Nové Zámky – Lipt. Mikuláš 0:3 (kon.) | Banská Bystrica – HC Slovan 5:7 (kon.) | Poprad – Michalovce 2:1 (kon.)
Trenčín – Spišská N. Ves 2:3 (po pr.) | Košice – Zvolen 4:0 (kon.) | Humenné – Nitra 4:1 (kon.)
HK DUKLA Trenčín
2:3 (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
HK Spišská Nová Ves
sk Neděle 14.01.2024, 17:00 • Zimný štadión Pavla Demitru • Tipos Extraliga (SR) • 36. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

V nedeľu je na programe 36. kolo Tipos Extraligy a už ich ostáva len štrnásť do konca základnej časti. HK DUKLA Trenčín má naďalej šancu sa prebojovať do TOP 6, ale v tomto zápase proti HK Spišská Nová Ves bude zisk bodov náročný.

HK DUKLA Trenčín: Trenčania sa momentálne nachádzajú na 8. mieste so ziskom 48 bodov. Na priečku garantujúcu priamy postup do štvrťfinále im chýba sedem bodov. V minulom kole odohrali duel s trápiacim sa Zvolenom, nad ktorým vyhrali 2:1. V mužstve spod hradu Matúša Čáka sú dvaja legionári, ktorí majú zhodne po 27 kanadských bodov. Sú nimi Tor Immo a Phil Pietroniro.
    Horúcou aktualitou u vojakov je ukončenie spolupráce s obrancom Tobiasom Ekbergom po vzájomnej dohode.

HK Spišská Nová Ves: Spišiaci sú na čele tabuľky so 70-timi bodmi. Na druhý Poprad majú pohodlný náskok desať bodov. Ťahali šnúru šiestich víťazstiev a taktiež na domácom ľade neprehrali až 16 zápasov. Tieto série im prekazila Nitra, ktorá ich zdolala 4:2. S čím, ale môžu byť spokojní je to, že majú najproduktívnejšieho hráča v celej súťaži. Kanaďan Olivier Archambault získal až 46 bodov.

Vzájomné zápasy v sezóne 2023/2024:

Trenčín 3:5 Spišská Nová Ves

Spišská Nová Ves 3:1 Trenčín

Úvodné zostavy:

HK DUKLA Trenčín: LaCouvee (Borák) – Kupec, Pietroniro – Petrovický, Starosta – Hlaváč, Hudec M. – Bokroš; – Hudec D., Baláž, Giľák – Immo, Conway, Charbonneau – Sloboda, Sojčík, Petráš – Krajčovič, Mikúš, Škvarek
    Tréner: Milan Bartovič

HK Spišská Nová Ves: Surák (Melicherčík) – Ališauskas, Merezhko – Žiak, Valach – Romaňák, Björkung; – Drábek, Kerbashian, Bakoš – Archambault, Nellis, Burgess – Džugan, Myklukha, Vandas – Hamráček, Bortňák, Rapáč
    Tréner: Vlastimil Wojnar

Rozhodca: Stano, Klejna – Jedlička, Tichý.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:06
    Dlho hra netrvala. Zakázané uvoľnenie Dukly.

01:28
    Immo vyslal strelecký pokus od mantinelu. Puk letel Surákovi do lapačky.

03:21
    Zakázané uvoľnenie aj na strane rysov.

03:32
    Vandas dokázal prihrať dobre postavenému Džuganovi medzi kruhmi a aj vystrelil. LaCouvee si poradil s pukom a ukryl ho v náručí.

04:32
    Petráš si sám nahodil puk o mantinel, ale zakončenie malo byť presnejšie.

06:00
    Krajčovič puk poslal zo stredného pásma a išiel vystriedať.

06:13

07:11
    Vylúčenie v tíme HK DUKLA Trenčín:
    Pietroniro – 2 min., hákovanie.

07:15
    Prvé buly domáci zvládli a puk vystrelili ďaleko od svojho gólmana.

07:53
    Spišiaci sa nevedia rozostaviť v pásme.

08:14
    Spišská Nová Ves dala gól! Prišlo niekoľko streleckých pokus, z osi to skúsil Kerbashian a LaCouvee vyrazil. Puk bol naďalej pred bránou Dukly a o úspešnú dorážku sa postaral TODD BURGESS. Využitá presilová hra.
    Asistencie: Kerbashian, Nellis.

08:57
    Trenčania sa dopustili zakázaného uvoľnenia.

