Štafeta žen 4x6 km, Ruhpolding | (kon.) |
Adam Kodet
Startovní listina
- 1. Norsko (M. Skoganová, K. Knottenová, J. Arnekleivová, I. Tandrevoldová)
- 2. Švédsko (A. Magnussonová, L. Perssonová, M. Brorssonová, E. Öbergová)
- 3. Francie (L. Jeanmonnotová, J. Richardová, S. Chauveauová, J. Simonová)
- 4. Německo (J. Hettichová-Walzová, S. Schneiderová, F. Preussová, H. Kebingerová)
- 5. Itálie (S. Comolová, L. Vittozziová, R. Passlerová, M. Carraraová)
- 6. Švýcarsko (E. Gasparinová, L. Häckiová-Grossová, A. Gasparinová, A. Basergaová)
- 7. Česká rep. (T. Voborníková, L. Charvátová, M. Davidová, J. Jislová)
- 8. Rakousko (L. Hauserová, A. Gandlerová, A. Juppeová, D. Zdoucová)
- 9. Ukrajina (I. Petrenková, J. Džimová, A. Merkušynová, C. Dmytrenková)
- 10. Polsko (N. Sidorowiczová, A. Mąková, D. Gembická, J. Jakielová)
- 11. Slovinsko (L. Repincová, P. Klemenčičová, Ž. Klemenčičová, A. Lampičová)
- 12. Finsko (S. Minkkinenová, V. Lehtonenová, N. Keränenová, S. Leinamová)
- 13. Slovensko (Z. Remeňová, M. Remeňová, E. Kapustová, J. Machyniaková)
- 14. Estonsko (R. Ermitsová, T. Tomingasová, S. Külmová, J. Talihärmová)
- 15. USA (D. Irwinová, K. Dickinsonová, J. Garsová, C. Levinsová)
- 16. Kazachstán (G. Višněvská-Šeporenková, P. Jegorovová, A. Kondratěvová, O. Poltoraninová)
- 17. Lotyšsko (B. Bendiková, S. Bulinová, S. Bulinová, A. Sabuleová)
- 18. Bulharsko (V. Dimitrovová, L. Hristovová, M. Zdravkovová, D. Kadevová)
- 19. Kanada (E. Lunderová, B. Peifferová, N. Moserová, E. Dicksonová)
Češkám letos oproti individuálním závodům štafety svědčí, vždyť dvakrát dokončily závod na šestém místě, což je tradičně hranice mezi úspěchem a průměrem. Oproti Oberhofu si vyměnily pozice na druhém a třetím úseku Markéta Davidová a Lucie Charvátová, jinak je složení českého týmu stejné, tedy s Voborníkovou na startu a Jislovou jako finišmankou.
1. Norsko (Skoganová, Knottenová, Arnekleivová, Tandrevoldová)
2. Švédsko (Magnussonová, Perssonová, Brorssonová, Öbergová)
3. Francie (Jeanmonnotová, Richardová, Chauveauová, Simonová)
4. Německo (Hettichová-Walzová, Schneiderová, Preussová, Kebingerová)
5. Itálie (Comolová, Vittozziová, Passlerová, Carraraová)
6. Švýcarsko (Gasparinová, Häckiová-Grossová, Gasparinová, Basergaová)
7. Česká rep. (Voborníková, Charvátová, Davidová, Jislová)
8. Rakousko (Hauserová, Gandlerová, Juppeová, Zdoucová)
9. Ukrajina (Petrenková, Džimová, Merkušynová, Dmytrenková)
10. Polsko (Sidorowiczová, Mąková, Gembická, Jakielová)
11. Slovinsko (Repincová, Klemenčičová, Klemenčičová, Lampičová)
12. Finsko (Minkkinenová, Lehtonenová, Keränenová, Leinamová)
13. Slovensko (Remeňová, Remeňová, Kapustová, Machyniaková)
14. Estonsko (Ermitsová, Tomingasová, Külmová, Talihärmová)
15. USA (Irwinová, Dickinsonová, Garsová, Levinsová)
16. Kazachstán (Višněvská-Šeporenková, Jegorovová, Kondratěvová, Poltoraninová)
17. Lotyšsko (Bendiková, Bulinová, Bulinová, Sabuleová)
18. Bulharsko (Dimitrovová, Hristovová, Zdravkovová, Kadevová)
19. Kanada (Lunderová, Peifferová, Moserová, Dicksonová)
1. Ukrajina 6:15,5 (0+0)
2. Německo +0,5 (0+0)
3. Norsko +1,6 (0+0)
4. Švédsko +3,3 (0+0)
5. Francie +6,5 (0+1)
....
