Buffalo – Vancouver 0:1 (kon.) | Ottawa – San Jose 5:4 (kon.) | Florida – New Jersey 1:4 (kon.)
Carolina – Pittsburgh 3:2 (po pr.) | Columbus – Seattle 4:7 (kon.) | Montreal – Edmonton 1:2 (po pr.)
Tampa – Anaheim 5:1 (kon.) | Toronto – Colorado 3:5 (kon.) | Detroit – Los Angeles 5:3 (kon.)
Winnipeg – Philadelphia 0:2 (kon.) | Chicago – Dallas 1:3 (kon.) | Minnesota – Arizona 0:6 (kon.)
Nashville – NY Islanders 3:1 (kon.) | St. Louis – Boston 3:4 (po pr.) | Vegas – Calgary 1:3 (kon.)
NY Rangers – Washington 2:1 (kon.)
St. Louis Blues
3:4 (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
Boston Bruins
Neděle 14.01.2024, 02:00 • Enterprise Center, St. Louis • NHL

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (04:50:38)

Statistika
    Střely na bránu: 23 – 35 | Přesilová hra: 2/3 – 1/4 | Trestné minuty: 8 – 6

Kdo se postavil do brankoviště?
    Jordan Binnington (STL) – 31 zákroků, 4 OG, úspěšnost 88,6 %, odchytal 61:10
    Jeremy Swayman (BOS) – 20 zákroků, 3 OG, úspěšnost 87,0 %, odchytal 61:10

Česká a slovenská stopa
    David Pastrňák (BOS) – 0+2, +1 účast, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 20:46
    Jakub Lauko (BOS) – 0+0, 0 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 09:34

Tři hvězdy utkání
    1. Charlie McAvoy (BOS) 2+0
    2. Brad Marchand (BOS) 2+0
    3. Kevin Hayes (STL) 1+0

Boston tentokrát v prodloužení už uspěl a připsal si cenné dva body! Medvědi třikrát na ledě St. Louis vedli, ale domácí pokaždé dokázali srovnat. O vítězi tedy musela rozhodnout nastavená hrací doba, ve které vstřelil svou druhou dnešní branku obránce Charlie McAvoy. Dva góly si na bostonské straně připsal i Brad Marchand, dvakrát asistoval David Pastrňák.

61:10 Charlie MCAVOY - 3:4

61:10
    4/4
    Boston právě vstřelil branku!
    Hosté rozhodují! Nicméně krátce před gólem to vypadalo, že David Pastrňák fauloval, proto se domácí zlobí. CHARLIE MCAVOY pak projel dopředu po pravém křídle a precizně vymetl horní růžek. 3:4 po prodloužení. Asistence: David Pastrňák.
    McAvoy C., Swayman J., DeBrusk J., Pastrňák D.
    Thomas R., Kyrou J., Krug T., Binnington J.

60:41
    David Pastrňák se probíjel před bránu, ale domácí se ubránili. Prodloužení začal lépe Boston.

60:01

Šedesát minut o vítězi tohoto utkání nerozhodlo, tudíž za pár sekund půjdeme do prodloužení. Na kterou stranu se utkání nakloní?

60:00

59:55
    Pět vteřin před koncem Jordan Binnington parádně zakročil proti Coyleovi, který protečovával před brankovištěm. Málem Medvědi udeřili v úplném závěru!

59:32
    Po tlaku do brány raději Jordan Binnington hru přerušil. Čeká nás vhazování před svatyní Blues.

59:06
    Je tady poslední minuta třetí třetiny. Hostující celek je usazen v útočném pásmu.

58:40
    Marchand by rád zaútočil na hattrick. Nyní vystřelil zápěstím, ale jeho pokus byl zablokován.

58:01
    Domácí poslali kotouč na svou střídačku, hra je tedy dvě minuty před koncem třetí periody přerušena.

57:34
    Puk byl sražen k Jordanu Binningtonovi, který okamžitě rozehrál do strany.

57:02
    Charlie Coyle pečlivě vypíchl kotouč Kyrouovi, jenž se snažil něco vymyslet.

