Boston – Pittsburgh 5:6 (kon.) | Montreal – Buffalo 1:6 (kon.) | NY Rangers – Chicago 4:1 (kon.)
Philadelphia – Columbus 2:3 (0:1 po s.n.) | Dallas – Colorado 4:5 (po pr.) | Minnesota – Tampa 1:4 (kon.)
Nashville – Calgary 3:6 (kon.) | St. Louis – Vancouver 2:1 (kon.) | Arizona – NY Islanders 1:5 (kon.)
Seattle – Ottawa 4:1 (kon.) | Vegas – Florida 1:4 (kon.) | Los Angeles – Detroit 3:4 (0:2 po s.n.)
San Jose – Winnipeg 1:2 (kon.)
Nashville Predators
3:6 (2:4, 0:1, 1:1)
Calgary Flames
Pátek 05.01.2024, 02:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Vítám tu všechny milovníky hokeje! V jednom z nočních zápasů NHL se utkají také Nashville Predators a Calgary Flames. Zatímco Preds se v pořadí Západní konference aktuálně nacházejí na příčkách, které by stačily na play-off, Flames se usadili pod postupovou čarou.

Calgary Flames:
    Hokejisté Calgary odehráli 37 zápasů a získali stejný počet bodů. V tabulce Západní konference jsou až třináctí s tříbodovou ztrátou na postupové pozice do play-off. Poslední dva duely však Plameny vyhrály. Nejprve doma v silvestrovském klání přetlačily 4:3 Philadelphii a poté zvítězily 3:1 v Minnesotě. Kanadskému celku by se hodily výraznější výkony Jonathana Huberdeaua. Ten se po loňském příchodu z Floridy moc neuchytila letos má pouhých 17 bodů (5+12) ze 37 odehraných utkání.

Nashville Predators:
    Preds jsou na tom o něco lépe než dnešní soupeř. Z 38 utkání nasbírali 43 bodů a v konferenční tabulce jim patří sedmá příčka. Také Nashville má v nohách dvě výhry, kterými tým přerušil naopak třízápasovou sérii s porážkami. Po triumfu 3:2 po nájezdech ve Washingtonu pak Predátoři doma přehráli 3:0 Chicago. Trenér Andrew Brunette si momentálně nemusí dělat starosti s marodkou. Má v tom čistý stůl.

Jaroslav Askarov – 2 zápasy, průměr 1,47, úspěšnost 94,3 %, 0 nul

Nashville Predators: Saros (Lankinen) – Fabbro, Josi (C), A. Carrier, Lauzon, L. Schenn, McDonagh (A) – Nyquist, O'Reilly, F. Forsberg – Evangelista, Novak, Co. Smith – Sherwood, Sissons (A), Pärssinen – Tomasino, McCarron, Trenin.
    Trenér: Andrew Brunette

Calgary Flames: Vladař (Markström) – C. Tanev, Hanifin, R. Andersson (A), Gilbert, Weegar, DeSimone – Šarangovič, E. Lindholm, Huberdeau (A) – Pospíšil, Kadri, Zary – Coleman, Backlund (C), Mangiapane – Dubé, Ružička, Greer.
    Trenér: Ryan Huska

Rozhodčí: Hebert, L'Ecuyer – O'Quinn, McNamara.

00:01

00:16
    Hosté se hned dostali do útočného pásma. Od modré čáry to zkusil Noah Hanifin. Juuse Saros ale měl volný výhled a jistým zákrokem vyrazil na své spoluhráče.

00:56
    Hráči Calgary se snaží o aktivní začátek s důrazným forčekinkem.

01:32
    Pas domácího kapitána Romana Josiho nikdo nezasáhl a puk skončil až za brankou Flames. Pískáno zakázané uvolnění.

01:35
    Po vyhraném buly vypálil Rasmus Andersson. Pokus švédského obránce byl sražen vedle branky.

02:10
    Nyní to zkusili Predátoři. Tommy Novak se protáhl do bekhendové koncovky, ovšem branku netrefil. Poté to zkoušel Alexandre Carrier, ani on však nenašel prostor mezi tyčemi.

03:12
    Michael McCarron znemožnil háčkem zakončení Dillonovi Dubému, který se před brankou natahoval po přihrávce. Calgary si zahraje první přesilovku.

03:33
    Z pravé strany to zkoušel Jegor Šarangovič. Saros vyrážel betonem.