09:49
    Vojaci nezachytili puk v útočnom pásme a rozhodca bol blízko. Postavenie mimo hry.

10:00
    Icing v podaní hostí.

10:25
    Ani Spišiakom nevyšiel prechod do pásma. Archambault tam bol o niečo skôr.

10:52
    Zmätky brániacich hráčov Dukly, nemohli dostať puk z obranného pásma, ten priplachtil k Ališauskasovi, ktorý pálil z prvej, ale chýbali mu centimetre.

13:29
    Rysy obkľúčili svätyňu LaCouveeho, posledná strela bola nepresná.

14:36
    Od modrej vyslal strieľanú prihrávku Pietroniro, ale Surák mal čistý výhľad a prerušil hru.

14:36

15:20
    Avizované vylúčenie na strane Spišskej Novej Vsi.

16:00
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves:
    Björkung – 2 min., nedovolené bránenie.

16:27
    Trenčania rýchlo kombinovali a vyzeralo to nádejne, ale strela z pravého kruhu bola zblokovaná a hostia sa následne oslobodili.

17:23
    Kolotoč Dukly stále pokračuje.

17:37
    Puk je za LaCouveem, hostia zvládli aj ďalšie sekundy oslabenia.

18:00
    Hostia v plnom počte.

18:29
    Boj pri mantineli priniesol hokejku v tvári Škvareka, ale to ušlo pozornosti rozhodcom!

19:00
    Posledná minúta prvej tretiny.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Spišiaci využili presilovú hru a vedú nad vojakmi po prvej tretine 1:0. O presný zásah sa postaral Burgess. Druhá tretina sa začne približne o 17:51.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:28
    Domáci riskujú zase v obrane, hostia to takmer využili.

21:53
    Spišská Nová Ves dala gól! Rysy sa zahryzli do vojakov od začiatku tretiny. Archambault bol z uhla a podarilo sa mu prepasírovať puk cez ležiaceho LaCouveeho do bránkoviska, z ktorého doklepol puk do prázdnej brány ANTHONY NELLIS.
    Asistencia: Archambault.

23:56
    Do šance sa dostal Denis Hudec, ale nemal to na lepšie zakončenie.

24:41
    Z ťažkého uhla vystrelil z otočky Baláž. Suráka neprekvapil.

26:14
    Bokroš podporil útok a natlačil sa s pukom až pred bránu. Potom sa odrazil puk od mantinelu na modrú čiaru k Hlaváčovi, ktorý vystrelil a Surákovi umožnil úspešný zákrok lapačkou.

27:08
    Immova ľahká strela smerovala do lapačky Suráka.

28:49
    Obe mužstvá si len posúvajú puk. Raz ho má jeden a raz druhý.

29:27
    Petráš nabil Slobodovi a jeho pokus nebol zlý, ale pripravený Surák mu nedoprial gól.

32:45
    Puk je držaný pri mantineli v obrannom pásme Dukly.

33:00
    Džugan – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

33:21
    Nezachytený puk putuje celou ľadovou plochou.

33:47
    Vandas nepremenil únik v oslabení! Všetko mal vo svojej moci LaCouvee a ten to zvládol.

34:50
    Trenčín dal gól! SCOTT CONWAY využíva presilovú hru, keď si vylepšil pozíciu na pravom krídle a strelou švihom prvýkrát prekonáva Suráka.
    Asistencie: Giľák, Charbonneau.

35:06
    Zakázané uvoľnenie Spišiakov.

35:33
    Balážova sťahovačka by bola excelentná, ale musel by ju zakončiť na bránu.

36:35
    Po góle Trenčania ožili. Hra je prerušená a nasleduje reklamná prestávka.

38:04
    Bakoš odstavený od puku pri domácom brankárovi.

38:34
    Tvrdá strela od modrej na LaCouveeho. Gólman Dukly vyrazil puk.

38:52
    Björkung získal útočné pásmo po nastrelení puku na LaCouveeho.

39:00
    Posledná minúta druhej tretiny.

39:15
    Hosťujúcim hráčom nevyšiel prechod cez modrú čiaru a píska sa im ofsajd.

39:30
    Merezhkov dobrý obranný zákrok proti Charbonneauvi.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Spišská Nová Ves sa dostala do dvojgólového vedenia Nellisovým gólom, ale Trenčania znížili na 1:2 pri presilovkovom presnom zásahu Conwaya. Do začiatku poslednej dvadsaťminútovky je tak všetko otvorené. Tretia tretina sa začne približne o 18:40.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:20
    Vojaci idú za vyrovnaním. Ako prvý sa o to pokúsil Charbonneau.

