Buffalo – Columbus 3:2 (po pr.) | Boston – New Jersey 5:2 (kon.) | Florida – Montreal 4:1 (kon.)
Pittsburgh – St. Louis 4:2 (kon.) | Tampa – NY Rangers 1:5 (kon.) | Toronto – Carolina 2:3 (kon.)
Washington – Nashville 2:3 (0:2 po s.n.) | Los Angeles – Edmonton 2:3 (2:3 po s.n.) | Minnesota – Winnipeg 2:3 (kon.)
Detroit – Boston 3:5 (kon.)
po s.n. (2:3)
Los Angeles Kings
2:3 (2:0, 0:2, 0:0 - 0:0)
Edmonton Oilers
Neděle 31.12.2023, 04:00 • Crypto.com Arena, Los Angeles • NHL

V samostatných nájezdech zvítězil tým Edmonton Oilers.
    Autorem vítězné branky je DEREK RYAN.

52:28
    Edmonton si bere svůj oddechový čas.

51:17
    Edmonton dostává dobrou příležitost k otočení zápasu na svou stranu, protože na trestnou lavici míří Kevin Fiala (LAK), jenž si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.

39:36
    Jenže hosté následné vhazování absolutně nezvládli a díky tomu šli Kings ve dvou na jednoho, kde to Byfield vzal na sebe, jenže svou střelu k vzdálenější tyči poslal těsně vedle.

35:34
    Trevor Lewis (LAK) posílá svůj tým do tří! Domácí útočník hned po vhazování hákoval McDavida a Los Angeles tedy čekají horké chvíle.
    35:29 Leon DRAISAITL - 2:2

35:29
    5/5
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Olejáři srovnávají stav tohoto utkání! Roy v obranném pásmu ztratil kotouč, který trefil Draisaitla a touš si sebral McDavid, jenž jej poté přihrál do slotu na LEONA DRAISAITLA, jehož pohotová střela končí v domácí bráně. Edmonton to ještě stihl při hře ve čtyřech, a tak je za malý moment čeká přesilová hra. Asistence: Connor McDavid.
    Draisaitl L., McDavid C., Bouchard E., Ekholm M., Skinner S.
    Roy M., Moore T., Danault P., Talbot C., Gavrikov V.

34:16
    Přesilová hra Los Angeles končí předčasně, protože v útočném pásmu Kevin Fiala (LAK) podrazil McLeoda a za své počínání si na trestné lavici odpočine dvě minuty.

33:33
    Tak tohle je hodně přísné vyloučení hostujícího Raphaela Lavoieho (EDM), jenž projížděl kolem střídačky LA, kde zrovna vyskočil Kempe, jenž mu víceméně skočil hlavou do ramene. Hráč Edmontonu dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

31:26
    McDavid se po pravé straně dokázal prodrat až před Talbota, který jeho zakončení vyrazil před sebe a hosté se následně snažili dorážet, ale v případě branky by tohle už asi neplatilo, protože McDavid Talbota odtlačil z jeho brankoviště.

27:40
    McDavid z rohu kluziště poslal kotouč na zcela volného Hymana, který byl sám před Talbotem, ale jeho střela k vzdálenější tyči míří mimo.
    25:35 Connor MCDAVID - 2:1

25:35
    6/5
    Oilers využívají přesilovou hru! CONNOR MCDAVID to tedy zkusil ještě jednou a tentokrát z většího úhlu, když trefil Talbota do jeho masky a od ní se kotouč odrazil do klece Los Angeles. McDavid tedy svůj 600. zápas v NHL oslavuje brankou. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins, Evan Bouchard.
    McDavid C., Nugent-Hopkins R., Bouchard E., Hyman Z., Draisaitl L., Skinner S.
    Englund A., Kempe A., Kopitar A., Talbot C., Anderson M.
    24:44 Talbota proti zakončení McDavida zachránilo břevno jeho klece.

24:44
    McDavid se pokusil překvapit Talbota střelou kolem jeho hlavy, což mu i vyšlo, ale domácího brankáře zachránilo břevno.

24:29
    Drew Doughty (LAK) je prvním vyloučeným hráčem Los Angeles, když dostává dvě minuty za podrážení. Ikdyž se mu jeho trest vůbec nelíbí, tak je nutno říct, že je vyloučení zcela zasloužené.

21:32
    Tak tohle je ovšem hodně hloupý faul Leona Draisaitla (EDM), který v útočném pásmu mimo hru poslal Gavrikova k ledu a Kings tedy "zadarmo" dostávají přesilovou hru.
    18:49 Adrian KEMPE - 2:0

18:49
    6/6
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Domácí hokejisté odskakují na rozdíl dvou branek! Kopitar po pravé straně vyslal do útoku ADRIANA KEMPEHO, jenž využil toho, že před ním upadl obránce Edmontonu, a tak tedy po pravém křídle mířil na Skinnera, kterého nakonec prostřelil rychlou střelou k bližší tyči. Asistence: Anže Kopitar.
    Kempe A., Kopitar A., Byfield Q., Roy M., Gavrikov V., Talbot C.
    Ceci C., Nurse D., Draisaitl L., Foegele W., McLeod R., Skinner S.
    15:18 Lewisovi se ani na dva pokusy nepodařilo dostat puk do hostující klece.

15:18
    A málem to mohlo být hned o dvě branky! Kotouč se zpoza hostující klece dostal před Skinnera, kde byl osamocený Lewis, jehož první zakončení hostující brankář vyrazil a domácí útočník se poté ještě pokusil o dorážku, ale jeho druhý pokus míří do boční sítě.
    14:44 Kevin FIALA - 1:0

14:44
    6/5
    Kings využívají přesilovou hru! Kempe zavezl puk do útočného pásma, kde nakonec z rohu kluziště poslal přihrávku na zcela volného KEVINA FIALU, jenž se ze středu útočného pásma do kotouče pořádně opřel a Skinner se ve své bráně mohl jen otočit za sebe, protože střela zapadla přesně pod břevno jeho klece. Asistence. Adrian Kempe, Drew Doughty.
    Fiala K., Kempe A., Doughty D., Kopitar A., Talbot C., Byfield Q.
    Janmark M., Ekholm M., Brown C., Desharnais V., Skinner S.

13:28
    Leon Draisaitl (EDM) tedy míří na trestnou lavici, kde si odpyká dvě minuty za hákování.

06:52
    Zach Hyman (EDM) se v útočném pásmu snažil protáhnout mezi dvěma hráči Kings, jenže Doughtyho zasáhl holí do obličeje, a tak si posedí dvě minuty na trestné lavici. LA si tedy poprvé v utkání vyzkouší přesilovou hru.
    01:57 Skinner musel ihned v úvodu předvést velký zákrok proti dorážce Duboise.

01:57
    Laferriere zpoza klece dostal touš před bránu Edmontonu, kde ho Kalieyev trefil do Skinnera a puk se poté příhodně odrazil na zcela volného Duboise, jenž mohl otevřít skóre tohoto utkání, jenže brankář Edmontonu mu "jistou" branku sebral pohotovým zákrokem lapačkou!

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 15. Fiala (Kempe, Doughty), 19. Kempe (Kopitar, Byfield) – 26. McDavid (Nugent-Hopkins, Bouchard), 36. Draisaitl (McDavid), rozh. náj. Ryan