Třebíč – Prostějov 4:1 (kon.) | Vsetín – Znojmo 1:2 (2:3 po s.n.) | Přerov – Jihlava 2:1 (2:0 po s.n.)
Litoměřice – Kolín 0:2 (kon.) | Pardubice B – Zlín 1:2 (kon.) | Slavia – Frýdek-M. 2:3 (kon.)
Poruba 2011 – Sokolov 4:1 (kon.)
po s.n. (2:0)
HC ZUBR Přerov
2:1 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
HC Dukla Jihlava
Středa 10.01.2024, 17:30 • ZS Přerov • Chance liga • 37. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Přerov vs. Jihlava
    Pondělní zápas v Sokolově před kamerami České televize se hokejistům Přerova nepovedl. Minimálně do ofenzívy ne, Baníku dokázali vstřelit jediný gól a prohráli 1:3. Ve středu se v rámci 37. kola Chance ligy pokusí navázat na předchozí dvě domácí vítězství nad Litoměřicemi a Pardubicemi B. Na Hanou přijede Jihlava, s kterou mají Zubři v probíhajícím ročníku zatím vyrovnanou bilanci. Obě dosavadní vzájemná střetnutí skončila výsledkem 3:1 ve prospěch hostujícího týmu. Přerov to bude chtít změnit od středečních 17:30 hodin.

Zubři sice v prvním domácím utkání proti Jihlavě v této sezoně vedli po teči Hejcmana. Poté ale skóre dvěma trefami otočil jednačtyřicetiletý matador a kapitán Dukly Tomáš Čachotský. Útočník, který v minulosti působil také v Českých Budějovicích, Olomouci a ve Zlíně, nasbíral za 34 startů během aktuálního ročníku 24 bodů za deset branek a čtrnáct asistencí. Na přerovském ledě na něj v říjnu navázal ještě Richard Cachnín (9+6), který při závěrečném risku Hanáků bez brankáře pečetil jihlavskou výhru.

Dvě třetiny odvety v Pelhřimově, kde Jihlava kvůli stavbě nového stadionu hraje své domácí zápasy, ale patřily pro změnu Zubrům. Ti se v den 95. výročí založení přerovského hokejového klubu dostali během druhé třetiny do dvougólového vedení. Nejprve využil přesilovku David Březina a poté se z přečíslení prosadil jeho jmenovec Dobša. Horáci sice v poslední dvacetiminutovce přidali a Šimon Jelínek (10+4) v 55. minutě snížil, hosty ale uklidnil střelou do prázdné brány Doležal.

Jihlava v prvoligové tabulce figuruje na osmém místě, přičemž získala o sedm bodů více než Přerov. Naposledy proti rezervě Pardubic přišla o dvougólový náskok, který si vytvořila během první desetiminutovky duelu. Dynamo nakonec v pelhřimovském azylu udolala po nájezdech (3:2), které rozhodl nejproduktivnější hráč výběru hlavního trenéra Viktora Ujčíka – Tomáš Havránek (9+18).

HC ZUBR Přerov: Postava (Němeček) – J. Adámek, Kudělka (A), Chroboček, Talafa, Krisl (C), Cubo, Hanák – Mácha, Pechanec, Lednický – Jan Svoboda, Hejcman, Pospíšil – Tarnoczy, Ministr, Indrák – Dobša, Nemec, Chludil.
    Trenér: M. Mikeska

HC Dukla Jihlava: A. Beran (Chaloupek) – Bilčík, Strejček, Dundáček, D. Kolář, L. Mareš, Koštoval – Čachotský, R. Toman, Cachnín – Harkabus, T. Havránek, Jelínek – Báťa, Rauš, Burkov – Kočí, Štefančík, V. Brož.
    Trenér: V. Ujčík

Rozhodčí: Barek, Čáp – Rakušan, Otáhal.

00:01

00:05
    Úvodní buly vyšlo lépe hostům.

00:23
    První střela mířila na přerovskou branku, proletěla však mimo. Strejčkův nápřah bez přípravy proletěl pouze na zadní mantinel.

00:35
    A Jihlava hned ve velké šanci! Odraz puku zmátl Postavu a puk se najednou dostal na odkryté brankoviště, domácí defenziva ale doutnající ohýnek zvládla uhasit!

