Everton – Aston Villa 0:0 (kon.) | Manchester Utd. – Tottenham 2:2 (kon.)
Everton FC
0:0 (0:0)
Aston Villa FC
Neděle 14.01.2024, 15:00 • Goodison Park, Liverpool • Anglická Premier League • 21. kolo

Držení míče: 31 % : 69 %.
    Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 8:11. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 14:14. (17:11:48)

Aston Villa ztratila body ve třetím z posledních čtyř kol a na třetím místě Premier league jí zůstalo dvoubodové manko na první Liverpool, který má jeden zápas k dobru. Bod za remízu nic nezměnil ani na postavení sedmnáctého Evertonu, jenž nevyhrál šest soutěžních zápasů v řadě.
    Unai Emery zažil v Premier League první bezbrankovou plichtu

První ze dvou nedělních zápasů Premier League skončil nezáživnou remízou. V Goodison Parku se míč v síti ocitl dvakrát, ovšem trefy Morena ani Doucourého nemohly platit kvůli ofsajdům. Největší možnosti Evertonu na dosažení regulérní branky v závěru první půle zneškodnil Martínez. Ve druhé půli se střílelo hlavně vedle branek. V případě Villans nebyli daleko od úspěchu McGinn a Durán. Poslední jejich šance z 86. minuty zhatila obětavost takřka bezchybné obrany Toffies.

90+7

90+7
    Na přímočaré přihrávky Branthwaitea a McNeila navazoval Garner finálním pasem k penaltové značce. Nabíhající Harrison byl zakřižován dvěma hráči a z celé akce resultovala jen Onanova nepřesná rána z dvaceti metrů.

90+6
    McNeil, Garner a Mykolenko to trochu překombinovali v těsné blízkosti vápna. Onana od nich dostal míč do tísně a centrem bez přípravy Beta překopl.

90+5
    Mykolenko hraje skvělý druhý poločas. Na ukrajinském bekovi končí jeden hostující útok za druhým. Nyní ho neobešel Zaniolo a navíc byl ve vápně spatřen zbytečný faul Watkinse, kvůli kterému se nebude kopat roh.

90+4
    Harrisonův oblouček za obranu zachytil Lenglet. V opačném případě by se rýsovala velmi zajímavá šance pro Beta.

90+3
    Jhon Durán si odskočil od stoperů a v návaznosti na centr Morena hlavičkoval ze svého pohledu vedle pravé tyče.

90+2
    Beto se po svém příchodu na place spíše hledá. Kvůli jeho faulu na Konsu bude balon patřit svěřencům Unaie Emeryho.

90+1
    Toffies ve čtyřech ucpali prostor na křídle. Doucouré se snažil míč vyvézt, ale nakonec o něj přišel ještě na své polovině.

90
    Nastavuje se 7 minut.

89
    Střídání v týmu Aston Villa FC:
    ze hřiště odchází John McGinn, přichází Nicolò Zaniolo.

88
    Branthwaite famózním pasem vyslal do úniku Doucourého. Ten s ním naložil tím nejlepším možným způsobem, nicméně radost z vedoucího zásahu mu záhy vzal odmávaný ofsajd. Doucouré vybíhal za půlící čárou příliš brzy.

87
    Watkins na pravé straně rozběhl Cashe, jenž přes Mykolenka poslal míč před branku. Durán si mezitím proklestil cestu k bližší tyči a vpádu ho o kousek poslal vedle brány.

86
    Po dlouhé době to v Goodison Parku zavánělo gólem! Moreno v náběhu stihl nacentrovat ze zadní čáry. Cashovi na poslední chvíli zabránil ve střele Mykolenko, zatímco McGinn vypálil odražený míč do dobře postaveného Colemana.