Kladno – Třinec 3:5 (kon.) | Vítkovice – Liberec 2:0 (kon.) | Sparta – Litvínov 6:3 (kon.)
Olomouc – Mountfield HK 3:2 (1:0 po s.n.) | Motor ČB – K. Vary 3:0 (kon.) | Pardubice – Mladá Boleslav 4:3 (po pr.)
Plzeň – Kometa Brno 2:3 (kon.)
Rytíři Kladno
3:5 (1:2, 2:0, 0:3)
HC Oceláři Třinec
Neděle 14.01.2024, 16:00 • ČEZ stadion, Kladno • Tipsport extraliga • 36. kolo

Nejlepší hráči utkání: Martin Procházka (KLA) a Richard Pánik (TRI). (18:33:31)

Poslední dvacetiminutovka patřila pouze hostům. 17 vteřin po začátku se prosadil Jakub Jeřábek v přesilové hře. Ve 48. minutě přišel gól Daniela Kurovského a v 50. se prosadil podruhé v zápase Richard Pánik. I když ještě domácí v čase 57:11 odvolali gólmana, žádný gól už do konce třetiny nepadl. Třinec si tak odváží z Kladna všechny tři body.

59:58
    Ticháčkova střela proletěla jen vedle branky.

59:53
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec:
    Adam Smith – 2 min., sekání.

Dnešní utkání sleduje 2232 diváků.

59:53
    Vhazovat se ještě bude po zákroku Kacetla před jeho brankou.

59:00
    Šance následně byly na obou stranách, ale gól nepadl.

58:11
    Domácí vyhráli vhazování, ale ke střele se nedostali a kotouč se odrazil do kladenského pásma. U puku byl první Ticháček, ale přeci jen Třinec vystřelil. V brance byl však postavený Procházka, který gól nedopustil.

57:46
    Třinečtí se dopustili pouze zakázaného uvolnění.

57:31
    Kladenští hráči vyhráli vhazování, ale Procházka z předbrankového prostoru nedokázal kotouč dotlačit za Kacetlova záda.

57:11
    Kladenský gólman zůstává na střídačce.

57:11
    Oddechový čas pro tým Rytíři Kladno.

57:00
    Tralmaksova střela ze středu modré čáry byla nebezpečná, ale Kacetl ji ustál. Následně byl zalehnut kladenským hráčem, takže by ani prosazení Rytířů nebylo uznáno.

56:19
    A další zákrok Bowa přerušuje hru.

56:04
    Nestrašilovu střelu chytá Bow do náruče.

54:40
    Ani Ticháčkova střela od modré nebyla úspěšná a nesedla mu. Následně ještě Ticháček udržel kotouč v útočném pásmu rukou, ale to k ničemu nevedlo a Třinec se stejně osvobodil.

54:24
    Tralmaksova střela z první nesedla a kotouč letěl jen vedle branky.

53:17
    Hosté se hned po vhazování osvobozují.

53:15
    Miloš Roman – 2 min., držení.

52:41
    Procházka byl v předbrankovém prostoru trefený střelou od svého kolegy. Vypadalo to, že střela šla do obličeje, ale Procházka na sobě nedal nic znát.

51:15
    Martenet šikovně sebral puk ujíždějícímu třineckému hráči a zabránil jeho střele.

50:28
    Slováčkova střela skončila jen na prvním bránícím hráči.

49:01
    6/6
    Třinec právě vstřelil branku! A hosté vedou o dvě branky. RICHARDU PÁNIKOVI vůbec nevadilo, že byl v úniku celou dobu bráněn Ticháčkem. Bowa si roztáhl a bekhendem se trefil zpoza kladenského obránce. Asistence: Daniel Kurovský, Marian Adámek.
    Pánik R., Vrána P., Adámek M., Jeřábek J., Kacetl O., Kurovský D.
    Bow L., Kusý D., Hejda T., Ticháček J., Tralmaks E., Klepiš J.

48:47
    Obří příležitost Hrehorčáka Bow chytá a přerušuje hru.

47:14
    6/6
    Třinec právě vstřelil branku! A do vedení jdou opět hosté. První ránu Adámka Bow vyrazil, ale pouze před sebe, kde stál příhodně DANIEL KUROVSKÝ, který se trefil mezi Bowovy betony. Asistence: Marian Adámek, Richard Pánik.
    Kurovský D., Adámek M., Vrána P., Kacetl O., Jeřábek J., Pánik R.
    Bow L., Kusý D., Slováček O., Veber V., Tralmaks E., Klepiš J.