56:08
    Po poslední dnešní reklamní přestávce pokračujeme ve hře. Dostáváme se do úplného závěru třetí třetiny.

55:43
    Brayden Schenn vypálil, jeho rána byla sražena do ochranné sítě.
    54:47 Oskar SUNDQVIST - 3:3

54:47
    6/5
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Domácí znovu proměňují přesilovku a rázem začínáme od nuly! Scott Perunovich vystřelil od modré čáry, přičemž jeho pokus tečoval do brány OSKAR SUNDQVIST. Jeremy Swayman nemohl reagovat. 3:3. Asistence: Scott Perunovich a Brayden Schenn.
    Sundqvist O., Perunovich S., Schenn B., Saad B., Krug T., Binnington J.
    Swayman J., Lohrei M., Frederic T., Coyle C., Grzelcyk M.

54:08
    Robert Thomas se dostal do útočného pásma, ale kotouč pořádně neudržel. Hokejisté v modrém se těžce usazují v zóně soupeře.

53:33
    Colton Parayko si zpracoval puk a následně tvrdě vystřelil, jenže klec netrefil. Posléze Boston vyhodil přes všechny čáry.

53:17
    Vyloučení v týmu Boston Bruins:
    Hampus Lindholm – 2 min., nedovolené bránění.

53:09
    Už pouze sedm minut mají domácí před sebou na to, aby minimálně srovnali.

52:28
    Ve velké rychlosti se dopředu dostal Jordan Kyrou, který ale bránu Medvědů minul.

52:03
    Jake DeBrusk si povyjel do výborné pozice mezi kruhy. Jordan Binnington jeho ránu ramenem vyrazil.

51:32
    Icing domácích se nepískal, poněvadž kotouč byl ve střední třetině tečován.

51:06
    Čtvrtá formace hostů bojuje o kotouč v útočném pásmu. Domácí obránci se ale nedají.

50:19

50:15
    Jeremy Swayman se na svém brankovišti parádně natáhl a zastavil Pavla Bučněviče, jenž měl před sebou poloprázdnou bránu.

49:56
    Charlie McAvoy ale zablokoval přihrávku, která mířila na střed kluziště.

49:25
    Oskar Sundqvist je zpět na ledě, tudíž začíná zkrácená přesilovka Blues.

48:56
    Hraje se čtyři na čtyři. Boston zakládá útočnou akci z vlastního pásma.

48:19
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká James van Riemsdyk.
    47:43 Brad MARCHAND - 2:3

47:43
    6/4
    Přesilovka pět na tři je využita! Jak je to jednoduché, když se to umí! James van Riemsdyk posunul na levý kruh na hokejku Davida Pastrňáka, který nádhernou přihrávkou našel BRADA MARCHANDA před prázdnou klecí. 2:3. Asistence: David Pastrňák a James van Riemsdyk.
    Marchand B., Pastrňák D., Swayman J., Coyle C., van Riemsdyk J., McAvoy C.
    Leddy N., Thomas R., Binnington J., Parayko C.

47:25
    Oddechový čas pro tým Boston Bruins.

47:25
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues:
    Oskar Sundqvist – 2 min., nedovolené bránění.

47:25
    Kasperi Kapanen mířil ve vlastním oslabení úplně sám na bránu. Hledal mezírku mezi betony, jenže Jeremy Swayman se zaskvěl.

47:02
    Colton Parayko po mantinelu poslal kotouč do středního pásma.

46:38
    Brayden Schenn – 2 min., hákování.

46:09
    Coyle před brankovištěm hledal Pastrňáka, který se ale k zakončení nedostal.

45:29
    Pořádně ale zahrozil Colton Parayko. Obránce Blues tvrdě vystřelil od modré čáry, Jeremy Swayman jeho dělovku vyrazil do ochranné sítě.

45:09
    Ve třetí třetině je Boston zatím lepším týmem. Překlopí utkání na svou stranu?