03:48
    Rasmus Andersson nahazoval puk od modré na branku v momentě, kdy byl před Sarosem provoz. Brankář Nashvillu asi mnoho neviděl, ale dokázal zaujmout správné postavení, kotouč ho trefil a poté ho stačil rychle přikrýt.

04:13
    Zatím velmi dobrá přesilovka Plamenů. Domácí neměli šanci puk vyhodit.

04:36
    Jak je možné, že tohle nebyl gól! Po obrovském závaru puk trefil pravou tyčku, poté se pohyboval nad ležícím Sarosem, ale za brankovou čáru nezamířil! Pak ho někdo z hráčů domácích odpálil do bezpečí.

04:45
    6/5
    Calgary právě vstřelilo branku!
    O chvíli později už kanadský celek skóroval! Z levého kruhu vystřelil CONNOR ZARY a kotouč zapadl za záda Sarose, který zřejmě nic neviděl. Asistence: Jegor Šarangovič a Rasmus Andersson.
    Zary C., Andersson R., Šarangovič J., Lindholm E., Vladař D., Kadri N.
    Schenn L., Lauzon J., Trenin J., Saros J., O'Reilly R.
    04:45 Connor ZARY - 0:1

05:12
    6/6
    Vzápětí je tu druhý gól hostí! Hodně nešťastná situace to byla pro hvězdného obránce Romana Josiho. Po střele BLAKEA COLEMANA zasahoval Saros maskou. Josi se snažil trefit puk ze vzduchu a odpálit ho do bezpečí, jenže ho nechtěně nasměroval do tyčky vlastní branky a od ní se hrací předmět odrazil za čáru. Vlastní gól švýcarského hokejisty, který bude připsán Colemanovi – 0:2. Asistence: Mikael Backlund.
    Coleman B., Tanev C., Backlund M., Hanifin N., Vladař D., Mangiapane A.
    Smith Co., Fabbro D., Josi R., Saros J., Evangelista L., Novak T.
    05:12 Blake COLEMAN - 0:2

06:09
    6/6
    Nashville právě vstřelil branku!
    Tak to je divočina! Domácí snižují. Gustav Nyquist nahrál od zadního hrazení před branku Ryanovi O'Reillymu, který svou šanci ještě neproměnil. Dokázal však puk posunout na FILIPA FORSBERGA a ten ho zblízka poslal za bezmocného Vladaře. Asistence: Ryan O'Reilly a Gustav Nyquist.
    Lauzon J., Forsberg F., Nyquist G., Carrier A., Saros J., O'Reilly R.
    Tanev C., Huberdeau J., Šarangovič J., Lindholm E., Hanifin N., Vladař D.
    06:09 Filip FORSBERG - 1:2

07:57
    6/6
    Krátce po první reklamní přestávce dávají hostí třetí gól! Přečíslení 2 na 1 vyřešil NAZEM KADRI tím, že si naznačením přihrávky položil obránce Fabbra, vyjel si s pukem mezi kruhy a přesnou střelou švihem překonal Sarose – 1:3. Bez asistence.
    Kadri N., Coleman B., Zary C., Weegar M., Hanifin N., Vladař D.
    Sissons C., Trenin J., Fabbro D., Josi R., Saros J., Evangelista L.
    07:57 Nazem KADRI - 1:3

08:40
    Zatím sledujeme pořádnou divočinu. Zejména obrana Nashvillu se zřejmě zapomněla v kabině.

10:18
    Střely na branku – 4:9

10:58
    Hra se teď možná trochu uklidnila. Hosté drží puk na svých hokejkách, ale mimo útočné pásmo.

11:14
    Z pravé strany vystřelil Filip Forsberg. Vladař si připsal rutinní zákrok lapačkou.

11:51
    Zleva vystřelil Juuso Pärssinen a Vladař puk vyrazil za svou branku.

12:13
    Nyní zakázané uvolnění Preds.

13:10
    Dante Fabbro poslal dlouhou přihrávkou dopředu Kiefera Sherwooda, který střílel vedle vzdálenější tyčky hostující branky.

15:09
    Nahození Alexandreho Carriera se snažil před brankou ještě tečovat domácí hráč. Vladař však puk vyráží.

15:50
    6/6
    Domácí snižují na rozdíl jediného gólu! Dante Fabbro si na modré čáře vyměnil puk s kolegou z obrany Romanem Josim. Pak ho nahodil na branku a hrací předmět skončil díky pohotové teči COLTONA SISSONSE až za Vladařem – 2:3. Asistence: Dante Fabbro a Roman Josi.
    Sissons C., Fabbro D., Josi R., Saros J., Pärssinen J., Evangelista L.
    Greer A., Lindholm E., Dubé D., Gilbert D., DeSimone N., Vladař D.
    15:50 Colton SISSONS - 2:3

16:03
    Puk skončil v ochranné síti a tak je tu reklamní přestávka.