46:50
    Už se zdálo, že Kladenští hru překombinovali, ale Klepiš se ještě dostal ke střele. Ta letěla jen vedle branky.

46:39
    Kurovského střelu z ostrého úhlu Bow zachytil úplným přimáčknutím na pravou tyčku své branky.

45:52
    Martenetova střela od modré letěla jen vedle branky.

45:15
    Procházka zkusil zasunout kotouč za Kacetla zpoza branky, ale puk mu ujel.

44:49
    Kladenští se hned po vhazování osvobodili.

44:26
    Nicméně je Kladnu pískáno zakázané uvolnění a hra zůstane v pásmu domácích.

44:12
    Kvůli Klepišovému úmyslnému ofsajdu se bude vhazovat před Bowem.

44:00
    Až teď Kladno vyhazuje.

42:43
    Třinec po gólu má veliký tlak a Kladno se nemůže dostat pryč z pásma.

42:11
    Melka zůstává ležet na ledě po naražený zezadu hlavou na mantinel. Naštěstí se sám zvedá.

41:26
    Procházkova střela byla ztečovaná do ochranné sítě.

40:17
    6/5
    Třinec právě vstřelil branku! A Třinečtí využívají přesilovou hru a srovnávají na 3:3. Hosté ujeli dva na jednoho a JAKUB JEŘÁBEK se z levé strany trefil mezi Bowovy betony. Asistence: Martin Růžička.
    Kacetl O., Roman M., Voženílek D., Jeřábek J., Růžička M., Nestrašil A.
    Bow L., Veber V., Pytlík J., Bláha O., Slováček O.

40:01

Další třetina začne přibližně v 17:53.

Větší část druhé třetiny byla od obou týmů velice nepřesná. Větší šanci měl Procházka, který ale sám proti Kacetlovi neuspěl. A následně ani Smoleňák neměl proti Kacetlovi štěstí. Ve 33. minutě museli rozhodčí zkoumat třinecký gól na videu, ale kvůli hře vysokou holí nebyla branka uznána. Zato na druhé straně padl gól naprosto legitimně. Martin Procházka z bezprostřední blízkosti uklidil puk do odkryté sítě a 19 vteřin nato se prosadil Richard Jarůšek. Kladno šlo tak poprvé v zápase do vedení, které si udrželo do konce třetiny.

40:00

39:50
    Bláha dostal kotouč až do obranného pásma hostů, ale byl dobře bráněn a ke střele od něj nedošlo.

39:41
    Hosté ještě dostanou šanci v této třetině srovnat.

39:41
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno:
    Chris Martenet – 2 min., nedovolené bránění.

39:20
    Bow chtěl Nestrašilovi vypíchnout kotouč, ale Nestrašil se ještě dostal ke střele. Naštěstí pro Kladno ale trefil pouze Bowa.

38:00
    Kladenští posílají kotouč pryč ze svého pásma, aby uklidnili třinecký tlak.

37:09
    Bow musel vyjet až doprostřed svého pásma, aby nemusel čelit třineckému nájezdu.

34:21
    6/6
    Kladno právě vstřelilo branku! A 19 vteřin po gólu Kladno dává ještě jednu branku a jde do vedení. RICHARD JARŮŠEK ujížděl proti Kacetlovi, vyvedl ho z branky a z ostrého úhlu poslal střelu pod ležícím Kacetlem. Bez asistence.
    Jarůšek R., Voráček T., Jágr J., Bow L., Martenet C., Pytlík J.
    Kacetl O., Sikora P., Hrehorčák P., Roman M., Adámek M., Jeřábek J.

34:02
    6/6
    Kladno právě vstřelilo branku! A Kladno vyrovnává. K Melkovi se dostal vyražený kotouč a kladenský útočník ho vyslal do předbrankového prostoru, kde se k němu dostal jako první MARTIN PROCHÁZKA. Ten uklidil kotouč do úplně prázdné klece. Asistence: Antonín Melka, Ondřej Slováček.
    Procházka M., Melka A., Slováček O., Bow L., Smoleňák R., Veber V.
    Kacetl O., Voženílek D., Nedomlel R., Růžička M., Kundrátek T., Nestrašil A.

33:57
    Vhazovat se však bude opět u Kacetla kvůli zakázanému uvolnění.

