

30:17
    Lewis zkoušel své střelecké štěstí z levého kruhu, jenže Daccord měl zcela odkrytý výhled, takže další snadný zákrok pro brankáře Krakena.

30:56
    Dunnovu přihrávku Tatar sice protečoval do útočného pásma, jenže kotouč letí až do ochranné sítě.

31:32
    Gourde dostal přihrávku na útočnou modrou, ale vzápětí musel čelit nájezdu Andersona, který jej seslal k ledu.

32:16
    Oleksiak vystřelil z modré čáry, avšak jeho střela byla zastavena ještě před Talbotem.

32:23
    Moore dostal přihrávku do samostatného úniku a ikdyž byl hákován Jamiem Oleksiakem (SEA), tak se prodral do zakončení, které však opět zneškodnil Daccord. Obránce Seattlu tedy dostává dvě minuty.

32:48
    Domácí hráči se sami vyhnali z útočného pásma nepřesnou rozehrávkou.

33:15
    Los Angeles se zatím nemůže vrátit do útočného pásma.

33:41
    Až nyní se domácí opět usadili v útoku, kde rozjíždějí svou kombinaci.

34:10
    Jenže domácí se zde nemohou dostat do žádného zakončení.

34:21
    Až v závěru přesilové hry střílel z levého kruhu Danault a Daccord jeho střelu vyráží.

34:42
    Kings jsou zastaveni hvizdem čárového rozhodčího, protože se domácí hokejisté dostali do ofsajdu.

35:02
    Eberleho střela z pravého kruhu skončila hned na prvním bránícím hráči Los Angeles.

35:07
    Domácí hokejisté vzápětí poslali touš přes celé kluziště na zakázané uvolnění.

35:31
    Dunn ještě místo střely nahrál kotouč Larssonovi, jehož střelu už musel řešit Talbot.

35:57
    Kempe dostal přihrávku na útočnou modrou a chtěl jej posunout Kopitarovi, ale o kotouč jej nakonec připravil Larsson.

36:25
    Ve druhé třetině Seattlu velmi dobře funguje napadání domácích hráčů, kteří kolikrát jen odevzdávají kotouč do středního pásma.

36:50
    Nebo pouze pošlou kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění, jako v tomto případě.

36:56
    Po vyhraném vhazování střílel z modré čáry Dumoulin, avšak jeho pokus mířil mimo bránu Los Angeles.

37:19
    Na druhé straně se k zakončení z modré čáry dostal Anderson a Daccord má na svém kontě další zářez.

38:01
    Domácí hráči si nepohlídali své střídání, jelikož na ledě bylo zcela jasně šest bruslařů v černém, a tak střídačka LA dostává dvě minuty.

38:10
    Beniers se z velkého úhlu snažil trefit "šestou" díru moderních brankářů, když chtěl poslat touš kolem hlavy Talbota, ale ten puk vyrazil.

38:46
    Beniers dostal přihrávku do slotu, odkud ihned vystřelil a Talbot opět jeho pokus dokázal vyrazit.

39:08
    Talbot si musel poradit se střelou z levého kruhu, kterou opět vyrazil a domácí hráči následně vyhodili kotouč přes celé kluziště.

39:39
    Dunn zkoušel své střelecké štěstí z modré čáry, které však Talbot dokázal ukrýt ve své výstroji a domácí hokejisté mohou jít v klidu vystřídat.

39:55
    Danault ještě posílá puk po mantinelu přes celé kluziště, a tak z velmi dobré přesilovky Seattlu už nic nebude.

40:00

Ve druhé třetině se hra vcelku vyrovnala, když už domácí hokejisté neměli tolik navrch, jako v té první. Seattlu se navíc ve 26. minutě podařilo otevřít skóre tohoto zápasu, když Tanev využil svého důrazu a nakonec procedil touš za Talbota.

