Empoli – Lazio 0:2 (kon.) | Sassuolo – Janov 1:2 (kon.) | Monza – Fiorentina 0:1 (kon.)
Salernitana – AC Milán 2:2 (kon.)
Empoli FC
0:2 (0:1)
S. S. Lazio
Pátek 22.12.2023, 18:30 • Stadio Carlo Castellani, Empoli • Italská Serie A • 17. kolo

Fotbalisté Lazia dotlačili míč dvakrát do sítě, mezitím přežili díky vynikajícímu Provedelovi pořádnou snůšku šancí Empoli a vezou si z tohoto toskánského města popáté v řadě všechny body.
    V 9. minutě domácí zblokovali tři střely uvnitř vápna za sebou a až čtvrtý pokus z kopačky Guendouziho prošel do jejich sítě. Uprostřed druhé půle pro změnu rychlý brejk dotáhl Zaccagni až na třetí pokus za záda Caprileho.
    Empoli od senzační výhry v Neapoli neuspělo popáté v řadě a zůstává v sestupových vodách, Lazio poprvé po sedmi zápasech skórovalo více než jednou a polepšilo si uprostřed tabulky. (20:26:23)

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 7:7. Střely mimo: 6:1. Rohy: 8:9. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 6:17.

90+4

90+4
    O množství nevyužitých rohů jsem psal před chvilkou, není co dodat. Lazio nezdržovalo, ale po odvráceném centru kontroluje závěrečné vteřiny zápasu.

90+3
    Castellanos posouval míč ve vápně Rodríguezovi, který se pokusil akci vyšperkovat patičkou na Kamadu. Jeho střelu domácí zblokovali na roh.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

88
    Standardek mají dnes hosté v Empoli požehnaně, ale ve druhém poločase jen zřídka znamenají nějaké nebezpečí pro bránící mužstvo. Tato nebyla výjimkou, vhazovat budou hosté.

87
    Po Baldanziho obloučku pálil z těžkého úhlu Destro a u přední tyče zasahuje Provedel, od něhož se míč odráží na roh.

85
    Střídání v týmu Empoli FC:
    ze hřiště odchází Júsuf Máleh, přichází Emmanuel Gyasi.

84
    Po nevyužitém rohu zůstává Lazio na míči a beze spěchu kombinuje po zemi.
    83. Při Castellanosově šanci se vyznamenal i domácí brankář Caprile

83
    Z rychlého protiútoku mohl skóre po ideální přihrávce Pedra Rodrígueze zpečetit Valentín Castellanos, ovšem střelu do protipohybu tváří v tvář Caprilemu domácí brankář reflexivně vykopává.

80
    Rodríguez s Ebuehim se vzájemně zaklesnuli rukama, jejich tanec končí pádem na zem a hraje se dál.

78
    Střídání v týmu S. S. Lazio:
    ze hřiště odchází Felipe Anderson, přichází Gustav Isaksen,
    ze hřiště odchází Nicolo Rovella, přichází Danilo Cataldi,
    ze hřiště odchází Mattia Zaccagni, přichází Pedro Rodríguez.

76
    Ebuehi z úhlu trefil Pellegriniho a od něj se míč odráží na roh. Domácí se však neprosadili ani nyní.

75
    Zmatky u postranní čáry, kde čtvrtá rozhodčí původně ukazovala, že bude střídat Máleh. Nakonec se číslo opravilo a ze hřiště spěchá Grassi.

75
    ze hřiště odchází Daniel Maldini, přichází Mattia Destro,
    ze hřiště odchází Alberto Grassi, přichází Răzvan Marin.

73
    Do volného prostoru na pravém křídle unikl z brejku Daiči Kamada, jenže místo volnému Castellanosovi poslal míč na kopačky jediného zbývajícího beka Luperta.