44:26
    Jake DeBrusk velmi šikovně posílal kotouč před brankoviště. Kotouč se od jedné z bruslí odrazil asi deset centimetrů vedle zadní tyče. St. Louis mělo velké štěstí.

43:29
    Jesper Boqvist natáhl ke střele od modré čáry, Jordan Binnington dával pozor.

43:06
    David Pastrňák si hledal místo na levém kruhu. Vybízel jej Charlie McAvoy, jenže těsně před českým kanonýrem zapracovala hokejka obránce.

42:22
    Do obranného pásma se rychle musel vrátit Nick Leddy, který souboj s Bradem Marchandem zvládl.

41:47
    Mason Lohrei zůstal volný u modré čáry. Prudká rána zápěstím v podání hostujícího beka skončila na betonu brankáře.

41:09
    Jake DeBrusk ze středního pásma posunul touš směrem dopředu, svému celku pomohl s rozehrávkou Jordan Binnington.

40:24
    Robert Thomas se hnal dopředu, ale kotouč byl sražen na bostonskou střídačku. Hra je přerušena.

40:01

Také ve druhé třetině padly dvě branky a znovu se o ně postaraly oba týmy, tudíž před třetí periodou platí stav 2:2. Hosty poslal podruhé v utkání do vedení Charlie McAvoy, nicméně vyrovnání obstaral v přesilové hře Jake Neighbours. Na konci druhé části měly šance oba týmy, vše je otevřené.

40:00

39:20
    Jordan Binnington zachránil své mužstvo. Hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho, ale gólman St. Louis vytáhl proti DeBruskovi skvělý zákrok.

38:44
    Kevin Hayes posílal před bránu nebezpečnou přihrávku, avšak zároveň byla až příliš prudká.

38:15
    Pomalu ale jistě míříme do závěru druhé periody. Stále platí stav 2:2.

37:28
    Brayden Schenn prostrčil touš na Brandona Saada, kterého napoprvé vychytal Jeremy Swayman, napodruhé už měl útočník Blues smůlu.

36:58
    Jordan Binnington zasáhl proti nebezpečné střele z levého kruhu. Posléze se St. Louis ubránilo.

36:34
    Jordan Kyrou je zpět na hrací ploše. Boston tuto přesilovku využít nedokázal.

35:53
    Domácí už dostávají kotouč přes celé kluziště a mohou vystřídat.

35:29
    Robert Thomas se snažil dostat dopředu v oslabení, ale až ke střele se neprobil.

35:03
    Střílenou přihrávku Pastrňáka se do branky snažil usměrnit James van Riemsdyk, těsně ale minul.

34:34
    Jordan Kyrou – 2 min., podrážení.

34:14
    Bekhendová přihrávka Roberta Thomase adresáta nenašla. Pokračuje se ve středním pásmu.

33:38
    Colton Parayko tentokrát směrem dopředu nechtěl spěchat, tak zvolil manévr směrem za svou bránu.

32:53
    Nathan Walker se dostal před brankovištěm ke kotouči a z otočky vystřelil. Australský útočník trefil tyč hostující klece.

32:26
    Po inkasování jsou aktivnější hosté, ale Jordan Binnington zatím odolává.

31:56
    Jesper Boqvist se málem postaral o další gólovou přihrávku. Jeho pobídku ale Morgan Geekie nezpracoval.

31:36
    Kevin Shattenkirk dostal přihrávku do tandemu, ale vytáhl se domácí brankář.
    30:57 Jake NEIGHBOURS - 2:2

30:57
    6/5
    Přesilovka domácích je rychle využita! Robert Thomas nahodil černou gumu na bránu, před ní Jordan Kyrou propasíroval kotouč na JAKEA NEIGHBOURSE, jenž překonal ležícího Jeremyho Swaymana. 2:2. Asistence: Jordan Kyrou a Robert Thomas.
    Thomas R., Kyrou J., Binnington J., Parayko C., Neighbours J., Bučněvič P.
    Swayman J., Coyle C., Beecher J., Lindholm H., McAvoy C.

30:37
    Brad Marchand – 2 min., sekání.