33:53
    Tralmaksova střela vzduchem ze středního pásma pro Kacetla neznamenala žádný problém.

33:19
    A další zakázané uvolnění.

33:13
    A hosté vyslali kotouč jen na zakázané uvolnění.

33:06
    Kacetlova branka je mimo pozice, proto je hra přerušena.

32:42
    Tralmaksovi střela z první nesedla a kotouč jen proletěl útočným pásmem.

32:01
    Rozhodčí hned po puku v brance rozpažili, ale ještě se šli podívat na video. Po přezkoumání bylo rozhodnuto, že gól neplatí kvůli hře vysokou holí.

32:01
    Kotouč je za Bowovými zády, ale rozhodčí rozpažil kvůli hře vysokou holí. Ještě je ale vše zkoumáno na videu.

31:30
    Následně vymyslel Voženílek skvělý trik a Rytíři si mohli dát vlastní gól! Kotouč se odrazil od Hejdovy brusle do kladenské tyčky.

31:20
    Po Voženílkově střele a následné dorážce Bow vyjel ze své branky. Třinec toho ale nevyužil.

30:02
    Smoleňák se díky střídajícím třineckým hráčům dostal ke kotouči na modré čáře jako první a nikým nebráněný proti Kacetlovi ale neuspěl.

29:35
    Sideroff přihrál kotouč ve své třetině na hokejku přímo soupeři a Bow tak musel po kotouči skočit a vypíchnout ho svojí hokejkou pryč z pásma.

28:39
    Rúžičkova střela se od Bowa odrazila zpět k Růžičkovi, který přihrávkou křižně hledal nějakého svého spoluhráče. Kotouče se však nikdo z hostujících nedotkl.

27:25
    Hra od obou týmů byla teď velmi nepřesná a hosté se dopustili zakázaného uvolnění.

26:04
    Voráček ze své pozice od střídačky opět prověřil Kacetla, ten ale kotouč chytá do lapačky a přerušuje hru.

25:45
    Voženílkův vybojovaný kotouč v útočném pásmu končí v ochranné síti.

24:52
    Smoleňák vychytal přihrávku a vyslal sám na hostující branku Procházku. Ten ale proti Kacetlovi neuspěl a třinecký gólman chytá kotouč do náruče.

23:30
    Voženílkova střela od modré jen těšně proletěla kolem branky.

23:25
    Walegovu střelu zpoza obránce Bow vyráží do ochranné sítě.

22:23
    Klepiš stál příhodně v předbrankovém prostoru, ale netečoval kotouč správně.

22:08
    Voráček dvakrát od modré čáry prověřil Kacetla, ale ten pokaždé obstál.

21:12
    Smoleňák zkusil vystřelit z ostrého úhlu, ale trefil pouze vnější síť branky.

20:16
    Růžička střelou hned po vhazování Bowa nepřekvapil a kladenský gólman kotouč vyrazil před sebe.

20:01

Další třetina začne přibližně v 16:55.

I když ani jeden tým příliš nestřílí, diváci viděli během první třetiny hned tři góly. Do vedení šli v 6. minutě hosté zásluhou Richarda Pánika. Ani ne dvě minuty nato se prosadil Kundrátek a hosté ještě dostali hru v početní výhodě. Tu však nezužitkovali a dovolili Kladnu se dostat více do hry. Z toho pramenila kladenská přesilová hra, ve které se po pěti vteřinách prosadil Jakub Klepiš.

20:00

19:30
    Martenetova střela od modré nikam neprošla. A další jeho střelu vyrazil Kacetl.

19:23
    A opět se hra kouskuje a vhazování proběhne zase u Kacetla.

18:23
    Tentokrát se zakázaného uvolnění dopustili hosté, takže je vhazování před Kacetlem. Zde Kladenští zkusili štěstí střelou zpoza branky, ale ani oni nebyli úspěšní.

17:44
    Hned po vhazování se od modré dostal ke střele Nedomlel, ale jeho střelu Bow vyrazil.

17:34
    A hned po vhazování se Kladno dopustilo zakázaného uvolnění a hra se přesouvá k Bowovi.

17:29
    Tečovaný kotouč doletěl na kladenskou střídačku.

16:18
    Smithova nebezpečná střela orazítkovala kladenskou branku.