41:34
    Postavenie mimo hry hosťujúceho tímu.

42:01
    Odpískaný icing pre Spišiakov, ale bol tam teč Hlaváča. Arbitri sa trochu upískli.

42:15
    Dobrú prácu odviedol Charbonneau, ktorý od mantinelu prihrával Conwayovi a ten vystrelil. Druhý gól v zápase nepridal.

42:36
    Pietroniro – 2 min., nedovolené bránenie.

42:49
    V oslabení prišlo zakončenie z uhla.

43:23
    Trenčania zachytili prihrávku a puk poslali ďaleko od LaCouveeho.

44:01
    A opäť vyhodenie puku až ku Surákovi.

44:36
    Domáci v plnom počte.

46:21
    Trest pre hráčsku lavicu – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.

46:37
    V presilovej hre je Trenčanom odpískané zakázané uvoľnenie.

47:05
    Immo strieľal sprava a tesne minul hornú konštrukciu brány.

47:58
    Rysom sa podarilo poslať puk po mantineli až za domácu bránu.

48:21

49:29
    Z uhla chcel prekvapiť Suráka Baláž, brankár hostí nevedel kde sa puk nachádza, ale následne sa spamätal a pokryl ho.

50:33
    Surák bol pri svojej bližšej žrdi a zmaril pokus Conwaya. Reklamná prestávka.

52:29
    Drábek nahadzoval puk na bránu, pred ktorou došlo k teču od domáceho hráča, ale len na zadný mantinel. Odrazený puk ešte hostia získali, ale zo strely z ťažkej pozície nič nebolo.

54:14
    Pred rýchlym Myklukhom ukryl puk pod lapačkou LaCouvee. Reklamná prestávka.

55:08
    Po peknej akcii Trenčanov triafa Bokroš žŕdku! Škvarekova spätná prihrávka medzi kruhmi mala oči.

56:00
    Bude sa vylučovať na domácej strane.

56:08
    Immo – 2 min., podrazenie.

56:11
    Buly Dukla vyhrala a ihneď bol puk vystrelený z obranného pásma.

56:57
    Vojaci hrajú v oslabení, ale vyzerá to skôr, že oni majú o hráča viac.

58:00
    Posledné dve minúty tretej tretiny.

58:08

58:21
    Takmer hostia už rozhodli, ale Hamráček bol vychytaný LaCouveem.

Oddychový čas pre Duklu Trenčín.

58:27
    Piskot fanúšikov a Immov hnev. Nepáčil sa im verdikt rozhodcov o zakázanom uvoľnení.

58:43
    Icing Spišskej Novej Vsi a LaCouvee korčuľuje na striedačku!

59:11
    Trenčín dal gól! Vy-rov-na-né! Odvolanie brankára je úspešné, Charbonneau napriahol zľava, Surák puk len vyrazil a do dorážky sa dostal DENIS HUDEC, na ktorého bol brankár rysov už prikrátky.

60:55
    Kerbashian na osi našiel Björkunga, ktorý strieľal nepresne.

61:17
    LaCouvee podržal Duklu po prieniku hostí!

61:40
    Aj Petráš mohol rozhodnúť, ale pokračuje sa ďalej!

63:19
    Vojaci sa úspešne bránili a sú pri puku.

63:49
    Archambault neprekonal trenčianskeho brankára z ľavého krídla.

64:25
    Hrá sa zo strany na stranu a Petráš sa rútil na Suráka, ale opäť neuspel.

64:47
    Spišská Nová Ves dala gól! OLEKSIY MYKLUKHA vystihol prihrávku a trielil na LaCouveeho celkom sám. Využil pohyb brankára a presnou strelou ho prekonal.
    Bez asistencie.

Dva body z tohto zápasu idú na konto Spišskej Novej Vsi, ktorej sa podarilo rozhodnúť v predĺžení zásluhou unikajúceho Myklukhu. Trenčania získali proti lídrovi súťaže aspoň jeden bod. Na dnes je to všetko, ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera. (19:26:02)

Klaudia Kadlecová

Branky a nahrávky: 35. Conway (Giľák, Charbonneau), 60. Hudec D. (Charbonneau, Baláž) – 9. Burgess (Kerbashian, Nellis), 22. Nellis (Archambault), 65. Myklukha

Trenér: Milan Bartovič

Trenér: Vlastimil Wojnar

Rozhodčí: Stano, Klejna – Jedlička, Tichý