16:45
    Vyloučení na obou stranách. Noah Hanifin se sice postavil do cesty najíždějícímu Lukeovi Evangelistovi, ale ten podle rozhodčích svému pádu přidal. Na trestnou tak odcházejí oba borci a hrát se bude 4 na 4.

17:24
    Po přihrávce Eliase Lindholma měl velkou šanci Jonathan Huberdeau. Ten si přehodil puk na bekhend, ale Saros zasáhl levým betonem!

17:37
    Střelu Filipa Forsberga vyrazil Vladař mimo hřiště maskou.

17:43
    Hned po buly vypálil Jérémy Lauzon. Vladař vyráží do ochranné sítě.

18:44
    5/5
    Ještě při hře 4 na 4 se po krásné individuální akci prosazuje RASMUS ANDERSSON! Obránce Calgary převzal puk od Connora Zaryho, vybruslil si s ním od mantinelu až mezi kruhy a bekhendovou střelou zamířil k pravé tyčce z pohledu Sarose – 2:4. Asistence: Connor Zary.
    Andersson R., Zary C., Weegar M., Vladař D., Kadri N.
    Sissons C., Fabbro D., Josi R., Saros J., Novak T.
    18:44 Rasmus ANDERSSON - 2:4

18:47
    Oba týmy jsou v plném počtu.

19:02
    Běží už poslední minuta první třetiny.

19:21
    Po střele Colea Smitha našel kotouč ve výstroji Daniel Vladař.

20:00

První třetina přinesla šestigólovou přestřelku! Lépe se v ní daří hostujícím Plamenům, které si odnášejí do kabin vedení 4:2. Skóre duelu otevřel v 5. minutě v přesilovce Connor Zary. Jen o 27 sekund později pak zdvojnásobil náskok Calgary Blake Coleman, po jehož střele si nešťastně srazil puk do vlastní branky Roman Josi. Preds reagovali kontaktním gólem Forsberga, ovšem záhy je za jejich nefunkční obranu potrestal Nazem Kadri. 1:3 a to stále běžela jen osmá minuta. Po chvíli oddechu domácí snížili díky teči Coltona Sissonse. Zatím poslední slovo si však vzal v čase 18:44 Rasmus Andersson, který při hře 4 na 4 překonal Jusseho Sarose bekhendovou střelou. Domácí gólman, jenž bývá obvykle velkou oporou Nashvillu, dnes zatím neprožívá povedený večer.

Statistiky
    Střely na bránu: 10 – 11 | Přesilová hra: 0/0 – 1/4 | Trestné minuty: 4 – 2

Další třetina začne přibližně ve 3:08.

20:01

21:09
    Juuse Saros i přes čtyři obdržené góly nastoupil také do druhé třetiny. Po střele Eliasa Lindholma si připsal úspěšný zákrok, když schoval puk do lapačky.

21:33
    Od modré čáry střílel MacKenzie Weegar. Saros vyráží.

22:10
    Za podrážení je vyloučen Luke Schenn. Přesilová hra pro Calgary.

22:54
    Zaryho nahrávka mířila na Eliase Lindholma. Ten ale dostával puk tak, že se s ním musel otáčet, aby ho měl na forhend a nestačil vystřelit.

23:10
    Jakov Trenin vyvinul velkou rychlost, natlačil své tělo před bránícího hráče a zleva se dostal až před Vladaře. Ten se zakončením na přední tyčku nenechal zaskočit.

23:22
    Michael McCarron obral zákrokem, který hraničil s podražením, o puk Rasmuse Anderssona. Ten pak přidržel útočníkovi Nashvillu hůl a tady se už píská. Síly na ledě se vyrovnávají.

23:57
    Mikael Backlund to zkusil ze střední vzdálenosti. Puk je v Sarosově lapačce.

24:11
    Domácí jsou v plném počtu a mají k dispozici zkrácenou přesilovku.

25:02
    Filip Forsberg se dostal k puku na levé straně. Dvěma kroky si vylepšil pozici, ale trefil jen Taneva.

25:23
    Také celek Calgary je už v plném počtu.

25:49
    Nyní puk vypadl za plexisklo, které je za brankou hostujícího celku. Vhazuje se po levici Vladaře.