00:59
    A Zubři hned v úvodu zápasu v dalších problémech! Špatná hra ve vlastním pásmu vyústila v bleskový únik Tomáše Havránka, ten ale vystřelil pouze na Postavovu lapačku!

02:13
    Další zákrok pro domácího brankáře, z kruhu to zkoušel Vítězslav Brož. Buly v pásmu Přerova.

02:44
    Přerov vůbec není ve své kůži! Doslova hroznou přihrávkou byl ve vlastním pásmu vystaven pod tlak Adámek, kterého vzápětí soupeř obral o kotouč. Z rohu kluziště pak obdržel křížný pas před branku osamocený Cachnín, Postava ale Zubry podržel i v následné nebezpečné dorážce Tomana!

03:40
    První střelecký pokus míří také na branku Dukly. Síťka se sice zavlnila, avšak pouze zvenčí.

04:38
    Postava přerušil hru přikrytím kotouče lapačkou. Další buly se odehraje v pásmu domácích.

05:33
    Rozehrávka Zubrů končí brzy na Dundáčkovi, který obrací hru zpátky směrem k Postavovi.

06:06
    Harkabus střílel z hrany levého kruhu, Jihlava je v prvních šesti minutách jasně nahoře, trestuhodně však nezužitkovala několik šancí, které jim domácí doslova věnovali.

06:32
    Krisl dobrou rozehrávkou o zadní mantinel dostal do šance Indráka, jeho bekhendový pokus se ale nevlezl mezi tři tyče.

06:42
    A první potíže musel řešit také Adam Beran! Od Indráka se dostal kotouč k Tarnoczymu, který se před jihlavským gólmanem zjevil sám, domácí ale do vedení nejdou!

08:09
    Lednický nezpracoval prudkou rozehrávku Chrobočka, zakázané uvolnění domácích.

08:17
    Strejčkovo nahození Postava lapačkou pouze vyrazil, puk se dál nachází v pásmu Hanáků.

09:27
    Dundáček zakončil pobyt Dukly v útočném pásmu střelou doprostřed branky. Postava s ní neměl žádný problém. Polovina první třetiny se blíží ke konci a Zubři si na střídačce od trenéra Michala Mikesky během komerční pauzy nevyslechli zjevně nic pochvalného. Uvidíme, zdá se nakopnou.

10:30
    Richard Nemec se prodral přes obránce až k Beranovi, zakončení ale Duklu neohrozilo.

11:01
    Přerov konečně strávil nějaký delší čas v útočné třetině. Na modré skvěle přečetl hru jeden z přerovských beků, který vrátil hru za jihlavskou obranu a tam se nacházel osamocený Chludil. Jeho rychlý únik zakončený kličkou k první brance také nevedl!

12:03
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov:
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Richard Nemec.

12:44
    Bilčík napřáhl ke střele z osy hřiště a těžkou střelu vyrazil Postava pouze před sebe. Před dotírajícím Brožem ale dokázal kotouč rychle polapit zpět.

13:07
    Čachotského přesilovková formace zahrála pouze na zakázané uvolnění.

13:51
    Udržet pásmo bylo pro Strejčka téměř nemožným úkolem, naštěstí pro Duklu ale zvládl ubránit kotouč před brejkuchtivým Ministrem.

14:03
    Domácí se ubránili bez větších potíží, nyní hrají v pěti.

15:14
    Nahození Cuba končí ve výstroji Berana. Snažil se počkat, až se dostane na zteč Dobša, toho ale dobře ubránil jeden z hostujících beků. Beran měl tak na letící kotouč čistý výhled.

15:58
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava:
    Vítězslav Brož – 2 min., faul kolenem.

16:13
    Zubři si nerozuměli u mantinelu, Dukla vyhazuje.

16:41
    Lednický přihrál pouze na hůl soupeře, Jihlava může být opět v klidu.

17:16
    A Přerovu se dál nedaří usadit se v útočné třetině.

17:42
    Přesilovka Přerova je vzhledem k citelné marodce v útočných řadách postavena hlavně na mladících, těm ale citelně chybí souhra.

17:58
    Jihlava první oslabení zvládla rovněž, ze strany Zubrů přišly alespoň dvě střely zkušenějšího Tomáše Pospíšila.

18:32
    Ofsajd Přerovských.

19:04
    Poslední minuta první třetiny je v plném proudu.

