New Jersey – Chicago 4:2 (kon.) | Washington – Carolina 2:6 (kon.) | Anaheim – Winnipeg 1:3 (kon.)
Philadelphia – Calgary 3:2 (kon.) | Colorado – Florida 4:8 (kon.)
Colorado Avalanche
4:8 (0:3, 3:1, 1:4)
Florida Panthers
Sobota 06.01.2024, 22:00 • Ball Arena, Denver • NHL

Utkání je u konci a nakonec tu máme i přes vyrovnaný hokej výsledek s rozdílem o čtyři branky. Třetí třetinu zahájili lépe domácí, když ve 44. minutě skóroval Jonathan Drouin, ale už ve 46. minutě hosté využili přesilovku o dva hráče a jak se později ukázalo, tak vítěznou branku vsítil Sam Reinhart. Na konci 49. minuty nakonec přidal pojistku Kevin Stenlund a v úplném závěru padly ještě dva góly do prázdné branky. Nejprve Georgijev ani nestačil dojet na střídačku, když ze středového kruhu přesně mířil Matthew Tkachuk a o malou chvíli se od pravého mantinelu trefil i Carter Verhaeghe. Zápas tak skončil výslekdem 4:8. COlorado je po této porážce na druhém místě Centrální divize s 53 body, Floridě patří stejné místo s 52 body v Atlantické divizi.

Colorado se v dalším utkání představí v úterý od 3:00 doma proti Bostonu, Florida bude hrát až ve středu od 2:00 na ledě St. Louis.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (01:16:47)

59:56
    MacDermid se vrací do hry, tohle bude zřejmě poslední moment tohoto utkání.

59:04
    Na Georgijeva si nepřišel ani Lundell, puk se odrazil na levou stranu.

58:38
    Domácí vyhazují přes všechny čáry, ztráta pásma ale hosty trápit nemusí.

58:16
    Rodrigues nasadil prudký golfák, jeho rána ale šla vedle branky domácích.

57:56
    Ještě se vylučuje na straně Colorada, dvouminutový trest za sekání si vyslechl Kurtis MacDermid.
    56:54 Carter VERHAEGHE - 4:8

56:54
    6/6
    Florida právě vstřelila branku!
    Colorado to ještě jednou zkusilo s hrou bez brankáře, opět ale přišla ztráta puku, rychlý kontr a tentokrát od pravého mantinelu zakončoval CARTER VERHAEGHE. Jeho pokus doklouzal do prázdné branky a je to 4:8. Asistence: Matthew Tkachuk, Gustav Forsling.
    Verhaeghe C., Forsling G., Tkachuk M., Ekblad A., Lundell A., Bobrovskij S.
    Makar C., Johansen R., Ničuškin V., Drouin J., MacKinnon N., Rantanen M.
    56:17 Matthew TKACHUK - 4:7

56:17
    6/6
    Patrně je rozhodnuto. Georgijev vyjel na střídačku, aby byla zahájena power-play, jenže jeho spoluhráči prakticky vzápětí ztratili puk a MATTHEW TKACHUK ze středového kruhu snadno trefil prázdnou branku. Asistence: Carter Verhaeghe, Aaron Ekblad.
    Tkachuk M., Ekblad A., Lundell A., Verhaeghe C., Forsling G., Bobrovskij S.
    Toews D., Makar C., Drouin J., MacKinnon N., Georgijev A., Rantanen M.

55:29
    Florida vyhodila tak šikovně, že rozhodčí rozpažili a nepískali zakázané uvolnění.

54:59
    Girardova střela od modré čáry byla zblokována, Colorado ale pokračuje v úvočném pásmu.

54:15
    Domácí se chystají rozjet útok, Makar čeká na střídající spoluhráče.

53:34
    Makar chtěl obstřelit Reinharta, myšlenka to byla dobrá, provedení už horší. Puk opustil ledovou plochu.

52:50
    Ničuškin nahodil vzduchem do útočného pásma, za brankou ale vše pokryl vracející se Montour.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 21. Makar (MacKinnon, Rantanen), 21. Manson (Ničuškin, L. O'Connor), 25. Ničuškin (Makar, Rantanen), 44. Drouin (Girard) – 2. Verhaeghe (M. Tkachuk, Bennett), 4. Reinhart (Forsling, Barkov), 8. Reinhart (Barkov, Rodrigues), 29. Ekman-Larsson (Barkov, Rodrigues), 46. Reinhart (M. Tkachuk, Barkov), 49. Stenlund (Lomberg), 57. M. Tkachuk (Verhaeghe, Ekblad), 57. Verhaeghe (M. Tkachuk, Forsling)

Colorado Avalanche: Prosvetov (29. Georgijev) – Makar (A), Toews, Manson, Girard, J. Johnson, C. Jones – Rantanen (A), MacKinnon (A), Drouin – L. O'Connor, Colton, Ničuškin – Kiviranta, R. Johansen, Cogliano – MacDermid, F. Olofsson, Meyers.
    Trenér: Jared Bednar

Florida Panthers: Bobrovskij (Stolarz) – Ekblad (A), Forsling, Montour, Mikkola, Kulikov, Ekman-Larsson – Reinhart, Barkov (C), Rodrigues – M. Tkachuk (A), Bennett, Verhaeghe – Lomberg, Lundell, Luostarinen – Lockwood, Stenlund, Gadjovich.
    Trenér: Paul Maurice

Rozhodčí: Sandlak, O'Rourke – Murray, Gawryletz

Diváci: 18 132