Litvínov – Třinec 5:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Motor ČB 2:4 (kon.) | Vítkovice – Olomouc 3:2 (po pr.)
Plzeň – Kladno 7:2 (kon.) | Kometa Brno – Sparta 2:3 (kon.) | Liberec – Pardubice 1:4 (kon.)
Mountfield HK – K. Vary 2:3 (2:3 po s.n.)
HC VERVA Litvínov
5:2 (0:1, 3:1, 2:0)
HC Oceláři Třinec
Pátek 05.01.2024, 17:30 • Zimní stadion Ivana Hlinky, Litvínov • Tipsport extraliga • 33. kolo

Díky za pozornost a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit opět na shledanou. (20:06:54)

Je dobojováno. Domácí nakonec výhru udrželi a ve třetí třetiny ji pojistili. Zapisují tak další tři body do tabulky a bodově se dorovnávají právě na Oceláře. Oba týmy nyní mají shodně devětapadesát bodů. Verva v sezóně Třinec poráží už potřetí.

59:48
    6/6
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Je definitivně hotovo. NICOLAS HLAVA se dostal ke kotouči a ten poté nasměroval do zcela prázdné hostující branky – 5:2. Pečetí tak litvínovskou výhru. Asistence: Kristaps Zile.
    Hlava N., Zile K., Tomek M., Kaše D., Koblasa P., Baránek M.
    Růžička M., Nestrašil A., Čacho V., Kundrátek T., Vrána P., Kurovský D.

59:41
    Důležitý zákrok Mateje Tomka a je přerušeno. Ještě se tak bude vhazovat před jeho klecí, konkrétně na levém kruhu.

59:35
    Další střela na prázdnou bránu končí znovu mimo.

58:42
    Nestrašil pálil od modré čáry a puk se odrazil od domácí obrany, následně pak z vlastní třetiny mířil na prázdnou branku Ondřej Kaše, ale puk končí na tyči!

58:09
    Hosté jsou v šesti a bez brankáře a hned si vynutili tlak před Tomkem, ten ale nadvakrát svého soupeře zastavil.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:41
    Josef Jícha střílel ve vlastním oslabení a puk letěl do ochranné sítě. Hra je zastavena a vhazovat se bude v pásmu Třince, což do karet hraje lépe Litvínovu.

57:25
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov:
    Kevin Czuczman – 2 min., vysoká hůl.

57:01
    Od pravého hrazení poslal nahození jeden z hostů a u své levé tyče puk kryje Matej Tomek. Hra je zastavena, vhazovat se bude po jeho levé ruce.

56:12
    Hosté jsou v plném počtu.

56:09
    Další zákrok Ondřeje Kacetla a hra je zastavena. Tři vteřiny před koncem hostujícího vyloučení se vhazuje po levé ruce hostujícího brankáře.

55:24
    Koblasova tvrdá střela šla jen do Kacetla a ten poté puk vytěsnil vedle své branky.

55:00
    David Kaše střílel z pravého kruhu, rána byla sražena mimo. Ale domácí ještě udrželi útočnou třetinu.

54:12
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec:
    Miloš Roman – 2 min., podrážení.

53:35
    Vrána nechal puk Poláškovi a druhý jmenovaný z dálky vystřelil, ale nebylo z toho nic. O chvilku později se pak hosté dopustili zakázaného uvolnění a hra je opět před Kacetlem.

52:47
    Na řadě je další komerční přestávka.

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 22. Kirk (Urban, Abdul), 38. D. Kaše (O. Kaše, Hlava), 40. O. Kaše (D. Kaše, Hlava), 46. Abdul (Urban), 60. Hlava (Zile) – 13. Hrehorčák, 23. Smith (Hrehorčák, Holinka)

HC VERVA Litvínov: M. Tomek (Zajíček) – Zeman, Baránek, Jaks, Zile, Demel (A), Czuczman, Šalda – Koblasa, Jícha, Kudrna – O. Kaše (C), D. Kaše (A), Hlava – Abdul, Kirk, Urban – Havelka, Jurčík, Zygmunt.
    Trenér: Karel Mlejnek

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Mazanec) – Smith, Marinčin, Nedomlel, Kundrátek, J. Jeřábek, Polášek – Voženílek, M. Roman, M. Růžička (A) – Pánik, Vrána (C), Nestrašil – Hrehorčák, Holinka, Kurovský – Dravecký (A), Čacho, Haas.
    Trenér: Zdeněk Moták

Rozhodčí: Vrba, Květoň – Lhotský, Zíka