30:13
    Justin Faulk poslal k ledu útočníka Lauka, ale o nedovolený zákrok se rozhodně nejednalo.

29:33
    Charlie McAvoy zkusil štěstí od modré čáry. Před bránou vysokou hokejkou dorážel James van Riemsdyk, jenže rozhodčí hru nepřerušili.

29:09
    Nyní ale ostře vypálil Jake DeBrusk. Jen těsně netrefil brankový prostor.

28:52
    Trent Frederic příkladně bojoval za brankou Blues, kotouč ale trvale na hokejky svého celku nedostal.

28:19
    Colton Parayko přidržel kotouč za bránou. Mezitím hosté střídají.

27:36
    Colton Parayko se po pobídce Kyroua už chystal střílet, ale kotouč promáchl. Následně se Medvědi osvobodili tak, aby se nemusel pískat icing.

27:06
    Jeremy Swayman si při svém zákroku při střele od modré čáry nebyl úplně jistý.
    26:26 Charlie MCAVOY - 1:2

26:26
    6/6
    Podruhé v utkání jdou hosté do vedení! Jesper Boqvist šikovně prostrčil kotouč mezi kruhy na ofenzivně laděného CHARLIEHO MCAVOYE, jenž propasíroval touš mezi betony. 1:2. Asistence: Jesper Boqvist a James van Riemsdyk.
    Swayman J., Lohrei M., Geekie M., Boqvist J., McAvoy C., Lauko J.
    Hayes K., Walker N., Krug T., Binnington J., Faulk J., Blais S.

25:23
    Trent Frederic se dostal ke dvěma střelám hned po sobě. Ani jeden pokus mu ale nesedl ideálně.

25:05
    Medvědi stačili prostřídat a znovu jsou tedy v útočném pásmu.

24:12
    Kevin Shattenkirk perfektní křížnou přihrávkou našel na levém kruhu Davida Pastrňáka, který rychle pálil. Ostrou ránu nejproduktivnějšího hráče Bostonu vyrazil Jordan Binnington.

23:36
    Kevin Hayes dostal kotouč na levý kruh. Zkušený útočník hledal před bránou Leddyho, který těsně promáchl.

22:59
    Matt Grzelcyk vystřelil po přihrávce McAvoye do obránce, který zrovna stál před ním.

22:31
    Paraykovo nahození od modré čáry zastavil Jeremy Swayman v lapačce.

22:15
    David Pastrňák dostal na čepel přihrávku Marchanda zpoza brány. Jordan Binnington se výtečně přesunul a střelu českého útočníka pokryl.

21:43
    Torey Krug se dostal ke střele od modré čáry. Bývalý obránce Bostonu zamířil mimo tři tyče.

21:04
    Jakub Lauko vybojoval kotouč ještě ve svém pásmu. Poté si najel na červenou čáru, odkud nahodil na zadní mantinel.

20:26
    Do druhé třetiny naskočila čtvrtá lajna domácích, ta se snaží být aktivní.

20:01

Je za námi první třetina, která nabídla po jednom gólu na obou stranách. Skóre otevřel bostonský kapitán Brad Marchand, avšak o pár desítek sekund později srovnal Kevin Hayes. Stejný hráč přidal ještě další gól, ale ten kvůli ofsajdu nakonec neplatil. Sledujeme vyrovnaný zápas.

20:00

19:33
    Heinenovu ránu si pokryl pozorný Jordan Binnington. Hra je přerušena.

18:58
    Hampus Lindholm měl na levém kruhu před sebou otevřený prostor. Tlačil puk do šibenice, ale branku St. Louis netrefil.

18:16
    Jako tank se dopředu po pravé straně hnal Jordan Kyrou. Ještě zvolil blafák, ale touš mu byl vypíchnut.

17:58
    Jake Neighbours při souboji u mantinelu upadl. Vylučovat se ale nebude.

17:22
    První lajna Bruins je znovu v útočném pásmu, ale přihrává si jen okolo mantinelu.

16:42
    Kasperi Kapanen nabral rychlost a žabičkou posunul na Hayese. Ten střílel z úhlu, ovšem Jeremy Swayman byl připravený.