25:53
    Po buly se dostal puk k Lukeovi Schennovi, který ho nahodil na branku. Hrací předmět končí v lapačce českého brankáře Flames.

26:28
    Saros musel do rozkleku proti pohotové a skryté střele Connora Zaryho.

27:37
    Nahození Blakea Colemana ze středního pásma chytil Saros do lapačky. Puk následně vyklepal a hned rozehrál.

28:12
    Zakázané uvolnění domácího týmu. Hra se tak vrací před Sarosovu svatyni.

28:57
    Po nahození Hanifina se puk odrazil do ochranné sítě za domácí brankou. To znamená reklamní přestávku.

29:55
    Domácím byl odpískán ofsajd. Druhá třetina je zatím o poznání poklidnější než ta úvodní, která přinesla šest gólů.

30:20
    Střely na branku – 12:20

30:40
    Nahození Romana Josiho z levé strany odrazil Vladař hokejkou do rohu.

31:20
    Lindholm dobře startoval Jegora Šarangoviče, který se ale nedokázal proti obránci natlačit před branku. Skončil za ní a bez puku.

32:06
    Luke Schenn vystřelil od modré čáry. Vladař měl zakrytý výhled a vytrčil pravý beton proti puku v poslední chvíli! Důležitý zákrok.

32:43
    Hostům se nelíbil zákrok Philipa Tomasina na Adama Růžičku. Domácího útočníka si vzal do parády nejprve Rasmus Andersson a po něm MacKenzie Weegar. Vyloučen za podrážení je ale pouze Tomasino.

33:08
    Domácí vyhazují a pošetří nějaké sekundy z oslabení.

33:37
    Ránu Jegora Šarangoviče vyrazil Saros k Nazemovi Kadrimu, proti jehož dorážce se stačil přemístit a zasáhnout vyrážečkou! Vypadá to, že domácí gólman se chytil po nepodařené úvodní dvacetiminutovce!

34:48
    Philip Tomasino naskočil z trestné lavice a dostal se do samostatného úniku! Zvolil střelu na vyrážečku, kterou Vladař vytěsnil mimo branku!

36:01
    Nahození Lauzona tečoval Luke Evangelista. Puk skončil na bočním oblouku branky.

36:38
    Domácí se nyní snaží vyvinout tlak. Samozřejmě by pro ně bylo dobré, kdyby do přestávky alespoň snížili.

37:00
    Unavené hostující pětici nechtěně pomohl Jérémy Lauzon, kterému puk na modré čáře přeskočil hokejku. Flames mohou prostřídat.

37:48
    Hosté v přečíslení 3 na 2. Blake Coleman nahrál na osu Mikaelovi Backlundovi, jehož střelu mezi betony Saros vyrazil a následně si poradil i s dorážejícím Colemanem!

38:53
    Poté, co puk opustil hrací plochu, tu máme ještě jednu reklamní přestávku. V podstatě už v závěru druhé třetiny.

39:02
    Teď už tu máme poslední minutu této části zápasu.

39:47
    Daniel Vladař natáhl pravý beton proti koncovce Colea Smithe! Vleže pak pokryl i dorážku.

39:59
    6/6
    Tak to je neskutečné! Hosté přežili příležitost Smithe a pak skórovali v poslední sekundě periody! Hráči Plamenů skvěle sehráli rychlý kontr. Blake Coleman nahrál před branku sjíždějícímu Andrewovi Mangiapaneovi, jenž kotouč předložil na druhou tyč najíždějícímu NOAHOVI HANIFINOVI a ten bezpečně zakončil nad levý beton natahujícího se Sarose – 2:5. Asistence: Andrew Mangiapane a Blake Coleman.
    Hanifin N., Tanev C., Lindholm E., Vladař D., Coleman B., Mangiapane A.
    Sissons C., McDonagh R., Smith Co., Josi R., Saros J., Pärssinen J.
    39:59 Noah HANIFIN - 2:5

40:00

Po druhé třetině je to pro Calgary zase o gól veselejší! Hosté totiž vedou v Bridgestone Areně už 5:2. Na branku se tentokrát čekalo dlouho, byť oba celky měly několik šancí. Domácí Tomasino jel například po návratu z trestné lavice sám na Vladaře, ovšem gólman Plamenů ho vychytal. Skóre se tak měnilo až necelou sekundu před pauzou, kdy výborně sehraný protiútok završil Noah Hanifin.

Statistiky
    Střely na bránu: 19 – 26 | Přesilová hra: 0/1 – 1/3 | Trestné minuty: 8 – 4

Třetí třetina začne přibližně ve 4:04.