15:30
    Ticháček přihrál ve středním pásmu na hokejku soupeře, který mohl ujíždět, ale byl dobře bráněn třemi Kladenskými a ke střele se nedostal.

14:10
    Kusého střela ale zasáhla Kacetla jen do masky.

13:30
    Vhazování vyhráli hosté, kteří hned opouští pásmo a míří za Bowem. Zasahovat však nemusel a u puku jsou domácí.

13:30
    Kotouč vyletěl po plexiskla do ochranné sítě a vhazovat se bude před Kacetlem.

11:38
    6/5
    Kladno právě vstřelilo branku! Kladenští využili po 5 vteřinách přesilovou hru a snižují na 1:2. JAKUB KLEPIŠ dostal přihrávku na vrchol levého kruhu a Kacetl neudržel puk mezi svými betony. Asistence: Jiří Ticháček, Jaromír Pytlík.
    Klepiš J., Ticháček J., Pytlík J., Bow L., Smoleňák R., Tralmaks E.
    Kacetl O., Nestrašil A., Nedomlel R., Vrána P., Polášek A.

11:33
    Viliam Čacho – 2 min., hákování.

11:31
    Tralmaks objel celé pásmo a vystřelil z mezikruží, jeho střelu ale tečovali hosté pryč. Kladenští ještě udrželi pásmo, ale Kusý byl faulovaný.

11:00
    Procházka zachytil kotouč ve své třetině a projel až za Kacetla. Udržel kotouč, ještě ho poslal na Ticháčka na modrou čáru, ale Ticháčkova střela skončila jen v ochranné síti.

10:11
    Hosté se na pár vteřin usadili do útočných pozic, ale nevystřelili a Kladno se opět osvobozuje.

09:34
    Hráč hostů najel do kladenského gólmana a rozhodčí vykázali vhazování do středního pásma.

08:41
    Kladno se hned po vhazování osvobozuje.

08:35
    A Třinec dostává další možnost ještě o jeden gól odskočit. Zahraje si totiž přesilovou hru.

08:35
    Ondřej Slováček – 2 min., nedovolené bránění.

07:24
    6/6
    Třinec právě vstřelil branku! Ani ne dvě minuty po gólu Třinec přidává další přesnou trefu. TOMÁŠ KUNDRÁTEK od modré využil nepozornosti Bowa a trefil se přesně k levé tyčce. Asistence: Daniel Voženílek.
    Kundrátek T., Voženílek D., Kacetl O., Nedomlel R., Růžička M., Nestrašil A.
    Bow L., Pytlík J., Martenet C., Voráček T., Sideroff D., Jágr J.

05:52
    6/6
    Třinec právě vstřelil branku! Třinečtí otevírají skóre zápasu. RICHARD PÁNIK dostal přihrávku od Sikory na levý kruh a z první propálil Bowa. Asistence: Petr Sikora, Daniel Kurovský.
    Pánik R., Sikora P., Kurovský D., Kacetl O., Jeřábek J., Adámek M.
    Bow L., Hejda T., Kusý D., Tralmaks E., Klepiš J., Ticháček J.

04:43
    Kladenští překombinovali přihrávky, takže se Sideroff dostal pouze do ostrého úhlu, ze kterého zkoušel přihrát Jágrovi. Tomu se puk pouze odrazil od brusle.

03:55
    Střel na branku je zatím jako šafránu.
    0–1

03:15
    Klepiš za třineckou brankou přišel o puk, a i když se následně Kladenští ještě pár vteřin v pásmu udrželi, na branku nevystřelili.

02:40
    Ani tentokrát Slováček nebyl úspěšný a jeho střela skončila v ochranné síti.

02:10
    Slováčkova tvrdá střela od levého mantinelu proletěla kolem branky až ven z pásma. Kladenští se následně dopustili zakázaného uvolnění.

01:28
    Procházka ujížděl sám proti třem hráčům, ale jeho střela zpoza obránce neměla razanci a nedoletěla ani ke Kacetlovi.

01:00
    Kacetl i s brankou je mimo brankoviště, takže je hra přerušena.

00:51
    Až po dalším návratu hostů do třetiny musel Bow zasahoval, ale nejednalo se o nebezpečnou střelu.

00:23
    Kladenští ale nemuseli bránit žádnou šanci.

00:02
    Úvodní vhazování vyhráli hosté, kteří se usazují v útočném pásmu.