15:56
    Matthew Kessel uklidnil hru ve vlastní třetině. Následně se pokusil co nejlépe rozehrát.

15:19
    Útočná akce Bostonu byla zastavena kvůli ofsajdu. Máme tady další reklamní pauzu.

14:49
    Charlie Coyle se rychle otočil a následně pálil. Zamířil těsně vedle domácí klece.

14:19
    Velkou rychlost ještě ve středním pásmu nabral Marchand, jehož bekhendová rána skončila na betonech.

13:51
    Bránu Blues objel Jakub Lauko, který ale nenaservíroval přesně svou pobídku před bránu.

13:02
    Morgan Geekie rychle vypálil po přihrávce zpoza brány. Domácí brankář prostor u bližší tyče utěsnil.

12:48

12:06
    David Pastrňák si rovnal puk ke střele, ale upadl. Hrozilo, že by se domácí dostali do úniku, ale nakonec to Medvědi vykombinovali. Střílel právě Pastrňák, avšak beton Jordana Binningtona byl pohotový.

11:19
    Na začátku přesilovky hosté kombinovali, ale teď už St. Louis dostalo puk z pásma.

10:48
    Alexej Toropčenko – 2 min., krosček.

10:44
    Hayes je ale při chuti. Dlouho držel kotouč v rohu kluziště, až našel Scotta Perunoviche, kterého vychytal Jeremy Swayman.

09:58
    Kevin Hayes se sice už radoval po krásné přihrávce Scotta Perunoviche ze svého druhého gólu, ale trenérská výzva hostů vše změnila. Jednalo se o ofsajd.

09:38
    Na levé křídlo si najížděl obránce Charlie McAvoy, který se už chystal vystřelit, ale kotouč se k němu nedostal.

09:09
    Thomas zpoza brány hledal Kyroua, který si ale prudkou pobídku nezpracoval.

08:44
    Hodně protihráčů měl před sebou David Pastrňák, jenž tak musel jen nahodit do útočné zóny.

08:18
    Charlie Coyle se po levé straně dostal do útočného pásma. O pár sekund později domácí vyhodili kotouč na icing.

07:48
    Hampus Lindholm skvěle zapracoval ve vlastní třetině, následně ale byl jeho tým zastaven kvůli ofsajdu.

07:09
    Zatím sledujeme velice zajímavé utkání. Boston znovu brání ve vlastní třetině.
    06:07 Kevin HAYES - 1:1

06:07
    6/6
    Během chvíle je srovnáno! Kasperi Kapanen objel hostující klec a mezi kruhy posunul černou gumu na hokejku KEVINA HAYESE, který střelou po ledě překonal Jeremyho Swaymana. 1:1. Asistence: Kasperi Kapanen a Nick Leddy.
    Hayes K., Leddy N., Toropčenko A., Kapanen K., Binnington J., Parayko C.
    Swayman J., Lohrei M., Frederic T., Heinen D., McAvoy C., Lauko J.

05:44
    Hokejisté v modrých dresech jsou už znovu v útočném pásmu, kde se snaží něco vymyslet.
    05:02 Brad MARCHAND - 0:1

05:02
    6/6
    Boston umí z minima vytěžit maximum! BRAD MARCHAND nejprve našel před bránou DeBruska, kterého ještě vychytal Jordan Binnington. Posléze jeden z domácích beků chyboval za bránou, touš se od Coyla odrazil před brankoviště, kde Marchand pohotově a přesně zakončil. 0:1. Asistence: Charlie Coyle.
    Marchand B., Swayman J., Coyle C., Lindholm H., McAvoy C., DeBrusk J.
    Thomas R., Kyrou J., Perunovich S., Binnington J., Faulk J., Bučněvič P.

04:08
    Matt Grzelcyk si pomohl nahozením do útočného pásma, jeho kolegové poté jeli střídat.

03:35
    Na začátku utkání jsou zatím domácí lepší. Boston ještě nevystřelil mezi tři tyče.

