Sevilla – Alavés 2:3 (kon.)
Sevilla FC
2:3 (0:2)
Deportivo Alavés
Pátek 12.01.2024, 21:00 • Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla) • Španělská LaLiga • 20. kolo

90+3
    Střídání v týmu Deportivo Alavés:
    ze hřiště odchází Carlos Vicente, přichází Víctor Parada.

90+2
    ze hřiště odchází Ander Guevara, přichází Antonio Blanco.

90+1
    Kike García (DAL) během bouřlivých oslav gólu ze střídačky zřejmě vběhl na hřiště, a ač už je nějakou dobu ze hry venku, dostává tak žlutou kartu.

90
    Deportivo Alavés právě vstřelilo branku!
    Tak to je něco neuvěřitelného, hosté se v samotném závěru základní hrací doby v Seville vrací zpět do vedení! Obrovský výbuch radosti na jejich střídačce odšpuntoval RUBÉN DUARTE, který si po standarce naskočil na tečovaný míč, který k němu nasměroval Omorodion, a hlavou umlčel zaplněný stadion – 2:3!

82
    Sevilla právě vstřelila branku!
    Máme vyrovnáno, domácí penaltou nepohrdli a nás nejspíš čekají strhující poslední minuty dnešní bitvy! LUCAS OCAMPOS se od puntíku nemýlil a poslal míč přesně do středu svatyně, zatímco Sivera spadl na stranu – 2:2!

81
    Carlos Benavídez (DAL) zpětně dostává žlutou.

80
    Je to tak, pokutový kop pro Sevillu!

79
    No tak to pozor, Benavídez dle záznamu před svou svatyní celkem okatě nakopl Díaze během souboje o míč! Sudí Hernández míří k monitoru, ve vzduchu visí potenciální penalta!

77
    ze hřiště odchází Luis Rioja, přichází Rubén Duarte,
    ze hřiště odchází Jon Guridi, přichází Álex Sola.

73
    Mariano Díaz (SEV) je dalším borcem v bílém dresu, který si za ostrou hru vysloužil žlutou kartu.

72
    ze hřiště odchází Kike García, přichází Samuel Omorodion.

70
    Tak pozor, tohle bude nejspíš ještě zajímavé! Ofenzivní trápení domácích trochu kuriózním zásahem ukončuje RAFA MIR, který se na zadní tyči dostal ke skákajícímu centru z dílny Susa a hrudníkem jej dopravil do svatyně. Inu, i tyto trefy se počítají, Sevilla je v kontaktu – 1:2!

69
    Střídání v týmu Sevilla FC:
    ze hřiště odchází Jesús Navas, přichází Juanlu Sánchez.

63
    Domácí ve druhém poločase kupí žluté karty, rozhodčí za protesty penalizuje Jesúse Navase (SEV).

58
    Další žlutá karta pro tým v bílém, tentokrát je varován Marcão (SEV). Alavés čeká standardka z velmi slibné pozice, míč je umístěn jen těsně před vápnem.

58
    Deportivo se zničehonic ocitlo v obrovské šanci! Za laxní obranu pronikli Rioja a García, přičemž první jmenovaný vzal věci do svých rukou a zakončil jen kousíček vedle zadní tyče!

56
    ze hřiště odchází Ivan Rakitić, přichází Djibril Sow.

55
    ze hřiště odchází Isaac Romero Bernal, přichází Mariano Díaz,
    ze hřiště odchází Boubakary Soumaré, přichází Rafa Mir.

50
    Poprvé je udělena žlutá karta také domácímu borci, Boubakary Soumaré (SEV) jí vidí za podražení Garcíi.

45+1
    Deportivo bylo jen kousíček od třetího zásahu, tak to je něco neuvěřitelného! Vincente nařízenou standardku Alavésu nasměroval krásně na Garcíu, jehož povedenou hlavičku ale natažený Dmitrović vyrazil mimo nebezpečí!

42
    Vynucené střídání v týmu Sevilla FC:
    ze hřiště odchází Kike Salas, přichází Adria Pedrosa.

Torres zůstává na hřišti, místo něj ale po nepříjemné srážce s reklamním bannerem míří ven Salas.

40
    Zaplněné ochozy stadionu v Seville jsou v šoku, hosté pár minut před koncem úvodní půle odskakují do dvougólového trháku! Rozháraná defenzíva celku v bílém vůbec nezvládla situaci ve svém vápně, kde se k míči dostal KIKE GARCÍA a jeho odražená střela trochu se štěstím propadla za padajícího Dmitroviće – 0:2!

26
    Tak tohle je pro dominantní Sevillu hodně ostrý direkt: Deportivo má sice zatím jednoznačně méně ze hry, ale nakonec se prosazuje jako první! Guridi po rohovém kopu míč tečoval hlavou na kopačku nedostatečně střeženého NAHUELA TENAGLII, jehož jednoduché zakončení zaplulo za Dmitroviće. Hosté jdou do čela – 0:1!

23
    Máme tu první žlutou kartu. Rafa Marín (DAL) zatáhl za záchranou brzdu a kousek před vápnem stáhl k zemi Romera, k penaltě teď chyběly jen centimetry.

2
    Sevilla si vybojovala první roh a jen krátce po něm přišla dalekonosná rána z dílny Navase, která orazítkovala břevno hostující svatyně! Alavés prožívá hodně těžký vstup do utkání!

Vojtěch Martinek

Branky: 70. Mir, 82. Ocampos (pen.) – 26. Tenaglia (Guridi), 40. K. García (Vicente), 90. R. Duarte (Omorodion)

Karty:   50. Soumaré (SEV), 58. Marcão (SEV), 63. Navas (SEV), 73. M. Díaz (SEV) – 23. R. Marín (DAL), 81. Benavídez (DAL), 90+1. K. García (DAL)

Držení míče: 68 % : 32 %.
    Střely na branku: 4:8. Střely mimo: 13:3. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 12:13.
    Sevilla FC: Dmitrović – Navas (C) (69. J. Sánchez), S. Ramos, Marcão, Salas (42. Pedrosa) – Suso, Soumaré (55. Mir), Rakitić (56. D. Sow), Ó. Torres – Ocampos, Romero Bernal (55. M. Díaz).
    Náhradníci: Flores, Árbol – Jordán, Nianzou, Agoumé, Badé, Januzaj.

Trenér: Quique Sánchez Flores.

Deportivo Alavés: Sivera – Gorosabel, Tenaglia, R. Marín, J. López – Benavídez, Guevara (90+2. Blanco) – Vicente (90+3. Parada), Guridi (77. Sola), Rioja (C) (77. R. Duarte) – K. García (72. Omorodion).
    Náhradníci: Rodriguez – Alkain, Hagi, Simeone, Maraš, T. Mendes, Rebbáš.

Trenér: Luis García Plaza.

Rozhodčí: A. Hernández – D. Sánchez, Escuela.

Diváci: 34 225