11. Česká rep. +16,1 (0+2)
1. Ukrajina 12:16,2 (0+0)
2. Švédsko +0,8 (0+0)
3. Francie +1,2(0+1)
4. Kanada +2,9 (0+0)
5. Česká rep. +10,9 (0+2)
1. Itálie 23:24,5 (0+2)
2. Francie +6,9 (0+1)
3. Ukrajina +8,2 (0+0)
4. Švédsko +10,7 (0+1)
5. Švýcarsko +17,6 (0+3)
....
6. Česká rep. +18,9 (0+2)
1. Itálie 29:25,1 (0+4)
2. Švédsko +6,7 (0+1)
3. Ukrajina +10,6 (0+0)
4. Německo +16,4 (0+2)
5. Švýcarsko +16,5 (0+5)
....
8. Česká rep. +38,5 (0+4)
1. Německo 40:40,6 (0+2)
2. Švédsko +0,5 (0+1)
3. Francie +3,9 (0+2)
4. Itálie +4,5 (0+4)
5. Švýcarsko +13,4 (0+6)
....
8. Česká rep. +42,9 (0+4)
1. Německo 46:42,1 (0+2)
2. Švédsko +1,2 (0+1)
3. Francie +4,5 (0+3)
4. Itálie +19,9(0+6)
5. Švýcarsko +32,4 (0+7)
....
8. Česká rep. +1:20,7 (0+7)
1. Francie 57:40,0 (0+4)
2. Německo 3,8 (0+2)
3. Švédsko +17,9 (0+3)
4. Itálie +59,2 (0+6)
5. Švýcarsko +1:05,9 (0+7)
....
8. Česká rep. +2:04,5 (0+7)
1. Francie 1:03:34,3 (0+4)
2. Švédsko +13,6 (0+3)
3. Německo +29,9 (0+3)
4. Švýcarsko +1:18,7 (0+7)
5. Ukrajina +1:27,6 (0+4)
....
8. Česká rep. +2:31,3 (0+8)
V ideálních podmínkách v Ruhpoldingu dokončil český tým závod na 7. pozici, s odstupem skoro minuty na 6. Itálii. Své startovní číslo si ale udrží i do dalších štafetových klání, které se pojede v Novém Městě na Moravě v rámci Mistrovství světa.
1. Francie (Jeanmonnotová, Richardová, Chauveauová, Simonová) 1:08:44,5 (0+4)
2. Švédsko (Magnussonová, Perssonová, Brorssonová, Öbergová) +8,7 (0+3)
3. Německo (Hettichová-Walzová, Schneiderová, Preussová, Kebingerová) +46,7 (0+3)
4. Švýcarsko (Gasparinová, Häckiová-Grossová, Gasparinová, Basergaová) +1:22,3 (0+7)
5. Ukrajina (Petrenková, Džimová, Merkušynová, Dmytrenková) +1:36,1 (0+4)
6. Itálie (Comolová, Vittozziová, Passlerová, Carraraová) +1:40,7 (0+9)
7. Česká rep. (Voborníková, Charvátová, Davidová, Jislová) +2:33,1 (0+8)
8. Rakousko (Hauserová, Gandlerová, Juppeová, Zdoucová) +2:37,5 (0+7)
9. Slovinsko (Repincová, Klemenčičová, Klemenčičová, Lampičová) +3:09,5 (0+8)
10. Norsko (Skoganová, Knottenová, Arnekleivová, Tandrevoldová) +3:16,0 (2+6)
11. Polsko (Sidorowiczová, Mąková, Gembická, Jakielová) +3:50,6 (1+8)
12. Finsko (Minkkinenová, Lehtonenová, Keränenová, Leinamová) +3:51,2 (0+7)
13. Kanada (Lunderová, Peifferová, Moserová, Dicksonová) +4:34,9 (0+8)
14. Estonsko (Ermitsová, Tomingasová, Külmová, Talihärmová) +5:50,6 (1+10)
15. USA (Irwinová, Dickinsonová, Garsová, Levinsová) (LPD)
16. Bulharsko (Dimitrovová, Hristovová, Zdravkovová, Kadevová) (LPD)
17. Lotyšsko (Bendiková, Bulinová, Bulinová, Sabuleová) (LPD)
18. Slovensko (Remeňová, Remeňová, Kapustová, Machyniaková) (LPD)
19. Kazachstán (Višněvská-Šeporenková, Jegorovová, Kondratěvová, Poltoraninová) (LPD) (15:59:43)