02:42
    Scott Perunovich přidržel kotouč za svou klecí a následně rozehrál. Ke střele zleva se ale domácí nedostali.

02:10
    Jeremy Swayman tentokrát zastavil kotouč u svého brankoviště. Pokračovat budeme po pár sekundách.

01:33
    St. Louis mělo další velkou šanci. Thomasova lajna opět zatopila pod kotlem, ale gólman Bruins výborně zakročil.

00:59
    Pavel Bučněvič se probil před bránu do obrovské šance. Těsně před Swaymanem ale neuspěl.

00:25
    Jake DeBrusk se na začátku utkání dostal do útočného pásma. Jeho rána zápěstím byla sražená.

00:01

St. Louis Blues: Binnington (Hofer) – Parayko, Leddy, Kessel, Krug, Faulk (A), Perunovich – Kyrou, Thomas (A), Bučněvič – Neighbours, B. Schenn (C), Saad – Kapanen, Hayes, Toropčenko – Sundqvist, N. Walker, Blais.
    Trenér: Drew Bannister

Boston Bruins: Swayman (Bussi) – McAvoy (A), Lohrei, Wotherspoon, H. Lindholm, Shattenkirk, Grzelcyk – DeBrusk, Coyle, Marchand (C) – Pastrňák (A), Geekie, J. Boqvist – Heinen, Frederic, J. van Riemsdyk – Steen, Beecher, Lauko.
    Trenér: Jim Montgomery

Rozhodčí: Markovic, Rehman – Apperson, Gawryletz.

BOSTON BRUINS

Boston je momentálně po Winnipegu a Vancouveru třetím nejlepším týmem NHL. Medvědi tedy vládnou Východní konferenci, když ve 41 zápasech nasbírali 57 bodů, což je o jeden bod více, než má Florida. Nicméně do dnešního zápasu jde Boston se třemi porážkami v řadě, avšak ve všech třech případech padl po nastavené hrací době. Nejprve podlehl po nájezdech Coloradu, následně v prodloužení nestačil na Arizonu a minule rovněž v prodloužení padl ve Vegas. Naposledy hráli Bruins doma 7. ledna, kdy jasně přehráli Tampu. Nejproduktivnějším hráčem mužstva je David Pastrňák, jenž má na kontě 25 branek a 32 asistencí.

ST. LOUIS BLUES

St. Louis si letos rozhodně nevede špatně. Sice není na pozicích, které by znamenaly play-off, avšak na v konferenci osmý Edmonton ztrácí pouhé dva body. Hokejisté Blues ve 40 odehraných zápasech nastřádali 43 bodů a jsou na desáté příčce. Do utkání s Bostonem jde St. Louis v celkem dobré formě, neboť vyhrálo třikrát z uplynulých čtyř klání. Porazilo Vancouver i Carolinu, následně nestačilo 1:5 na Floridu a poté zvítězilo překvapivě jednoznačně 5:2 nad New Yorkem Rangers. Nejlépe si v týmové produktivitě vede Robert Thomas, který je momentálně na 43 kanadských bodech.

Jakub Vrána (St. Louis) – 21 zápasů, 6 bodů (2+4)
    Jakub Lauko (Boston) – 29 zápasů, 3 body (0+3)
    Pavel Zacha (Boston ) – 38 zápasů, 25 bodů (9+16)
    David Pastrňák (Boston) – 41 zápasů, 57 bodů (25+32)

Hezkou hokejovou noc při sledování textového přenosu z utkání mezi St. Louis a Bostonem. Začínáme krátce po 2:00. Příjemnou zábavu!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 7. Hayes (Kapanen, Leddy), 31. Neighbours (Kyrou, Thomas), 55. Sundqvist (Perunovich, B. Schenn) – 6. Marchand (Coyle), 27. McAvoy (J. Boqvist, J. van Riemsdyk), 48. Marchand (Pastrňák, J. van Riemsdyk), 62. McAvoy (Pastrňák)

Rozhodčí: Markovic, Rehman – Apperson, Gawryletz

Diváci: 18 096