40:01

40:01
    Na začátku třetí části registrujeme změnu v domácím brankovišti. Jusseho Sarose totiž nahradil Kevin Lankinen.

40:28
    Od modré čáry střílel Jérémy Lauzon. Zasahovat musel Vladař.

41:28
    První ostrý zákrok Lankinena. Ten odrazil vyrážečkou pokus Jegora Šarangoviče.

42:15
    6/6
    Tak tohle si Daniel Vladař za rámeček nedá! Při signalizované výhodě si vzal puk MICHAEL MCCARRON a ještě ze středního pásma ho ledabyle nahodil na branku. Gólman Calgary ale nebyl dostatečně koncentrovaný a poměrně lehký kotouč zaplachtil nad jeho vyrážečkou do pravého horního růžku branky. Je to 3:5. Asistence: Philip Tomasino a Thomas Novak.
    McCarron M., Lauzon J., Tomasino P., Lankinen K., Carrier A., Novak T.
    Tanev C., Zary C., Hanifin N., Pospíšil M., Vladař D., Kadri N.
    42:15 Michael MCCARRON - 3:5

43:16
    Pro domácí je to nyní o něco veselejší. S dvoubrankovou ztrátou se dá ještě něco dělat. Času zbývá relativně dost.

43:59
    Vladař nyní částečně napravil svou chybu při třetím inkasovaném gólu. Luke Schenn vystřelil od modré čáry. Vladař moc neviděl a kotouč se zastavil o jeho levý beton. Dorážet se snažil Juuso Pärssinen, který puk neprocpal přes českého gólmana za brankovou čáru!

44:24
    Michael McCarron na útočné modré přepadl přes hokejku Backlunda. Místo vyloučení hostujícího hráče se však píská jen ofsajd Nashvillu.

44:54
    Na pravé straně pádil dopředu Jakov Trenin. Byl však křížován a navíc neměl ani prostor na přihrávku.

45:28
    Roman Josi vypálil z levé strany hřiště. Vladař puk přizvedl až do ochranné sítě.

45:34
    Domácí asi budou poté, co Vladař propustil McCarronovo nahození, hodně střílet. Opět to zkoušel Josi, gólman Flames přerušil hru.

45:42
    Opět rána hned po buly. S pokusem Gustava Nyquista si poradil Vladař.

46:23
    Nyní aktivita hostí. Pokus Mikaela Backlunda vyrazil Lankinen.

46:44
    Dobré střídání hostí. Hráči Preds už byli unaveni. Nejprve střílel od modré Hanifin. Poté se dostal na slotu k puku Mikael Backlund, ovšem Lankinen proti jeho zakončení udržel čisté konto. Reklamní přestávka.

47:55
    Střely na branku – 26:32

48:01
    Michael McCarron zkusil překvapit Vladaře po objetí branky. Gólman hostí přitlačil k tyčce pravý beton a následně puk zalehl.

48:17
    Ránu Colea Smithe vytěsnil Vladař vyrážečkou až do ochranné sítě.

48:47
    Domácí v postavení mimo hru.

49:10
    Přihrávka Nyquista trefila přesně prostor mezi obránci a puk tak opustil útočnou třetinu predátorů.

50:07
    Posledních deset minut třetí třetiny. Domácí se stále snaží dotáhnout dvougólovou ztrátu.

50:20
    V dobré pozici se objevil Adam Růžička a zasahovat musel Lankinen.

50:53
    Bekhendový pokus Sissonse pokryl Vladař. Čas na reklamní přestávku.

51:22
    Při střele Filipa Forsberga clonil Vladařovi Ryan O'Reilly. Puk ale prolétl vedle branky.

52:21
    Přihrávku Tomasina před brankou šikovně tečoval Thomas Novak. Vladař natáhl levý beton a zasáhl úspěšně.

53:16
    Dvě rány Danteho Fabbra. První byla zablokována. Druhou vyrazil Vladař ramenem. Poté pálil také McDonagh, který trefil bránícího hráče.

53:43
    To byl velký nápor Nashvillu! Po poslední střele Ryana McDonagha srazil puk do ochranné sítě Hanifin.

