Empoli – Lazio 0:2 (kon.) | Sassuolo – Janov 1:2 (kon.) | Monza – Fiorentina 0:1 (kon.)
Salernitana – AC Milán 2:2 (kon.)
US Sassuolo Calcio
1:2 (1:0)
Janov CFC
Pátek 22.12.2023, 18:30 • Mapei Stadium – Città del Tricolore, Reggio Emilia • Italská Serie A • 17. kolo

I když Janov nezačal zápas ideálně, nakonec dokázal dosáhnout na výhru. Jednogólovou ztrátu z prvního poločasu po zásahu Pinamontiho ve druhé půli z penalty smazal Albert Guðmundsson. Domácí se nevzdali vidiny vítězství, tlačili, jenže v 87. minutě obraně pláchl Caleb Ekuban a gólem na 2:1 vyvolal extázi v hostujících řadách. Janov si odváží tři body ze hřiště Sassuola a tabulkovému sousedovi po 17. kole odskakuje. (20:27:02)

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 7:8. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 11:9.

90+6

90+6
    Bojovnost Sassuola už je marnotratná, teď navíc fauluje Armand Lauriente a schyluje se ke konci.

90+3
    CFC už pochopitelně nikam nespěchá, rozhodlo se pro řešení na krátkou vzdálenost a domácí napínají své síly, aby se ještě pokusili výsledek zvrátit.

90+2
    Hrát se bude patrně déle, protože v souboji o míč fauloval Matheus Henrique, a tak sudí musel písknout. Janov si chystá rozehrávku.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

90
    Střídání v týmu Janov CFC:
    ze hřiště odchází Ruslan Malinovskyj, přichází Alessandro Vogliacco.

89
    Faulu se tentokrát dopustil Stefano Sabelli, ale donáška žlutých karet se ve druhém poločase nedostavila.
    87. Caleb EKUBAN - 1:2

87
    Janov právě vstřelil branku!
    Nyní je ale všechno jinak, hostům se možná daří fantastický tříbodový obrat. Stojí za tím CALEB EKUBAN, který navázal na solidní výkon z úvodní půle a ukázal parádní dovednosti. Míč udržel proti smečce protihráčů, následně sáhl k ostré přízemní ráně. Výsledek? Fantastický! Míč se třepotá v síti poté, co zaplul k pravé tyčce bez větší reakce brankáře Consigliho. Vítaná vzpruha pro hosty a vedení 2:1.

86
    Po rohu pokračovala domácí akce, jenže Armand Lauriente nezamířil přesně. Ambiciózní pokus tak znovu skončí v držení Janova, jenž v posledních minutách herně odešel.

86
    Útočnou aktivitu nyní projevil Nedim Bajrami, záložník nicméně nezvládl zpoza vápna doručit pěknou nabídku.

84
    Střídání v týmu US Sassuolo Calcio:
    ze hřiště odchází Andrea Pinamonti, přichází Samuele Mulattieri.

81
    Jeremy Toljan už se nehnal do zakončení, místo toho oslovit Andreu Pinamontiho. Efekt byl ve výsledku podobný a balon opět minul zařízení.

79
    Nyní se US nezdařil ani volný kop z útočné poloviny. Nicméně se zdá, že v těchto minutách mají větší vůli po vítězství domácí.

76
    Sassuolo se tlačilo za opětovným získáním vedení, a to konkrétně Jeremy Toljan. Měl i možnost dorážky, jenže do sítě míč nepropašoval.