19:36
    Krásná souhra Svoboda – Hejcman – Pospíšil mohla vést k úvodní brance v samém závěru první třetiny! Rychlá předávka puků vedla až k zakončení z mezikruží, Beran ale na přízemní střelu vytáhl pravý beton!

20:00

Úvod duelu patřil Jihlavě, kterou dostali do hry sami Zubři velmi slabým startem. Už v první minutě mohla jít Dukla dvakrát do vedení, Postava ale hasil problémy plynoucí jak ze skrumáže před ním, tak z úniku Havránka. Hned vzápětí se musel po další hrubici ohánět proti Cachnínovi a Tomanovi, hlavně díky němu ale Přerov neměl po zápase už v samém startu. Postupem času se do dobrých příležitostí dostali také Přerovští. Například Tarnoczy s Chludilem měli k dispozici brejky, i Beran v protější brance ale svůj celek podržel. Druhá třetina začne přibližně v 18:18.

20:01

20:05
    Buly dopadlo lépe pro Zubry, ti ale ihned odevzdávají kotouč na jihlavské hokejky.

21:01
    Puk v duchu nepřesností létá tam a zpět.

21:35
    Dobrou střeleckou pozici měl v mezikruží z odraženého kotouče Jelínek, střelu mu ale zblokoval Pospíšil.

22:19
    Indrák sice obdržel dlouhou a přesnou přihrávku přímo na hůl, po zavezení kotouče do pásma ale hledal své obránce pouze naslepo.

22:55
    Dukla už směrem na Postavovu branku vypálila minimálně 5 střel za 3 minuty. Zdá se, že hlavním pokynem, který mají dodržovat, je nyní ostřelování soupeřovy klece z každé pozice.

23:25
    Buly po pravici Adama Berana.

23:30
    Puk skončil sražený v ochranné síti, vhazování se znovu odehraje na témže kruhu.

24:02
    Další skvělý zákrok Postavy! Zubři nedokázali dostat kotouč za modrou čáru, a tak přišla velká šance Havránka, který domácího gólmana ve velké šanci nepřekonal!

24:47
    Domácí se opět hledají, odpískáno zakázané uvolnění.

26:14
    Zubři mají docela potíže zůstat déle na kotouči, něco vymyslet a vůbec se dostat za půlící čáru, natož ohrozit jihlavskou kasu.

27:01
    Od Adámka dostal dobrou přihrávku Lednický, ten ale při počátečním výpadu lehce podklouzl a jeho brejk tak skončil ještě dříve, než začal.

27:09
    Zubři přesto zůstali v držení kotouče a po sražené střele Adámka přichází vhazování před Beranem.

27:25
    Čachotský našel Marešovo nahození a tečoval kotouč nedaleko Postavovy pravé tyče. Tohle nebyl vůbec špatný pokus.

28:14
    Tomáš Havránek – 2 min., hákování.

28:52
    Dobša zakončoval pěknou kombinaci z mezikruží, Beran vyráží.

29:24
    Mácha na pravém kruhu trefil pouze Strejčka, Přerov přichází o pásmo.

30:14
    Tato přesilovka Přerova byla o poznání lepší než ta v první třetině, Jihlava se ale i tak ubránit zvládla.

31:22
    Je tu další situace, která dnešní zápas vystihuje. Adámek sérií chyb nejenže přišel o pásmo, ale zároveň ještě dostal své spoluhráče pod tlak do vlastní třetiny, odkud se nyní Zubři nemohou dostat.

31:36
    Jakub Adámek – 2 min., držení.

32:13
    Jelínek zavezl kotouč za modrou a z mezikruží zkusil vystřelit, Postava bez problémů kryje.

32:54
    5/4
    Dukla právě vstřelila branku!
    Na konci 33. minuty tu máme první dnešní branku poté, co Jihlava využívá přesilovku. Jiní hráči už by byli dávno v hokejovém důchodu, Čachotský ale stále potvrzuje, že patří k nejlepším hráčům první ligy. Situaci mu sice pozdější střelec TOMÁŠ HARKABUS ulehčil dobrým uvolněním, i tak ale za tři dny 42letý jihlavský matador dokázal křížným a hlavně přesným pasem najít jeho hokejku. Proti následné ráně z prvního doteku už se Michal Postava nestihl přesunout. Asistence: Tomáš Čachotský.
    Harkabus T., Čachotský T., Bilčík V., Štefančík M., Havránek T.
    Chroboček D., Indrák D., Hejcman D., Krisl J.
    32:54 Tomáš HARKABUS - 0:1

34:29
    Štefančík teď povedenou kličkou ladně obešel Krisla a dostal se až před Postavu, který ale bližší tyč hermeticky uzavřel! Zubři jsou prakticky celý zápas jako bez duše a notně jim schází nějaký impuls.