54:04
    6/6
    Hosté vedou o tři góly a jsou blízko vítězství! Brankář Lankinen si vyjel za branku pro puk. Zřejmě mu ale nikdo nekřikl, že má za zády napadajícího Eliase Lindholma. Ten tak gólmana Predátorů o kotouč obral a předložil ho JEGOROVI ŠARANGOVIČOVI, který to měl už snadné – 3:6. Asistence: Elias Lindholm.
    Šarangovič J., Tanev C., Huberdeau J., Šarangovič J., Hanifin N., Vladař D.
    Forsberg F., Nyquist G., McDonagh R., Lankinen K., Josi R., O'Reilly R.
    54:04 Jegor ŠARANGOVIČ - 3:6

54:30
    Velmi nepříjemná situace pro hostujícího Dennis Gilberta. Toho krátce po odehrání kotouče trefil u mantinelu Philip Tomasino. Obránce Flames následně padl na mantinel nohama napřed, ale při dopadu se zřejmě udeřil hlavou o led, protože po střetu zůstal bezvládně ležet. Hodně nešťastné, ale ze stran Tomasina spíše čistý hit.

54:30
    Gilbert odjel z ledu v doprovodu spoluhráčů. Dobré znamení, že do akce nemusela nosítka. Rozhodčí ještě zkoumají zákrok na videu.

54:30
    Tak Philip Tomasino dostává trest na 5 minut + do konce utkání! Kouč Nashvillu Andrew Brunette nebyl s tímto rozhodnutím sudích vůbec spokojen. Pro domácí je to v podstatě ztráta jakýchkoliv nadějí na zvrat.

55:58
    Domácí zaútočili v oslabení. Treninovi však přejel do útočného pásma spoluhráč. Pískán ofsajd.

56:22
    Hosté v přesilovce nikam nepospíchají. Už to chtějí hlavně v klidu dohrát.

56:47
    Domácí nyní vyhodili a střídají.

57:17
    Nyní se hosté usadili v pásmu. Střela Noaha Hanifina od modré čáry minula branku.

58:02
    Po rychlém ťukesu a nahrávce Anderssona přestřelil z pravé strany Jegor Šarangovič.

58:45
    Od modré čáry střílel Noah Hanifin. Lankinen se otáčel za sebe, ale puk zůstal někde pod jeho betony.

59:01
    Je tu poslední minuta a 30 sekund do konce hostující přesilovky.

59:31
    Predátoři jsou v plném počtu.

Hokejisté Nashvillu podlehli na domácím ledě Calgary výsledkem 3:6. Hosté tak získali důležité dva body a přiblížili se postupovým příčkám do play-off.

Zápas odstartoval šestigólovou kanonádou v první třetině. V ní domácí dvakrát snížili na rozdíl jednoho zásahu, ale do kabin se šlo za stavu 2:4 z jejich pohledu. Ve druhé části měly oba celky své příležitosti, ovšem skóre se měnilo až v poslední sekundě, kdy se trefil Noah Hanifin. Pro závěrečnou část už zůstala na lavičce brankářská jednička Predátorů Juuse Saros, jehož nahradil Kevin Lankinen. Ten ve 43. minutě sledoval, jak jeho protějšek Daniel Vladař pouští nenápadné nahození Michaela McCarrona ze středního pásma. V 55. minutě však chyboval i finský gólman, který vyjel za branku pro puk, tam o něj ale přišel a Jegor Šarangovič měl už snadnou úlohu. O chvíli později byl navíc na 5 + do konce utkání vyloučen domácí Tomasino, jenž u mantinelu dohrál obránce Calgary Gilberta.

Adam Růžička (CGY) – 0+0, 0 účast, 1 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 09:49
    Martin Pospíšil (CGY) – 0+0, -1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 11:23

Tři hvězdy utkání
    1. Blake Coleman (CGY) 1+1
    2. Rasmus Andersson (CGY) 1+1
    3. Filip Forsberg (NSH) 1+0 (05:00:59)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 7. F. Forsberg (O'Reilly, Nyquist), 16. Sissons (Fabbro, Josi), 43. McCarron (Tomasino, Novak) – 5. Zary (Šarangovič, R. Andersson), 6. Coleman (Backlund), 8. Kadri, 19. R. Andersson (Zary), 40. Hanifin (Mangiapane, Coleman), 55. Šarangovič (E. Lindholm)

Nashville Predators: Saros (41. Lankinen) – Fabbro, Josi (C), A. Carrier, Lauzon, L. Schenn, McDonagh (A) – Nyquist, O'Reilly, F. Forsberg – Evangelista, Novak, Co. Smith – Sherwood, Sissons (A), Pärssinen – Tomasino, McCarron, Trenin.

Rozhodčí: Hebert, L'Ecuyer – O'Quinn, McNamara

Diváci: 17 203