Los Angeles se zatím vůbec nedaří najít recept na skvěle chytajícího Daccorda, který během dvou třetin zneškodnil už 36 střeleckých pokusů domácích hráčů. Tímto tempem budou hráči Kings útočit na metu 50 střel na bránu

40:20
    Larssonovu nabídku z modré čáry se podařilo tečovat Beniersovi, avšak puk míří mimo bránu Los Angeles.

40:34
    Švédský obránce Seattlu ještě jednou vypálil z modré čáry a jeho druhý pokus musel řešit Talbot, jenž zasáhl svým betonem.

41:06
    Fiala se prodral k bekhendovému zakončení, které zřejmě mířil do vzdálenější šibenice, ale pokus švýcarského hráče nakonec míří mimo tři tyče.

41:36
    Moore vypálil z pravé strany útočného pásma a domácí hráč trefil hned prvního bránícího hráče Seattlu.

41:54
    Některý z hráčů Seattlu zasáhl letící puk vysokou holí, čehož si rozhodčí všimnuli a vhazovat se bude před Daccordem.

42:03
    Kaliyev vypálil od levého mantinelu a Daccord zapisuje další úspěšný zákrok.

42:18
    Kotouč se dostal na hostující střídačku, takže hra je znova přerušena a vhazovat se bude ve středním pásmu.

42:48
    Kempe objel hostující klec a následně chtěl vyslat kotouč před bránu Seattlu, ale trefil jen brusle bránícího Dunna.

43:19
    Beniers ve velké rychlosti vletěl do útočného pásma, kde následně zasekl a svou střelu namířil do bránícího hráče.

43:40
    Oleksiakova střela z modré čáry byla domácí obranou přizvednuta až do ochranné sítě.

44:17
    Fiala chtěl na modré čáře vyslat křižný pas, ale jeho hokejka to už nevydržela, a tak svůj zlomený nástroj musel rychle zahodit.

44:42
    A tak zde máme ihned další zlomenou hokejku, když Tolvanen střílel z pravého kruhu a ani jeho hůl to nevydržela.

45:22
    Laferriere zavezl puk do útočného pásma, kde ho přihrával před bránu Seattlu, kde si jej možná do vlastního brankáře srazil jeden z obránců Krakena.

45:55
    Kopitar ve středním pásmu přebral kotouč a ihned po přejetí modré čáry střílel do připraveného Daccorda.

46:27
    6/6
    Kraken zastavil další útočnou snahu Kings a Beniers následně vyslal do samostatného úniku JORDANA EBERLEHO, jenž se trefil přesně nad lapačku Talbota. Asistence: Matty Beniers, Will Borgen.
    Eberle J., Beniers M., Borgen W., Oleksiak J., Daccord J., Tatar T.
    Doughty D., Kempe A., Kopitar A., Talbot C., Anderson M., Byfield Q.
    46:27 Jordan EBERLE - 0:2

47:04
    Ofenzivní snaha Los Angeles skončila na útočné modré, kde se domácí hráči dostali do ofsajdu.

47:14
    Seattle nyní pouze vyhodil kotouč přes celé kluziště na zakázané uvolnění.

47:34
    Kraken bude hrát svou třetí přesilovou hru v utkání, protože dvě minuty za držení dostává Alex Laferriere (LAK).

47:50
    Gourde vyslal nepřesnou střelu z levé strany a navíc kotouč letí mimo útočné pásmo.

48:00
    5/6
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Kings vstřelují branku v oslabení! Tak to byla obrovská chyba hostí! Daccord z rohu obranného pásma nahrával do druhého rohu Schultzovi, jenže tomu odskočil kotouč od hole, čehož okamžitě využil BLAKE LIZOTTE, který poslal puk do opuštěné klece. Daccord tedy přišel o čisté konto ze 40. střeleckého pokusu domácích. Bez asistence.
    Lizotte B., Doughty D., Moore T., Talbot C., Anderson M.
    Schultz J., Eberle J., Beniers M., Daccord J., Gourde Y., Tatar T.
    48:00 Blake LIZOTTE - 1:2

49:15
    Domácím hráčům se podařilo ustát dlouhou kombinaci Seattlu a Los Angeles vzápětí posílá kotouč přes celé kluziště.