35:06
    Zakázané uvolnění Přerova.

35:34
    Po delší době se na straně přerovského útoku mohlo dít něco zajímavého, Svobodovu přihrávku v přečíslení ale Jihlavští dokázali zblokovat.

36:31
    Těžiště hry se opět vrací do pásma Zubrů. Aktivně napadat a vybojovat kotouč ve vlastní obranné zóně jim ubírá mnoho sil a ty jim chybí v útočné fázi. V té jsou zatím nuloví a zpětným pohledem na druhou třetinu to příliš nevypadá, že by se něco mělo měnit.

37:46
    Lednického střela se odrazila od Beranova betonu a puk se poté chvíli motal mezi bruslemi hráčů obou mužstev ve skrumáži, Mácha jej ale z těžké pozice vydolovat nedokázal.

39:00
    Rozeběhla se poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Ani ve druhé třetině marodkou sužovaní Zubři příliš neoslňovali. Množstvím nepřesností se vystavovali pod tlak a na kotouči trávili výrazně méně času než Dukla. Světlou chvilkou Přerova byla přesilovka v polovině utkání, která byla sehraná výrazně lépe než výhoda ve třetině první, jinak ale Adam Beran v brance Dukly nemusel řešit prakticky nic. Jihlava v bojovně laděném dějství měla více ze hry a ve 33. minutě proměněnou přesilovkou otevřela skóre. Po dobrém pasu Čachotského střílel z první přesně Tomáš Harkabus. Mým skromným názorem je, že nastoupit dnes proti Zubrům mužstvo, které umí proměňovat šance (anebo nebýt Michala Postavy), vůbec se nedíváme na skóre 0:1. Výmluvný je ostatně aktuální poměr střel na branku 17:38 ve prospěch Dukly. Třetí třetina začne přibližně v 19:05.

40:01

40:13
    Lednického nahození do pásma šlo přes hokejku soupeře do ochranné sítě za Beranem, stalo se tak ale ještě ve středním pásmu, kde se odehraje i následující buly.

40:30
    Toman se utrhl s Čachotským do přečíslení, které první jmenovaný vyřešil pouze nepřesnou střelou!

41:28
    Přerovské nahození končí v lapačce Berana, buly se odehraje po jeho pravé ruce.

41:42
    Jakub Adámek – 2 min., vysoká hůl.

42:03
    Bilčíkovo nahození sbalil do lapačky Postava.

42:10
    Harkabusovu střelu vyrazil Postava do své pravé tyče!

42:43
    Harkabus v další tutovce, kterou perfektně zmařil Michal Postava! Jihlava v útočném pásmu předvedla skvělou kombinaci, na jejímž konci stál u odkryté branky právě Harkabus, Postava ale zachránil situaci svým pravým betonem!

43:42
    Přerov hraje v plném počtu.

44:10
    Chludil hledal Nemce v přečíslení dva na jedna, trefil ale pouze hokejku couvajícího soupeře.

44:25

45:00
    Ofsajd Přerova.

45:30
    Ministrovu střelu z pravého kruhu zneškodnil Beran ramenem, Přerov dál na kotouči.

46:02
    To už ale neplatí. Chroboček dojíždí jihlavské vyhození.

46:15
    Další ofsajd domácího celku.

46:25
    Dukla hraje v plném počtu.

47:36
    Harkabus vytáhl prudkou střelu ze středu po překročení modré, rozduněl pouze plexisklo za Postavou.

48:03
    Výborný obranný zákrok domácího kapitána Krisla. Jelínek v přečíslení hledal Rauše, Krisl ale do jeho přihrávky skočil rybičku a zblokoval ji.

48:27
    Postava tasí další nelehký zákrok proti Tomanovi. I přes hradbu těl před sebou dokázal zapsat zásah s pořadovým číslem 46!

49:43
    Zubři jsou ve svém pásmu dál poměrně zmatení. Sražená střela Mareše znamená buly před Postavou.