00:01

Rytíři Kladno: Bow (Mitens) – Hejda, Ticháček, Slováček, Veber, Martenet, Voráček – Tralmaks, Klepiš, Jágr – Kusý, Pytlík, Sideroff – Smoleňák (C), Melka (A), M. Procházka – Jarůšek, Babka, Bláha.
    Trenér: Otakar Vejvoda

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Mazanec) – Smith, Polášek, Nedomlel, Kundrátek, J. Jeřábek, Adámek – Voženílek, Nestrašil, M. Růžička (A) – Pánik, Vrána (C), Kurovský – M. Roman, Sikora, Hrehorčák – Dravecký (A), Čacho, Walega.
    Trenér: Zdeněk Moták

Rozhodčí: Cabák, Šindel – Svoboda, Klouček.
    Zvítězí dnes Třinec?

Výsledky posledních zápasů Třince:

HC Verva Litvínov – HC Oceláři Třinec 5:2
    HC Oceláři Třinec – BK Mladá Boleslav 2:1p
    Bílí Tygři Liberec – HC Oceláři Třinec 4:1
    HC Energie Karlovy Vary – HC Oceláři Třinec 0:3

Oceláři se nacházejí na 3. místě v tabulce Tipsport extraligy se 64 body. 4. Litvínov ztrácí na Třinec 2 body.

Zápasy Ocelářů jsou od začátku roku jako na houpačce. Mají bilanci 3 výher a 2 proher. Na poslední utkání vyrazil Třinec na západ Čech do Karlových Varů, kde vyhrál jasně 3:0. Oceláři dlouho drželi pouze těsné vedení, ale až třetí třetina zajistila klid a Ondřej Kacetl nepustil žádnou karlovarskou střelu.

Nejproduktivnějším Ocelářem je Martin Růžička (15+20), kterého doplňuje Andrej Nestrašil (8+22). Do branky se proti Karlovým Varům postavil již zmíněný Ondřej Kacetl, který si díky čistému kontu vylepšil úspěšnost na 91,98 %. Jednalo se o jeho druhou nulu v této sezoně.

BK Mladá Boleslav – Rytíři Kladno 3:4sn

Rytíři se stále nacházejí na 13. místě v tabulce Tipsport extraligy se 30 body. Poslední Mladá Boleslav na Kladno ztrácí 2 body a Vítkovice jsou před Kladnem o 6 bodů.

Rytíři mají za sebou sérii pěti porážek v řadě, ve které získali tři body za dvě prohry v prodloužení a jednu prohru v samostatných nájezdech.

Právě samostatné nájezdy Kladno nezvládlo v posledním zápase proti svému rivalovi ze spodku tabulky. Kladenští vedli na ledě Mladé Boleslavi zásluhou přesné trefy Eduardse Tralmakse z trestného střílení, ale ještě v první třetině Boleslav srovnala. I do třetí dvacetiminutovky se šlo za vyrovnaného stavu 3:3, ale do konce základní hrací doby již žádný gól nepadl. O vítězi musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější domácí. Kladno tak padlo 3:4 po nájezdech.

Nejproduktivnějším Rytířem je Jiří Ticháček (7+24), kterého doplňuje Eduards Tralmaks (16+8) a Jakub Klepiš (4+20). Jiří Ticháček je stále nejproduktivnějším obráncem celé extraligy!
    Kvůli zranění Adama Brízgaly museli Rytíři povolat dalšího gólmana. Po Júliu Hudáčkovi a Davidu Stahlovi se ke Kladnu připojil lotyšský brankář Mareks Mitens, který byl již během zápasu s Boleslaví na střídačce. Do posledních pěti zápasů tak musel mezi tři tyče Landon Bow. Jeho úspěšnost je 88,12 %. Uvidíme, zda trenéři proti Třinci vyzkoušejí nového gólmana, nebo zůstane v brance Bow.

Úspěšnost využití přesilových her: 7. místo 20,15 %
    Úspěšnost ubránění oslabení: 13. místo 74 %

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Anna Ardonová

Branky a nahrávky: 12. Klepiš (Ticháček, Pytlík), 35. M. Procházka (Melka, Slováček), 35. Jarůšek – 6. Pánik (Sikora, Kurovský), 8. Kundrátek (Voženílek), 41. J. Jeřábek (M. Růžička), 48. Kurovský (Adámek, Pánik), 50. Pánik (Kurovský, Adámek)

Rozhodčí: Cabák, Šindel – Svoboda, Klouček