49:35
    Kings jsou tedy opět kompletní, když ubránili i třetí přesilovou hru Seattlu a navíc v ní vstřelili svou branku naděje.

49:58
    Domácí hráči jen ze středního pásma nahodili touš směrem na hostujícího brankáře, který jej raději schovává do své výstroje.

50:45
    Eberle se snažil prodrat před domácího brankáře, ale Anderson jej vytlačil do rohu kluziště, kde následně hostujícího útočníka o kotouč připravil.

51:14
    Další útok Krakena byl zastaven na útočné modré, kde se hostující hráči dostali do ofsajdu.

52:08
    Tolvanen se dostal do velké příležitosti, když obdržel přihrávku do slotu, avšak jeho následnou střelu Talbot vyrazil. Domácí brankář tedy drží své spoluhráče ve hře.

52:40
    Kings dostávají velkou příležitost srovnat, protože dvě minuty za vražení na hrazení dostává Justin Schultz (SEA).

52:50
    Fialova střela z levé strany skončila na betonech Daccorda.

53:08
    Seattlu se podařilo získat puk a hosté jej okamžitě vyhazují přes celé kluziště.

53:36
    Fiala byl v rohu kluziště vesměs zahozen Borgenem na ledovou plochu a puk poté hosté vyhazují.

54:04
    Králům nevyšla ani jejich další přesilovková akce a puk opět letí až k Talbotovi.

54:24
    Kaliyev vyslal z pravé strany nepřesnou střelu.

54:42
    Kraken ještě naposledy vyhodil puk z obranného pásma a Schultz se už mezitím vrací zpět do hry.

54:54
    Hostující hokejisté znova vyhodili puk přes celé kluziště, ale nyní už se píská zakázané uvolnění Seattlu.

55:07
    Beniers vyslal do útoku Tatara, který se poté z levé strany snažil najít mezeru mezi betony Talbota, jenž však tento prostor stihl uzavřít.

55:19
    Kotouč se poté dostal na modrou čáru k Borgenovi, jehož střela zaletěla do výstroje domácího brankáře, jenž tak přerušuje hru.

55:56
    Kopitar zpoza hostující klece přihrál kotouč až na modrou Spencovi, jenž však následně svou střelu poslal mimo bránu Krakena.

56:25
    Doughty z modré čáry spíš posílal nabídku na teč Kempemu, který však kotouč netrefil.

56:44
    První formace Kings je až nyní vytlačena ze svého útočného pásma a je vidět, že toho měli obě strany dost.

57:08
    Danault vletěl do útočného pásma, kde ihned vystřelil a Daccordovi se jeho pokus podařilo vyrazit do rohu kluziště. Seattle následně poslal touš na zakázané uvolnění.

57:08
    Kings už nyní zkoušejí hru bez svého brankáře.

57:15
    Hned po vhazování navíc Will Borgen (SEA) zasáhl Fialu holí do obličeje, takže dostává dvě minuty. Tohle je obrovská příležitost pro domácí.

57:28
    Doughtyho rána z modré čáry trefuje hned bránícího Taneva, který následně zkoušel trefit opuštěnou klec, ale minul o malý kousek.

57:55
    A další vyhození hostujících hráčů, které opět letělo těsně vedle opuštěné klece.

58:29
    Kempe ze středu útočného pásma minul hostující klec.

58:44
    Seattlu se podařilo vyvézt puk až do svého útočného pásma, kde však o něj vzápětí přišli.

58:56
    Domácím hráčům nevyšel přechod do útočné třetiny, když si rozhodčí všimnuli ofsajdu Los Angeles.