Německo – Norsko 5:4 (po pr.) | Švédsko – Česko cz 5:2 (kon.) | USA – Finsko 3:2 (kon.)
Švédsko
5:2 (1:1, 1:1, 3:0)
Česko
Čtvrtek 04.01.2024, 15:00 • Scandinavium, Göteborg • Mistrovství světa do 20 let • Semifinále

To je pro dnešek z prvního semifinále vše! Užijte si zbytek čtvrtečního dne a u dalších textových přenosů naviděnou. (17:34:58)

Vhazování: 56% : 44%

Sen o finále se rozplynul v semifinále. Česká hokejová juniorka nezvládla semifinálové utkání na Mistroství světa s domácím Švédskem a prohrála po nezvládnuté třetí třetině 2:5.

Začátek duelu přitom nezačal úplně špatně pro Česko, protože nás v 7.minutě dostal do vedení po překvapivé střele Matyáš Melovský. Jenže ve 12.minutě přišlo vyrovnání z hole Thea Lindsteina, který využil chyby Hrabala.

Druhá perioda probíhala stejně jako ta úvodní, co se výsledku tyče. Na rozdíl gólu šli do vedení Švédové, když opět od modré překvapil Axel Sandin-Pellikka chytajícího Hrabala. Česko dokázalo vyrovnat o pár minut z přesilovky, konkrétně golfákem Tomáš Cibulka.

Třetí třetina se českému týmu nepovedla a právě ní se lámal chleba. Vítěznou trefu z přesilovky trefil kanonýr Jonathan Lekkerimäki. Aby toho nebylo málo, tak přesně v 52.minutě zvýšil už na 4:2 po chybě celé formace Česka Noah Östlund. Poslední hřebíček do rakve přišel z hole Jonathana Lekkerimäkiho, který uzavřel střelecký účet střetnutí.

Na české straně tedy převládá zklamaní, protože si zítra zahraje „pouze“ souboj o bronzovou medaili s prohraným večerního semifinále Finsko vs. USA.
    Švédi v poslední třetině rozhodli o tom, že o zlato budou hrát právě oni. Český tým čeká zápas o bronz

59:49
    Švédsko si již postup do finále pohlídá, protože znovu vyhazují přes všechny čáry.

59:31
    Jiří Kulich zkoušel vystřelit pod břevno z místa, ale brankář Švédska si ramenem poradil.

59:07
    První střela ve hře bez brankáře. Tu poslal Dominik Rymon, jenže pohotový Hugo Hävelid si dokázal poradit.

58:44
    Tři korunky se opět dokázali ubránit a jen lehce vyhazují do našeho obranného pásma.

58:24
    Ani podruhé nedostal Tomáš Hamara kotouč na domácí branku. Švédsko vyhazuje, ale po vysoké hokejce se bude vhazovat ve středním pásmu.

57:55
    První souhra v powerplay nevyšla, a tak Švédové bezpečně vyhazují.

57:25
    České mužstvo to zkouší bez brankáře.

57:25
    Ondřej Becher vyzkoušel střelu z velkého úhlu, ta je tečována a letí do ochranné sítě. Poslední komerční přestávka.

56:56
    Chvilka rozruchu opět před naší brankou. Se štěstím vyráží kotouč Michael Hrabal.

56:29
    Matěj Maštalířský neudržel kotouč v souboji ve středním pásmu a proto hru opět uklidní domácí.

56:00
    Jonathan Lekkerimäki zkušeně posunul kotouč pouze do rohu kluziště, proto domácí mohou v klidu vystřídat.

55:32
    Skvělý obranný zákrok našich beků nedovolil další navýšení skóre.

54:57
    Jiří Kulich po skvělém průniku pálil z tahu, ale na brankáře domácích nevyzrál na bližší tyč.

54:20
    Marek Alscher si z pozice obránce najel před švédskou branku, jenže přihrávku před svatyni prováhal.

Matyáš Kotlan

Branky a nahrávky: 12. Lindstein (Edstrom), 23. Sandin-Pellikka (Salomonsson), 46. Lekkerimäki (Sandin-Pellikka, Wahlberg), 52. Östlund (Lindstein, Willander), 54. Lekkerimäki (Östlund, Stenberg) – 7. Melovský (Redlich, Šalé), 28. Cibulka (Bareš, Rymon)

Švédsko: H. Hävelid (Thelin) – M. Hävelid, E. Pettersson, Willander, Lindstein, Sandin-Pellikka, Salomonsson (A), Johansson – Lekkerimäki, Östlund, Wahlberg – O. Pettersson (A), Bystedt, Öhgren (C) – Unger Sörum, Edstrom, Stenberg – Forsfjäll, F. Wagner, Born – Rudslätt.
    Trenér: Magnus Hävelid

Česko: Hrabal (Vondraš) – Alscher, Hamara (A), Čech, Cibulka, Galvas, Prčík, Kočí – Kulich (C), Šapovaliv (A), Bareš – Redlich, Melovský, Šalé – Štancl, Becher, Rymon – Židlický, Přibyl, Maštalířský – Hujer.
    Trenér: Patrik Augusta

Rozhodčí: Hebeisen (SUI), Pearce (CAN) – Durmis (SVK), Shane (USA)

Diváci: 11 512