50:25
    Mácha se řítil do samostatného úniku a v momentě, kdy se dostal na kotouč zatáhl skokem pod jeho nohy za záchrannou brzdu Havránek. Sudí napřed nepochopitelně nařídil pouze vyloučení za podrážení, po poradě se ale Zubři nakonec dočkali trestného střílení!

50:25
    Přerov právě vstřelil branku!
    Tak to je pro přerovské hokejisty tolik kýžená vzpruha! JOSHUA MÁCHA se rozjel k levému kruhu, poté si hbitým naznačením roztáhl Berana a zakončením mezi jeho betony proměnil trestné střílení!

53:25
    Hraje se stejně jako po většinu utkání v pásmu Přerova, kde se odehrává jeden souboj o puk u mantinelu za druhým. Zubři jsou ale všude později.

54:10
    V rohu pásma modrožlutých teď probíhá dlouhá přetlačovaná, vítězně z ní vyšla opět Dukla.

54:49
    A když se do podobné situace mohou dostat na opačné straně Zubři, hra se rychle vrací zpátky. Přerov je dnes zkrátka ofenzivně bezzubý.

56:38
    Hejcman se šikovně probojoval z rohu až před Berana, ten byl ale na bližší tyči pozorný!

57:52
    Blíží se konec třetí třetiny, hra se stále točí po mantinelech.

58:14
    Mareš se prokličkoval za brankou a předložil puk ke střele Strejčkovi, toho ale zablokoval soupeř.

58:24
    Odpískán jihlavský ofsajd.

59:00
    Rozehrána poslední minuta třetí třetiny. Ministr nahazuje puk pouze na zadní mantinel.

60:00

Ve 41. minutě mohla Jihlava své vedení navýšit, Toman ale přečíslení zahodil nepřesnou střelou. Třetí přesilovku Jihlavy pak Zubři přežili jen tak tak. Harkabusovu střelu si Postava nejprve vyrazil do tyče, poté téhož hráče vychytal perfektním přesunem ve stoprocentní příležitosti. Přesilovkou si poté nepomohli ani Přerovští, Joshua Mácha ale v 50. minutě vybojoval trestné střílení, které sám skvělým naznačením a střelou mezi betony proměnil. Zbylých deset minut plných lítého boje vedlo nakonec do prodloužení, které vzhledem k průběhu zápasu Přerov bere jistě všema deseti. Jihlava může litovat střelecké neschopnosti, kdy z poměru 26:53 dokázala Michala Postavu překonat pouze jedinkrát!

60:01

60:05
    Kotouč má domácí bek Chroboček.

60:20
    Pechanec střílel zápěstím z pravého kruhu do masky Berana. Puk končí v ochranné síti.

60:24
    Dukla na buly úspěšnější.

61:12
    Ministr vybojoval puk za brankou Postavy, žádné jihlavské zakončení nepřišlo.

61:43
    Na puku Antonín Pechanec.

62:02
    Lednický mířil na vzdálenější tyč, zblokovaná střela proletěla pouze do rohu.

62:14
    Darek Hejcman nabral rychlost středem a přinesl zajímavou šanci, Beran chytá.

62:41
    Dundáčkovu střelu na opačné straně zvládl zneškodnit Postava. Vhazování v pásmu domácích.

62:42
    Buly pro Zubry, na puku je Jiří Krisl.

63:02
    Lednický si vypracoval dobrou střelu, Beran zareagoval betonem.

63:26
    S pukem v útoku Dukla.

63:41
    Darek Hejcman se prokličkoval do obrovské příležitosti! Obešel obránce, položil si i Berana, branku ale zblízka bekhendem přestřelil!

64:33
    Na puku nadále domácí.

64:45
    Jihlava už už spěchala do přečíslení, "zapomněla" si ale kvůli odrazům puk a Zubři se ocitli v další obrovské šanci! Tu však Pechanec vyřešil příliš zbrkle, když tváří v tvář Beranovi s dostatkem prostoru zvolil pouze střelu vestoje!

64:54
    Antonín Pechanec – 2 min., podrážení.

65:00
    Prodloužení skončilo.

V prodloužení měli domácí nejednu šanci zvrátit utkání ve svůj prospěch. Hejcman ale po skvělé akci pouze přestřelil a Pechanec zase svoji příležitost vyřešil zbrkle. O výhře tak musejí rozhodnout samostatné nájezdy, které začnou za malý okamžik.